Adamek vs Kliczko we wrześniu na PPV w Polsce

Kontrakt na walkę Adamek vs Kliczko podpisany



- bracia zdecydują, który we wrześniu zmierzy się z Polakiem. Jeśli, któryś przegra najbliższą walkę (Władek z Chisorą, Witek z Solisem), Adamek zawalczy tylko z tym co wygrał. Jeśli obraj przegrają kontrakt jest unieważniony.



- walka na stadionie w Warszawie lub Wrocławiu



- w Polsce walka ma być pokazana na PPV i tu pytanie do Dyrmy jak to niby ma działać? Tylko abonenci platformu polsatu będą mogli to wykupić?
 
Ja jestem ciekawy czy w Polsce ktokolwiek jest w stanie sprzedać sensową ilość PPV
 
Najlepsza by była walka Gołoty z Pudzianem :) Nie wiem czy Adamek ma taki power wśród ludzi żeby wydali pieniądze na transmisje. Ciekawe tez ile będzie kosztować, jak koło 10 zł to może im się uda
 
Myślę, ze to będzie lepsza okazja by się o tym przekonać niż Golota - Adamek.
Tomek jest popularny a burza w mediach już się zaczyna. Kliczków też każdy zna i raczej nikogo nie będzie trzeba przekonywać, że ta walka to fight o najwyższe laury a nie o pietruszkę. Takiego czegoś w polskich sportach walki jeszcze nie było.
Ludzie to kupią. Pytanie czy kupią PPV?
 
Mnie ciekawi jedno jak oni chcieli ta walkę zorganizować we Wrocławiu ? Przecież tam nie ma zasuwanego dachu. We wrześniu z pogodą może być różnie nawet w ciągu kilku dni może ze słonecznego lata zmienić się w deszczową jesień. A przeniesienie tak dużej gali z jednego miasta do drugiego trwa chyba trochę więcej niż kilka dni. PPV myślę że to najlepszy moment dla Polsatu jeżeli chcieli kiedyś z tym spróbować.
 
Pajero czytałem że chcą wynajac jakas firme która zadasza stadiony okolicznosciowo a co do ppv wydaje mi sie ze jezeli bedzie po 10 zl to ludzie to kupią a jezeli duzo wiecej to bedzie ogladac to garstka zobaczymy co wykombinują...
 
Venom ja widziałem troche inne info, tzn:



"Podpisałem kontrakt na walkę z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO). Walczymy we wrześniu w Polsce, dokładną datę ustalą stacje telewizyjne: HBO i niemiecka stacja" - powiedział Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) przed ósmą wieczorem czasu nowojorskiego.



wgl dziwne by było podpisywanie kontraktu na walke "z tym albo z tym"...
 
Dyrma sam mówił w jakimś poście, że pracuje w mediach, ale pewien nie jestem.
 
Czyli Adamek jeszcze musi jedną walkę wygrać 9 lub 16 kwietnia w Katowicach.
 
Co sądzicie o przeciwniku zwanym Tyson Fury bilans 13-0 9KO 206cm wzrostu(pod kliczko idealne przetarcie) i ciekawostka sam się kiedyś prawie znokałtował xD
 
PPV w Polsce? Jeśli cena zmieści się w granicach 3 euro (10-12 zł) to jest szansa na zwrot, bo jej wysokość jest dopuszczalna dla średnio zarabiającego Polaka.
Problem to jednak problem z nieautoryzowaną emisją w sieci. O ile serwisy pokroju Tomcio Tv da się kontrolować, to już nie tak łatwo stojące na zagranicznych serwerach.

Co do modelu - zapewne wszyscy abonenci CP + sieci kablowe posiadające odpowiednią infrastrukturę (dekoder cyfrowy) + IPLA. Daje to jakieś 5-6 mln potencjalnych odbiorców co jest bardzo dobrym wynikiem, bo w UK baza wynosi też 6 mln abonentów (nie w każdym pakiecie SKY jest dostępny skyboxoffice).

Sprawa jest prosta - z tgeo co wiem to gale organizuje K2 (Kliczkowie) i Main Events (grupa, gdzie walczy Tomek), a Polsat co najwyżej zajmie się telewizyjną realizacją. Do tego zapewne na czas walki zostanie wyłązony niekodowany dostęp do RTL na terenie Polski w paśmie satelitarnym i kablowym. Tu chodzi o zarobienie, a nie robienie show, z którego wpływy wystarczą zaledwie na pokrycie kosztów i minimalne stawki dla zawodników.
 
@Dyrma
czytałem na bn z miesiąc temu ,że walka raczej nie bedzie pokazywana na rtl chodziło wtedy o D.Haye a bracia kliczko maja podpisane kontrakty po jednej walce czyli z solisem i chisorą chyba ,że przedłużą lub już przedłużyli.
 
RTL potrzebuje Kliczków, bo Sauerland i większe gale Universum i Areny są na wyłaczność w ARD i ZDF. Jedynie chodzi o kwestię sumy.



W USA na 99% bedzie w PPV od SHowtime po tym jak HBO olała walki Kliczków na swojej antenie.



W Polsce albo będą z Polsatem albo z C+, bo z tego co wiem to Kliczkowie mają przywilej sprzedawać prawa do transmisji w Polsce.
 
Trzeba czekać do pierwszych komunikatów w sprawie walki... czyli gdzieś w okolicach lipca.
 
Dyrma



Wg Ciebie ile więcej zarobią organizatorzy idąc w PPV (mając na uwadze skomplikowane czynnik ludzki w Polsce)?
 
Wlasnie ciekawi mnie to co zrobia z otwartym polsatem, w koncu nie beda mogli zrobic na nim PPV chyba.
 
Wg Ciebie ile więcej zarobią organizatorzy idąc w PPV (mając na uwadze skomplikowane czynnik ludzki w Polsce)?
To na ta chwilę niemożliwe, bo model PPV w tak dużej imprezie masowej jeszcze nie był sprawdzany tym kraju, a nie ma co się sugerować Sky boxoffice.
Trzeba policzyć, oprócz wpływów z subskrypcji dojdą opłaty z emisji w lokalach gastronomicznych i klubach (DVD odpada), a do tego trzeba odjąć koszta wynajęcia i przygotowania obiektu, promocji (PPV wymusza wzięcie znacznej części tego na barki promotorów), realizacji tv, dystrybucji i opłaty dla personelu i zawodników (fight card jakiś musi być).
Wpływy z bramki wbrew pozorom nie będą duże, gdyż ceny biletów muszą stać an relatywnie przystępnym poziomie dla jak największej masy widzów, by zapełnić obiekt.
Do tego wpływy z tytułu licencji na Polskę będą mniejsze niż mln (tutaj motorem będą zagraniczni nadawcy).



Z tego co pamiętam to rok temu badania rynku wskazywały na potencjalne wyniki na poziomie do 70 tys.s subskrycji przy założeniu wielkiego wydarzenia medialnego i cenie do 3 euro za pojedyńczy ppv. Oczywiście wszystko też zależy od rozmiarów i jakości sieci dystrybucji sygnału i promocji.



Trudno wrzucać jakiś wynik, bo to wróżenie z fusów ze zbyt dużą ilością zmniennych.Trudno wrzucać jakiś wynik, bo to wróżenie z fusów ze zbyt dużą ilością zmiennych.
 
Oby nie utrudnili ludziom... Mogę zapłacić i 20złotych, ale nie, że będę musiał Cyfrowy Polsat zakładać.
 
Back
Top