Skoki Narciarskie

Też byłem w szoku jak zobaczyłem nagrody za TCS. Myślałem, że przynajmniej z 50k ojro/ewentualnie franków i Audi.
 
Niewykluczone. Zobaczymy co dadzą inwestycje, których życzył sobie Sztefan (m. in. maszyna do szlifowania nart za 0,5 mln zł). Kot, Kubacki czy Wolny wciąż się rozwijają, zobaczymy jak sobie sztab poradzi z sytuacją w kadrze B.

U rywali też będzie ciekawie, Słowenia będzie miała nowego trenera, zobaczymy co z Austriakami, wraca Freund...
Schuster chyba też odchodzi, tak?


TCS musi podnieść stawkę bo prestiż z roku na rok może spadać na rzecz chociażby Raw Air.
 
Nie przesadzajmy, żaden z tegorocznych quasi-turniejów nie dorówna TCS. Po pierwsze - historia. Po drugie - liczenie Q jeszcze ujdzie, ale druzynowki wliczane to umysłowa bida organizatorów. Więcej sensu miało Willingen Tour, gdy rywalizowały reprezentacje w zawodach ind+druż. Kasę można wyskrobać (zwłaszcza gdy najwybitniejszy zawodnik dekady mówi wprost, że nagrody są żenujące - to na pewno poszło w swiat). Prestiżu nie kupisz.
 
Ten rower rozpierdala :DC:

29570542_2191863250827032_7024463685289917801_n.jpg
 
Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji - nowym trenerem austriackiej kadry skoczków zostanie były utytułowany skoczek narciarski - Andreas Felder.




Felder to wicemistrz olimpijski w drużynie (1992) oraz zdobywca Pucharu Świata w sezonie 1990/1991. Austriak zdobywał również liczne medale Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym oraz Mistrzostw Świata w lotach narciarskich.





Po zakończeniu kariery sportowej, Felder został trener kadry B austriackich skoczków (1992-1995), a następnie szkoleniowcem pierwszej reprezentacji (1995-1997). W latach 1997-2000 Austriak prowadził niemiecką kadrę kombinatorów norweskich, a ostatnio święcił sukcesy prowadząc drużynę austriackich skoczkiń.
 
Back
Top