“Pudzianowski ten pojedynek wygra” – rozmowa z Marcinem Najmanem

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
5010990737_5e76d44c86.jpg


Materiały prasowe organizatora:

Był pierwszym przeciwnikiem “Pudziana” na początku jego drogi w MMA. Walczył z nim i o konfrontacji z pięciokrotnym mistrzem siłaczy może powiedzieć sporo. Dlatego postanowiłem z nim porozmawiać. Zapraszam do przeczytania wywiadu z Marcinem Najmanem, który opowiada o ringowych zaletach Pudzianowskiego, o pojedynku Materla kontra Zikic i… o Przemysławie Salecie. Cała rozmowa poniżej. Cześć Marcin. Co u ciebie słychać?


- Dziękuje, wszystko w porządku.


Trenujesz coś, czy sportowa emerytura?


- Luźno trenuję. W sierpniu będę boksował. Jest szansa na wielka walkę, ale o tym będę mówić, jak już podpiszę kontrakt.


W sobotę szesnasta gala KSW. Będziesz oglądać na żywo czy przed telewizorem?


- Oczywiście wybieram się zobaczyć KSW16 na żywo.


Chciałbym poruszyć pewien temat, prowokowania się przed walką. Ty ubliżałeś Pudzianowskiemu przed waszym pojedynkiem, ubliża teraz James Thompson mówiąc, że “Pudzian” jest okropny i tak dalej. Powiedz, po co to wszystko? Czy patrząc wstecz uważasz, że nie było to potrzebne?


- Nigdy nie ubliżałem Pudzianowskiemu. Coś pokręciłeś. Były pewne spięcia,ale to raczej było z przymrużeniem oka.


Pokręciłem? Przecież to nie ja stwierdziłem, że pokaże “Pudzianowi” czym różni się wytrenowanie organizmu od wyhodowania.


- Pewne rzeczy mówi się dla podgrzania atmosfery. Ja osobiście nie uważam tego za ubliżanie.Ale prawda jest taka, że to ty byłeś ten “zły”, a Pudzianowski ten “dobry”. Dobro ze złem wygrało. Myślisz, że na KSW16 będzie podobnie i spokojny, opanowany “Pudzian” zwycięży? - Nie wczuwaj się tak w to wszystko Artur. Ja nie jestem zło (śmiech). Pudzian wygrał, bo mnie zaskoczył i szczerze mu tego gratuluję. Myślę, że teraz znowu wygra Mariusz. Według mnie jest faworytem, choć to tylko walka i wszystko się może wydarzyć. Kto będzie oglądał KSW16 ten się przekona.A co możesz powiedzieć o postępach jakie poczynił Pudzianowski od swojego debiutu w MMA?


- Jest już zupełnie innym zawodnikiem. Bardzo się rozwinął.Jak oceniasz jego szansę zaistnienia w MMA? Wierzysz, że zajdzie wysoko, czy raczej w to wątpisz?


- Zaistnienia? Człowieku to MMA korzysta na tym, że on walczy w tej formule. Pudzianowski istnieje jak mało który(śmiech). Zajdzie tak wysoko, jak będzie chciał. Ma warunki i dwa ogromne argumenty: siłę i dynamikę. Wiem coś o tym (śmiech).Oprócz walki Pudzianowski kontra Thompson zobaczymy jeszcze sześć innych pojedynków. Na który z nich będziesz czekać, który ciebie interesuje?


- Bardzo ciekawie zapowiada się walka Materli i Zikica. Zwycięzca będzie walczył z Kułakiem o pas. Chociaż wydaje mi się, że gdyby nie kontuzja Kułaka to Materla już byłby mistrzem.Czego oprócz dobrych walk spodziewasz się po gali KSW16?

- Spodziewam się, że jak zawsze KSW będzie wielkim wydarzeniem sportowym.

Dużo osób twierdzi, że z gali na galę Federacja KSW robi coraz to lepsze show. Myślisz podobnie?


- Zdecydowanie. Progres jest już od dawna widoczny, a konkurencja rwie włosy z głów (śmiech).


Chciałbyś jeszcze wziąć udział w tym przedsięwzięciu? Może jest coś, o czym jeszcze nie wiem i nie wiedzą fani MMA?


- Na pewno występy na gali KSW to prestiżowa sprawa. Wszystko na to wskazuje, że będę miał okazję znów na KSW powalczyć. W sumie szkoda, że Saleta obsrał się przed rewanżem, bo jego najchętniej bym raz jeszcze “złomotał”.Marcin Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.


- Dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów MMA.Rozmawiał Artur Przybysz


“Pudzianowski ten pojedynek wygra” – rozmowa z Marcinem Najmanem
 

Marco

Jungle Fight
Featherweight
Najman jeszcze wróci. Wciąż jest w stanie przyciągnąć sporo ludzi, którzy chętnie przyjdą zobaczyć jak obrywa. K&L bedą chcieli na nim zarobić i pewnie go jeszcze do jakiejś rozpiski wstawią.
 

sztukmistrz

Oplot Challenge
Welterweight
A mnie Najman irytuje.


Wole już zobaczyć braci Mroczkow na ringu niż tego półboksera z obwisłymi cyckami.
 

Lucifer oO

EFC Africa
Lightweight
Ja nigy nie będę miał dość widoku pokonanego Najmana xD Jego wyraz twarzy zawsze jest bezcenny!
 

pajero

Brutaal
Middleweight
Najman do szklanej szczęki w roli specjalnego gościa, ale naprawdę specjalnego.
 
G

Guest

Guest
Wielka szkoda ze ktos jeszcze chce przeprowadzac wywiady z tym czlowiekiem i pytac sie o jego zdanie na jakikolwiek temat,ehh jak przypomne sobie czasy kiedy nie wiedzialem kto to jest Najman.Piekne czasy.
 

Houk

BAMMA
Featherweight
Ach puryści mma, dajcie już spokój. Marcin Najman jest częścią tego środowiska, a że dodakowo barwnie gawędzi i zawsze coś chlapnie, tym bardziej chętnie go pytają dziennikarze. A najlepsze, że co by nie mówic, to jego wypowiedzi są najczęściej dyskutowane w mediach. (W kategorii polskie mma)
 
Top