30 pytań do: Tymoteusz Omen Świątek

Anonymous

NoLife FC
30_pytan.jpg


1) Siema Tymek! Wielkie dzięki, że zgodziłeś się odpowiedzieć na moje pytania. O dziwo, byłeś obok Kamila Walusia, jednym z najczęściej wymienianych przez forumowiczów zawodników do odpytania. Po tym słynnym pozdrowieniu, jakie co poniektórym zaserwowałeś, nie dziwi Cię to trochę?
:) Dlaczego ma mnie dziwić....??? Bardzo cieszy:):) to wręcz część do tej pory spełnionych marzeń z dzieciństwa np..udzielanie wywiadów ...bycie w kręgu zainteresowań ludzi i to w taki pozytywny sposób.


2) Kim są wg Ciebie hejterzy? Swego czasu nazywałeś ich • masturbantami przy komputerach • . Zmieniłeś jakoś swój światopogląd, czy nadal tak uważasz?
Co do "HEJTERóW" to mam nadzieję, że te czasy minęły, gdzie byłem źle odbierany i jest ich tak mało, że nawet tego nie zauważam. Będę STARAŁ się postępować tak, by ich nie było.


3) Wróćmy trochę do Twoich początków przygody z mma i klubu Fightman Bochnia. Wspominałeś, że pewnego dnia zobaczyłeś gdzieś plakat, reklamujący w/w klub i po prostu zacząłeś tam uczęszczać. Wcześniej trenowałeś cokolwiek ze sportów walk?
Tak, trenowałem KARATE Kyokushin przez półtorej roku. Tylko był praktycznie nierealne dojeżdżać do Tarnowa i okolic z małej wioski oddalonej o 40 km bez połączeń nawet busowuch w wieku 16 i 15 lat (uczęszczałem tylko jak koleżanka jeździła samochodem). A potem znalazłem plakat, że w Brzesku są treningi MMA.


4) Lubisz się bić poza klatką/ringiem? Często Ci się to zdarza/zdarzało?
Nie lubię. JESTEM W PEŁNI DOWARTOŚCIOWANYM CZŁOWIEKIEM, ŻE NIE MUSZĘ POKAZYWAĆ SIĘ NA ULICACH I NA ZABAWACH. Poza tym to w weekendy zawsze jestem zajęty. Najczęściej są gale mma i inne zawody.


5) Zacytuję Twoje słowa: • Nie jestem sportowcem, sportowcy nie piją, biorą stypendia, są regularnie na treningu, są schludni, kulturalni..doszedłem do wniosku , że jestem wojownikiem • . Coś się zmieniło w tej kwestii na chwilę obecną?
Myślę, że ludzie mnie też polubili za szczerość więc.... zdarza mi się wypić nie raz ... Dużo przeklinam i praca zabiera mi często czas treningów, no ale muszę pracować by mieć za co żyć i nie wegetować tylko sobie pozwolić na choćby wyjazdy po Polsce, związane z mma • na prywatne życie ... Nie jestem sportowcem... JESTEM WOJOWNIKIEM...!!!!


6) W jednym z wywiadów wspomniałeś , że jak trzeba to nie jesz i nie pijesz 2 dni • taki masz organizm • prawda to, czy trochę podkoloryzowałeś w kwestii tego • picia • ? A może o inne • picie • Ci chodziło • ? :-)
Wiesz, jak zbijam wagę to nie piję nawet 5 dni nic wody, nie jem 7 dni ...Kurcze nie pamiętam wywiadu, ale ja nic nie koloryzuję. Jestem w pełni zdrowym 21 latkiem więc ..co to za problem dla mnie ....???


7) Przejdźmy do Twojego ulubionego zagadnienia, a mianowicie, zbijania wagi. Kto pomaga Ci zrzucić kilogramy przed walkami? Masz swojego dietetyka, który ogarnia temat?
Dieteeeeecooooo???tyka he He :) Nie mam. Nikt mi nie pomaga. Sam przez to przechodzę na bieżni ,w saunie. Ale muszę również podziękować Asi (dziewczyna Tymka-przyp. Kaczki), bo we Wrocławiu przed walką na Fen 3 była przy mnie przy ostatnich gramach. Ona jedna widziała jak to wygląda.. co się działo ze mną ...

