Boks

Z jednej strony Maidana zasłużył na wypłatę życia. Ale Khan byłby lepszym rywalem, bo jest bardzo szybki, ciekawa walka naprawdę by była, a że Amir ma szklaną szczękę, to Floyd mógłby się nawet o KO w końcu pokusić. Maidana zostanie ograny, no chyba, że jakiś lucky punch.
 
Ja od początku byłem za tym , aby Floyd spotkał się w ringu z Marcosem i tak tez się stało ... Ale obrazą kibiców jest według mnie to , że tak na prawdę w głosowaniu wygrał Khan i ta sonda rzekomo miała wyłonic przeciwnika ,,Moneya,, , a Amerykanin pomimo , że wygrał Anglik wybrał Maidane ...
Floyd zrobił z kibiców debili i nic po za tym .:-)
 
Dobra małolaty kilka newsów/plotek bo widze że dzial jest zaniedbywany.



Mayweather wybrał Maidane na swojego przeciwnika w nadchodzącej walce



Kliczko chce zawalczyć w Ameryce na stacji HBO/Showtime ze zwyciezcapojedynku Arreola vs Stiverne



Fonfara vs Stevenson oficjalnie 24 maja



Adamek vs Glazkow 15 marca



Szpilka wraca na ring najprawdopodobniej 7 czerwca, walka odbędzie sie w Polsce duże prawdopodobienstwo ze przeciwnikiem bedzie dlugo wyczekiwany Krzysiek aka 'Konfi' Zimnoch.
 
Lomaczenko nie pobil rekordu. Przegral na punkty z Salido choc werdykt niby nieco kontrowersyjny.



Do tego Chavez wygral drugi raz z Vera, tym razem wyraznie wypunktowujac przeciwnika.



W Szkocji smutek, ich bohater Ricky Burns przegrywa na punkty z Crawfordem.



No i Abraham odzyskal tytul, niejednoglosnie wypunktowujac Stieglitza
 
Obejrzałem akurat walkę z wczoraj Anthony Joshua, złoty medalista olimpijski, to było jego 5 KO w piątej walce,



wielki chłop a rusza się świetnie, materiał na przyszłego mistrza, warto go obserwować.
 
Szpilka wraca na ring najprawdopodobniej 7 czerwca, walka odbędzie sie w Polsce duże prawdopodobienstwo ze przeciwnikiem bedzie dlugo wyczekiwany Krzysiek aka 'Konfi' Zimnoch



Czyli szpilka drugi raz będzie walczył z kimś, komu zależy na wygranej. Szykuje się 2 porażka łysego.
 
Rafal Jackiewicz gosc jest przechuj :) micha mi sie cieszy jak go slucham, nie pierdoli sie mowi jak jest i bylo :)
 
Szpilka vs Zimnoch?Tak. Bez rund najlepiej i bez gadania więcej o tym zestawieniu.



Niech wygra lepszy, ale lepiej w ringu wygląda jednak wg mnie Szpila. No, ale decyduje kompilacja różnych argumentów, chcę to zobaczyć.
 
Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) nie zmierzy się 29 marca w Berlinie z Yoanem Pablo Hernandezem (28-1, 14 KO) w walce o tytuł mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. Jak podaje w oficjalnym komunikacie promująca kubańskiego czempiona grupa Sauerland Event, Hernandez cierpi na przedłużającą się infekcję żołądkową i nie może trenować.



To już drugi termin pojedynku z Kołodziejem odwoływany przez ekipę Hernandeza. Pierwotnie do polsko-kubańskiej konfrontacji dojść miało 8 marca. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy w ogóle, a jeśli tak to kiedy, Kołodziej spotka się w ringu z Hernandezem.


Hahah, Kołodziej nigdy nie zaboksuje o pas :-)
 
Kilka Info/Plotek



Huck wraca 29 marca



Chambers wraca 29 marca zadebiutuje w ciezkiej



Khan - Broner?



Antonio Traver - aresztowany



Mayweather rozpoczyna treningi



Cycu vs Botha 15 marca



Skelton albo Sprott rywalem ciekawego, młodego Anthonego Joshu'y



Ciekawostka: Mayweather dał swojemu podopiecznego bonus w wysokosci 20 tyś dolarow za wygrana przez nokaut
 
Jak oceniacie przerwanie walki w walce Angulo vs Alvarez - słuszne , czy jednak sędzia mógł dac ,, Perro ,, stoczyc do końca walkę ??


Ja szczerze to mam mieszane uczucia bo z jednej strony Alfredo otrzymywał naprawdę potezne bomby w poczatkowych rundacj i jego twarz była juz dobrze obita , z drugiej natomiasta , miałem wrażenie ze od 5 rundy ,,Canelo,, padł kondycyjnie i z rundy na rundę był mniej uważny i zbyt wiele nie uderzał - kto wie czy Angulo by w 11 , 12 rundzie nie posłał Alvareza na deski ...
 
