Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

@Karton nadmienie jedynie że mój kupel jeździ dieslem 1.9, benzyna napewno będzie mniej awaryjna, ale ogólnie w alfe bym się nie pakował.
 
Nie zapeszam. Zadzwonie w piatek. Mam wtedy pelna diagnostyke mech, komp i lakier. Poki co wrazenia dobre. 1.6 benzyna, focus 2008 r. kombi. Swietny uklad kierowniczy i skrzynia. 1 wl szef salonu forda, drugi jego kolega.
 
Jeździłem jakiś czas Focusem 1.6 2008 w benzynie jako samochodem zastępczym tylko w hatchbacku, nówka miał wtedy przejechane 350km. Co mnie urzekło to właśnie wymieniony przez Ciebie układ kierowniczy i skrzynia biegów. Na pewno będziesz zadowolony z zakupu.
 
Moja kobieta zastanawia się nad zakupem samochodu ma 2 swoje typy

Kia Cee'd XL 1.6 GDI 135 KM ( cena: 81 040 PLN )

Volkswagen Golf Highline 1.4 TSI 122 KM ( cena: 80 390 PLN )

Do Golfa dobrane wyposażenie dodatkowe pod postacią :
System Park Pilot
Lusterka zewnętrzne elektryczne składane
Komputer Pokładowy Premium ( możliwe do zrezygnowania- 550 PLN wtedy zostaje zwykły komputer pokładowy )

Sam nie wiem co jej doradzić, miał ktoś styczność z tymi samochodami?
 
W Golfie jest turbodoładowany silnik który w szóstej generacji sprawiał problemy,łańcuch rozrządu ulegał rozciągnięciu co w efekcie mogło doprowadzić do poważnych awarii.Nie wiem czy w siódmej generacji jakoś to poprawili



Ceed ma prostszy silnik bez turbodoładowania.Będzie mniej elastyczny,ale powinien być też mniej awaryjny.Z silnikami w poprzednim Ceedzie nie było problemów,ale tam były jednostki z wtryskiem pośrednim,czyli jeszcze mniej skomplikowane



Jeśli poprawili te wady poprzedniego TSI to Golf myśle że jest ciekawszą propozycją.
 
@Wujek co do e60 jak coś to bier w tym silniku co pisałeś. 3.0d to najlepszy motor BMW. Bardzo mało awaryjny, dobre osiągi, auto ogólnie świetnie się prowadzi.
 
Wczoraj kupiłem wspomnianą fokę. Bardzo dobrze spisuje się na wszelkich nierównościach, w trasie też w porządku. Przydałby się 6 bieg do szybszej jazdy przy wyższych obrotach, ale auto ma być przede wszystkim wozidłem rodzinnym, a nie bojownikiem szos :)



Wujek, a nie myślała luba o 308mce? Zaoszczędziłąby pewnie ok 10k. I miałaby jednocześnie ładniejsze auto :p
 
@Comber



Ja osobiście nie jestem przekonany do francuzów i ona zresztą też, ewentualnie wchodziła by w gre jeszcze mazda lub jakieś inne pojazdy z VAG. Umówiliśmy się oboje na jazdę próbną KIA i VW. Będziemy wyrokowac po jeździe. Ja osobiście jakbym miał kupować to VW bo to jednak niemiec i jakość wykonania też stoi na wysokim poziomie. KIA jeździłem stara generacja no i pamiętam to auto z niezbyt rewelacyjnego wykończenia plastikami w stylu szajs.
 
Wez pod uwage tez inne opcje sa focusy, astry. Najlepiej pojezdzic i wyrobic sobie zdanie. Nie ulegalbym stereotypom. Ja o peugeotach mam jak najlepsze zdanie. Mialem w rodzinie juz 2 i byly/sa to najmniej awaryjne auta. Teraz gdyby nie to ze 308sw jest jak na lekarstwo pewnie nie kupilbym focusa. Mnie peugeoty urzekaja pewna finezja, szkoda, ze marka od tego odchodzi i pcha sie w zwyczajnosc.
 
U mnie w rodzinie były dwa Citroeny i dwa Renault, i nigdy nie było problemów. Mimo wszystko kupiłem japończyka :)
 
No żepoty to faktycznie auta z polotem :) Sam w tym roku sprzedaję swojego i planuję przesiadkę w coś innego, szczerze myślałem o jakimś sedanie o mocy +150km, jednak na chwilę obecną napalam się strasznie na 407sw w benzynie. Nie wiem dlaczego ale kombiaki mnie mega urzekają, no i dach w panoramie <3. Ogólnie jakoś tatusiowozy mi się podobają, dziwne jak na "młodego" chłopaka no ale o gustach się nie dyskutuje ;) Co do francuzów z koncersnu PSA to dosyć solidne auta i jeśli ktoś sporo podróżuje - są to auta mega komfortowe do pokonywania setek km bez specjalnego męczenia się tym, moją 406-tka jedzie się jakby się płyneło po drodze, mega zbiera nierówności plus bardzo wygodne wnętrze, jeździ się bajka ;)
 
Faktycznie nowy 308 wygląda całkiem kozacko,dużo lepiej niż poprzednia generacja



Ja bym jeszcze wziął pod uwagę Aurisa,cenowo wypada atrakcyjnie,a i silnik wiadomo,że sprawdzony bo napędzał poprzednią generację.Jechałem wersją 1.6 132KM i to jest chyba minimum dla tego auta.
 
