Wiedzmin 3 - GameZone

A mi się podoba brak levelowania. Bo tak to zwyczajnie czuję, że rośnie mi moc. A jak pójdę gdzieś gdzie powinno się chodzić z wyższym levelem to mnie zjedzą.
 
Właśnie pobiera mi się jakaś aktualizacja do Wieśka na PS4, ktoś wie czy ona usuwa ten bug z levelowaniem?
 
Odnośnie gry w gwinta, grając z kupcami itp. wygrywamy od nich karty, czy można wygrać kilka kart od jednego? Jak wygrałem u jakiegoś dwa razy to później dawał mi jakiś przedmiot, a co w sytuacji jak gramy z gościem który ma np. dwie unikatowe karty?
 
Odnośnie gry w gwinta, grając z kupcami itp. wygrywamy od nich karty, czy można wygrać kilka kart od jednego? Jak wygrałem u jakiegoś dwa razy to później dawał mi jakiś przedmiot, a co w sytuacji jak gramy z gościem który ma np. dwie unikatowe karty?
Ja byłem przekonany, że od każdego można tylko jedną kartę wygrać, jeszcze mi się nie zdarzyło dostać karty w nagrodę za drugie zwycięstwo. Ale to nie zmienia faktu, że dla pewności każdego staram się ograć co najmniej 2 razy, tak na wszelki wypadek ;)
 
Ja mam wszystkie karty, i tak od jednego gracza mozna wyrwac tylko jedna karte. I nie bojcie sie, osob do gry wam nie zabraknie. Jest ich zdecydowanie wiecej niz kart.

Udalo mi sie w koncu osiagnac zakonczenie takie jakie chcialem:
- Ciri wiedzminka
- Yen & Geralt razem
- Nilfgard podbija polnoc
- Temeria lennikiem cesarstwa
- Cerys krolowa Skellige

Mniej znaczace wybory:
- Keira wyjezdza razem z Lambertem, i opracowuje lekarstwo na zaraze Catriony
- Baron powiesil sie po smierci zony
 
Jaką masz teraz wersję gry? Aktualizacja do 1.03 była 26.05
No właśnie jakaś dziwna sytuacja wyszła z tą aktualizacją. Miałem wersję 1.03 odkąd wyszła, teraz ściągnęła i zainstalowała mi się kolejna, ważąca prawie 0,5 GB, ale nadal wersja gry to 1.03.
Tylko jak chciałem wczytać save'a, to dostałem komunikat, że najpierw muszę mieć zainstalowane 2 dodatki... które też zainstalowałem już dawno :blank: (chodziło o dodatkowy quest i fryzury). Musiałem je pobrać jeszcze raz. Krótko mówiąc, wychodzi na to, że to jakiś brain fart PSN'u :cool:
 
Panowie o co chodzi z tym XP bugiem ? Wytłumaczy ktoś ? To znaczy ze jak będe teraz grał to nie przyzna mi nic XP,nawet za główny quest ? Weekend idzie i człowiek by troche pociorał..
 
Tak, podobno zdarzają się takie przypadki, że robisz questa (np. fabularnego, ale przy pobocznych chyba też się tak zdarza) a na koniec nie dostajesz XP. Ale podobno nie wszystkich to dotyka. Ja, odkąd przeczytałem o tej sprawie bardziej się przyglądam temu czy dostaję punkty czy nie, i póki co jest ok. Tylko gram dość wolno, staram się zaglądać w każdy kąt i mając pewnie z 40-50 godzin na budziku jestem dopiero na 9 poziomie, w Velen i zostało mi jeszcze parę questów przewidzianych na poziom 6. Możliwe, że problemy pojawiają się później.
 
A to nie jest tak, ze xp nie dostawalo sie za questy -/+ 6 lvl rozniacego sie od twojego obecnego? Ja faktycznie, chyba nie dostawalem xp za szare questy, ale jakos problemow mi to nie przysporzylo, gra jest naprawde latwa (gralem na 3 poziomie trudnosci) i poza lekko ciezkim poczatkiem gry, pozniej robi sie coraz banalniej, alchemia jest op, quen jest op... I tak jak Chmura pisal, w pewnym momencie mamy juz tego xp za duzo.

Ukonczylem gre na 35 lvlu, i jestem ciekaw jak mam dobic te np 12 lvl do najlepszych broni :boss:
Questy wykonalem niemal wszystkie, zostaly mi tylko pytajniki na Skellige.
Mozliwe, ze plotki o opcji new game plus, sie potwierdza i dostaniemy to jako 9 dlc.
 
