Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Jak to jest kurwa możliwe,że po odkażaniu i uzupełnieniu klimy w warsztacie,chwilę po jej wyłączeniu jebie w aucie kilka minut bardziej niż przed warsztatem??:wtf2:
Do wymiany na 80% parownik klimatyzacji, z czasem porasta różnymi dziwnościami i w kabinie unosi się zapach starego grzyba Egziego.
 
Do wymiany na 80% parownik klimatyzacji, z czasem porasta różnymi dziwnościami i w kabinie unosi się zapach starego grzyba Egziego.
Kurwa, w 3 letniej Octavii już pada parownik? Te auta to teraz jednorazówki. Pewnie kaczor się nie wycierał po wyjściu ze stawu i za duzo wilgoci się zgromadziło w aucie.
 
Kurwa, w 3 letniej Octavii już pada parownik? Te auta to teraz jednorazówki. Pewnie kaczor się nie wycierał po wyjściu ze stawu i za duzo wilgoci się zgromadziło w aucie.
Parownik działa i spełnia swoją rolę, bardziej wina obecnej konstrukcji samochodów. Zwykle klimatyzacja jest odpalona cały rok, co jak wiadomo na wymienniku ciepła powoduje kondensację pary wodnej z powietrza, dzięki czemu mamy idealne warunki do porastania grzybami.
Zaradzić temu można lejąc preparaty biobójcze na parownik, na jakiś czas pomoże (jako ciekawostka z porośniętego parownika grzybów nie ruszają wysoko stężone kwasowe środki do mycia kół, silników itp.).
edit. pozostałe 20% to zgnity/zajebany osuszacz
 
Orientuje się ktoś jak to jest z ubezpieczeniami? Tak jak pisałem wcześniej, kupuję nowystary samochód i dziadek mi zaproponował, że będzie współwłaścicielem, żeby OC było na niego (wszystkie zniżki).
Zastanawiam się czy w takim wypadku musi być obecny przy podpisywaniu umowy kupna-sprzedaży, czy mogę normalnie podpisać umowę na siebie, a drugiego właściciela dopisać podczas rejestracji w urzędzie?
 
Orientuje się ktoś jak to jest z ubezpieczeniami? Tak jak pisałem wcześniej, kupuję nowystary samochód i dziadek mi zaproponował, że będzie współwłaścicielem, żeby OC było na niego (wszystkie zniżki).
Zastanawiam się czy w takim wypadku musi być obecny przy podpisywaniu umowy kupna-sprzedaży, czy mogę normalnie podpisać umowę na siebie, a drugiego właściciela dopisać podczas rejestracji w urzędzie?
możesz podpisać umowę k/s na dwóch współwłaścicieli, albo zrobić darowiznę do 1000 zł, resztę kwitów załatwiasz sam jako jeden z posiadaczy pojazdu
 
Orientuje się ktoś jak to jest z ubezpieczeniami? Tak jak pisałem wcześniej, kupuję nowystary samochód i dziadek mi zaproponował, że będzie współwłaścicielem, żeby OC było na niego (wszystkie zniżki).
Zastanawiam się czy w takim wypadku musi być obecny przy podpisywaniu umowy kupna-sprzedaży, czy mogę normalnie podpisać umowę na siebie, a drugiego właściciela dopisać podczas rejestracji w urzędzie?
Możesz normalnie wpisać do dowodu drugiego właściciela, musi tylko wypełnić oświadczenie, z którym idziesz rejestrować auto. Ja tak zrobiłem.
 
Siemano. Totalnie nie znam się na samochodach, a potrzebuje coś kupić, więc przydałyby się jakieś rady. Sam wszędzie jeżdżę na moto, a na rodzinne wypady używałem starucha Forda Galaxy. Teraz codziennie wożę młodego do szkoły i zalewanie Forda za dużo mnie kosztuje (pali z 10-12L/100km).
Przydałoby się coś nie za dużego (ale niekoniecznie), przede wszyskim ekonomicznego. Musi być czterodrzwiowy. Na pierwszą myśl przyszedł mi Golf IV w gazie.
Co Wy byście polecali z budżetem 5k (wiadomo, że jakby była okazja, to zawsze coś więcej się wyskrobie)?
Fiat punto, panda lub opel astra G coś w benzynie z nie dużym motorem nie pakuj się w diesla
 
Passata 1.9 TDI z okolic 2000. Będziesz zaskoczony tym, że auto tych rozmiarów może palić 4l/100.
Wziąłbym kombi teraz, ale mam sedana i też jestem zajebiście zadowolony. Opłaty są śmieszne (nie mam historii, i płacę 1200 pln/rok). A paliwa nie czuję, bo pali tyle, co maluch. A nawet mniej...

