Adamek vs Kliczko we wrześniu na PPV w Polsce

Kontrakt na walkę Adamek vs Kliczko podpisany

- bracia zdecydują, który we wrześniu zmierzy się z Polakiem. Jeśli, któryś przegra najbliższą walkę (Władek z Chisorą, Witek z Solisem), Adamek zawalczy tylko z tym co wygrał. Jeśli obraj przegrają kontrakt jest unieważniony.

- walka na stadionie w Warszawie lub Wrocławiu

- w Polsce walka ma być pokazana na PPV i tu pytanie do Dyrmy jak to niby ma działać? Tylko abonenci platformu polsatu będą mogli to wykupić?

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
Ja jestem ciekawy czy w Polsce ktokolwiek jest w stanie sprzedać sensową ilość PPV

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
Najlepsza by była walka Gołoty z Pudzianem :) Nie wiem czy Adamek ma taki power wśród ludzi żeby wydali pieniądze na transmisje. Ciekawe tez ile będzie kosztować, jak koło 10 zł to może im się uda

JB_

that one weird WRESTLING guy
Cohones
MMARocks
Myślę, ze to będzie lepsza okazja by się o tym przekonać niż Golota - Adamek.
Tomek jest popularny a burza w mediach już się zaczyna. Kliczków też każdy zna i raczej nikogo nie będzie trzeba przekonywać, że ta walka to fight o najwyższe laury a nie o pietruszkę. Takiego czegoś w polskich sportach walki jeszcze nie było.
Ludzie to kupią. Pytanie czy kupią PPV?

PawelSzymon

Shark Fights
Middleweight
dyrma pracuje w mediach, ze tak czesto go pytacie o te kwestie? bez zlosliwosci pytam, tylko z ciekawosci :)

pajero

Brutaal
Middleweight
Mnie ciekawi jedno jak oni chcieli ta walkę zorganizować we Wrocławiu ? Przecież tam nie ma zasuwanego dachu. We wrześniu z pogodą może być różnie nawet w ciągu kilku dni może ze słonecznego lata zmienić się w deszczową jesień. A przeniesienie tak dużej gali z jednego miasta do drugiego trwa chyba trochę więcej niż kilka dni. PPV myślę że to najlepszy moment dla Polsatu jeżeli chcieli kiedyś z tym spróbować.

piotreks92

Brutaal
Super Heavyweight
Pajero czytałem że chcą wynajac jakas firme która zadasza stadiony okolicznosciowo a co do ppv wydaje mi sie ze jezeli bedzie po 10 zl to ludzie to kupią a jezeli duzo wiecej to bedzie ogladac to garstka zobaczymy co wykombinują...

as i lay dying

Brutaal
Super Heavyweight
Venom ja widziałem troche inne info, tzn:

"Podpisałem kontrakt na walkę z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO). Walczymy we wrześniu w Polsce, dokładną datę ustalą stacje telewizyjne: HBO i niemiecka stacja" - powiedział Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) przed ósmą wieczorem czasu nowojorskiego.

wgl dziwne by było podpisywanie kontraktu na walke "z tym albo z tym"...

Mort

Żołnierz Chrystusa
Dyrma sam mówił w jakimś poście, że pracuje w mediach, ale pewien nie jestem.

Mort

Żołnierz Chrystusa
Czyli Adamek jeszcze musi jedną walkę wygrać 9 lub 16 kwietnia w Katowicach.

piotreks92

Brutaal
Super Heavyweight
Co sądzicie o przeciwniku zwanym Tyson Fury bilans 13-0 9KO 206cm wzrostu(pod kliczko idealne przetarcie) i ciekawostka sam się kiedyś prawie znokałtował xD

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
PPV w Polsce? Jeśli cena zmieści się w granicach 3 euro (10-12 zł) to jest szansa na zwrot, bo jej wysokość jest dopuszczalna dla średnio zarabiającego Polaka.
Problem to jednak problem z nieautoryzowaną emisją w sieci. O ile serwisy pokroju Tomcio Tv da się kontrolować, to już nie tak łatwo stojące na zagranicznych serwerach.

