Bieganie, a wymiotowanie

RaphTaba

ONE FC
Middleweight
Witam wszystkich.

Od jakis 2 tygodni biegam, wszystko bylo git majonez, ale od jakis czterech dni podczas biegania wymiotuje, i nie jestem w stanie dalej biegac. Po jakis 30min przechodzi mi (nie, ze ciagle wymiotuje, tylko caly czas mnie szarpie).
Wczesniej biegalem podobny dystans i bylo dobrze, moglem biec az mi nogi wysiadaly i upadalem xD (biegam na gorkach w lesie)

Nie wiecie moze czym to jest spowodowane?

Dodam jeszcze, ze mam problemy z zoladkiem (nadwrazliwosc jelit), ale na poczatku nic mi nie bylo w podczas biegania.
 
Z taką sprawa to chyba bardziej na forum biegaczy?
W każdym razie odruchy wymiotne to dość standardowa reakcja na 'przerobienie' organizmu. Zrób 2 tyg przerwy, biegaj co 2-3 dni. Najlepiej rano, max 30 min na pusty żołądek-możesz coś wypić , ew. zjeść max 50 kcal (jeśli chcesz chudnąć).
 
ew. zjeść max 50 kcal (jeśli chcesz chudnąć).
IMO gówno prawda. Organizm potrzebuje energii by mógł biegać, może kup węglowodany do picia. Jeżeli biegasz po górkach staraj się że tak powiem wyrównać teren.
Nie jestem znawcą, więc nie mogę powiedzieć, że moje info jest 100% dobre.
 
Biegam jakies 2h po posilku.
Nie chce schudnac, bo waze duzo za malo xD, chce se kondycje wyrobic przed pojsciem na "sale"
 
Dystansu nie potrafie okreslic, biegam stalym tempem.
Wczesniej czulem sie mocniej dobity, ale nie zbieralo mi sie na wymioty.
 
no to skróć dystansik w końcu zamierzasz iść ,,na sale'' a nie biegać maratony :D a tak ogólnie to ciśnij do klubu :D
 
Mam zamiar zapisac sie na sarmatie :P


Dodam jeszcze, ze biegam w lesie pod gore, poniewaz biegam z tata, a go boli kregoslup jak biegniemy po plaskim xD
 
Biegam jakies 2h po posilku.
Nie chce schudnac, bo waze duzo za malo xD, chce se kondycje wyrobic przed pojsciem na "sale"
To slabo pomaga - powod, jak biegasz ze stalym tempem, na poziomie pomiedzy 60% maksymalnego tetna, to jest to zupelnie inny rodzaj wysilku, niz tarczowanie, grappling czy jakiekolwiek sparingi... do tego lepsze by byly interwaly.

A co do Twoich problemow, moze warto pocisnac do lekarza i ewentualnie wydebic skierowanie do gastrologa w razie potrzeby?
 
Back
Top