Szklana Szczęka - pytania, propozycje

@Bezio17 Naprawdę zaskakuje mnie już od dobrych kilku miesięcy przecenianie rankingowo osiągnięć Cumminsa. Jakby ludzie myśleli - walczył z Cormierem, walczył z OSP to musi być dobry, nawet jeśli przegrał.

Evans u nas na stronie wyleciał za nieaktywność i po prostu nie dopilnowaliśmy, żeby go wykreślić też z UFC.

Natomiast co do wspomnianej dwójki, przyjmując 3-letni okres rozliczenia dokonań w klatce

CUMMINS 6-2

WIN: Feijao (1-2, 1 N/C), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Pokrajac 3-3, 1 N/C
WIN: Carlos Jr. (4-0, poza UFC), 3-letni bilans: Miranda 4-0, Novaes 2-4, Oliveira 0-0, da Silva 0-1
WIN: Kingsbury (0-3), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: nikogo nie pokonał
WIN: Narvaez (6-0, poza UFC), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Charles 9-4, Jones 4-4, Glynn 1-0, Hopkins 1-7, Garza 4-1, Villarreal 0-0
WIN (przed UFC): Smalls (0-7)
WIN (przed UFC): Pulu (0-1)

LATIFI 4-2

WIN: Stringer (2-1-1), 3-letni bilans poknanych przeciwników: Barroso 4-1 (1-0 w UFC), Panin (5-6, lokalnie w Europie)
WIN: Dempsey (10-1, poza UFC), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Kraus (5-1), Abdullah (3-0), Howard (4-4), Dixon (8-3), Rumsey (9-7), Lopez (2-0), Wing (4-3), Owens (4-2), Finch (5-5-1), Hardison (0-0)
WIN: Diabate (2-2), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Griggs (3-1), DeBlass (7-0)
WIN: Oliveira (1-0), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Irvin (3-3, 2-3 w UFC)

Naprawdę aż tak wiele osób uważa, że to zbrodnia, że Cummins jest tak nisko? Możesz mi wskazać jego wartościowe osiągnięcia na tej liście?
 
@Bezio17 Naprawdę zaskakuje mnie już od dobrych kilku miesięcy przecenianie rankingowo osiągnięć Cumminsa. Jakby ludzie myśleli - walczył z Cormierem, walczył z OSP to musi być dobry, nawet jeśli przegrał.

Evans u nas na stronie wyleciał za nieaktywność i po prostu nie dopilnowaliśmy, żeby go wykreślić też z UFC.

Natomiast co do wspomnianej dwójki, przyjmując 3-letni okres rozliczenia dokonań w klatce

CUMMINS 6-2

WIN: Feijao (1-2, 1 N/C), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Pokrajac 3-3, 1 N/C
WIN: Carlos Jr. (4-0, poza UFC), 3-letni bilans: Miranda 4-0, Novaes 2-4, Oliveira 0-0, da Silva 0-1
WIN: Kingsbury (0-3), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: nikogo nie pokonał
WIN: Narvaez (6-0, poza UFC), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Charles 9-4, Jones 4-4, Glynn 1-0, Hopkins 1-7, Garza 4-1, Villarreal 0-0
WIN (przed UFC): Smalls (0-7)
WIN (przed UFC): Pulu (0-1)



LATIFI 4-2

WIN: Stringer (2-1-1), 3-letni bilans poknanych przeciwników: Barroso 4-1 (1-0 w UFC), Panin (5-6, lokalnie w Europie)
WIN: Dempsey (10-1, poza UFC), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Kraus (5-1), Abdullah (3-0), Howard (4-4), Dixon (8-3), Rumsey (9-7), Lopez (2-0), Wing (4-3), Owens (4-2), Finch (5-5-1), Hardison (0-0)
WIN: Diabate (2-2), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Griggs (3-1), DeBlass (7-0)
WIN: Oliveira (1-0), 3-letni bilans pokonanych przeciwników: Irvin (3-3, 2-3 w UFC)

Naprawdę aż tak wiele osób uważa, że to zbrodnia, że Cummins jest tak nisko? Możesz mi wskazać jego wartościowe osiągnięcia na tej liście?


