Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

No i volvo, jak kazde auto z wyzszej polki, dosc szybko traci na wartosci, wiec mozna naprawde fajne auto kupic (zwykle bardzo dobrze wyposazone).
Trzeba tylko uwaznie szukac, wiadomo. No i zaakceptowac fakt, ze serwis bedzie troszke drozszy, jak przy kazdym aucie z wyzszej :)

Pamietam jak ja szukalem auta, to w cenie dobrze wyposazonego S-Maxa z w pelni sprawdzalna historia byly juz XC60 (auto mniejsze, jesli ktos nie potrzebuje busa, to akurat) w podobnym roczniku (acz glownie sprowadzane, fakt).
Pamiętajmy jednak ze żaden handlarz nie jest instytucją charytatywną i Volvo tańsze od Forda powinno od razu budzić podejrzenia.
 
No i volvo, jak kazde auto z wyzszej polki, dosc szybko traci na wartosci, wiec mozna naprawde fajne auto kupic (zwykle bardzo dobrze wyposazone).
Trzeba tylko uwaznie szukac, wiadomo. No i zaakceptowac fakt, ze serwis bedzie troszke drozszy, jak przy kazdym aucie z wyzszej :)

Pamietam jak ja szukalem auta, to w cenie dobrze wyposazonego S-Maxa z w pelni sprawdzalna historia byly juz XC60 (auto mniejsze, jesli ktos nie potrzebuje busa, to akurat) w podobnym roczniku (acz glownie sprowadzane, fakt).
Nie do końca się zgodzę, jakieś wyższe modele to tak, ale 40 to taki Focus dużo części jest tych samych ;)
 
Dokładnie, idąc do pracy mijam czasem 6ki 2 po lifcie i aż płaczą na rudo. Szukaj Focusa Mk2 fl 1.6 pb. Auto nie do zdarcia. Ewentualnie jakąś cytrynę.
A gaz to lyknie?:D Jedyne co mnie przed tymi Focusami blokuje to wyglad, nie ma co wybrzydzac, ale ciut mi sie nie podoba z zewnatrz. Musze go przetrawic i cos zaczne szukac.
 
A gaz to lyknie?:D Jedyne co mnie przed tymi Focusami blokuje to wyglad, nie ma co wybrzydzac, ale ciut mi sie nie podoba z zewnatrz. Musze go przetrawic i cos zaczne szukac.
Łyknie. Ludzie montują BRC i Landi Renzo. Auta śmigają. Jaki w ogóle masz budżet? Moim zdaniem mk2 fl wygląda świetnie, ale wiadomo, kwestia gustu. Ostatnio przy spokojnej jeździe spalił mi 5.5l na 100 km jak jechałem do Katowic. W drodze powrotnej 6.1 l. Nie myślę o zakładaniu gazu, biorąc pod uwagę fakt, że przez 3 lata przejechałem zaledwie 30 tys km.

Ford-Focus-II-2008_03.jpg

$_86.JPG
maxresdefault.jpg
 
Łyknie. Ludzie montują BRC i Landi Renzo. Auta śmigają. Jaki w ogóle masz budżet? Moim zdaniem mk2 fl wygląda świetnie, ale wiadomo, kwestia gustu. Ostatnio przy spokojnej jeździe spalił mi 5.5l na 100 km jak jechałem do Katowic. W drodze powrotnej 6.1 l. Nie myślę o zakładaniu gazu, biorąc pod uwagę fakt, że przez 3 lata przejechałem zaledwie 30 tys km.

Ford-Focus-II-2008_03.jpg

$_86.JPG
maxresdefault.jpg
Auto bedzie sprowadzone od zachodnich sasiadow, bo moj ojciec tam pracuje takze ja obserwuje stad oferty i jak sie cos blisko trafi to podjezdza zobaczyc. Budzet do 5k euro.
 
No a z rzeczy smutniejszych to szykuje mi sie drugie auto.
DPF nie daje rady po malym miescie przy kobiecym kulaniu. Tesciu musial przegnac auto , no ale wiadomo, to jednorazowo, takze mentalnie przygotowywuje sie na drugiego, malego benzyniaka jakiegos.

Nie ma co meczyc mojego potwora do takich blahych niewaznosci jak dzieci i szkola :)
 
@Dzihados tu nie chodzi nawet o damskie jeżdżenie po mieście. Niestety DPF wymaga przepalenia od czasu do czasu na trasie czy tego chcesz czy nie. Niektórzy specjalnie wypuszczają się na drogi szybkiego ruchu, mimo, że jeżdżą zazwyczaj po mieście. No, ale dieselek musi być, bo tani i oszczędny :DC::DC:
 
Heheh moj 2.2TDCI 200KM nie byl kupiony dla oszczednego jezdzenia ale dla frajdy, jeszcze troche i bede cieszyl sie tym na codzien :)
 
Wiadomo, tutaj pije do Januszy motoryzacji.
Najgorsze jest to, ze ja moim nie potrafie autentycznie zejsc ponizej 10 (mowie o sredniej na podstawie odczytow z dystrybutorow). Jakbym jechal 90km/h to by bylo ok 7,5. Ale wez nie ciesz sie dieslem z 510Nm :)
 
@lugasek @Comber
Heeheh, najbardziej meskie z rodzinnych. Szczegolnie gdy Candy Red :)

Tak, S-Max Tit S :) I jak na auto o tak wysokim punkcie ciezkosci, takich gabartytach, masie, musze powiedziec, ze prowadzi sie naprawde przyzwoicie. A ja lubie krotkie zakrety.
 
U mnie Tata ma c-maxa 2.0 TDCI i całkiem przyjemne auto nie narzeka, zapierdala i jak na takie auto, silnik ciągnie tę budę bardzo ładnie. W trasie można 160km/h zapierdalać, szóstka ponad 3k obrotów, przyjemne auto ;)
 
Ze zdjęć ładny ale opis jest do kombi, czyli cuś się nie zgadza i chyba minus przy silnikach 1.6 to 5 biegowa skrzynia.
Co do instalacji gazowej, wejdź na http://lpg-forum.pl/ i ogarnij porządnego magika. Warto czasami dorzucić 1k zł do instalacji i być pewnym jakości jej zamontowania. Przykładowo w całym zachodniopomorskim są 3-4 firmy godne polecenia, reszta uskutecznia mniejsze lub większe druciarstwo.
 
Ze zdjęć ładny ale opis jest do kombi, czyli cuś się nie zgadza i chyba minus przy silnikach 1.6 to 5 biegowa skrzynia.
Co do instalacji gazowej, wejdź na http://lpg-forum.pl/ i ogarnij porządnego magika. Warto czasami dorzucić 1k zł do instalacji i być pewnym jakości jej zamontowania. Przykładowo w całym zachodniopomorskim są 3-4 firmy godne polecenia, reszta uskutecznia mniejsze lub większe druciarstwo.
Mamy juz w rodzinie jedno auto zagazowane, mama jezdzi VW Polo V z 3 cylindrowym silnikiem 1.2 (teoretycznie niezbyt lubiacym gaz) i zrobilismy 20k km bez zadnych problemow, jedynie na poczatku pare wizyt zeby idealnie dostroic mieszanke, wiec jesli bym juz zakladal to chyba u tego goscia co robilismy :)
 
Back
Top