Baldurs Gate 3

Jaki build/klasę na start BG1 byście polecili by ten pierwszy raz był przyjemny? :roberteyeblinking:
Za dużo tu tego. Siedzę od 2h na YT, w Google i nie mogę się na nic zdecydować :lol:
Jak Ci się w ogóle gra w BG1? Teraz do gejpassa wszedł BG2 Enchanced i mimo że lubię retro, to nie wiem czy się nie odbije od tego od nadmiaru informacji, archaiczności sterowania, interfejsu itp.
 
Jak Ci się w ogóle gra w BG1? Teraz do gejpassa wszedł BG2 Enchanced i mimo że lubię retro, to nie wiem czy się nie odbije od tego od nadmiaru informacji, archaiczności sterowania, interfejsu itp.

Dopiero dzisiaj zaczynam grę. Wczoraj zrobiłam jakąś przykładową postać, ale za dużo mechanik tam było, więc robiłem po omacku. Zrobiłem nią samouczek, ale jakoś nie byłem nią zadowolony. Postanowiłem skorzystać z AI i wklepałem do Chata żeby mi podał dobre klasy na start. Wybrałem sobie Człowieka Berserkera i kazałem rozrysować statystyki początkowe, specjalności, kompanów i ekwipunek. Wszystko mi ładnie podał łącznie z tym na jakim etapie co można znaleźć. Bez tego byłoby ciężko, bo tu już na starcie jest tyle niezrozumiałych rzeczy, że można testować do woli i starczyłoby na setki godzin grania. Więc nadmiar informacji występuje tutaj. Myślę, że warto spróbować. Warto zrobić samouczek żeby przynajmniej wiedzieć jak czym się posługiwać, ale polecałbym korzystać z jakichś porad. Nie chodzi, że wszystko ma być podane na tacy, ale przynajmniej na początek.
 
Wróciłem do BG3 i mam problem z zadaniem z płonącą posiadłością. Udało mi się wyciągnąć szlachcica, ale poszedłem od boku i rozwaliłem deski zamiast przedzierać się przez całość. Chłop dotarł do tej martwej babki, ale dalej tryb turowy nie dobiegł końca i quest wisi. Tam trzeba zrobić coś więcej czy to jakiś bug?
 
5 poziom wbity i w końcu załatwiłem kwestie obozu goblinów i wiedzmy. Lepiej iść do Podmroku czy górską przełęczą?
 
5 poziom wbity i w końcu załatwiłem kwestie obozu goblinów i wiedzmy. Lepiej iść do Podmroku czy górską przełęczą?
Oba zrób. Najpierw Podmrok, potem weź się za przełęcz i klasztor tylko się nie zapędź.
 
Właśnie ukończyłem divinity 2 (jak dla mnie lepsze niż baldur) :antonio: za drugim podejściem, tym razem udało się wygrać finałową walkę lecz dalej uważam że jest ona niezbilansowana względem reszty rozgrywki. Piękna to była przygoda.

Pora zabrać się za BG3, również jest to drugie podejście. Pierwsze skończyło się na 3 akcie po 90h gry :fjedzia: gra jest świetna a mimo to w 3 akcie po prostu mi się już nie chciało, byłem zmęczony już samym graniem w to. Czytałem że wiele osób odpada w 3 akcie właśnie ze względu tego że rozgrywka się przejada, od dawna masz max lvl a X godzin spędziłeś na zabawie mechanikami gry w akcie pierwszym i drugim.
 
czemu lepsze? nie znam gierki
mechaniki podobne ( też larian ), system walki też taki sam ale bardziej mi podchodzi fabularnie po prostu + w bg trochę za dużo cutscenek jest ( takie miałem wrażenie za pierwszym razem)
 
Właśnie ukończyłem divinity 2 (jak dla mnie lepsze niż baldur) :antonio: za drugim podejściem, tym razem udało się wygrać finałową walkę lecz dalej uważam że jest ona niezbilansowana względem reszty rozgrywki. Piękna to była przygoda.

Pora zabrać się za BG3, również jest to drugie podejście. Pierwsze skończyło się na 3 akcie po 90h gry :fjedzia: gra jest świetna a mimo to w 3 akcie po prostu mi się już nie chciało, byłem zmęczony już samym graniem w to. Czytałem że wiele osób odpada w 3 akcie właśnie ze względu tego że rozgrywka się przejada, od dawna masz max lvl a X godzin spędziłeś na zabawie mechanikami gry w akcie pierwszym i drugim.
Ile Ci zeszło?
 
gra jest świetna a mimo to w 3 akcie po prostu mi się już nie chciało, byłem zmęczony już samym graniem w to. Czytałem że wiele osób odpada w 3 akcie właśnie ze względu tego że rozgrywka się przejada, od dawna masz max lvl a X godzin spędziłeś na zabawie mechanikami gry w akcie pierwszym i drugim.
Mody na lvl 13-20, nowe spelle, zróżnicowane/trudniejsze walki i dasz radę. Ogólnie połowę aktu 3 można wyjebać do kosza i zignorować, nie straci się zbyt wiele .
 
