Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Na seminarium Wanda w Niemczech koszt to 50 i 70 Euro. Ale gdzie Wand, a gdzie Pniak...! :-)



Ps. To tanie te treningi w Holandii Pervert macie
 
zależy gdzie, za team Agua płacę 40e na miesiąc.+ plus dojazdy ok 10e na trening... u zapaśników mam taniej, a warunki dużo lepsze, po prostu inny charakter sekcji.



macie rację, lepiej kupię sobie spodenki nowe, akurat jedne mi sie rozdarły ;)
 
BTW: Kyra z wujasem na ADCC: :-)



407928661.jpg








Torrenty:



http://mma-tracker.net/details.php?id=52202 - sobota



http://mma-tracker.net/details.php?id=52199 - niedziela



i pare wybranych fotek:



6178941141_b34be9dcb6.jpg




6179574160_f877bd65f9.jpg




"Pniak " jak zwykle czegoś nie kuma :-)



6179477496_365f61933a.jpg




a Swe walki (oprócz fianłowej) kończył w wiadomy sposób:



6179479126_3f7223a6b2.jpg
 
Najwiecej osob tu chyba interesuje sie Werdumem wiec musze wam powiedziec ze final to byl kosmos: Werdum zalozyl Vinniemu balache, ale tak ze ten mial zupelnie wyprostowaną rękę, a Werdum wyrzucał biodra z calej siły w góre wrecz wyginajac plecy w łuk. Cała sala na stojąco wrzeszczała czekając na trzask pękającej kości:) i z 2 min go tak trzymał, a ten wylazł
 
Mam pytanko do obeznanych w temacie. Tyle się porobiło tych różnych organizacji , różnej maści zawodów ( mamy mistrzostwa BJJ, Grapplingu, ADCC,...). Które z nich są uważane za najbardziej prestiżowe jeśli chodzi o sporty chwytane i w których najpełniej wykorzystamy gamę umiejętności grapplingowych?
 
ile osób tyle opinii, za ADCC stoją pieniądze szejków, ale z kolei za grapplingiem stoi FILA i jakakolwiek szanse na olimpiadę (kiedyś). Zresztą fani szmat będą bronić zawodów w GI, fani no-gi tych drugich. Z najważniejszych zawodów w kimonach masz np world pro, panamsy. A gdzie wykorzystasz więcej umiejętności? Jedni twierdzą, że trzeba robić i to i to, inni wolą się skupić tylko na jednej gałęzi sportów chwytanych. W kimonach masz dużo więcej technik, ale żeby złapać kogoś odpowiednio bez kimona potrzebujesz jeszcze więcej techniki. Nie da się jednoznacznie powiedzieć co lepsze.
 
Dorzuce w takim razie tez mala klasyfikacje od siebie.

Jesli chodzi o kimona,
to na pewno na wyroznienie zasluguja najwieksze imprezy IBJJF(rejestracja otwarta dla wszystkich): 1. Mundial 2. PanAmsy 3. Lizbona,
do tego na pewno warto wspomniec o World Pro w Abu Dhabi, ale jest to nieco inny charakter imprezy, bo tam trzeba sie zakwalifikowac(jak na ADCC) - ale gwarantuja zawsze obecnosc czolowki - mysle, ze mozna postawic znak "=" miedzy medalami na World Pro i na Worldsach.

ponadto warto wyroznic Mundial CBJJE, ale to juz raczej mniejszy prestiz niz IBJJF.

Jesli chodzi o No-Gi to zdecydowanie na pierwszym miejscu bedzie ADCC, do tego World Pro podczas ktorego rowniez odbywa sie turniej bez kimon, no i na pewno Worldsy No-Gi.

Turnieje FILA moim zdaniem jeszcze nie osiagnely takiego prestizu, po pierwsze jest to dosc nowy twor, a w polaczeniu z brakiem nagrod finansowych nie sa w stanie przyciagnac jak na razie mega-gwiazd BJJ.



Generalnie jesli mialbym podsumowywac, czolowka swiatowa zawsze bedzie na eventach IBJJF, a ponadto wszedzie tam gdzie pojawiaja sie powazne pieniadze - patrz np tegoroczny Pro Cup we Wloszech.



kwestia najpelniejszego wykorzystania umiejetnosci grapplingowych jest nie do rozstrzygniecia - zasady FILA na pewno faworyzuja zapasnikow. Zasady ADCC sprzyjaja zawodnikom ofensywnym, darzacym do poddan. Zasady IBJJF sa chyba najbardziej uniwersalne i na nich wzorowala sie cala reszta. Jesli ktos by mnie zapytal jaki bedzie najlepszy sprawdzian dla grapplera, odpowiedzialbym walka w MMA :-).
 
