Bjj poprawa mobilnosci - cwiczenia pod bjj

wolftime

Maximum FC
Featherweight
Koledzy podzielcie sie sposobami, aby usprawnic nasze walki na macie.
Chodzi mi o to jakie cwiczenia mozemy robic zeby poprawic nasza prace w parterze.
Nie mówię tu o bieganiu czy zwyklej silowni.

Z gory dzieki
 
Podstawa to systematyczne rozciąganie. Jest masa filmików pokazujących jak poprawnie się rozciągać. Do tego roller lub piłeczka i po treningu "rozmasować" mięśnie.
 
U mnie w klubie sporo niebieskich i purpurowych chodzi na jogę i bardzo zachwalają, że warto - podobnoż poprawa mobilności znaczna. Więc może jakieś podstawowe ćwiczenia właśnie z tego. Sam poza treningiem nie próbowałem bo po większym rozciąganiu mam jakieś nerwobóle, ale skoro polecają to coś w tym na pewno jest.
 
polecam Kettlebell :lol:


kettle na pewno tak jak i kompleksy sztangowe, tyle ze mi sily nie brakuje. bardziej dynamiki rozciagniecia, wlasnie takiej mobilnosci i nawet nie wiem jak to nazwac, zwinnosc, gibkosc aronoł
 
kettle na pewno tak jak i kompleksy sztangowe, tyle ze mi sily nie brakuje. bardziej dynamiki rozciagniecia, wlasnie takiej mobilnosci i nawet nie wiem jak to nazwac, zwinnosc, gibkosc aronoł
To chyba tak jak Baddream napisał najlepsza w tym wypadku joga. Tylko trzeba by było znaleźć taką bez tej durnej otoczki, palenia świeczek i jakiegoś pierdolenia wiesz o co chodzi. :lol:Same ćwiczenia, piękne kobiety i nic więcej :lol: Poza tym to podobno mocno polepsza wytrzymałość stawów i oddychanie. Zawodnicy mma dlatego to często trenują bo w przerwie między rundami szybciej sie regenerują dzięki jodze.

Niektózy też mówią właśnie, że jak sie dużo bjj trenuje to człowiek zaczyna być trochę "sztywny" bo ciało rusza się ciągle po konkretnych "torach". Nie wiem do końca jak to wyjasnić. :lol: I właśnie dlatego trzeba koniecznie dołożyć jakiś trening na poprawe mobliności.

 
To chyba tak jak Baddream napisał najlepsza w tym wypadku joga. Tylko trzeba by było znaleźć taką bez tej durnej otoczki, palenia świeczek i jakiegoś pierdolenia wiesz o co chodzi. :lol:Same ćwiczenia, piękne kobiety i nic więcej :lol: Poza tym to podobno mocno polepsza wytrzymałość stawów i oddychanie. Zawodnicy mma dlatego to często trenują bo w przerwie między rundami szybciej sie regenerują dzięki jodze.

Niektózy też mówią właśnie, że jak sie dużo bjj trenuje to człowiek zaczyna być trochę "sztywny" bo ciało rusza się ciągle po konkretnych "torach". Nie wiem do końca jak to wyjasnić. :lol: I właśnie dlatego trzeba koniecznie dołożyć jakiś trening na poprawe mobliności.


Chyba tak zrobię kupie do chaty jakas mate do yogi jakas pilke odpale jutuby i bede sie wyginac vo na trening z ta cala pedalska otoczka nie chce mi sie chodzic, a metoda wykluczania to zajmie za duzo czasu. Dzieki i piateczka za pomoc

tumblr_p1hlx054091vjg34yo1_400.gif
 
Back
Top