Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Tak. Grappling ma osobny dział, przy którym wspomagam się materiałami z grapplerinfo. Będą tam też rzeczy z bjj i sf, ale głównie grappling. Mam nadzieję, że jakoś to pomoże w rozwoju dyscypliny. Wkrótce postaram się o podsumowanie mistrzostw oczami Bagiego.
 
nie rozumiem jednego, Robert Trzcionka startował w no-Gi w kategorii -65kg, a w GI -75kg? tak dziwnie czy jakaś pomyłka?


Polok nieźle pozamiatał, podwójne pierwsze miejsce.
 
W 65 w Gi walczył Loska, a Trzcionka miał walczyć tylko w NO-GI, ale zastąpił kontuzjowanego Kloca.
 
Manto zorganizuje zawodu surfingowe w Australii :)BJJ w polaczeniu z Surfingiem... zyc nie umierac :-)308774_10150318389506627_47157251626_8418799_1670649978_n.jpg
 
Takie pytanie do was. Ostatnio zawrzało w internecie, po pojawieniu się wiadomości o organizowaniu "mistrzostw polski bjj" pod PJJ. Obowiązywać tam będą składki, licencje klubowe, zawodników by móc startować na tych zawodach. Jakie jest wasze zdanie o dwóch imprezach pod tytułem Mistrzostwa Polski w BJJ?
 
Mistrzostw jest nawet wiecej niz 2. Fakt, ze pojawiaja sie jakies struktury oficjalne jest na pewno pozytywem, ale podlaczenie tego pod tradycyjne Jiu Jitsu i jeszcze styl w jakim probuja zrobic zamieszanie zasluguje na bardzo negatywne oceny. Fakt niezaproszenia kilku "ojcow" polskiego Jiu Jitsu to straszna kompromitacja, a do tego to perfidne wladowanie "MP" tuz przed tymi wlasciwymi... Ale mam wrazenie, ze liczby dadza do myslenia pomyslodawcom tego projektu - na ostatnich MP bylo ok 800 zawodnikow, sadze teraz tez spokojnie zbiora ponad 600 uczestnikow, natomiast organizatorom ze zwjazku Jiu Jitsu nie wroze sukcesu, nie sadze, zeby liczba uczestnikow przekroczyla 100-150 zawodnikow (podobnie jak na MP pod zwiazkiem Judo - tam pojawili sie przynajmniej zawodnicy Linke Gold Team - teraz nie sadze, zeby przyjechali:)
 
@raphaelius popieram ,na grapplerze pisał Dudu i zgadzam się z tym w stu procentach szkoda że nie mamy wspólnego kierownictwa polskiego bjj nawet nie musi się nazywać związkiem..byłoby o wiele przejrzyście.
 
Wrzucam filmik z seminarium z Mackiem Polokiem. Odbyło sie w Rzeszowie. Zorganizowane przez Game Dogs Rzeszow&Dynamit MMA nowo powstałą filie oraz klub :)
 
zeby odswiezyc troche watek,walka Marcina Helda z 30kg ciezszym Alexem Transem w finale Absoluto na Trialsach w Warszawie,
 
Back
Top