UFC 299: O’Malley vs Vera 2

:conorsalute:

Screenshot_2024-03-09-09-48-56-975_com.android.chrome-edit.jpg
 
Poirer vs Denis 2 kurs 1.45
Kurs mało zadowalający, wszak jeszcze niedawno było to 1.8- 1.7, ale to typ który od razu wpadł mi do głowy , żeby go zagrać kiedy tylko usłyszalem o tym zestawieniu. Poirer wraca po bardzo ciężkim ko na głowę, już Volk pokazał, jak się po takim czymś wraca... Dodatkowo patrząc na ostatnie walki Poirera czy wygrał on z jakimś kozakiem? już prawie 5 lat temu z lecącym w melanż MCGregorem.. no nie wiem, jakoś mnie to nie przekonuje, widzę tu zderzenie świeżości i żądzy wygranej (Denis) vs już odchodzący w cień i nie mobilizujący się na 100procent na takie walki Diament.
Jak dla mnie bardzo dużym faworytem jest kocur w postaci Denisa, i sam to zagrałem jeszcze raz nawet i po tym kursie. Polecam .
 
Ja jednak stawiam Michela Pereirę przez poddanie (kurs 7.00). Trochę mnie @Siedem od tego odwiódł tutaj:


Ale jednak próbuję, najwyżej będę żałował.

Jeśli Pereira odrobił lekcję, to będzie wiedział, że piętą Achillesową Michała jest parter i tam można szukać skończenia, a stójka (boks) jest niebezpieczna. Pereira lub szukać parteru, czego w ostatnich walkach nie pokazywał, ale pokazywał wcześniej (sprowadzenia i poddanie Imadaeva, sprowadzenia i próby poddań na Williamsie, sprowadzenia i próby poddań na Price'ie). Pereira to już nie jest ten sam szalony zawodnik, co wcześniej (salta, jakieś niestworzone rzeczy), tylko coraz bardziej poukładany, a seria sześciu wygranych z rzędu jeszcze mocniej go w takich walkach może pchać do realizowania taktyki. Wydaje mi się, że Pereira tu może być silniejszy, być może trochę większy. Michał jeśli przegrywał, to przez poddanie (nie liczę walki z Jacobym, bo to stójkowicz, więc tu bym się nie spodziewał poddania). W wywiadach Michał podkreślał, że jest gotowy na próby sprowadzeń Pereiry, ale liczy na to, że walka będzie toczyć się w stójce. Jeśli taktycznie się tu wszystko ułoży tak, jak przewiduję, to niestety Pereira może zanotować wygraną.

Oczywiście wolę się mylić. Wolę kupon przegrać i zobaczyć Michała wygraną :lsdtrip: Stawiam głównie z tego powodu, że był to pierwszy zakład, który przyszedł mi do głowy po ogłoszeniu starcia i będę mocno żałował, jeśli nie postawię :homer:

Stawka oczywiście mała, jak zawsze :beer:

Niestety weszło :childcry:
 
Przy okazji - Brazylijczycy są chyba niewygodni dla Polaków w UFC...

Jan Błachowicz - przegrane z Santosem, Teixeirą, Pereirą, wygrana z Souzą (split)
Michał Oleksiejczuk - przegrana z Borralho
Marcin Prachnio - przegrane z Linsem, Petrino
Karolina Kowalkiewicz - przegrane z Gadelhą, Andrade,

Nieaktywni:

Hallmann - wygrana z Trinaldo, przegrane z Tibau i Oliveirą
Wieczorek - przegrana z De Limą
Drwal - przegrane z Silvą i Palharesem
Fabiński - przegrane z Prazeresem i Munizem
Piechota - przegrana z Vieirą
Touahri - przegrana z Alvesem
Sajewski - przegrana z Burnsem
Stasiak - przegrana z Munhozem

Wyjątkiem są...

Krzysztof Jotko - wygrane z Leitesem i Santosem
Joanna Jędrzejczyk - wygrane z Limą, Gadelhą (x2), Andrade

Licząc na szybko to bilans Polaków z Brazylijczykami to jakieś 8-19, przy czym 6 wygranych dzięki Jotce (2) i Jędrzejczyk (4)
zapomniales o Tyburze ktory wygral z Henrique i przegral z Werdumem i Sakaiem
 
Mialem jeszcze takiego wariata za punkty FKP. Kurs 336 i zawiodl tylko Almeida. Swoją drogą co on odwalił przy tej próbie sprowadzenia Blaydesa? :D


@Jakub Madej dla Ciebie gratulacje przy okazji za typ na poddanie Pereiry. Jesteś ostatnio w dobrej formie. Powodzenia w dalszym typowaniu :)
Ale mocny kupon. Też typowałem Almeidę, więc też bym się na nim mocno zawiódł. Po pierwszej rundzie myślałem że spokojnie będzie prowadził walkę, a tu coś takiego
 
Last edited:
Back
Top