Ile Ci zeszło?
Dwa podejścia łącznie - 200h ( trochę questów bylo z poradnikami bo nie mam aż tyle czasu by rozkminiać zagadki zawarte w rozgrywce a jest ich sporo ). Ogólnie jak bg się podobał to myślę ze warto jak najbardziej
 
Mody na lvl 13-20, nowe spelle, zróżnicowane/trudniejsze walki i dasz radę. Ogólnie połowę aktu 3 można wyjebać do kosza i zignorować, nie straci się zbyt wiele .
Sporo słyszałem narzekań na 3 akt - o co dokładnie chodzi?
Dwa podejścia łącznie - 200h ( trochę questów bylo z poradnikami bo nie mam aż tyle czasu by rozkminiać zagadki zawarte w rozgrywce a jest ich sporo ). Ogólnie jak bg się podobał to myślę ze warto jak najbardziej
Nie wiedziałem, że to aż tak duża gra.
 
Mody na lvl 13-20, nowe spelle, zróżnicowane/trudniejsze walki i dasz radę. Ogólnie połowę aktu 3 można wyjebać do kosza i zignorować, nie straci się zbyt wiele .
Zainstalowałem ten 13-20, wybrałem dark urge drowa nekromantę.

Dark urge wydaję mi sie 'ciekawy fabularnie'.

No nic, zaczynamy przygodę :fjedzia:
 
  • Like
Reactions: Olo
Zainstalowałem ten 13-20, wybrałem dark urge drowa nekromantę.

Dark urge wydaję mi sie 'ciekawy fabularnie'.

No nic, zaczynamy przygodę :fjedzia:
Drow to też ciekawa rasa do grania. Bardzo urozmaica interakcje z NPCami i mega ułatwia dialogi z goblinami.
 
Ogarnąłem większość pierwszej mapy BG3 i mam pytanie. Jak chcę wejść do górskiej przełęczy to mam informację, że za mały lvl (każdy z ekipy ma 5). Warto tam iść? Będę się mocno męczył na średnim poziomie trudności?
Mam trochę dylemat, bo z jednej strony wiem, że nie zrobiłem wszystkiego na pierwszej mapie, ale z drugiej strony nie chce mi się lizać ścian ani patrzeć w jakichś poradnikach (przynajmniej przy pierwszym podejściu), więc wolałbym ruszyć dalej.
 
Ogarnąłem większość pierwszej mapy BG3 i mam pytanie. Jak chcę wejść do górskiej przełęczy to mam informację, że za mały lvl (każdy z ekipy ma 5). Warto tam iść? Będę się mocno męczył na średnim poziomie trudności?
Mam trochę dylemat, bo z jednej strony wiem, że nie zrobiłem wszystkiego na pierwszej mapie, ale z drugiej strony nie chce mi się lizać ścian ani patrzeć w jakichś poradnikach (przynajmniej przy pierwszym podejściu), więc wolałbym ruszyć dalej.
Warto ale ciśnij dalej resztę aktu 1 i przełęcz na koniec sobie zostaw, bo przeciwnicy zrobią ci z dupy jesień nowożytności.
 
Warto ale ciśnij dalej resztę aktu 1 i przełęcz na koniec sobie zostaw, bo przeciwnicy zrobią ci z dupy jesień nowożytności.

Spróbuję jeszcze poszukać czegoś, bo mam parę questów pobocznych nieukończonych, ale nie wiem jak je dalej pchnąć :lol:
 
Jakie mody polecicie na drugie podejście? Wcześniej miałem tylko na mordy i fryzury
Unlock level curve, 5e spells, extra encounters + minibosses. Wszystkie są w menadżerze modów w grze.

Poza tym jest pełno modów z dodatkowymi itemami, nowymi klasami z D&D albo np. Wiedźmin, dodającymi nowe opcje dialogowe z innych klas albo które ulepszają istniejące już czary i sztuczki.
 
Poza tym jest pełno modów z dodatkowymi itemami, nowymi klasami z D&D albo np. Wiedźmin, dodającymi nowe opcje dialogowe z innych klas albo które ulepszają istniejące już czary i sztuczki.
coś ala nowe lokacje questy itp. istnieje?
 
coś ala nowe lokacje questy itp. istnieje?
Nie wiem jak teraz ale było kilka modów nad którymi gracze pracowali nad modem którego fabuła ma być w różnych miejscach świata D&D np. w mieście Drowów albo setting w świecie Warcrafta. Gdzieś tam są do pobrania jakieś wczesne wersje, ale na ostateczne wersje pewnie jeszcze poczekamy.
 
Już prawie 70h wbite a pewnie odkryłem jakieś 20%. Niesamowite ile ta gra ma do zaoferowania :antonio:
Zrobiłem już prawie zadania Shar, zostało mi zejście po relikt, ale dostałem ostrzeżenie, że może mi to zablokować pewne opcje w grze, więc się wydygałem. :lol:

Co lepiej robić? Iść do Wieży księżyca, po relikt, czy do Wrót Baldura, bo też mam odblokowane przejście?
 
Back
Top