Amputacja palca u nogi

dobryskun

ONE FC
Super Heavyweight
Tytul ma zwracac uwage ;)


Pany mam taki problem. Od jakiegos czasu czulem ze duzy palec u prawej stopy mi dretwieje. Czesto chodze w butach roboczych z blacha wiec myslalem ze to od tego (ucisk itd) ale gdy przestalem ich uzywac odretwienie nie zniklo. Teraz czesto z rana po prostu nie czuje koncowki palca. W necie wyczytalem (na jakims kobiecym forum) ze moze byc to miazdzyca, stwardnienie rozsiane albo problemy z krazeniem. Babki polecaja nosic welniane skarpety :D


Wiec tu moje pytanie - mial ktos cos takiego?


Dodam ze jak trenowalem to czesto mialem ten palec wybity, raz zlamany a i cala stopa byla uszkodzona kilka razy. Ale ostatni uraz byl 3 lata temu.


Wiec, obcinac palucha czy jeszcze sie wstrzymac?
 
Ja polecam udać się do lekarza. Do rad znalezionych w necie bym się nie stosował. Koniec konców i tak w sieci wyczytasz, że to jednak rak :)



W necie każda choroba to rak:)
 
Obciąć !



A tak serio - do lekarza.



Na omoje oko , oczywiscie kilka opcji wchodzi w grę :



1) Dna moczanowa



2) Neuropatia



3) cukrzyca



Yo
 
Kiedyś słyszałem historie pewnego trenera BJJ ze Stanów któremu ciągle łamał się palec u stopy podczas treningów to go poprostu amputował i miał po problemie. Ale czy jak boli coś to powinno się sobie to od razu uciąć? Bo mnie często boli głowa...
 
Ja bym się wstrzymał, skontaktował się z lekarzem i przestał czytać kobiece fora :-)
 
lol



to tak serio? od tylu lat cos Ci sie dzieje i teraz nagle ogarnales fora kobiece po czym decyzja o ucieciu palca? ja pierdole, cohones bejbi. popros ojca zeby Cie przytrzymal i niech mama ucina. pondro!
 
Yo, nosiłem przez kilka tygodni buty z blachą i miałem to samo, w 99% przeszło gdy przestałem ich używać, ale ten 1% pozostał i czasem mam tam samo jak ty. Idź do lekarza a później napisz co i jak :)
 
To jak już temat o zdrowiu to ja mam taką rozkminę!!! Zawsze słyszałem, że nieleczone zęby, czy tam chore itp. to może przenosić się na inne problemy ze zdrowiem i organizmem, to true story? Czy jakaś urban legend?
 
Ucinaj. Jeśli jednak go lubisz, łączy cię z nim więź emocjonalna, to wsadź do słoika z formaliną i postaw na widoku. A ile heroicznych historii idzie wcisnąć ludziom. Przemyśl to. Skoro go nie czujesz, to lepiej się nie oszukiwać, że łączy was wspólna przyszłość, najlepiej jest rozstać się od razu.
 
To jak już temat o zdrowiu to ja mam taką rozkminę!!! Zawsze słyszałem, że nieleczone zęby, czy tam chore itp. to może przenosić się na inne problemy ze zdrowiem i organizmem, to true story? Czy jakaś urban legend?


True story
 
z zebami to prawda niestety i trzeba je ogarniac poki czas. ostatnie tygodnie pod znakiem dentysty, kuhhhwa. :C
 
dobra tne w takim razie :-) ale z koscia czy same miecho wyrznac?



pytam na forum o mma z powodu urazow palca ktorych nabawiem sie trenujac mma. taka zaleznosc. a to google skierowalo mnie na kobiece forum. lekarzom nie ufam. a wam Pany jak najbardziej ;)



@tsubasa



troche go lubie ale tak naprawde na co mi on potrzebny. ususze i na szyi bede nosil. jeden chuj czy u stopy czy na szyi nie?



@baju



rozluznij dupke malolat ;)
 
tnijjjjjjjjjjjjjjj, nie pierdol mi to o rozluznianiu. :)



tylko przed dobrego skuna jebaj!
 
@dobryskun



Nie panikuj, miałem to samo kiedyś i mój kumpel też, podczas wakacyjnej pracy, gdzie cały dzień łaziliśmy albo staliśmy. Obu nam drętwiał duży palec u lewej nogi, po kilku tygodniach od skończenia pracy przeszło samo.
 