A to nie jest tak, ze xp nie dostawalo sie za questy -/+ 6 lvl rozniacego sie od twojego obecnego? Ja faktycznie, chyba nie dostawalem xp za szare questy, ale jakos problemow mi to nie przysporzylo, gra jest naprawde latwa (gralem na 3 poziomie trudnosci)
To o czym piszesz to świadoma decyzja projektantów, ale okazało się, że występuje jeszcze bug i część graczy nie dostaje punktów nawet jak robią questy na swoim poziomie. Twórcy przyznali, że taki problem jest, znaleźli jego źródło i pracują/pracowali nad rozwiązaniem.

poza lekko ciezkim poczatkiem gry, pozniej robi sie coraz banalniej, alchemia jest op, quen jest op... I tak jak Chmura pisal, w pewnym momencie mamy juz tego xp za duzo.
Ja właśnie dzisiaj rano zmieniłem sobie poziom z powrotem z 3 na 4 i... już trzeci raz dałem się zabić grupce 6 bandytów :P Albo mam dzisiaj kiepski dzień, albo różnica między 3 a 4 poziomem jest znacząca.

Co do rozwoju postaci to staram się iść dość "książkowo", więc znaków póki co nie rozwijam wcale, bo z Geralta żaden czarodziej. Tylko miecz, regeneracja żywotności poza walką (bo regularne wpieprzanie wątrób bestii i innych takich smakołyków robi się na dłuższą metę nużące) i niedługo planuję dołożyć trochę alchemii.
Mniej kanoniczne buildy postaci zostawiam sobie na drugie podejście do gry albo drugie przechodzenie dalszych etapów, np. po zażyciu tego eliksiru na reset umiejętności.
 
Pozdro dla tych co już ukończyli. Chyba było L4 i grane od premiery dziń w dziń.
Mnie XP jak dotąd dodaje za znaki zapytania, wczoraj robiłem sporo. Ogólnie bawiłem się konsolą i postanowiłem udostępnić jedną z akcji na Alghula :

Poziom normalny

A pro po tej misji "Sprawy rodzinne". Mam teraz zbadać pozostałe śledźstwa w Velen. Czyli mam robić te zadania z Jankiem na bagnach ?
 
Pozdro dla tych co już ukończyli. Chyba było L4 i grane od premiery dziń w dziń.
Mnie XP jak dotąd dodaje za znaki zapytania, wczoraj robiłem sporo. Ogólnie bawiłem się konsolą i postanowiłem udostępnić jedną z akcji na Alghula :

Poziom normalny

A pro po tej misji "Sprawy rodzinne". Mam teraz zbadać pozostałe śledźstwa w Velen. Czyli mam robić te zadania z Jankiem na bagnach ?

Tak musisz rozwinąć ten wątek połączony ze wsią sztygary
 
Z tym expem jest coś nie tak.
Jestem na 15 lvlu i na ? spotkałem biesa na 22 lvlu. Trochę się z nim pomęczyłem i dostałem za niego całe 25 expa.
Czyli aby awansować z 15 na 16 lvl musiałbym ich zabić jedynie 60.
 
Można jakoś naprawiać łódki? Właśnie mi jedna utonęła, a do domu daleko! :cry:
 
Spatchował mi się Wiesiek do 1.05 i nagle mam problemy z teksturami, czasem pół Novigradu się nie doczyta.
 
Sparawiłem sobie Wiedzmina na pc i jestem zaskoczony bo myślałem że mi nie pójdzie jak się naczytałem o wymaganiach swego czasu.
 
Ja nie miałem ani razu problemu z doświadczeniem za zadania, ale i tak na wszelki wypadek zapisywałem grę przed każdą rozmową.
Z tym expem jest coś nie tak.
Jestem na 15 lvlu i na ? spotkałem biesa na 22 lvlu. Trochę się z nim pomęczyłem i dostałem za niego całe 25 expa.
Czyli aby awansować z 15 na 16 lvl musiałbym ich zabić jedynie 60.
Myślę, że to jest celowo zrobione. Dostajemy mało expa za samo ubijanie potworów/bandytów. lvl wbijasz na zadaniach.
 
Ja nie miałem ani razu problemu z doświadczeniem za zadania, ale i tak na wszelki wypadek zapisywałem grę przed każdą rozmową.

Myślę, że to jest celowo zrobione. Dostajemy mało expa za samo ubijanie potworów/bandytów. lvl wbijasz na zadaniach.
No właśnie teraz się to zmieniło.
Robię teraz questa z głównej fabuły i łapie za niego sporo doświadczenia.
Spatchował mi się Wiesiek do 1.05 i nagle mam problemy z teksturami, czasem pół Novigradu się nie doczyta.
U mnie wczoraj nie wczytała się tablica ogłoszeniowa, dopiero po wejściu do budynku pojawiła się na swoim miejscu.
 