8) Nie lubisz ostrych przygotowań do walki, co? Jak wygląda Twój okres przygotowawczy ostatnimi czasy?
Nie lubię się przygotowywać, bo ja jestem Wojownikiem - nie sportowcem i uważam, że prawdziwy wojownik o północy wstanie z łóżka i zawalczy z każdym ...i pełnym sercem...a teraz aktualnie pracuję w Londynie, by po powrocie mieć za co dożyć kolejnej walki i za co na nią jechać ....

9) Skoro jesteśmy przy wadze • planujesz zejść kategorię niżej? Bo tak czasem patrząc na Twoją formę fizyczną na ważeniu, widać, że Twoja muskulatura jest klasę niżej niż rywali.
:-) He He. To pokazuje właśnie że jestem Wojownikiem ... nima bicka, nima klaty ... a jest pierdolnięcie w łapie... bo to idzie cios z serca... a co do kategorii niżej, nie planuję ...liczę że te bicki urosną ...:D:D


10) W jednym z wywiadów stwierdziłeś , że 33 lata to • lata Jezusowe • i od tej pory człowiek się męczy • skąd ta teoria?
To teoria...???? To widać choćby po walce Szpilki z Adamkiem, wcześniej Gołoty z Adamkiem , Nastuli z Bedorfem , czy po walce Świątka z Foudą ...he he :D


11) Kapelutek a • la • Bratt Picket • ; mówisz , co myślisz • Kto odpowiada za wizerunek Tymoteusza Świątka i ogólnie za szeroko rozumiany PR?
Wiesz, to historia.... Ja chcę być sobą jednak.


12) Z Twoją obecną partnerką Joanną łączy Was wspólna pasja do sportów walki. Mimo, młodego wieku, oboje trenujecie i walczycie. Chyba Asia ma dobry wpływ na łobuziaka Tymoteusza, co? :-)
Nooo tak... Ma dobry wpływ to widać ...Ważne jest dla mnie że mnie wspiera, pomaga w treningach i mnie motywuje .. do robienia kariery... :-)


13) Twoja walka z Damienem Pighierą była nominowana przez portal Groundandpound.de do walki roku 2013. Ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu. Jest to dla Ciebie jakiś sukces, czy nie zwracasz na takie rankingi uwagi wcale ?
TAK TO DLA MNIE WIELKI SUKCES... JEST TO CZĘŚĆ MOICH MARZEŃ KTóRE SIE SPEŁNIŁY...:-)
Sukcesy takie jak ten mnie bardziej motywują i pokazują wszystkim, że mi bardzo zależy na tym, by osiągać marzenia z dzieciństwa i jak o to walczę. Będąc tak wyróżniony jak w tym rankingu, więcej ludzi to zobaczy i nabierze do mnie sympatii...


14) Nadszedł czas na • śliską sprawę • :-) Po obydwu walkach i na FEN 3 z Foudą, i na FEN 4 ze Svobodą, skarżyłeś się, że Twoi rywale byli wysmarowani wazeliną, tudzież innymi lubrykantami. Tymek, a może to nie oni byli nasmarowani • ?
Wiesz, po zobaczeniu kilkukrotnym swoich walk, widziałem że Catman smaruje uszy nos dosyć solidnie i to podczas walki się rozmazało na szyję • myślę że to dlatego .... Mój błąd, przyznaję, ale po walce emocje ... ręce śliskie to mówiłem co myślę ...


15) Nie byłeś zadowolony z przerwania przez sędziego Twojej walki z Hirvikangasem na Cage 26. Co by nie mówić, zbierałeś tam niezłe cięgi. Jednak Twój przydomek • • Nieśmiertelny • , do czegoś zobowiązuje, prawda?
AAAAAAAAAA kur..... sędzia ...Z Lasotą to samo • W dupie mam już walczyć na galach, gdzie sędzia nie wie, że jestem Nieśmiertelny. Poza tym, kurwa, wstałem bez żadnego problemu • jeszcze z pyskiem do niego, bo żadnego nokautującego ciosu nie było, a do końca 20 sekund ...Poza tym gala w Turku/ Timo z Turku, lokalna gwiazda. W Polsce by nie przerwał nikt....ani nigdzie indziej ...Tam było jego miasto, jego teren, jego kraj i jego gala. Miał okazję sędzia, to przerwał.