Co do wyższości Cumminsa nad Latifim skłania mnie głównie fakt ,że wygrał z zawodnikiem troszke wyższej półki jakim jest Caval., a Latifiemu takiego zwyciestwa brakuje, wszak nie jest nim napewno Stringer który gdyby nie naciągany split z Barroso wyleciał by z UFC z bilansem 0-3. Jednak przyznaje ,że może troche pozycja Cumminsa jest przeceniana.

W rankingu na ufc przyjmujecie 3 letni okres czy badacie całość w UFC, bo rozumiem że nie patrzycie na walki przed UFC?

Jakbyście mieli chwilke w szczęce aby odnieść sie do tego co mówił Rogan,że planowane sa (wg. mnie zupełnie nie potrzebnie) nowe kategorie wagowe jak np. 195 - gdzie i bez niej jest posucha w LHW. Byłbym bardzo wdzięczny! :)
 
W szczenię, odpowiedz mi @Tidzej, na me pytanie po poprzedniej szczenię. Wiesz jakie. Yo

Nie pamiętam jakie, nie chce mi się szukać dalej niż 3 strony wstecz gdzie go nie ma. Postaraj się bardziej.

Co do wyższości Cumminsa nad Latifim skłania mnie głównie fakt ,że wygrał z zawodnikiem troszke wyższej półki jakim jest Caval., a Latifiemu takiego zwyciestwa brakuje, wszak nie jest nim napewno Stringer który gdyby nie naciągany split z Barroso wyleciał by z UFC z bilansem 0-3. Jednak przyznaje ,że może troche pozycja Cumminsa jest przeceniana.

Z jakiej wyższej półki jest Cavalcante? Przecież to zestawienie powinno jasno pokazać, że wartość pokonania Cavalcante od mniej więcej 2012 roku jest niewiele większa od zera, porównywalna nawet ze zwycięstwem Latifiego nad Oliveirą. To, że Feijao kiedyś ocierał się o Top 10 nie oznacza, że zawsze będzie miał ten nimb "kiedyś dobrego zawodnika" wokół siebie.

Po raz n-ty split, nie-split, naciągany czy nie ostatecznie to co się dla nas liczy to zwycięstwo lub porażka. Tak, żeby wyeliminować nasze subiektywne odczucia.

W rankingu na ufc przyjmujecie 3 letni okres czy badacie całość w UFC, bo rozumiem że nie patrzycie na walki przed UFC?

Generalnie przyjmujemy 3-letni okres. Co więcej w rankingu UFC też zwracamy uwagę na kariere poza. Dla przykładu, gdyby do UFC trafiła Karolina Kowalkiewicz i (odpukać) przegrała w debiucie nadal jej dokonania poza tą organizacją raczej pozwoliłby nam ją umieścić gdzieś na miejscach 10-15.
 
No zebyś wyjasnił mi, na jakiej podstawie stwierdziłeś, ze OSP to stylistycznie podobny zawodnik do Cumminsa.

A więc po obejrzeniu walk OSP widzę, że źle pamiętałem to co się tam działo. Byłem pod wrażeniem, że to Saint-Preux obalał i kończył w parterze natomiast zarówno Donovana jak i Jimmo obrócił przy ich próbach obaleń. Sam OSP zapasy zainicjował tylko z Kryłowem. Mea culpa.

@luksusowyjacht
 
Pytanie luźne z rodzaju co by było. Patrząc na siłę kategorii wagowej i możliwych przeciwników na debiut, na kogo prędzej postawilibyście przysłowiową stówkę - na Karolę czy Grabowskiego?
 
Albo dzisiaj na nocce w pracy :)...
Tidzej jak dałbyś rade w nocy w rzucić byłbym bardzo wdzięczny :) przy was robota idzie szybciej :)
 
Wspominaliście, ze będzie o polskich galach, ale warto byłoby powiedzieć przynajmniej kilka zdań o ostatniej gali M1 Global
 
Back
Top