No i przy obecnych cenach zostanie jeszcze trochę kasy na imprezę, czy tam jakieś kapcie do motorów, czy na co tam zamyślisz se ten 1k czy 2k wydać.

A naprawy? Ja nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłem u mechanika. Poza zmianą opon na letnie i zimowe...aha, trzy lata temu alternator zmieniałem. Chyba jakoś 300-400 pln. I to tyle na kilka (sześć) lat użytkowania - nie wspominam o filtrach i oleju, etc. Logiczne.
Który rocznik tego passata masz? Też 2000?
 
Widziałem już to, tragedia. Prawo jest zbyt łagodne dla takiego ścierwa. I weź kup używane auto w pl. :rowerek:
Najbardziej wkurwiajace jest to, że przez takich krętaczy cierpią uczciwi handlarze. No opinia o komisach w PL jest właśnie od takich idiotów.
 
Czyli mówisz, że masz kilkunastoletnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach w dziale do przeciwdzialania praniu brudnych pieniędzy i zwalczania terroryzmu, a jeździsz prawie 20 letnim passatem? Coś mi się tu nie zgadza
Po prostu jest częstym gościem przejścia granicznego Gronowo-Mamonowo
:fjedzia:
 
Panowie, Octavia II 2.0 FSI (z ewentualną opcją na podtlenek LPG :rutekajak:). Jakieś opinie, podpowiedzi, ewentualnie podobny klasa i cena z innej marki?
 
Panowie, Octavia II 2.0 FSI (z ewentualną opcją na podtlenek LPG :rutekajak:). Jakieś opinie, podpowiedzi, ewentualnie podobny klasa i cena z innej marki?

Pamiętaj, że jeżdząc skodą podtrzebujesz odpowiedniego nakrycia głowy:

comment_rA7Oc3zlp1yFJAxqUQcCTjIt0qGWPF6K.jpg
 
Pamiętaj, że jeżdząc skodą podtrzebujesz odpowiedniego nakrycia głowy:

comment_rA7Oc3zlp1yFJAxqUQcCTjIt0qGWPF6K.jpg
Nie napisałem, że to dla mnie! Ale masz mnie. Nie będę świrował, kupuje właśnie chatę więc potrzebuję takiego auta, które jest praktyczne, bezawaryjne a jak już to tanie w naprawach i utrzymaniu bo pieniądze mam w co wrzucać.
Czapkę taką mam po Dzidku i serio jego ostatnim samochodem przed śmiercią była Skoda Fabia :pjelen:
 
Panowie, Octavia II 2.0 FSI (z ewentualną opcją na podtlenek LPG :rutekajak:). Jakieś opinie, podpowiedzi, ewentualnie podobny klasa i cena z innej marki?
2.0 FSI nie zagazujesz, jak szukasz Octavii pod LPG to 1.6 MPI
fsi zagazujesz tylko kwestia ekonomiczności, instalacja z dotryskiem benzyny(około 20%) to około 5-6k, a jest jeszcze ciekły wtrysk gazu to wtedy >9k.
Instalacja do silnika mpi to około 3k.
 
2.0 FSI nie zagazujesz, jak szukasz Octavii pod LPG to 1.6 MPI

fsi zagazujesz tylko kwestia ekonomiczności, instalacja z dotryskiem benzyny(około 20%) to około 5-6k, a jest jeszcze ciekły wtrysk gazu to wtedy >9k.
Instalacja do silnika mpi to około 3k.
Wiem, właśnie czytałem na auto-świat porównanie wszystkich benzynowych silników w tek Octavii. Te 1.6 to trochę dramat, to auto nie jedzie tylko się porusza. Jakieś propozycje?
 
Wiem, właśnie czytałem na auto-świat porównanie wszystkich benzynowych silników w tek Octavii. Te 1.6 to trochę dramat, to auto nie jedzie tylko się porusza. Jakieś propozycje?
Ledwo z kosmetykami skończył, a już z samochodami zaczyna.
:korwinlaugh:
 
Back
Top