Od dzisiaj mozna korzystac:



https://historiapojazdu.gov.pl/historia-pojazdu-web/index.html



Co prawda teraz serwer przeciazony, ale pewnie w ciagu kilku dni sie unormuje.



A z innej beczki, nagminnie widze rowerzystow jadacych parami, czy to w miescie, czy to poza, a przeciez co do zasady rowerzyści nie mogą jechać obok siebie po jezdni:

Prawo o Ruchu Drogowym



Art. 33.



3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.


Rozjezdzac, trabic, edukowac? Sam jestem (raczej bylem :() rowerzysta, ale to co sie czasem dzieje na drodze to zyczenie smierci...
 
Gdyby ktoś szukał zajebistej Renóweczki to mam ciekawe ogłoszenie :



http://allegro.pl/renault-megane-ii-1-9-dci-f1-team-2003-zobacz-i4347496028.html?
 
Dzihad, rowerzyste w sumie tez musisz wyprzedzic, wiec imo jesli z naprzeciwka akurat nic nie jedzie, niech rowerzysci jada kolo siebie. Inaczej jesli z naprzeciwka cos jedzie, to rowerzysci powinni po sznureczku. Sam jestem intensywnym rowerzysta jak i kierwca, wiec mniej wiecej kumam czacze, gdzie kogo boli.
 
Przede wszystkim mam na mysli:



- miasto (w waskich ulicach - nawet gdy nie jedzie nic z naprzeciwka, nie mozna wyprzedzic; na normalnych ulicach - gdy cos jedzie)



- typowa polska droga, jade nad jezioro w kolumnie samochodow, 10-15m od nastepnego auta (dwie trzy dlugosci), wedlug polskich std. to duzo, z predkoscia ponizej dozwolonej (np 80km/h), pierwsze auto w kolumnie wyprzedza w ostatnim momencie, pozostale nie maja szans na hamowanie - bo akurat jedzie cos z naprzeciwka, a dwojka dzieci po 10 lat jedzie obok siebie i beztrosko rozmawia. Podwojnych rowerow nie widac po prostu, przez kilka szyb samochodow. Gdy stoi auto na poboczu - widac je, bo - jak juz wspomnialem - jest czesciowo na poboczu, wystaje poza obrys jadacych aut.
 
Dzihad a nie miało być w tym systemie również przebiegu pojazdu? Robiłem przegląd w kwietniu a przebiegu nie spisali :D
 
Mój dzisiejszy nabytek :-)



300v6kp.jpg




2ugkux4.jpg
 
Wszystkie moje samochody w Anglii ( ten jest piąty ) były sporo tańsze od modeli przeznaczonych na europę. Niestety gdy dołożymy koszt przekładania kierownicy, cena staje się już mniej atrakcyjna. ;) Dodatkowo angielscy ubezpieczyciele to ździercy. Za poprzredni mój samochód ( Honda Accord ) płaciłem 98 GBP na miesiąc. Na całe szczęście ubezpieczenie na Skodę wynosi 45 GBP. Ciut taniej ;)
 
Dobrze wiem, kto stanowi ze mna to pol forum:-). Obiecankuje, ze pomyslu z tego zrodla nie sciagnalem. Decyzja byla wypadkowa wielu opinii ( glownie mojego mechanika.) Mam nadzieje, ze sluszna :-)
 
Octaviana po lyfcie fajna fura. Jeszcze w wersji RS tojuż w ogóle cacko nie samochodzik, silnik jaki? Benzyna czy bocian pod maską (kle kle kle kle kle)?
 
@słowik_1991,



Benzyna. Silnik 1.8L TSI. Ma 160 KM i do setki hula w 7.9 '' Jest on bazą pod modele w wersji RS. Sama Skoda jest typu LAURIN + KLEMENT. Rok produkcji 2010.



Mam go za krótko, żeby wystawiać opinie, mogę tylko powiedzieć, że jeździ jak z nut. Prowadzenie znowu cieszy ;) Jest jednak do wyeliminowania pewien mankament. Powyżej 80 Mph jakieś gówno zaczyna pogwizdywać od pędu powietrza. Dźwięk jest mocno gumowy ( może jakaś uszczelka?) i dochodzi od strony pasażera. Nie ma to wpływu na jazdę, tylko wkurwia troszkę. Oczywiście mam zamiar rozwiązać ten 'problem' ;)
 
Znajomy szuka auta, do wydania +/- 10tys. Najlepiej zeby cos w miare ekonomicznego, ale nie tez typu Daewoo Tico ;p
 
za 10 tysięcy? Jakiś szrot wagen hehehe ;d



Sprzedam SzrotWagena 6 miesięcy stoi nie odpalany cały we rdzy rocznik 98 może być 99, nie bity. Silnik rzyga olejem, turbina też, servo też rzyga olejem. Wybite zawieszenie, niedziałająca wycieraczka tylna. Sprzedam z autografem, Golf IV, z unikatowym silnikiem 1.9 tdi 270 tysięcy przebiegu, faktyczny stan licznika około 450 tysięcy, opcja hajlajn co oznacza że elektryka też już się jebie.
 
Back
Top