Tanio skóry nie sprzedam

Skoro w temacie kosmosu jesteśmy

5lGkgHlIW0ypyP3MGqRrGuw70DD7C8YM.jpg
Kurwa mogli mu większego kutasa zrobić. A tak to zaniża średnią i troche wstyd przed całym wszechświatem :sad:
 
Uuu, Panie! Zależy od poziomu wiedzy i znajomości matmy. Jak Cię te tematy interesują, to mi osobiście przyjemnie się słucha wykładów/wywiadów z Penrose, ale to angielski z kolei. On ma ciekawe hipotezy na temat kosmologii, np. mówi o punktach Hawkinga, czyli obserwowalnych miejscach wszechświata, gdzie można stwierdzić występowanie radiacji, (wg. niego) wskazującej na istnienie innych wszechświatów. Współpracuje z kilkoma Polakami, sprawdź nazwiska i może sięgnij po ich publikacje po polsku, jeśli angielski jest problemem.
Moimi pierwszymi lekturami jako dzieciak, z tematu fizyki kwantowej/ kosmologii były: Krótka historia czasu Hawkinga i Część i całość Heisenberga. Swoją drogą, to istne splątanie kwantowe, bo wiele lat później niosłem trumnę z Hawkingiem na jego pogrzebie.
A dzięki, fizyką interesuję się od lat, też było czytane to i owo, głównie tytuły dla laików bez zbędnej matematyki. Angielski raczej nie będzie problemem, a co do poczytania, to najbardziej zależałoby mi na czymś co opisuje ten nowy koncept o którym wspomniałeś, co do rozszerzania się Wszechświata i jego wieku. Ja niestety nie zapamietuję autorów tylko koncepty. Jak się zaczynałem wkręcać, jakieś 25 lat temu, to modna była teoria superstrun, teraz nieco porzucona. Lubię też niektóre aspekty fizyki kwantowej która to bardzo przypomina buddyjskie nauki. Do wszystkiego podchodzę eklektycznie, wyłuskując interesujące mnie zagadnienia, stąd sporo luk we wiedzy.
 
Sam nie wiem czy powinienem się przyznawać teraz, biorąc pod uwagę, że jego nazwisko przewija się na liście Epsteina ;)
No jak masz powiedzieć, że woziłeś go na wyspę, to nie przyznawaj się :robertmakeup:

Ale jak wasza znajomość była krótsza, to śmiało :waldeklaugh:
 
Czyli jednak nie pojebałem?

Chociaż pewnie ilu ekspertów, tyle teorii.
Zupełnie jak u nas na cohones:conorsalute:
 
Back
Top