Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Budzet jest, sie wstepnie zastanawialem nad miszelinkami, pirelli albo nokiankami, ale to jest x2.
Kormoranów nigdy nie uzywalem, az jestem zaskoczony. Hmmmm.,

Jeśli Ci cena pasuje, to bierz Nokiany. Genialne opony. Miałem w poprzednich dwóch samochodach i uważam ze to opony idealne. Tym razem jednak zablokowała mnie cena bo wyszło kormorany x2.
 
Naszła mnie taka refleksja, czy uturbiona benzyna może się rozbiegać jak diesel? Czy to tylko przypadłość diesli z turbo?
Rozbieganie silnika jest najczęściej spowodowane przepuszczaniem przez turbosprężarkę oleju silnikowego (którym jest smarowana) do kolektora dolotowego. Stamtąd dostaje się do komory cylindra, gdzie zostaje spalony. Jednak silnik benzynowy. , w odróżnieniu od diesla, nie może być napędzany olejem silnikowym. Dlatego benzyna z turbo się nie rozbiega ;)
 
@vaicavalo mój brat ma wersję 220 BlueTec 170KM 2015r kombi, siedmiobiegowy automat. Ciężko mu coś więcej powiedzieć bo auto tak naprawde kupił trzy miesiące temu i jeszcze je poznaje, z żadnymi naprawami jak na razie nie miał nic wspólnego. Generalnie jest bardzo zadowolony z tego jak się prowadzi i jak bardzo jest komfortowy. Jeździ głównie po mieście i spalanie ma 4,5-5l. Wcześniej miał Insignię 2.8 V6 260KM i mówi, że Merc i tak bije dynamiką na głowę Opla.
Co do A4 to jemu w ogóle nie przypasowała, usiadł w niej i od razu czuł się jak w samochodzie niższej klasy nic W205 a z BMW nie porównywał. Nie wiem co jeszcze mogę Ci napisać, jak coś to Ty pytaj, może będzie łatwiej.
 
;)
sOzUmLw.jpg
 
Panowie mam pytanie, jestem pod ścianą trochę bo klękło mi auto. Nie zdążyłem jeszcze sobie nic upatrzyć nowego, ale nie mam wyjścia i muszę wziąć coś na szybko. Mam opcję na Peugeota 308 HB 2010r 1.6 HDI wersja 92KM z dobrym przebiegiem, za dobre pieniądze od zaufanej osoby. Jakieś opinie o tym samochodzie? Cudów nie wymagam, nie oszukujmy się.
 
Panowie mam pytanie, jestem pod ścianą trochę bo klękło mi auto. Nie zdążyłem jeszcze sobie nic upatrzyć nowego, ale nie mam wyjścia i muszę wziąć coś na szybko. Mam opcję na Peugeota 308 HB 2010r 1.6 HDI wersja 92KM z dobrym przebiegiem, za dobre pieniądze od zaufanej osoby. Jakieś opinie o tym samochodzie? Cudów nie wymagam, nie oszukujmy się.
Brac. Nie do zajechania. Dpfu pilnuj i się ciesz wytrzymałością.
 
F250 black ops lub lariat sport.
Używka ma sens czy jak już tylko nówka?
Nie, nie mam małego :beczka:

Chodzi o bezpieczeństwo i przestrzeń :lesnarhappy:

Ewentualnie np. Toyota Tundra. Na chama Nissan Navara.

Dużo z tym roboty? Wolę zapłacić i żeby działało z 5 lat chociaż niż oszczędzić i co chwila do mechanika.
 
F250 black ops lub lariat sport.
Używka ma sens czy jak już tylko nówka?
Nie, nie mam małego :beczka:

Chodzi o bezpieczeństwo i przestrzeń :lesnarhappy:

Ewentualnie np. Toyota Tundra. Na chama Nissan Navara.

Dużo z tym roboty? Wolę zapłacić i żeby działało z 5 lat chociaż niż oszczędzić i co chwila do mechanika.
Jeszcze hilux, l200, amarok, ten Mercedes dziwny... Zależy, co musi dźwigać, bo przecież duża rozbieżność mocy w wymienionych modelach. Lariat w wersji 6.2 litra?
 
F250 black ops lub lariat sport.
Używka ma sens czy jak już tylko nówka?
Nie, nie mam małego :beczka:

Chodzi o bezpieczeństwo i przestrzeń :lesnarhappy:

Ewentualnie np. Toyota Tundra. Na chama Nissan Navara.

Dużo z tym roboty? Wolę zapłacić i żeby działało z 5 lat chociaż niż oszczędzić i co chwila do mechanika.
Nissan Patrol, Nissan Armada albo Infinity QX56 lub QX80 :bleed: tylko z silnikiem 5.6L v8 :bleed:
 
Gdzie tym wjechać, gdzie zaparkować i ile to by gazu potrzebowało

F850 :irish:

F250 akurat stuknie :tysoncoffe:
Tylko martwią części i naprawy w PL
Ale to jak chcesz truck’a typu f250 ale martwisz się o części to kup VW Amarok :fjedzia:

Z częściami nie ma problemu, na żywo wyglada (wg mnie) zajebiscie a prowadzi się zadziwiająco dobrze jak na te gabaryty

Z otwartą paką:

i-volkswagen-amarok-2018-km-pick-up-szary.jpg


Z kondomem:

7-vw-amarok-2018-uk-review-offroad-front.jpg
 
Ale to jak chcesz truck’a typu f250 ale martwisz się o części to kup VW Amarok :fjedzia:

Z częściami nie ma problemu, na żywo wyglada (wg mnie) zajebiscie a prowadzi się zadziwiająco dobrze jak na te gabaryty

Z otwartą paką:

i-volkswagen-amarok-2018-km-pick-up-szary.jpg


Z kondomem:

7-vw-amarok-2018-uk-review-offroad-front.jpg
Nie podchodzi mi jakoś ten Amarok.

Niby są wyspecjalizowane zakłady od amerykańskich aut, ale to wiadomo, jak to z mechanikami. Kupić i potem postawić zloma żeby rdzewiał to tak sobie.

Niektórzy sprowadzają, robią detailing itd., ale dłubaniny nie lubię.

Ktoś może wie jak to wygląda w praktyce jak się kupi używkę w dobrym stanie?
 
Albo odrazu trzy i któryś pewnie będzie działał :redford:

Nawet tu widać jakie to niszowe i mało znane od kuchni auto :lol:
Oj tam, jechałem kilka razy, dobra fura. Zresztą mi prawie wszystkie solidne pickupy się podobają - każdy ma jednak inne zastosowanie, i jednemu będzie robić robotę lepsze wyposażenie, a drugiemu dyferencjał.
 
Back
Top