Seriale

To, że po Niemiecku to jest plus bo nie chcę Angielskich aktorów grających Ukraińców albo Niemców.

Aktorów mają kozacko dobranych, każda postać jest grana przez trzech różnych aktorów i wszyscy do siebie pasują.
 
Oglądaliście nowe odcinki Black Mirror? Jestem po pierwszym i w sumie jak zawsze serial robi wrażenie połączone z natychmiastową chęcią do refleksji. Ogólnie serial ma swoje plusy i minusy, ale zawsze te tematy wzbudzają we mnie poniekąd strach, poniekąd fascynację, że coś takiego już się dzieje i w skutkach może być to czasami katastrofalne. Szkoda, że tylko trzy odcinki, ale na plus na pewno zatrudnienie aktorów bardziej rozpoznawalnych.
Ten sezon strasznie chujowy
 
Skończyłem wczoraj Catch 22 i powiem Wam, że zmieniam zdanie i uważam, że to bardzo dobry serial. Niepotrzebnie zasugerowałem się kogoś opinią tutaj, że to taka wyjebista komedia i non stop będę leżał na plechach ze śmiechu. Gdy udało mi się wyzbyć wszelkich przekonań i przestałem klasyfikować gatunkowo ten serial to wtedy dopiero zacząłem czerpać przyjemność z jego oglądania. Oczywiście jest tam kilka scen przy których lałem ze śmiechu, ale moim zdaniem ten serial ostatecznie okazuję historię dość tragiczną niż śmieszną. Tak czy siak, bardzo dobrze zrealizowany serial.
Dzisiaj zacząłem True Detective i ten serial po trzech epizodach urywa mi łeb. Jest doskonały. Już po samym GENIALNYM intro było widać, że będzie rewelka.
 
Skończyłem wczoraj Catch 22 i powiem Wam, że zmieniam zdanie i uważam, że to bardzo dobry serial. Niepotrzebnie zasugerowałem się kogoś opinią tutaj, że to taka wyjebista komedia i non stop będę leżał na plechach ze śmiechu. Gdy udało mi się wyzbyć wszelkich przekonań i przestałem klasyfikować gatunkowo ten serial to wtedy dopiero zacząłem czerpać przyjemność z jego oglądania. Oczywiście jest tam kilka scen przy których lałem ze śmiechu, ale moim zdaniem ten serial ostatecznie okazuję historię dość tragiczną niż śmieszną. Tak czy siak, bardzo dobrze zrealizowany serial.
Dzisiaj zacząłem True Detective i ten serial po trzech epizodach urywa mi łeb. Jest doskonały. Już po samym GENIALNYM intro było widać, że będzie rewelka.
Paragraf 22 polecam nadrobić książkę Hellera jeśli serial Ci się podobał. Jestem po pierwszym odcinku i już jestem zdania, że nie odda wiernie książki :) Niemniej nie zniechęcam się, bo w zalewie gówna, w tv i tak powinno być dobrze.
Co do True Detective, to wszystkie 3 sezony bardzo mi się podobały, klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Do tego świetne aktorstwo. Nie dziwię się McConaughey'owi i Harrleson'owi, że wpompowali kasę w produkcję.
 
Paragraf 22 polecam nadrobić książkę Hellera jeśli serial Ci się podobał. Jestem po pierwszym odcinku i już jestem zdania, że nie odda wiernie książki :) Niemniej nie zniechęcam się, bo w zalewie gówna, w tv i tak powinno być dobrze.
Co do True Detective, to wszystkie 3 sezony bardzo mi się podobały, klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Do tego świetne aktorstwo. Nie dziwię się McConaughey'owi i Harrleson'owi, że wpompowali kasę w produkcję.
Będę musiał bo marcinos też tutaj mocno ją propsował.
 
Będę musiał bo marcinos też tutaj mocno ją propsował.