Naprawdę jestem jedyną osobą na świecie, która się wkurza jak jasna cholera ze względu na zbyt duży przyrost EXPa? Chciałem ruszyć fabułę. Robiłem misję z Zoltanem i poszukiwaniem Jaskra. Wpadło mi dwa levele. NOSZ KURNA, ILE?!? Za samo gadanie. Teraz mam zasrany 15 level, a zadanie ze Skurwielem Juniorem - wymagany 12. Chciałem porobić zleceń wiedźmińskich to nie mogę, bo jak skończę to pewnie będę miał 17 level. Muszę więc szukać Skurwiela Juniora bo im dłużej będę zwlekał tym prostsze będą fabularne questy. Serio pytam: jedyny mam ten problem? Jaki to jest otwarty świat, skoro nadal muszę wszystko robić liniowo, inaczej mi zadania odskoczą tak, że będą za proste. I tak spora część to jest spamowanie kwadrat, kwadrat, kwadrat, czasem trójkąt. Masakra z tym Wiedźminem i zbyt częstym levelowaniem za byle gówno.
 
@Cloud coś zle grasz ;)
Ja co prawda jestem dopiero w Velen i mam 6 lvl i właśnie jestem po zabiciu Wilkołaka... z 10 razy tam zginąłem.
 
Dzisiaj odpaliłem Wieśka po tym nowym patchu i zrobiłem zadanie główne (to z Jaskrem) za które dostałem ... 5 PD, a za takie wiedźmińskie 400. Cosik nie bangla?
Trzy doby poświęciłem na zebranie tych czerwonych mutagenów. Teraz po obu drzewkach po +40% do obrażeń.
No i za nic w świecie nie mogę wygrać trzeciego wyścigu na Płotce.
 
No właśnie czytam na forum CPDR, ze zjebali ten system XP konkretnie, Chmurson narzekał na szybkie levelowanie to teraz człowiek będzie bał się eksplorować świat bo przyznawanie PD zrobiło się w ciul chore. Teraz za questa z zadania głównego dostajemy 5-10 punktów, za zadania poboczne ciągle zdarza się dostać okrągłe zero. Obecnie mając 20 lvl nie wiem za co się zabrać. Główne wątki niższe = 5 PD, zadania szare - 0 PD, co jeszcze lepsze im większy lvl zadania (czerwony), wyższy od naszego tym niej dostajemy XP.

With patch 1.05 you will be able to advacne no matter what.
First of all,if you are getting no xp or 5-10 xp,check for: (at 1.05 patch,ofc):
1) If the quest is 6 lvls bellow or ABOVE its suggested lvl,if it is,you are not supposed to get anything or just low amounts.
2) If it is in you green range,check any of youtube playthroughs to ensure it SHOULD give your xp. (most of the quests,aka TH,Master armors and swords,should not).
3) Dont rush hight lvl quests,even if you are in suggested range,aka dont do lvl 25 quests if u just hit lvl 20,postpone it till the actual lvl match.
4) You get less xp for higher difficulties, so if you notice you are getting like 80% only, it's normal, it's not a bug.
 
Też tak próbowałem, ale gad jakoś zawsze mnie wymija - mowa tu o trzecim wyścigu w tej posiadłości pod Novigradem. Musze chyba poszukać jakiegoś lepszego siodła, mam 50 staminy, a jest 80-ka.

Jestem na etapie śledztwa w klimatach Se7en, świetna rzecz.
 
Też tak próbowałem, ale gad jakoś zawsze mnie wymija - mowa tu o trzecim wyścigu w tej posiadłości pod Novigradem. Musze chyba poszukać jakiegoś lepszego siodła, mam 50 staminy, a jest 80-ka.

Jestem na etapie śledztwa w klimatach Se7en, świetna rzecz.
Ja też miałem 50. Ogólnie z 6 razy podchodziłem do tego wyścigu i w końcu się udało. // O jakim śledztwie piszesz? O tym, które jest związane z tą dupą Jaskra?
 
Został mi ostatni pytajnik w Velen. Obok takiego jebuckiego drzewa na zachód obozu nilfgaardzkiej armii. Kojarzycie? jak się do niego dostać? próbuję z każdej strony i nic. Niby na mapie jest jakaś dróżka, ale nie mogę jej znaleźć.
 
Back
Top