Zoologia , czyli o zwierzętach, owadach i innych takich.

Pająki lubię - ale w książkach na dużych zdjęciach. Nie mam arachnofobii, ale ptasznika do ręki bym nie wziął.
Można nawet powiedzieć że hoduję pająki - w tunelu foliowym mam mnóstwo skakunów (nie udało mi się żadnego złapać, ale chyba Salticus scenicus). Jak podlewam pomidory to skurczybyki śmiesznie uciekają przed wodą.
 
Za to mam wstręt do pajęczaków i owadów
Kwestia przyzwyczajenia oraz przełamania lęku.
W zeszłym roku sam się zarzekałem, że w życiu bym czegoś takiego nie trzymał w domu, a teraz mam 4 ptaszniki i 4 skorpiony. Gdyby nie żona pewnie miałbym więcej :D
 
Kwestia przyzwyczajenia oraz przełamania lęku.
W zeszłym roku sam się zarzekałem, że w życiu bym czegoś takiego nie trzymał w domu, a teraz mam 4 ptaszniki i 4 skorpiony. Gdyby nie żona pewnie miałbym więcej :D
Pewnie masz rację, ale i tak nie mam potrzeby przełamywać strachu, wolę gady.
@edit ale pewnie póki bym tego strachu nie przełamał, to bym do Ciebie do domu nie wszedł. :lol:
 


Dla niecierpliwych od 01:15 oglądać

--------------------------------------------------------------

50612880ac66.jpg


------------------------------------------------------------

Usuwanie gniazda szerszeni:


niecierpliwi od 08:30
 
Last edited:


Dla niecierpliwych od 01:15 oglądać

--------------------------------------------------------------

50612880ac66.jpg


------------------------------------------------------------

Usuwanie gniazda szerszeni:


niecierpliwi od 08:30

Ja na szerszenie używam takiego szpreja z casto, zamraża skurczybyki i ich gniazdo
 
Pożywienie

Owady i ich larwy, dżdżownice, ślimaki, jagody, nasiona, a także włochate gąsienice omijane przez inne ptaki.
Szpaki często można spotkać w ogrodach i sadach, gdyż ich pożywienie stanowią również owoce takie jak np. czereśnie, wiśnie, śliwki itp. Wiele ptaków po zjedzeniu sfermentowanych owoców ma objawy podobne jak po nadużyciu alkoholu. Zjawisko to jednak szpaków nie dotyczy. Zagadkę tę wyjaśnili naukowcy z uniwersytetu we Frankfurcie: Ghassem Hakimi i Roland Prinziger. Wykazali oni, że szpaki metabolizują alkohol z niezwykłą prędkością. Powodem tego jest bardzo wysoki poziom dehydrogenazy alkoholowej – enzymu rozkładającego alkohol. Jest on 14 razy wyższy u szpaków niż u ludzi[7].
225px-Colourful_starling.jpeg

Chciałbym zaznaczyć, że ten mały misiu jest jednym z najmądrzejszych osobników, jakie spotkałem w tym roku.
 
Back
Top