Polityka

Dlatego nie mogli tego wyemitowac, prasa nie moze o tym pisac, a ty nie mozesz tego komentowac :)
 
Jako liberał, i to skrajny - a nawet człowiek o obrzydliwych poglądach, jak też mówią, uważam iż to co kto mówi, powinno być karane z urzędu wyłącznie w dwóch przypadkach:

- stosowanie gróźb karalnych
- zdrada tajemnicy państwowej

Możliwe, że dopuściłbym trzeci przypadek: obrazę głowy państwa - jednak, gdy patrzę na obecnie nam panującego, to nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.
 
Last edited:
Poza tym tylko jedna patria robi takie problemy. Ani PO ani PLS (bo z nich też nie naśmiewają że dają pracę całej rodzinie i sąsiadom) jakoś nie wnoszą pozwów :p Z palikota też się śmieją, tak samo z ZUSu i innych instytucji państwowych i nikt się nie obrażał o to :p

btw. danych ekonomicznych nikt nie komentuje, a takie coś od razu ruch powoduje. Smutno :(
 
Dlatego nie mogli tego wyemitowac, prasa nie moze o tym pisac, a ty nie mozesz tego komentowac :)
sluchaj,masz przyklad tego goscia co zrobil bloga anty-komor,jak mu w kominarkach do domu wjechali.Jest wiecej przykladow ale nie chce mi sie teraz ich szukac/przypominac. Tylko nie pisz,ze to obraza glowy panstwa bo to smieszne.Tusk z ekipa juz dawono zaczeli robic wygibasy zeby" zamknac mordy" internauta vide ACTA
 
walka z poswiatecznymi wzdeciami utrudnia powazne myslenie, wybacz :)


hehe, rozumiem :p Tyle że cieżko stwierdzić czy ktoś w ogóle to czyta i jest zainteresowany takimi wrzutkami, zwłaszcza że są dość aktualne :p

np dzisiaj ropa poniżej 55$ a euro najsłabsze od marca 2006 roku :p
 
a Rubel leci... Euro tez troche spadlo - Grecja. Akurat to sledze na biezaco :)
Z komorki - a tak bylem uzbrojony w swieta - jest latwiej czytac niz pisac. Dzis w robocie, wiec od razu z klawiatura na cohones :) Wiesci MMA nie ogarnialem juz od jakiegos czasu, ale forum rosnie i jest kilka naprawde ciekawych tematow, ciezko byc wszedzie...
 
Jako liberał, i to skrajny - a nawet człowiek o obrzydliwych poglądach, jak też mówią, uważam iż to co kto mówi, powinno być karane z urzędu wyłącznie w dwóch przypadkach:

- stosowanie gróźb karalnych
- zdrada tajemnicy państwowej

Wydaje mi się, że koniecznym jest dopuszczenie możliwości obrony własnego imienia przed sądem. Jeżeli obywatel zostanie niesłusznie o coś oskarżony (np. lekarz o pracę pod wpływem alkoholu), to może to realnie zaważyć na jego reputacji (bo nie będzie miał potencjalnych prywatnych klientów, nikt nie zechce zwrócić się do podejrzanego lekarza, który powinien być "święty"). Jak lekarz nie będzie miał prywatnych klientów, to albo zostanie bez pracy (na skutek oszczerstwa), albo będzie musiał pracować na koszt państwa, co liberałom raczej nie odpowiada.

Jakubie, czy za wolność słowa, pozwolisz na oszczerstwa wobec niewinnych ludzi, którzy przez brak zdolności do obrony swojego imienia zostaną zmuszeni do bezrobocia?
 
@Wewiur napisałem o karaniu z urzędu, nie zalecam likwidacji pozwów cywilnych.
Racja, wybacz nie doczytałem cytowanego przeze mnie fragmentu, a już miałem nadzieję na ustrzelenie liberała (tutaj jakiś uśmiech czy coś).

Zatem sobie pozwolę dopytać, jak ludzie za swoje słowa są karani z urzędu? Wydawało mi się, że nie ma nic poza trzema wymienionymi przez Ciebie przypadkami.
 