Dzięki za wyczerpujące info panowie, ale raphaelius czy to rzeczywiście jest tak, że w zawodach grapplingowych za wciąganie do gardy odejmuje się punkt? Przecież takie zasady to jakaś kpina. Sam trenuję BJJ (a raczej submission, bo bez Gi) i dla co poniektórych wciąganie do gardy to wręcz taktyka...
 
tak, punkt w plecy za wciagniecie do gardy, no chyba ze po wciagnieciu w przeciagu 3sek zaliczysz sweepa :D bo punkty sie dostaj po ustabilizowaniu pozycji(3sek).



Jest to poprostu jeden z przepisow, ktory pomaga walczyc zapasnikom. Naturalnie, ze kiedy walczysz z zapsnikiem/judoka nie chcesz bic sie w stojce - stad proba ograniczenia takich zagrywek. Ale sa zawodnicy, ktorzy i tak nieustannie wciagaja przeciwnikow (np Irena Preiss) - tylko warto zrobic to jak najwczesniej, zeby miec czas na odrobienie punktow/skonczenie.
 
Za wciągnięcie do gardy na zawodach ADCC tez sa ujemne punkty. Lepiej dac sie obalic i dzialac z dolu. Wielu zawodnikow wciaga do gardy by potem sweepowac czy isc do jakis skretowek.



Wie ktos cos o pucharze polski w submission w skale?
 
ale punkty ujemne za wciagniecie do gardy licza sie po uplywie nie-punktowanego okresu prawda? Czy od poczatku?
 
A nie jest tak, że zawodnik wciągający do gardy jest karany odjęciem punktu tylko wtedy, gdy w regulaminowany czasie był remis?
 
Kary

o Kiedy zawodnik z własnej inicjatywy wskakuje do gardy, lub zmienia pozycję ze stojącej na siedzącą lub leżącą, i pozostaje tak z jakiegokolwiek powodu przez 3 sekundy lub więcej, będzie ukarany odjęciem jednego punktu
o Kiedy zawodnik przerywa kontakt z przeciwnikiem, cofa się lub unika nawiązania walki, będzie ukarany odjęciem jednego punktu
o Pasywny zawodnik będzie ostrzeżony dwa razy, a później ukarany odjęciem punktu. Sędzia winien ostrzec pasywnego zawodnika werbalnie
 
moze i masz racje, ale ja je lubie, pewnie dlatego, ze na nich sie uczylem i jestem przyzwyczajony. Przewagi sa wporzadku, pod warunkiem, ze sedziowie wiedza jak z nich korzystac.



Jakie zasady sa dla ciebie najrozsadniejsze?
 
zasady adcc są proste i przejrzyste, w szmatach cbjj też wydają się najsensowniejsze, żadnych dziwnych przewag itd. Największym nieporozumieniem są zasady ibjjf stosowane na zawodach no-gi, gdzie w niższych kategoriach możesz mieć kilkanaście prób kończeń conajmniej. Ja 3 razy walczyłem na tych zasadach i szlag mnie trafiał gdy wygrywał ze mną typ przewagami, którego normalnie kończę w klubie kilka razy podczas sparringu. Zasady adcc mają tą przewagę, że premiują przeciwników ofensywnych, dla przykładu ostatnio na mistrzostwach holandii w grapplingu wprowadzili poronione zasady gdzie nie ma ostrzeżeń za pasywność, a obaleń nie trzeba kontrolować 3 sekundy, skończyło się to tak, że typ który pierwszy sprowadził, albo póżniej uciekał całą walkę po macie albo leżał na kimś do końca. aaa i w ibjjf nie ma rozbijania technik kończących co też jest niemałą bzdurą. Ja np wstałem z typem, który "niby" zapiął balachę i musiałem stać z nim kolejne 30 sekund zanim nie odechciało mu się prób. Nie było to zbyt rosądne, ale jak wstawałem to jeszcze nie wiedziałem o braku rozbić ;)
 
Back
Top