Boks

Serio ktoś myślał, że może dojść do jakiejkolwiek zmiany w wyniku tego pojedynku ?

Tu nie chodzi nawet o protest tylko kwestie tego czy federacje dogadaly sie z organizatorami WBSS. WBC wycofalo sie tego samego dnia bo niby podzial sedziow punktowych pomiedzy nich a WBO nie byl rowny. Po walce pojawila sie informacja, ze WBO tez ostatecznie sie nie dogadalo pomimo tego, ze wchodzac do ringu Glowka i Briedis mieli walczyc o pas. Przez kilka dni byla cisza i splywaly nawet informacje, ze WBO jednak faktycznie nie sankcjonuje tego pojedynku i to Glowka jest dalej mistrzem. Teraz juz wszystkie watpliwosci rozwiazne.
 
Adamek też miał wejść w ciężką jak dzik w żołędzie. Goście których wymieniłem kładą go w pierwszej solidnej kombinacji
Chłopak na strzała dla szeroko pojętej czołówki ciężkiej. Przypadek Adamka pokazał, gdzie jest miejsce "prawie ciężkich"
Tej, ale nie porównuj Usyka do Adamka... Adamek to był bijok z niezłą szybkością, ale mały i z przeciętnymi nogami. Jak przeszedł do ciężkiej to się spasł, skrócił ciosy i stracił swoje atuty, a Usyk wyższy, zasięg jak ciężki, bajeczna technika i fruwa na nogach. Piszesz, że dla Kownackiego i Ruiza na strzała, a przecież to są pięściarze, którzy nawet Ukraińca nie znajdą w ringu.

Nie wiem czy jesteś jakoś uprzedzony do Usyka, ale fakty są takie, że gość wyczyścił mocno obsadzoną cruiserweight walcząc praktycznie wyłącznie na wyjeździe. Poza tym taki z Usyka "prawie ciężki", że z tego co pamiętam to sporo zbijał do walk i na off season ważył coś koło stówki. RJJ sobie (po)radził, Haye sobie radził to tym bardziej poradzi sobie Olek. Za rok czy dwa wrócimy do tej rozmowy i zobaczymy kto miał rację ;)
 
Panowie bez przesady z tym Usykiem. W ciężkiej jest więcej osób których nie przeskoczy, aniżeli Fury..

Zdania sa tutaj dosc podzielone. Pewnie dopoki nie zobaczymy Usyka w ciezkiej to sie nie dowiemy. Aczkolwiek ja rowniez uwazam, ze akurat on moze namieszac. Jego fenomenalna umiejetnosc poruszania sie w ringu wedlug mnie bedzie robic tutaj roznice. A ma przeciez jeszcze niezly zasieg (198 cm). Nie mozna porownywac jego stylu z tym Cunningama, Adamka i Haye'a ale te nazwiska sa dowodem na to, ze mozna przejsc do ciezkiej i sie tam liczyc (a nawet zostac mistrzem swiata). Usyk walczyl juz w przeszlosci chocby z Joycem (197 cm wzrostu i 204 zasiegu) i radzil sobie bardzo dobrze.



W mojej opinii nalezy go traktowac super powaznie i nie skreslac w pojedynkach z topem ciezkiej. Natomiast problem jaki u niego widze to fakt, ze ma juz 32 lata. Nogi w boksie znikaja pierwsze, a on na nich bazuje.
 
Któraś federacja na bank da Usykowi walkę o pas myślę że już nawet w jego 2 walce w HW może tak byc
 
Któraś federacja na bank da Usykowi walkę o pas myślę że już nawet w jego 2 walce w HW może tak byc

Trafiles w 10tke. 2 dni temu federacja WBO postanowila, ze Usyk bedzie nastepnym obowiazkowym pretendentem do ich pasa. Takze jezeli rozprawi sie z Takamem to najprawdopodobniej zmierzy sie w kolejnej walce ze zwyciezca pojedynku Ruiz - Joshua II.
 
Dawejko o sile Wildera, swoich szansach w wadze ciezkiej i pojedynku z Gasijewem (spekuluje sie o nim, ze to wlasnie on poturbowal Joshua'e na sparingach przed walka z Ruizem, Joshua wypowiadal sie o "lwie" z ktorym walczyl)



Dawejko: "Nikt w historii wagi ciezkiej w mojej opinii nie jest w stanie rownac sie z sila Deontaya Wildera" , "on poprostu zostal obdarzony sila, nie wiem czy to zasluga tego jak kreci ciosy czy co on tam robi ale to nieprawdopodobna sila"

Co myslicie? Czy Dawejko pomimo 7 porazek i na ten moment obiektywnie patrzac zaprzepaszczenia swoich umiejetnosci (m.in. zloty medalista mlodziezowych mistrzostw swiata) bedzie w stanie jeszcze namieszac w wadze ciezkiej? Czeka go bardzo ciezki test w postaci pojedynku z Gasijewem.
 
076CCCBA-2175-4F6A-BB4C-8B953C078AAB.jpeg @Dzihados dlaczego dostałem teraz powiadomienie jak post został dodany 16 czerwca?:travolta:
 
Kilka pytan Szczesnego do Mike'a Tysona przy okazji jego wizyty w Polsce. M.in. komentarz Mike'a odnosnie niedawnych wydarzen w Rydze
 
Totalna dominacja, troche się o to obiawiałem, ale wstydu nie ma.
Striczu próbował, kombinował. Troche za mało agresji, ale styl robi walke. Boo Boo boksersko-taktyczny majsterszczyk :danaillegal: on nawet raz nie dał się dobrze trafić...

Jak GGG i Canelo nie będą bo w stanie zamknąć w narożniku albo na linach to będzie podobnie. Czekam, dobra obsada, Canelo, GGG, Andrade, Charlo, Billy Joe, gdzieś tam Eubank Jr
 
Back
Top