“Pudzianowski ten pojedynek wygra” – rozmowa z Marcinem Najmanem

defthomas

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocks
5010990737_5e76d44c86.jpg


Materiały prasowe organizatora:

Był pierwszym przeciwnikiem “Pudziana” na początku jego drogi w MMA. Walczył z nim i o konfrontacji z pięciokrotnym mistrzem siłaczy może powiedzieć sporo. Dlatego postanowiłem z nim porozmawiać. Zapraszam do przeczytania wywiadu z Marcinem Najmanem, który opowiada o ringowych zaletach Pudzianowskiego, o pojedynku Materla kontra Zikic i… o Przemysławie Salecie. Cała rozmowa poniżej. Cześć Marcin. Co u ciebie słychać?


- Dziękuje, wszystko w porządku.


Trenujesz coś, czy sportowa emerytura?


- Luźno trenuję. W sierpniu będę boksował. Jest szansa na wielka walkę, ale o tym będę mówić, jak już podpiszę kontrakt.


W sobotę szesnasta gala KSW. Będziesz oglądać na żywo czy przed telewizorem?


- Oczywiście wybieram się zobaczyć KSW16 na żywo.


Chciałbym poruszyć pewien temat, prowokowania się przed walką. Ty ubliżałeś Pudzianowskiemu przed waszym pojedynkiem, ubliża teraz James Thompson mówiąc, że “Pudzian” jest okropny i tak dalej. Powiedz, po co to wszystko? Czy patrząc wstecz uważasz, że nie było to potrzebne?


- Nigdy nie ubliżałem Pudzianowskiemu. Coś pokręciłeś. Były pewne spięcia,ale to raczej było z przymrużeniem oka.


Pokręciłem? Przecież to nie ja stwierdziłem, że pokaże “Pudzianowi” czym różni się wytrenowanie organizmu od wyhodowania.


- Pewne rzeczy mówi się dla podgrzania atmosfery. Ja osobiście nie uważam tego za ubliżanie.



Ale prawda jest taka, że to ty byłeś ten “zły”, a Pudzianowski ten “dobry”. Dobro ze złem wygrało. Myślisz, że na KSW16 będzie podobnie i spokojny, opanowany “Pudzian” zwycięży? - Nie wczuwaj się tak w to wszystko Artur. Ja nie jestem zło (śmiech). Pudzian wygrał, bo mnie zaskoczył i szczerze mu tego gratuluję. Myślę, że teraz znowu wygra Mariusz. Według mnie jest faworytem, choć to tylko walka i wszystko się może wydarzyć. Kto będzie oglądał KSW16 ten się przekona.



A co możesz powiedzieć o postępach jakie poczynił Pudzianowski od swojego debiutu w MMA?


- Jest już zupełnie innym zawodnikiem. Bardzo się rozwinął.



Jak oceniasz jego szansę zaistnienia w MMA? Wierzysz, że zajdzie wysoko, czy raczej w to wątpisz?


- Zaistnienia? Człowieku to MMA korzysta na tym, że on walczy w tej formule. Pudzianowski istnieje jak mało który(śmiech). Zajdzie tak wysoko, jak będzie chciał. Ma warunki i dwa ogromne argumenty: siłę i dynamikę. Wiem coś o tym (śmiech).



Oprócz walki Pudzianowski kontra Thompson zobaczymy jeszcze sześć innych pojedynków. Na który z nich będziesz czekać, który ciebie interesuje?


- Bardzo ciekawie zapowiada się walka Materli i Zikica. Zwycięzca będzie walczył z Kułakiem o pas. Chociaż wydaje mi się, że gdyby nie kontuzja Kułaka to Materla już byłby mistrzem.



Czego oprócz dobrych walk spodziewasz się po gali KSW16?

- Spodziewam się, że jak zawsze KSW będzie wielkim wydarzeniem sportowym.

Dużo osób twierdzi, że z gali na galę Federacja KSW robi coraz to lepsze show. Myślisz podobnie?


- Zdecydowanie. Progres jest już od dawna widoczny, a konkurencja rwie włosy z głów (śmiech).


Chciałbyś jeszcze wziąć udział w tym przedsięwzięciu? Może jest coś, o czym jeszcze nie wiem i nie wiedzą fani MMA?


- Na pewno występy na gali KSW to prestiżowa sprawa. Wszystko na to wskazuje, że będę miał okazję znów na KSW powalczyć. W sumie szkoda, że Saleta obsrał się przed rewanżem, bo jego najchętniej bym raz jeszcze “złomotał”.



Marcin Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.


- Dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów MMA.



Rozmawiał Artur Przybysz


“Pudzianowski ten pojedynek wygra” – rozmowa z Marcinem Najmanem
 
Najman jeszcze wróci. Wciąż jest w stanie przyciągnąć sporo ludzi, którzy chętnie przyjdą zobaczyć jak obrywa. K&L bedą chcieli na nim zarobić i pewnie go jeszcze do jakiejś rozpiski wstawią.
 
A mnie Najman irytuje.


Wole już zobaczyć braci Mroczkow na ringu niż tego półboksera z obwisłymi cyckami.
 
Ja nigy nie będę miał dość widoku pokonanego Najmana xD Jego wyraz twarzy zawsze jest bezcenny!
 
Najman do szklanej szczęki w roli specjalnego gościa, ale naprawdę specjalnego.
 
Wielka szkoda ze ktos jeszcze chce przeprowadzac wywiady z tym czlowiekiem i pytac sie o jego zdanie na jakikolwiek temat,ehh jak przypomne sobie czasy kiedy nie wiedzialem kto to jest Najman.Piekne czasy.
 
Ach puryści mma, dajcie już spokój. Marcin Najman jest częścią tego środowiska, a że dodakowo barwnie gawędzi i zawsze coś chlapnie, tym bardziej chętnie go pytają dziennikarze. A najlepsze, że co by nie mówic, to jego wypowiedzi są najczęściej dyskutowane w mediach. (W kategorii polskie mma)
 
Back
Top