Co do modelu - zapewne wszyscy abonenci CP + sieci kablowe posiadające odpowiednią infrastrukturę (dekoder cyfrowy) + IPLA. Daje to jakieś 5-6 mln potencjalnych odbiorców co jest bardzo dobrym wynikiem, bo w UK baza wynosi też 6 mln abonentów (nie w każdym pakiecie SKY jest dostępny skyboxoffice).

Sprawa jest prosta - z tgeo co wiem to gale organizuje K2 (Kliczkowie) i Main Events (grupa, gdzie walczy Tomek), a Polsat co najwyżej zajmie się telewizyjną realizacją. Do tego zapewne na czas walki zostanie wyłązony niekodowany dostęp do RTL na terenie Polski w paśmie satelitarnym i kablowym. Tu chodzi o zarobienie, a nie robienie show, z którego wpływy wystarczą zaledwie na pokrycie kosztów i minimalne stawki dla zawodników.

piotreks92

Brutaal
Super Heavyweight
@Dyrma
czytałem na bn z miesiąc temu ,że walka raczej nie bedzie pokazywana na rtl chodziło wtedy o D.Haye a bracia kliczko maja podpisane kontrakty po jednej walce czyli z solisem i chisorą chyba ,że przedłużą lub już przedłużyli.

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
RTL potrzebuje Kliczków, bo Sauerland i większe gale Universum i Areny są na wyłaczność w ARD i ZDF. Jedynie chodzi o kwestię sumy.

W USA na 99% bedzie w PPV od SHowtime po tym jak HBO olała walki Kliczków na swojej antenie.

W Polsce albo będą z Polsatem albo z C+, bo z tego co wiem to Kliczkowie mają przywilej sprzedawać prawa do transmisji w Polsce.

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Trzeba czekać do pierwszych komunikatów w sprawie walki... czyli gdzieś w okolicach lipca.

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Dyrma

Wg Ciebie ile więcej zarobią organizatorzy idąc w PPV (mając na uwadze skomplikowane czynnik ludzki w Polsce)?

mat

UFC
Heavyweight
Wlasnie ciekawi mnie to co zrobia z otwartym polsatem, w koncu nie beda mogli zrobic na nim PPV chyba.

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Wg Ciebie ile więcej zarobią organizatorzy idąc w PPV (mając na uwadze skomplikowane czynnik ludzki w Polsce)?
To na ta chwilę niemożliwe, bo model PPV w tak dużej imprezie masowej jeszcze nie był sprawdzany tym kraju, a nie ma co się sugerować Sky boxoffice.
Trzeba policzyć, oprócz wpływów z subskrypcji dojdą opłaty z emisji w lokalach gastronomicznych i klubach (DVD odpada), a do tego trzeba odjąć koszta wynajęcia i przygotowania obiektu, promocji (PPV wymusza wzięcie znacznej części tego na barki promotorów), realizacji tv, dystrybucji i opłaty dla personelu i zawodników (fight card jakiś musi być).
Wpływy z bramki wbrew pozorom nie będą duże, gdyż ceny biletów muszą stać an relatywnie przystępnym poziomie dla jak największej masy widzów, by zapełnić obiekt.
Do tego wpływy z tytułu licencji na Polskę będą mniejsze niż mln (tutaj motorem będą zagraniczni nadawcy).

Z tego co pamiętam to rok temu badania rynku wskazywały na potencjalne wyniki na poziomie do 70 tys.s subskrycji przy założeniu wielkiego wydarzenia medialnego i cenie do 3 euro za pojedyńczy ppv. Oczywiście wszystko też zależy od rozmiarów i jakości sieci dystrybucji sygnału i promocji.

Trudno wrzucać jakiś wynik, bo to wróżenie z fusów ze zbyt dużą ilością zmniennych.Trudno wrzucać jakiś wynik, bo to wróżenie z fusów ze zbyt dużą ilością zmiennych.

Born2kill

UFC
Heavyweight
Oby nie utrudnili ludziom... Mogę zapłacić i 20złotych, ale nie, że będę musiał Cyfrowy Polsat zakładać.