Polityka

powiem wam, ze te male osiedlowe sklepy to porazka
ktos mi wytlumaczy czemu tak jest?
jak czlowiek wchodzi do zagraniczego sklepu jak Lidl czy Netto to ma uczciwe ceny i dobry towar, a w takim sklepiku?
ceny 3x takie, towar przeterminowany i jeszcze fatalna obsluga
no ale tak zagraniczy kapital taki zly, w Lidlu 4000zl kasjerka dostaje, a u Janusza Biznesu Polaka dostanie 1000zl i umowa o dzielo

4 tys netto ?
 
Zapytalem, bo obok byla kwota 1000 (brutto) za którą nikt by się nie zgodził pracować - porównanie było więc z dupy.

Ps: afera pyta.pl - ktoś coś wie?
Ale jaka afera? To, że Jaok niby jakąś laskę pobił. To był fake. Czy chodzi o coś nowszego? Bo to, co napisałem, to już z miesiąc temu miało miejsce.
 
@Dzihados przy zarobkach 20 tysiecy złotych miesiecznie w Anglii stawka podatkowa wynosi 40%, a nie 20% jak na podanym obrazku, w Polsce ten podatek wynosi 32%, czyli jest sporo mniejszy, a w Wielkiej Brytanii dobija on jeszcze do 45%
 
@Dzihados przy zarobkach 20 tysiecy złotych miesiecznie w Anglii stawka podatkowa wynosi 40%, a nie 20% jak na podanym obrazku, w Polsce ten podatek wynosi 32%, czyli jest sporo mniejszy, a w Wielkiej Brytanii dobija on jeszcze do 45%

Kwota wolna daje efektywnie inną stawkę za "pierwsze" 20tys, choć oczywiście liczb nie sprawdzałem.

Co by pustego nie było:
 
Kwota wolna daje efektywnie inną stawkę za "pierwsze" 20tys, choć oczywiście liczb nie sprawdzałem.
daje co nie zmienia faktu, ze w Polsce podatki sa nizsze i bardziej sprawiedliwe
czemu ktos kto zarabia wiecej ma placic ogromne podatki, a ten co zarabia malo ma ich w ogole nie placic?
 
daje co nie zmienia faktu, ze w Polsce podatki sa nizsze i bardziej sprawiedliwe
czemu ktos kto zarabia wiecej ma placic ogromne podatki, a ten co zarabia malo ma ich w ogole nie placic?
Ja osobiscie jestem za liniowym z duza kwota wolną. Spełnia znamiona sprawiedliwości (liniowość) jak i "nieskończonej progresji" (kwota wolna) :)

EDIT:


 
Last edited:
na pewno Polsce blizej podatkowi liniowemu niz Wielkiej Brytanii, wiec nie wiem na czym polega podniecanie sie ich systemem podatkowym
oczywiscie jak 90% Polakow pracuje za minimum krajowe to sa zadowoleni, ale juz rodowici Brytole niekoniecznie
 
Tak to. Dopiero dzisiaj to do mnie dotarło. Myślałem, że to coś nowego.

tu masz wszystko, babka przechodzi normalnie koło Jaoka, a geniusze z antify, jak to oni... Sprawa jest stara, ale ostatnio odżyło po tegorocznej manifie, gdzie antifa chciała Jaoka dojechać.
 
29572540_10155499691847060_8657273340961000057_n.jpg
 
To jest na serio? Czy cos tu pokombinowane?
1R0JQj8.png

Tak, na serio i ja mówiłem o tym od lat. Platformiarze kręcili lody na aferach, tak żeby nie było widać, a pisowcy się w takie rzeczy nie pierdolą i doją z koryta na widoku. Jedyna różnica. Jedni napychają mordy jawnie, drudzy niejawnie. Jedni robią laskę usraelowi, drudzy nimcom. Jeden chuj.
 
Tak, na serio i ja mówiłem o tym od lat. Platformiarze kręcili lody na aferach, tak żeby nie było widać, a pisowcy się w takie rzeczy nie pierdolą i doją z koryta na widoku. Jedyna różnica. Jedni napychają mordy jawnie, drudzy niejawnie. Jedni robią laskę usraelowi, drudzy nimcom. Jeden chuj.

https://wiadomosci.wp.pl/rzad-tuska-wydal-122-mln-zl-na-swoje-premie-6037709149484161a

http://niezalezna.pl/64248-premier-ewa-kopacz-rozdala-95-mln-zl-nagrod-zobacz-kto-dostal-najwiecej
 
Ja bym dodal, ze na pewno PiS nie robi "POskich" lodów na PFNach, billboardach, toruńskich geotermach czy choćby "tradycji" kolesiostwa i rotacyjno-odprawowych tańców w radach nadzorczych SSP czy instytucjach publicznych... ;)

Tommy Robinson spadl z rowetka na tt:










Jprdl, jak mnie to zacheca do pompopwania tej tej emertyalnej piramidy...
 
Back
Top