Zatem sobie pozwolę dopytać, jak ludzie za swoje słowa są karani z urzędu? Wydawało mi się, że nie ma nic poza trzema wymienionymi przez Ciebie przypadkami.
Jakże to? A "mowa nienawiści" która jest ścigana z urzędu? A "kłamstwo oświęcimskie"? - podobnie. A "antysemityzm"? A propagowanie różnych ideologii, np. nazistowskiej? Za to wszystko trafia się w III RP przed sąd "z automatu".
 
Pod mowe nienawisci da sie podciagnac duzo,to jest doskonaly przyklad"wolnosci slowa" w Polsce,a i pod "antysemityzm" koszerna nacja podciaga prawie kazda ich krytyke.Dochodzimy do sytuacji,ze doslownie nic zlego na zydow powiedziec nie mozna bo "antysemityzm".
 
Przecież to w ogóle nie tak wygląda jak jest napisane w artykule. Nie wiem kto to pisał ale nie wierz w to. Poważnie.
no to jak jest wg ciebie? bo to w miare wiarygodne zrodlo i nie jedyne tej informacji
 
@Scurvol

To muszę zacząć trochę od początku żeby wszystko było wiadomo. To że w PL są rezerwy paliwowe w takim rozumieniu jak były do końca 2014 roku to skutek prawa unijnego, a dokłądnie dyrektywy Rady 2009/119/WE z dnia 14 września 2009 r. nakładajaca na państwa członkowskie obowiązek utrzymywania minimalnych zapasów ropy naftowej lub produktów ropopochodnych.

To weszło u nas bodajże o 2012 roku w życie (nie jestem do końca pewny) i od tamtej pory firmy sektora naftowego np orlen musiały posiadać rezerwę paliwa na wypadek gdyby nagle odcięło dostawy.

Projekt ustawy który wszedł w życie został złożony ponad pół roku temu. Nie był od po kryjomu czy po ciuchu bo przeszedł normalną drogę legislacyjną włączając w to konsultacje społeczne i opinie dużych spółek naftowych. Zakłada on przejmowanie obowiązku tworzenia rezewr przez agencję państwową co ma zdjąć ten obowiązek z przedsiębiorstw. Coś na zasadzie outsocowania. Co roku udział państwa ma się zwiększać. Ktoś by pomyślał "no dobra ale skąd hajs na te rezerwy?", a tutaj pojawia się opłata rezerwowa. To przedsiębiorcy zapłacą za to ale wyjdzie to ich mniej niż sami mieliby utrzymywać i obsługiwać rezerwy. Do tego zwiększy się bezpieczeństwo energetyczne kraju bo to państwo będzie pilnować swoich zapasów. Projekt nie wymaga dodatkowego finansowania z budżetu państwa.

Przedsiębiorcy zamiast wydawać kaskę na utrzymywanie zapasów będą płacić państwu które zrobi to samo. Nie jest to kolejny "podatek".

Tak więc nie przełoży się to na wzrost ceny detalicznej paliw w celu przeniesienia części kosztów na konsumenta. Pod postem zamieszczam tekst znowelizowanej ustawy z maja.
 

Attachments

  • D20140900L.pdf
    321.1 KB · Views: 25
@Scurvol

To muszę zacząć trochę od początku żeby wszystko było wiadomo. To że w PL są rezerwy paliwowe w takim rozumieniu jak były do końca 2014 roku to skutek prawa unijnego, a dokłądnie dyrektywy Rady 2009/119/WE z dnia 14 września 2009 r. nakładajaca na państwa członkowskie obowiązek utrzymywania minimalnych zapasów ropy naftowej lub produktów ropopochodnych.

To weszło u nas bodajże o 2012 roku w życie (nie jestem do końca pewny) i od tamtej pory firmy sektora naftowego np orlen musiały posiadać rezerwę paliwa na wypadek gdyby nagle odcięło dostawy.

Projekt ustawy który wszedł w życie został złożony ponad pół roku temu. Nie był od po kryjomu czy po ciuchu bo przeszedł normalną drogę legislacyjną włączając w to konsultacje społeczne i opinie dużych spółek naftowych. Zakłada on przejmowanie obowiązku tworzenia rezewr przez agencję państwową co ma zdjąć ten obowiązek z przedsiębiorstw. Coś na zasadzie outsocowania. Co roku udział państwa ma się zwiększać. Ktoś by pomyślał "no dobra ale skąd hajs na te rezerwy?", a tutaj pojawia się opłata rezerwowa. To przedsiębiorcy zapłacą za to ale wyjdzie to ich mniej niż sami mieliby utrzymywać i obsługiwać rezerwy. Do tego zwiększy się bezpieczeństwo energetyczne kraju bo to państwo będzie pilnować swoich zapasów. Projekt nie wymaga dodatkowego finansowania z budżetu państwa.

