Seriale

@Gambit Coś powiesz o Medyceuszach ? Lub może ktoś inny z sentymentem do Rome np. ?;)
Nie oglądałem. Dobre?

Na to czekam.
C0JRMCnWQAARAHo.jpg
 
Ktoś pomoże, gdzie obejrzę serial Belfer?
Jak chcesz legalnie to jak masz NC+ to w pakiecie masz także NC+GO TV i tam znajdziesz ten serial. Coś jak IPLA, ale tylko na stronie internetowej. W cenie pakietu min. Extra masz 100godzin oglądania. http://ncplusgo.pl/Home/Welcome

Tak jeszcze w temacie seriali to "Młody papież" świetny. To jeden z tych seriali, gdzie żałujesz, że będzie kolejny sezon, bo pierwszy był wyrąbany w kosmos i drugi może nie być tak dobry. Podobno mieli tam oczerniać wiarę, robić wodę z mózgu katolikom, totalnie poniżyć Watykan, a tu dokładnie odwrotny efekt. Papież serialowy jest po prostu mniej nowoczesny, wraca do tradycji sprzed II Soboru Watykańskiego(wzorowanie na postaci Luciana Pulvermachera - Piusa XIII tzw. antypapież), ale ze względu na swój styl z początku przeraża i powoduje odejścia wiernych od Kościoła(praktycznie każdego odłamu), a później łączy swoją postawą(nie ma co zdradzać spoilerów). Mam duży mętlik w głowie, bo Sorrentino napisał piękny(wizualnie) serial, świetne kazania(jeśli można je tak nazwać), a z drugiej strony to jednak pewnego rodzaju wariacja i jednak taka mniejsza wersja profanacji stanowiska jakim jest papież. Ja się zachwyciłem Sorrentino dzięki temu serialowi, "Wielkie piękno" mnie nie przekonało i nie dotrwałem do końca, tu czułem magię i tą manipulację obrazem tego reżysera. Skromne 9/10 ode mnie.
 
Myslałem, że w Polsce będzie jakiś wielki szum o serialowe intro do The Young Pope. Również nie przepadam za Sorrentino, ale ten serial jest świetny.

Właśnie nie wiem. Dziś zobaczyłem, że coś takiego było. Dustin Hoffman w obsadzie.
No widzę, że jest już 6/8 odcinków PL, ale raczej tego nie ruszę, już wolę kiedyś Borgiów zrobić.
 
Myslałem, że w Polsce będzie jakiś wielki szum o serialowe intro do The Young Pope. Również nie przepadam za Sorrentino, ale ten serial jest świetny.
Ja tak rozumiem tę końcówkę intro: Pius XIII(serialowy i ten "prawdziwy") jest przeciwny zmianom posoborowym, o naszym papieżu, św. Janie Pawle II mówiło się, że jest właśnie tym, który otworzył się na wiernych i realizował właśnie założenia Soborowe, a na samym Soborze podobno mówił najlepiej i najbardziej był ceniony ze wszystkich biskupów(gdyby nie tak młody wiek(zaledwie biskup) i strach przed pochodzeniem, kto wie, czy jakby nie był kardynałem, to papieżem nie zostałby już po śmierci Jana XXIII). Tutaj mamy właśnie obalenie tej teorii, otwartego na świat papieża(na inne religie także, itp), choć łączy postać naszego papieża parę cech z postacią graną przed Juda Law. A sam pomnik tego przygniecionego przez meteoryt papieża już wydaje się, że "wyszumiał się" w mediach.

Ale przyznam szczerze, że intro jest kontrowersyjne(wiadomo, nie każdy papież był święty), ale muzyka z intra profeska :) W ogóle "Sexy and I Know It" to już mistrzostwo w połączeniu z odpowiadającą mu sceną. Minus odjąłem temu serialowi tylko właśnie za przesadyzm w niektórych aspektach, ale tak to świetny pod każdym względem(aktorstwo I i II planowe, muzyka, reżyseria, scenariusz itp).
 
Skuszę się na tego Papieża. Polecicie coś jeszcze z seriali?

Oglądałem: Westworld, TWD, Wikingowie, Peaky Blinders, Detektyw, Gra o tron, Breaking bad, Narcos, Prawo ulicy, Gomorra, Dexter, Dr. House,Luther,The Knick, (mogłem o czymś zapomnieć).

Nie lubię: SoA, Lucyfer, Preacher, Homeland.
 
Skuszę się na tego Papieża. Polecicie coś jeszcze z seriali?

Oglądałem: Westworld, TWD, Wikingowie, Peaky Blinders, Detektyw, Gra o tron, Breaking bad, Narcos, Prawo ulicy, Gomorra, Dexter, Dr. House,Luther,The Knick, (mogłem o czymś zapomnieć).

Nie lubię: SoA, Lucyfer, Preacher, Homeland.
Stranger things
 
Ale przyznam szczerze, że intro jest kontrowersyjne(wiadomo, nie każdy papież był święty), ale muzyka z intra profeska :) W ogóle "Sexy and I Know It" to już mistrzostwo w połączeniu z odpowiadającą mu sceną. Minus odjąłem temu serialowi tylko właśnie za przesadyzm w niektórych aspektach, ale tak to świetny pod każdym względem(aktorstwo I i II planowe, muzyka, reżyseria, scenariusz itp).

Heh, rzeczywiście mistrzostwo, a Jude Law urodził się, by zostać papieżem :lol:


Ciekawie roztrzaskali czołówkę tutaj
http://pl.aleteia.org/2016/11/18/znacie-czolowke-mlodego-papieza-odkrylismy-jej-sekret/


Serial jest bardzo specyficzny i trudny do sklasyfikowania, przez co ciężko powiedzieć czy komuś się spodoba czy nie. Sam jestem na 3 odcinku, dla mnie nic wybitnego, ale ogólnie lubię filmy twórców serialu, więc z ciekawości obejrzę do końca.
 
Skuszę się na tego Papieża. Polecicie coś jeszcze z seriali?

Oglądałem: Westworld, TWD, Wikingowie, Peaky Blinders, Detektyw, Gra o tron, Breaking bad, Narcos, Prawo ulicy, Gomorra, Dexter, Dr. House,Luther,The Knick, (mogłem o czymś zapomnieć).

Nie lubię: SoA, Lucyfer, Preacher, Homeland.
peaky blinders
 
Co tak cicho w tym temacie o Wikingach? Nikt już nie ogląda ?
Jak już weszło w krew to nie wyobrażam sobie tego odstawić nawet. Czekam z tygodnia na tydzień i odcinki tak szybko mi zlatują, że ch*j. Ostatni odcinek
dość nijaki, jednotematyczny, ale rozkręci się na pewno :) Ciekawe co u Bjorna i Rollo i co będzie dalej po ostatniej scenie odcinka.
 
Skuszę się na tego Papieża. Polecicie coś jeszcze z seriali?

Oglądałem: Westworld, TWD, Wikingowie, Peaky Blinders, Detektyw, Gra o tron, Breaking bad, Narcos, Prawo ulicy, Gomorra, Dexter, Dr. House,Luther,The Knick, (mogłem o czymś zapomnieć).

Nie lubię: SoA, Lucyfer, Preacher, Homeland.
peaky blinders

Ty to masz leb na karku chlopaku!
 
Obejrzałem finałowy odcinek 7 sezonu Shameless (cały czas mi się ten serial podoba), a potem od razu włączyłem E01S01 tego samego serialu i... No kurde, ciekawie jest to obejrzeć, mając świadomość co się będzie działo przez następne lata, polecam :)
 
Back
Top