16) Chciałbyś rewanżowej walki z Lasotą?
Jak poprawi stójkę, a ja parter :-) Po co mam być najlepszy, jak mogę być najciekawszy...:D:D:D Kiedyś do tego dojdzie ...

17) Zarobki w Polsce • temat rzeka. Da się utrzymać z mma w Polsce?
Kurwa stary, nie zadawaj pytania, na które i Ty w wszyscy znają odpowiedź.


18) Czy wraz z ilością stoczonym przez Ciebie walk, wzrosła także Twoja gaża na budowie? Ostatnio miałeś chyba 3 koła na rękę, czyli już i tak całkiem przyzwoite pieniądze.
Nooo ...pieniądze wzrosły troszkę ze względu na to co umiem w mojej pracy wykonać, co się nauczyłem przez 5 lat pracy w tej branży. Jedno z drugim się zajebiście gryzie. Brakło mi ostatnio sił, by to połączyć i pogodzić jedno z drugim, ponieważ WIĘKSZE SUKCESY W MMA RóWNA SIĘ WIĘKSZE WYMAGANIA. WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE W PRACĘ WIĄŻE SIĘ Z PODWYŻKĄ I WYMAGANIE JEST JESZCZE WIĘKSZE...Oderwałem się i odpoczywam, pracując chwilowo w Anglii.


19) Czym się zajmujesz na budowie? Praca fizyczna, czy może nadzór?
Pracuję w małej firmie i stawiamy od podstaw domy jednorodzinne. Praca fizyczna z naciskiem na myślenie, związane z dokładnymi pomiarami, szacowaniem i wyobraźnią ... Np. jak wyprowadzić komin z piwnicy w odpowiednim miejscu, by nie kolidował z konstrukcją dachu mimo, iż w planie jest narysowane jego położenie, aczkolwiek inwestor życzy sobie w innym miejscy mieć piec i również należy określić się w wielkości wymiarów tego oto komina ...Kto się zna cokolwiek to rozumie, o co mi chodzi.


20) Wspominałeś, że gdy kończysz pracę, lecisz prosto na trening. Masz siłę trenować, czy czasem robisz sobie wolne?
To zależy, czy jestem zmotywowany np. zbliżającą się walką zawodową. Do tej pory tak robiłem choć niestety często brakowało sił to pogodzić.


21) Lubisz walki w stójce. Wg Ciebie powinno być więcej stójki i tylko od czasu do czasu jakieś zejście i zaznaczenie techniki. Dlaczego uważasz, że techniki parterowe niszczą mma?
Wielokrotnie techniki parterowe ratowały mnie przed przegraną, ale no to przeciwnicy mnie ciągną do parteru, a potem w przegrywają ze mną ...LEKCEWAŻĄCO PODCHODZĄ DO TEGO CO UMIEM I POKAZAŁEM TO DUUUUŻO RAZY W PARTERZE. Sam sobie odpowiedz, czy bardziej podobały ci się walki Marcina Lasoty ostatnie nawet dwie, czy moja z Martinem Foudą, gdzie pokazałem mu od razu po sprowadzeniu, że to jest jego błąd... i poszliśmy na bardzo widowiskową wymianę ciosów gdzie on POLEGŁ.


22) Czego Tymoteusz Świątek nigdy by nie zrobił?
No niestety, nie umiem odpowiedzieć szybko na to pytanie, by się nie musieć tłumaczyć z tego, jak to zrobię .....ale już wiem ... nigdy nie polubię szerzącego publicznie nawet w telewizji jebanego pedalstwa, gejostwa i zboczeń z tym związanych ...Jestem za wytępieniem całkowitym tego czegoś ze zdrowego polskiego i światowego społeczeństwa.