Przedsiębiorcy zamiast wydawać kaskę na utrzymywanie zapasów będą płacić państwu które zrobi to samo. Nie jest to kolejny "podatek".

Tak więc nie przełoży się to na wzrost ceny detalicznej paliw w celu przeniesienia części kosztów na konsumenta. Pod postem zamieszczam tekst znowelizowanej ustawy z maja.
no nic,poczekamy zobaczymy.Jak ceny paliwa w Polsce nagle beda szybowac w gore badz stac na tym samym poziomie,mimo spadku cen za barylke ropy i spadku cen w innych krajach to bedzie znaczylo cos innego niz napisales.Nie twierdze,ze nie masz racji ale tez nie wykluczam,ze racje maja w tym linku co ja podalem. Ciezko juz sie polapac co jest faktem a co zmyslona, w celach czysto politycznych fikcja.;)
 
Z całym szacunkiem, ale jeśli polityk w taki sposób informuje o swojej nowej funkcji, to ja jako jego wyborca czuję się "intelektualnie poniżony".

Jeśli polityk nie ma czasu, chęci, albo cokolwiek wpiszemy, żeby wydać poprawne gramatycznie i językowo oświadczenie, to mnie jako wyborcy się nie chce poprawnie wypełnić kartę wyborczą.
 
@@Scurvol

Dokładnie - zobaczymy. Z pewnością nie biorę odpowiedzialności za skutek tego rozwiązania (ani pozytywny ani negatywny). Skoro to rozwiązanie wynikające z prawa unijnego to gdzieś w necie msuzą być dane na temat tego jak kształtowały się ceny paliw po jego zastosowaniu. Poszukam i jak znajdę to wrzucę tutaj.

edit:

@Scurvol nie doszedłem do jakiegoś mega dobrego źródła ale w Niemczech ta opłata wpłynęła na wzrost ceny paliwa o jakieś dwa grosze na litrze. Przy spadających cenach ropy to nawet u nas może się nie pojawić. Różnice są też zapewne w samej treści zapisów prawnych więc u nas może to wyjść inaczej.
 
Last edited:
"Tak, to prawda. Nowym prezesem KNP został po dzisiejszym Konwentyklu Michał Marusik. Więcej informacji podamy w środę. Janusz Korwin-Mikkema moje pełne i pewne poparcie, mam nadzieje - Wasze rownież!" Przemyslaw Wipler

Lipa straszna
 
Ale czego konkretnie nie mozna pisac? Ja generalnie pisze co chcę, już nie przesadzajmy...

A co do KNP, jednego znam, drugiego nie. Jeden absultnie nie nadaje sie do sprawowania realnej wladzy, drugi: kto wie.
 
Oglądałem kilka wystąpień Marusika z PE i gość mówi z sensem, a co najważniejsze potrafi poprzeć swoje poglądy jakimiś konkretnymi argumentami czy przykładami. Mam nadzieję, że to nie oznacza definitywnego upadku tej partii.
JKM pewnie z resztą założy coś nowego w czerwcu.
 
Z tego co mi wiadomo to Korwin ma na dniach ogłosić odejście z partii. Co nie zmienia faktu, że pozostanie reprezentantem KNP w wyborach prezydenckich.
 
Kiedyś JKM mówił, że nie mogą go zmienić. W każdym razie w środę będzie komentarz.
Z tego co mi wiadomo to Korwin ma na dniach ogłosić odejście z partii. Co nie zmienia faktu, że pozostanie reprezentantem KNP w wyborach prezydenckich.
Skąd to wiadomo ? Jakieś pewne info ?
 
Żadne pewne, kieruję się jedynie głosami mediów :p
Ale piszę to tutaj, bo taka sytuacja wydaje mi się prawdopodobna, skoro JKM na swoim profilu na FB nie napisał dobitnie, że zostaje w partii, a jedynie napisał o poparciu KNP w wyborach prezydenckich. Coś musi być na rzeczy moim zdaniem.
 
Back
Top