@spontan



moze wypierdalajztadwpodskokachkropkajuzciekurwaniewidze? ;)







dobra zaweze temat do takiego pytania:



czy ktos z trenujacych forumowiczow mial podobne objawy po kontuzjach?
 
baju---- a jak jest teraz u dentysty? bo dawno, nie byłem i sie boje w chuj :( znieczeulenia te serio działają, że nic nie czujesz? czy gówno prawda?
 
czujesz borowanie ale nie czujesz bolu. nieprzyjemne w kazdym badz razie. a najgorsze jak tym grubym wiertlem napierdalaja ze caly leb sie telepie. ale bolu nie ma.
 
ja tez sie balem przed pierwsza wizyta i doprowadzilem zeby do slabego stanu, ale teraz wszystko sie poprawilo mocno. ogolnie ja nie jebie na znieczuleniach, a mialem bardzo podobna sytuacje jak Ty, taki wrodzony strach i wbity do glowy okrutny bol, taka blokada psychologiczna. wiem, ze brzmi to jakby swiat mial sie zawalic, ale dla mnie wlasnie tak bylo - nie widzialem niczego gorszego niz dentysty i tego bolu - teraz? biegam bez znieczulenia, lecze zeby, mus to mus, trzeba o siebie zadbac. mialem znieczulenie raz przy jakims tam zabiegu to chodzilem szczesliwy, jasne, ze dzialaja. ;)



jednym z gorszych aspektow jest sam zapach robionych zebow i uczucie potem dziwne, caly dzien chodze z nosem 'pelnym' dentysty, nie wiem jak to okreslic.
 
Patrz, że akurat wczoraj po high kicku myślałem, że coś poszło w jednym z palców prawej nogi, ale wierzę, że jedynie obicie, bo się zgina, choć z małym bólem ;-)



Ciągle teraz karetki jeżdżą, 10 lat temu jedną słyszałem co pare dni, teraz pare w jeden dzień, wszyscy po lekarzach latają i kolejki tworzą, co się dzieje z ludźmi...? No, ale w takiej neurologicznej sprawie co począć? Pewnie jest jakiś ucisk i krew nie dochodzi. Miałem tak często i to przez pare godzin jak mi się reklamówka z zakupami mocno wbiła w łapę, a trochę było z nią do przejścia. Lipne uczucie takiego odrętwienia i to też jakoś zwykle w jednym palcu. Ważne, że do ważniejszych spraw jest przydatny, w każdym razie wiem, że bez jakiegoś odcięcia dopływu krwi do końcówki palca się to nie będzie zdarzać.



No i warto wiedzieć, że kończyny nie bez powodu pierwsze nam się chłodzą, krew do nich ma najdalszą drogę, więc i łatwiej drętwieć. Zdrętwiała cała noga lub dwie to jest dopiero uczucie :D Póki się wie, że zaraz władza w nich wróci, współczuje tym, którzy mają takie problemy na stałe.



U dentystow najgorsza jest atmosfera i bezsilność na to, że ktoś Cię narusza fizycznie. Ból da się przezwyciężyć, choć nie polecam bez znieczulenia większych akcji. Ogólnie to jest drogi biznes, dosłownie hierny. Wiedzą, że każdy człowiek będzie miał zapotrzebowanie kiedyś mniejsze bądź większe lub rutynowe po prostu, a stawki mają z kosmosu w większości. Z resztą zawsze tylko słyszę od wieloletnich dentystów, że ja mam jakieś twardsze zęby, jakoś znieczulenie nie działą i trzeba ponowić. Fajnie być niezwykłym, ale czemu akurat tam, zaufanie spada u pacjenta, choć starają się w nim wzbudzić oryginalność :-D
 
Nie czytaj tego gówna na necie, tylko idz do lekarza.



Ja tez tak miałem, ze jak raz wyjebalem dosc mocno na rowerze spadłem z pewnej wysokosci na nadgarstki, to potem nie miałem czucia w kciuku raz na jaki czas, ale przeszło.



Jak masz siedziec na necie i sie dołowac, to lepiej sie przejsc do specjalisty. Pondro :D
 
Back
Top