23) Co symbolizuje wytatuowany krzyż na Twojej klatce piersiowej?
Oznacza to wdzięczność Bogu, który mi dał szanse (życie ,zdrowie) z której skorzystałem by realizować swoje cele i marzenia.


24) Jaka jest geneza pseudonimu • Omen • ?
Miałem kiedyś czarne włosy nooo długa historia...do tego dziwnie duża siła, która była i jest we mnie bez widocznego umięśnienia na moim ciele...:-)


25) Z kim chciałbyś zawalczyć w tzw. pojedynku marzeń?
Nooo na ten moment nie jestem w stanie odpowiedzieć... Nie mam nikogo takiego.


26) Na kilku rodzimych portalach branżowych jesteś typowany jako kolejny Polak , który zasili szeregi największej federacji mma na świecie • UFC. Jak się zapatrujesz na te przewidywania?
Jestem zdrowym młodym 21 letnim chłopakiem. Jeżeli postawię moje życie na w większym procencie na MMA jest to bardzo możliwe bym się tam znalazł. Mam jeszcze na to czas by być w UFC i świetnie wypracowany start ku temu i mam nadzieję, że tego nie zepsuję.


27) Jak się układa współpraca z Twoim menagerem Timem Leideckerem?
Coraz lepiej. Muszę bardziej TO JA SIĘ ZAANGAŻOWAĆ, bo Tim jest bardzo dobrym człowiekiem dla mnie, bo dał mi szanse, z których korzystałem i wiele jeszcze dostanę.


28) Dlaczego Twoim zdaniem , wyższe kategorie wagowe, cieszą się większą popularnością wśród kibiców mma?
Kurcze, no takie jest moje zdanie. Ale ostatnimi czasy np. dzięki Anzorowi, w KSW już niższe wagi są zauważane. Staram się bym ja też był tą osobą, która wzbudzi zainteresowanie niższymi wagami.


29) Co sądzisz o federacji KSW? Miałeś propozycje walki od KSW, czy nigdy nie prowadziłeś rozmów z tą federacją?
Oj, nie było takich rozmów ...I OFICJALNIE MOJĄ FEDERACJĄ JEST FEN, GDZIE ZOSTAJĘ WIERNY WSPóŁPRACY Z NIMI ... I NIECH TAK ZOSTANIE.


30) Czego Ci życzyć Tymek?
Życz mi, bym był dobrym człowiekiem i był tak zadowolony z życia i szczęśliwy jak do tej pory. Dziękuję za wywiad i mam nadzieję że ta rozmowa pokaże moją osobę w dobrym świetle ... :-)
 
wkleja, zaraz będzie. Nr 1 rankingów. Tymek, mój ulubiony fajter z tych śmiesznych ludzi w tym sporcie.
 
Nie wierzę, że nie jadł 7 dni i nie pił 5. To jest niewykonalne. No i co do walki z Hirvikangasem, jak on myślał, że 30sekund pasywnego leżenia i zbierania na ryj to jakaś aktywność to powodzenia, jeszcze wiele musi zrozumieć. Tak samo jak z parterem, jak mu się nie podoba w MMA to niech przerzuci się na K-1.
 
Przymiotnik genialny zostawiłbym dla unikatów,.Wywiad bardzo dobry, pytania pod zawodnika a nie banały z matrycy. Sposób formułowania pytań pozwalający zachować balans między nienapastliwiwością a dociekliwoscią czyniacą wywiad ciekawszym. Do efektu przyłozył się Tymek który nie gwiazdorzył jak nie przymierzając ostatnimi czasy Materla i nie reagował drażliwie na co drugie pytanie. Gratki dla obu.



Co do Tymka, dziwię się, że nie znalazł sie jeszcze jakiś konkretny sponsor który dałby mu komfort skupienia się tylko na mma i profesjonalne przygotowania w dobrym klubie bo to byłaby inwestycja z dużym prawdopodobieństwem zwrotu, już chociażby z powodu zainteresowania jakie budzi jego osoba. Tymczasem nie wiem czy Tymek tą swoją nonszalancją ubezpiecza przyszłe wpadki wiedząc, że ze wzgledu na brak możliwości przygotowania jego zawsze będą miały wiele do życzenia, czy rzeczywiście satysfakcjonuje go rola goscia z marszu wyrwanego od komina który leje średniaków nawet jeśli solidnych. Jesli rzeczywiście ma ambicję i serce do walki to jednak powinien stawiać sobie coraz większe wymagania a za nmi porządkować priorytety. Kariera sportowca przed karierą wojownika którą mógłby realizować biorąc udział w rekonstrukcjach historycznych.
 