Ogólnie zauważyłem, że większość osób które przeczytaly książkę mają duży problem z serialem, a zupełnie odwrotnie wygląda to u osób które mają pierwsza styczność z Catch 22 w formie telewizyjnej. Ja zaliczam się do tego drugiego grona i uważam Paragraf za jeden z lepszych seriali 2019 .
 
Trzy odcinki Darka już za mną teraz czas na czwarty, póki co serial utrzymuje poziom pierwszego sezonu, i ma szansę go przebić.

W trakcie końcówki czwartego trzymaj głowę żeby ci mózgu nie rozj... :D Jestem po czwartym i jak na razie najlepszy, to co się stało pod koniec miażdży :D
 
Kurde z Dark mam taki problem, ze nie mam czasu obejrzec pierwszego sezonu jeszcze raz, a nie za bardzo pamietam co tam sie dzialo.. ktos ma jakies dobre streszczenie czy cos w ten desen? Wlaczalem jakis recap na yt ale bardziej mi to namacilo jeszcze
 
Będę musiał bo marcinos też tutaj mocno ją propsował.
no to jest jedna z kultowych ksiazek w amerykanskiej kulturze, musisz tez patrzec na czas w ktorym zostala wydana, protesty pacyfistyczne, calkiem inny klimat w usa. A ksiazka nie jest komedia, bardziej pokazuje absurd wojny, taka tragikomedia, ale polecam od siebie bardzo. Warto znac, bo czesto uzywa sie pojecia paragraf 22 w kulturze. A usmiac sie mozna przy ksiazce forrest gump, tez polecam jesli nie czytales, troche inna niz film, pomineli rozdzial jak forrest palil trawe jakis okres swojego zycia.
 
Kurde z Dark mam taki problem, ze nie mam czasu obejrzec pierwszego sezonu jeszcze raz, a nie za bardzo pamietam co tam sie dzialo.. ktos ma jakies dobre streszczenie czy cos w ten desen? Wlaczalem jakis recap na yt ale bardziej mi to namacilo jeszcze

Ktoś wrzucał chyba stronę wcześniej albo dwie
 
A ja wczoraj odpaliłem po raz chyba 5 pilota Leftovers ... i wiecie co? Chyba już nigdy więcej nie zobaczę w swoim życiu tak zajebistego serialu.
Jedyny serial oprócz GOT który oglądałem kilka razy. Gdyby włączył to jeszcze raz to nadal bym oglądał z zaciekawieniem. Fenomen
 
Ja jestem w połowie 5. sezonu Got, jakie to jest dobre. Drugi sezon Darka musi poczekać, bo nie chce wypaść z rytmu oglądania.
 
Kurde z Dark mam taki problem, ze nie mam czasu obejrzec pierwszego sezonu jeszcze raz, a nie za bardzo pamietam co tam sie dzialo.. ktos ma jakies dobre streszczenie czy cos w ten desen? Wlaczalem jakis recap na yt ale bardziej mi to namacilo jeszcze
Wrzucałem tutaj, chyba na kanale druga strona na yt mega podsumowanie 1 sezonu
 
Jedyny serial oprócz GOT który oglądałem kilka razy. Gdyby włączył to jeszcze raz to nadal bym oglądał z zaciekawieniem. Fenomen

Dla mnie jedyny serial obok Leftovers warty powtórki to The Office, ale nie ma bata, żeby kiedykolwiek ktoś zrobił w TV lepszą muzę niż Richter.

Gdybym miał wystawiać oceny
s01 - 100/10 (doceniłem dopiero za drugim razem)
s02-11/10
s03-10/10 - za to, jak potraktowali Jill :(


 
Last edited:
A chuj, przekonałeś mnie @Gambit przez jakiś czas miałem na uwadze Twoje specyficzne upodobania kinowe (koreańskie kino i inne dziwne rzeczy) oraz futbolowe- zakamuflowany fan Barcelony w barawach Realu- i będę omijał te leftovers, ale tyle o nim dobrego piszesz, że niedługo się przekonam i obejrzę.
 
Back
Top