Boks

Wyniki kilku ciekawych starć tego weekendu







Gala w Atlantic City



Guillermo Rigondeaux obronił tytuł mistrza świata WBO i WBA Super. Pewnie wypunktował Josepha Agbeko (3x 120-108)



Po kapitalnej walce James Kirkland w 6 rundzie zastopował Glena Tapia







Gala w Nowym Yorku



Paul Malignaggi pokonał na punkty (116-111 | 117-110 | 117-110) Zaba Judaha



Shawn Porter niespodziewanie wygrał z Devonem Alexandrem na punty (115-113 | 116-112 | 116-112) i odebrał mu pas mistrza świata federacji IBF



Erislandy Lara wypunktował Austina Trouta (118-109 | 117-110 | 117-110)







Gala w Stuttgarcie



Felix Sturm szybko rozprawił się z Darrenem Barkerem kończąc walkę w II rundzie
 
Witam. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ przed chwilą otrzymałem wiadomość że wszystkie drobne szczegóły zostały zaakceptowane przez stacje HBO. Teraz czekam tylko na podpisanie kontraktu. Szykujcie się na wielkie emocje bo walka z Jenningsem odbedzie się 25 stycznia w MGS!!!
 
Szpilka nie wie na co się porywa. Jeśli dojdzie do tej walki to Jennings skończy to przed czasem. Ale naprawde chciałbym się mylić
 
Oficjalnie walka klepnięta. 25 stycznia w MSG okaże się czy Szpilka po pokonaniu wysoko notowanego rywala będzie bliski walki o pas mistrz świata czy zostanie brutalnie sprowadzony na ziemie (czyt. Wawrzyk)



Ja jednak podtrzymuje swoje zdanie, dużo dużo bardziej prawdopodobny jest scenariusz nr 2



Ale nie ma co, czekam !
 
100 tys. dolarów - tyle według nieoficjalnych informacji wyniesie gaża Artura Szpilki (16-0, 12 KO) za walkę z Bryantem Jenningsem (17-0, 9 KO). Pojedynek odbędzie się 25 stycznia w nowojorskiej hali Madison Square Garden.



Ciekawostką jest fakt, że starcie "Szpili" z niepokonanym filadelfijczykiem miało szansę być usankcjonowane jako półfinałowy eliminator WBC (Szpilka w rankingu jest czternasty, Jennings - czwarty), jednak ostatecznie władze World Boxing Council nie zdecydowały się na takie rozwiązanie.



Aktualnie team Artura Szpilki pracuje nad zorganizowaniem sparingpartnerów, którzy przygotowaliby 24-latka z Wieliczki do najważniejszej walki w karierze. W kontekście tym padły między innymi nazwiska dwóch pięściarzy, z którymi "Szpila" miał już okazję próbować sił na treningu.



 
Przynajmniej przyjął to wyzwanie, a Wach który wg mnie wyżej stoi przestraszył się. Na tej podstawie można odróżnić chłopców od mężczyzn. Dobrze również, że nie chce tylko nabijać ten rekord, tak jak robi Paweł Kołodziej, który wiecznie potrzebuje walk z niezbyt wymagającymi, a z którymi nie raz ma problem rywalami
 
Waszka nie miał by szans, w ogóle nie widzę go z nikim oprocz szczeki nic nie posiada no jeszcze dobre warunki fizyczne, jest wolny,drewniany,dziurawa garda cdn.
 
Super walka się zapowiada. Mam nadzieję że umiejętności Szpili nie zostaną tak brutalnie zwertyfikowane jak umiejętności Wawrzyka czy Masternaka.
 
goku totalna głupota, szpilka moze swir jest ale takiego wacha ktory ma tylko twarda szczeke zjada na punkty jak chce, bo watpie ze przez ko
 
Przez tą swoją dziurawą gardę na pewno by wypunktował Wacha... Dechy by zaliczył na początku walki.
 
broner%20vs%20maidi.jpg





Broner 65,5 kg Maidana 66,3 kg

licze na ogień w tej walce
 
Licze na Szpile, chlopak z ambicjami, mozna sie smiac z niektorych jego wypowiedzi, ale nie boi sie wyzwan i idzie po swoje. Mam nadzieje, ze mu sie uda.
 
EXSite :


Czy ja wiem...?? Gala UFC nie jest taka mocna na papierze - tzn. jest dużo pojedynków w niższych kategoriach wagowych , których wielu zagorzałych fanów nie lubi ...


A dzisiejsza gala ma aż 2 wisienki na torcie :


Najpierw potężne grzmoty w wykonaniu perspektywicznego Keitha Thurmana z meksykańskim twardzielem Jesusem Soto Karrasem ( takie zestawienie ma szansę nawet na walkę roku według mnie ... ) , a ME gali - możliwa przyszłą gwiazda PPV Adrien Broner w starciu z Argentyńskim pucherem Marcosem Rene Maidaną ( bardzo ciekawe zestawienie - argeńtyńczyk zawsze podczas walki daje z siebie wszystko i nawet wiecej ... )


Oczywiście gala UFC może byc piekielnie dobra , ale nie oszukujmy się - na dzień dzisiejszy chyba więcej Polaków to fani boksu niż mma ( chociaż to też kwestia nie do końca wyjaśniona , bo jakby to była gala z polskim bokserem to bym to zrozumiał )
 
No ale to jednak trochę nie fair,jeśli już OS postawiło na UFC to niech je transmitują,a boks ewentualnie w weekendy wolne od UFC,bo tak to wygląda,jakby transmisje MMA były z 'braku laku',a jak na horyzoncie mają coś innego na lajfie,to ufc idzie w odstawkę...
 
Jaki żal



co ja oglądam



koleś 17-40. 13porażek z rzędu i jutro kolejna walka zaplanowana



Polskie gale to dno i 3m mułu.
 
I po co Bronerowi było takie pajacowanie ( jeszcze przed samą walką już w ringu... ) ??
Dostał prawdziwą lekcję pokory - gdzie są teraz jego jaja (. po faulu Maidany położył się na ziemi już chciał żeby walkę zakończono dyskwalifikacją ) ??
Po walce rzucany butelkami, oblewany napojami ...

,,The Problem,, może miec Problem i się już nie podnieśc po tak dotkliwej porażce

Ps: Najlepszy moment jak Marcos zaszedł za plecy Bronera i pokazał kto tu kogo posuwa ...
smile.gif


Swoją drogą piękny kurs był na Maidane prawie 5 zł ...
 
brawo maidana!



nie lubię obrażać sportowców na forum, ale tym razem nie mogę się powstrzymać- broner to palant, którego spotkała słuszna kara.
 
Back
Top