:-):-):-):-):-)Brawo kaczka udało ci sie po raz kolejny. Mam nadzieje, że te pozytywy pomimo trudności spowoduja dalsza część cyklu..
 
Dzięki za pozytywny oddźwięk !



nicolas-cage-feel-good-man-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-188.gif








Ps. Cięzko będzie pewnie znaleźć kogoś , kogo warto przesłuchać, a byłby mocno charakterystyczny i wzbudzał zainteresowanie , jakTymek. Ale bedziemy myśleć.
 
Po tym wywiadzie dodatkowo stwierdzam że ktoś powinien zająć się dieta tymka bo ścinanie nie może tak wyglądać
 
Jeszcze bardziej polubiłem Tymka. Prostu z niego chłopak (ale nie w żadnym pejoratywnym znaczeniu), ale charakterny i szczery (props za to czego nigdy by nie zrobił :d).



Sam wywiad też niezły. Rozumiem konwencję, ale jakaś tam mała korekta interpunkcji czy "buźek" by się przydała, bo mam trochę wrażenie jakbym czyjąś rozmowę z GG czytał.
 
To mnie rozjebało:
Zarobki w Polsce • temat rzeka. Da się utrzymać z mma w Polsce?
Kurwa stary, nie zadawaj pytania, na które i Ty w wszyscy znają odpowiedź.
Nie ma to jak szczerość, dzięki Tymek, dzięki Kaczka. :-)
 
Kaczy masz pojęcie do robienia tej serii, czekam na kolejne odsłony.



Co do samego wywiadu to tak jak reszta oceniam bardzo wysoko. Tymek spoko i mega szczery gościu, aby nigdy się nie zmienił:)
 
Taki debilek po podstawówce. Jestem za wytępieniem całkowitym tego czegoś ze zdrowego polskiego i światowego społeczeństwa.
 
Taki debilek po podstawówce. Jestem za wytępieniem całkowitym tego czegoś ze zdrowego polskiego i światowego społeczeństwa.


Oho mamy pierwszego geja na cohones, który się ujawnił.
 
Myślę, że oprócz gejów warto również wytępić gości o IQ niższym niż 80.
 
@ cypher:

Rozumiem konwencję, ale jakaś tam mała korekta interpunkcji czy "buźek" by się przydała, bo mam trochę wrażenie jakbym czyjąś rozmowę z GG czytał.






Korekta juz i tak miała miejsce :-)



@Pływak: może jakieś konkrety, a nie rzucasz tekstami z dupy rodem
 
"Nima bicka, nima klaty ... a jest pierdolnięcie w łapie... bo to idzie cios z serca" - pięknie powiedziane :)
 
Fajny wywiad, jedna rzecz bije jednak po oczach. Często, gęsto robiąc materiał z kimś to gadacie o hejterach, aż takie kompleksy macie w swoim świecie mma??
 
Świetny wywiad, nieszablonowe pytania. Widać, że trochę roboty przy tym było. Najs.
 
Dobry wywiad. Tymek świetnie wpasowuje się w klimat FEN-u. To będzie owocna współpraca.
 
Myślę, że oprócz gejów warto również wytępić gości o IQ niższym niż 80.




hahaha :D




@Pływak: może jakieś konkrety, a nie rzucasz tekstami z dupy rodem


halooo... Kazdy tepi tego, kogo chce.



A na powaznie fajny wywiad Kaczka. Mam dosc wywiadow w stylu "Z kim trenujesz?", "Jak oceniasz najblizszego przeciwnika?", "Jakie plany na najblizsze miesiace?", "Teraz jest twoj czas, mozesz pozdrowic kogokolwiek". Mam nadzieje, ze utrzymasz poziom i roznorodnosc pytan.
 
Back
Top