Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Coś do 20 koła. Najlepiej kombii w benzynie . Myślałem nad avensis 06 rok 1.8 benzyna, albo corolla 1.6, civic albo corolla verso. Co myślicie?
 
Po prostu wydaje mi się, że jest duża szansa na to żeby się to przyjęło, jeżeli nie będzie to typowe naciąganie tak jak sugeruje Tytus. Skoro w innych państwach, dużo bogatszych od nas to funkcjonuje i ludzie z tego korzystają to czemu u nas ma to nie działać. Myślę, że w dużych miastach albo dla ludzi, którzy mało jeżdżą jest to bardzo ciekawa opcja.
Nie wiem jak wyjdzie, ale poki co wyglada na to ze u nas naciagaja (artykul).
Dodatkowo jest wkurw kierowcow na niedostosowanie znakow do warunkow na drodze. Przykładowo: raz 40 na zakrecie oznacza ze musisz zwolnic do 30, bo ci dzieci z fotelikow powypadaja, albo ze mozesz przeleciec 80 pijac kawe jedna i piszac SMSa druga. Kolejny wkurw na stan i obciezenie niektorych fragmentow powoduje, ze chcesz "nadrobic" :) do dozwolonego mniej wiecej limitu, jak sie "wyrwiesz" zza zawalidrogi. Srednia ok, ale chwilowo to zgroza.

Ja na pewno bym czegoś takiego nie mógł założyć bo jeszcze bym musiał dopłacać do ubezpieczenia :D
Kita z kosztem ubezpieczenia, mysle ze na dzien dobry 30% ludzi traci prawko (jakby to bylo na reke ubezpieczalniom afkorz). Lacznie z nami :)
 
Nie wiem jak wyjdzie, ale poki co wyglada na to ze u nas naciagaja (artykul).
Dodatkowo jest wkurw kierowcow na niedostosowanie znakow do warunkow na drodze. Przykładowo: raz 40 na zakrecie oznacza ze musisz zwolnic do 30, bo ci dzieci z fotelikow powypadaja, albo ze mozesz przeleciec 80 pijac kawe jedna i piszac SMSa druga. Kolejny wkurw na stan i obciezenie niektorych fragmentow powoduje, ze chcesz "nadrobic" :) do dozwolonego mniej wiecej limitu, jak sie "wyrwiesz" zza zawalidrogi. Srednia ok, ale chwilowo to zgroza.


Kita z kosztem ubezpieczenia, mysle ze na dzien dobry 30% ludzi traci prawko (jakby to bylo na reke ubezpieczalniom afkorz). Lacznie z nami :)
Dokładnie tak, dlatego podałem okoliczności, w których się opłaca takie coś założyć. Jeżeli ktoś robi trasy międzymiastowe to na pewno dobrze na tym nie wyjdzie. Żeby jeździć naszymi drogami w 100% przepisowo to trzeba być pozbawionym układu nerwowego ;)
 
Ludzie nad czym Wy wogóle się zastanawiacie ? Przecież to kombinacja roku 1984 Orwella z Amber Gold i Providenta.
 
Coś do 20 koła. Najlepiej kombii w benzynie . Myślałem nad avensis 06 rok 1.8 benzyna, albo corolla 1.6, civic albo corolla verso. Co myślicie?
Wiem, że zaraz będzie naśmiewanie, ale Ford Focus, Mondeo Combi 2.0 Duratec, albo 1.8( przed zakupem sprawdzić jak z poborem oleju, silniki same w sobie bardzo dobre, ale czasami lubią wpierdalać olej), Volvo v50 tam pełno zajebistych benzyniaków, jak nie myślisz o gazie to np. Octavia 2.0 TFSI, wiem zaraz ktoś napisze, TFSI gówno, zło itd, jak zadbane to będzie jeździć, a że trzeba raz na jakiś czas olej dolać to inna kwestia. Jeszcze zostają jakieś starsze b6 np, z niezajebywalnym 1.8T czu 2.4 pod maską też dobra opcja.
 