Cotto_martinez.jpg
 
https://www.youtube.com/watch?v=dJMA4hq9JAA







Stiverne vs Arreola II 10 Maja w USA (to się może zmienić jeszcze :P )



Porter vs Malinaggi 19 Kwietnia na gali Hopkinsa.



Charr vs Kevin Johnson.
 
Trudno się połapać z tymi pasami w boksie, nie rozróżniam już, kto tam ma pas w tych niższych wagach a kto nie. Wszyscy są czempionami. Dla mnie w boksie jest tylko jedna federacja, której bycie mistrzem się naprawde liczy. W boksie tytuł WBC jest najbardziej prestiżowy, najlepsi boksery mają lub mieli tytuł tej federacji, reszta to mniej znaczące paski. Podobnie jest w mma, tytuł UFC mówi wszystko, a reszta to paski
 
Najważniejsze to WBC, WBA, IBF, WBO poźniej chyba 12 innych, a pasków rozdawanych jest chyba z około 50.
 
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_current_world_boxing_champions







Jeśli kogoś ciekawi to tutaj macie wszystkich mistrzów.
 
@aqua



a ja zawsze myślałem że WBC, WBO i WBA są tymi najbardziej cenionymi, ale w sumie @Tar-Ellendil ma sporo racji.
 
Dokładnie tak na najwyższym poziomie paski czy to WBA / WBO / WBC / IBF są już bez znaczenia ( np Money który broni w każdej walce pasek PPV ) pozatym nie ma czegoś takiego że WBC jest lepsze od WBO :P







Co do Canelo - Angulo



Przerwanie trochę w dziwnym momencie ale nie ma co obwiniać Tonego Weeksa. Angulo zbierał od początku masakryczne bomby, faktycznie Alvarez przystopował trochę w drugiej połowie walki ale mimo tego i tak trafiał większość ciosów a Pies nie był nawet bliski skończenia ( Canelo trafił chyba 64 % power punchy w całej walce ). Nie wydaje mi się żeby przez te pozostałe 2 rundy Angulo mógł odwrócić pojedynek, najprawdopodobniej poddał by go Hunter ( w przerwie pomiędzy 9 a 10 rundą sam powiedział Angulo że go podda jak zbierze jeszcze parę ciosów)
 
Adamek wraca na ring w najbliższy weekend a tutaj taka cisza :-)



Walka z Glazkovem w niedziele w nad ranem w Polsacie Sport



Może uda się, że pojedynek rozpocznie się po zakończeniu UFC 171



BioNWT0IUAA3p59.jpg








143Ibs: Juanem Manuelem Marquezem (55-7-1, 40 KO) vs Mikem Alvarado (34-2, 23 KO) 17 maja w Los Angeles







e: Jesli wygra z Ukaincem to jest spora szansa, że dopcha sie do Włada, wiem, to jest szaleństwo :-)
 
Być może Adamkiem już się nikt nie jara, jego rywal też niskich lotów, może ksw mu wybierało ;D



Z Cunnimghamen przegrał, ale zrobiono wałek sędziowski i dali mu zwycięstwo. Po takich rywalach chce się dostać do walki o pas, znów zostanie sponiewierany być może jeszcze bardziej przez Kliczke, ale przynajmniej zarobi. Tylko czekać Adamek-Kliczko polszmat live on PPV



E. Jakby mu zależało na zostaniu mistrzem świata HW, pchałby się tam gdzie pas się właśnie zwolnił, czyli w strone WBC, ale nie zarobi tyle nigdzie, co na walce z Kliczko, ale również nikt go lepiej nie obije niż Władek
 
Przecież gdyby zdobył pas WBC to nie dość, że walka z Kliczką byłaby obowiązkiem to jeszczcze dostałby 3x tyle kasy.
 
Ale on niechce iść tą drogą, tylko od razu po kilku ogórach chce Kliczki i pewnie dostanie, bo Kliczko więcej zarobi na nim niż z innymi. Wiadomo Polska mlekiem płynąca w Germanii za free, a w Polsce się powodzi i PPV

Przecież gdyby zdobył pas WBC to nie dość, że walka z Kliczką byłaby obowiązkiem


Akurat federacja WBC nie jest za unifikacją tytułów, dla nich liczy się tylko jej własny tytuł. Można być mistrzem WBC + np WBO ale tylko przez krótki czas, później wg WBC należy zrzec się jednego tytułu, lub federacja WBC sama odbiera swój tytuł mistrzowi. Canelo stanął przed takim wyborem ze 2 lata temu, jak i Floyda WBC pozbawiła tytułu
 
Back
Top