jest jeszcze strasznie brzydki, ale zajebiście wytrzymały i dobrze współpracujący z gazem Accord VII
A jak blacha u accorda?
Wiem, że zaraz będzie naśmiewanie, ale Ford Focus, Mondeo Combi 2.0 Duratec, albo 1.8( przed zakupem sprawdzić jak z poborem oleju, silniki same w sobie bardzo dobre, ale czasami lubią wpierdalać olej), Volvo v50 tam pełno zajebistych benzyniaków, jak nie myślisz o gazie to np. Octavia 2.0 TFSI, wiem zaraz ktoś napisze, TFSI gówno, zło itd, jak zadbane to będzie jeździć, a że trzeba raz na jakiś czas olej dolać to inna kwestia. Jeszcze zostają jakieś starsze b6 np, z niezajebywalnym 1.8T czu 2.4 pod maską też dobra opcja.
Jutro jadę obejrzeć avensisa kombii 1.8 z 2007 r. 23 koła chce to jest max co z siebie wydusze . Może uda się zejść do 21 koła .
 
@Gienek szkoda kasy. Za 16-18k teraz kupisz Focusa mk2 fl kombi w benzynie z 2008-2010 roku. Części tanie jak barszcz i nie ma się co psuć. Ewentualnie nieco starsze Volvo v50 w podobnej cenie.
 
A jak blacha u accorda?

Jutro jadę obejrzeć avensisa kombii 1.8 z 2007 r. 23 koła chce to jest max co z siebie wydusze . Może uda się zejść do 21 koła .
Jakość blach zdecydowałlnie się poprawiła względem starszych modeli. Generalnie VII generacja nie jest jeszcze ocynkowana, wiec zdarzają się ogniska rdzy nawet w bezwypadkowy egzemplarzach. Trzeba sprawdzić standardowe miejsca progi, nadkola, okolice listew itp. Jednak nadal mają bardzo dobre silniki, sporo części zamiennych i trzymają cenę.
 
@Gienek szkoda kasy. Za 16-18k teraz kupisz Focusa mk2 fl kombi w benzynie z 2008-2010 roku. Części tanie jak barszcz i nie ma się co psuć. Ewentualnie nieco starsze Volvo v50 w podobnej cenie.
Z volvo w tej cenie tak latwo nie jest. Jakiś rok temu jak szukałem, to wszystko co rozsądnie wygladało (roczniki od 2006) stało za około 20k.
 
Z volvo w tej cenie tak latwo nie jest. Jakiś rok temu jak szukałem, to wszystko co rozsądnie wygladało (roczniki od 2006) stało za około 20k.
To prawda, nie jest łatwo. Ogólnie benzyny dosyć trzymają ceny, jednak spokojnie do 19k się kupi 12 letnie Volvo. Swoją drogą, nie widzę sensu żeby przepłacać. Ten samochód jest na płycie Focusa :)
 
Coś do 20 koła. Najlepiej kombii w benzynie . Myślałem nad avensis 06 rok 1.8 benzyna, albo corolla 1.6, civic albo corolla verso. Co myślicie?
Avensis swietny wybór - silnik 1.8 bezobsługowy - jezdziłem - nie miała lekko wszystko zniosła - broń boshe 2.0 benzyna bo to padaka
 
Pany jakies opinie o tym?
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-5-2-0-klimatronik-serwisowany-gwarancja-ID6zvBPr.html#3d4f79d341

Kumpel chce to ogladac, ale ze z daleka to zadzwonil do mnie - ja mam blizej, mam wstepnie ocenic, tyle ze ja sie nie znam.
Na co zwracac uwage?
Piąteczki w benzynie świetne auta. Trzeba sprawdzić pod kątem korozji, czy nie gnije od spodu i na nadkolach. Sprawdź czy nie ma wycieków. Handlarz zapewne wymył silnik, co już może dawać do myślenia. Zapewne trochę pije oleju, ale to częste przy mocniejszych benzynach. Wypadałoby mieć czujnik lakieru. Jeśli nie masz czujnika sprawdzaj kanty maski, błotników, śrubki, uszczelki, różne zapylenia na nadkolach. Ponadto czy kielichy nie są popękane, czy podłużnica nie jest pogięta.
 
Back
Top