Polityka

Nie wierze :-) Mozna to znalezc na jakims lewicowym portalu?

Nie wiem, ponieważ nie zaglądam na tego typu portale. Poza tym nie wydaje mi się, aby byli skłonni do umieszczania takich informacji. To tak jakby MW miała się chwalić tym, że wparowała w jakiś protest partii Razem.

Poza tym miałem to wątpliwe szczęście poznać dwóch typów z antify(nie mówię o wspomnianym przeze mnie we wcześniejszym poście trenerze z Łodzi) i jestem w stanie uwierzyć, że są zdolni do takich akcji.
 
Widzisz takie niedoj@by jak ty czy inne dzieciaki lubią jak to się mówi po gimbusowemu "pocisnąć bekę z ludzi typu Lepper , Braun czy Ja. Naśmiewacie się i udajecie kozaków a tak naprawdę w D byliscie i G widzieliście.
Po fakcie wam szczena opada ale wtedy już jest za późno.
Przepraszam Mistrzu. Miałeś rację. Ziemia jest płaska? Reptilianie istnieją? Jesteś Policjantem?
 
Miedlar skazany za tweet - slusznie?

Jacek Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności poprzez prace społeczne, 30 godzin w miesiącu.
Wyrok otrzymał za słowa o posłance Scheuring-Wielgus "Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?".

scheuring-miedlar.jpg
 
Last edited:
Miedlar skazany za tweet - slusznie?

Jacek Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności poprzez prace społeczne, 30 godzin w miesiącu.
Wyrok otrzymał za słowa o posłance Scheuring-Wielgus "Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?".

scheuring-miedlar.jpg
Do Guantanamo ją na dwa tygodnie. Na twitterze oczywiscie :) #szadystyle

EDIT.
go - freudowska pomyłka :)
 
Pytanie do libertarian, prawicowcow i lewicowców - gdy kupujemy sobie dom na ładnym osiedlu to czy powinniśmy mieć prawo oszpecic ten dom albo go wyburzyć i postawic w jego miejsce coś szpetnego?
 
Pytanie do libertarian, prawicowcow i lewicowców - gdy kupujemy sobie dom na ładnym osiedlu to czy powinniśmy mieć prawo oszpecic ten dom albo go wyburzyć i postawic w jego miejsce coś szpetnego?
Moim zdaniem powinna być zasada "wolność Tomku w swoim domku". Ostatecznie ocena estetyki to kwestia mocno subiektywna i pomimo tego, że oczojebna elewacja sąsiada mnie razi to mu się akurat może podobać... Moim zdaniem każdy na swoim terenie powinien móc robić to na co ma ochotę dopóki to nie jest dokuczliwe dla sąsiadów - np. hałasem lub zapachem.
 
Moim zdaniem powinna być zasada "wolność Tomku w swoim domku". Ostatecznie ocena estetyki to kwestia mocno subiektywna i pomimo tego, że oczojebna elewacja sąsiada mnie razi to mu się akurat może podobać... Moim zdaniem każdy na swoim terenie powinien móc robić to na co ma ochotę dopóki to nie jest dokuczliwe dla sąsiadów - np. hałasem lub zapachem.

Podpisuje się pod tym, jednak nie znalazłem nikogo kto by podzielał taka opinie ;) Ludzie mówią, że kupuje się mieszkanie na ładnym osiedlu by żyć na ładnym osiedlu, a jak ktoś je oszpeca to czują się oszukani.
 
Pytanie do libertarian, prawicowcow i lewicowców - gdy kupujemy sobie dom na ładnym osiedlu to czy powinniśmy mieć prawo oszpecic ten dom albo go wyburzyć i postawic w jego miejsce coś szpetnego?

Wszystko zależy od tego, jakie stosunki prawne łączą cię z osiedlem (jego zarządem np.).
 
Podpisuje się pod tym, jednak nie znalazłem nikogo kto by podzielał taka opinie ;) Ludzie mówią, że kupuje się mieszkanie na ładnym osiedlu by żyć na ładnym osiedlu, a jak ktoś je oszpeca to czują się oszukani.
Na początek musimy rozróżnić mieszkanie i dom. Na osiedlu domów możesz sobie pomazać ściany jak sobie chcesz. W przypadku mieszkań sprawa wyglada inaczej, ściany zewnętrzne są raczej wlasnoscią wspólnoty i pomazanie „swojej” części bez ogólnej zgody reszty mieszkańców nie powinno wchodzić w grę.
 
Ludzie mówią, że kupuje się mieszkanie na ładnym osiedlu by żyć na ładnym osiedlu, a jak ktoś je oszpeca to czują się oszukani.
Gdybym ja kupował dom na ładnym osiedlu, to miałbym gdzieś to, jak wygląda dom sąsiada. Dopóki nie wpływałoby to na mój komfort życia (smród, hałas itp.) to nie widzę problemu. W przypadku mieszkań zgadzam się z @MMaciek
 
Na początek musimy rozróżnić mieszkanie i dom. Na osiedlu domów możesz sobie pomazać ściany jak sobie chcesz. W przypadku mieszkań sprawa wyglada inaczej, ściany zewnętrzne są raczej wlasnoscią wspólnoty i pomazanie „swojej” części bez ogólnej zgody reszty mieszkańców nie powinno wchodzić w grę.

Mam tu na myśli dom oczywiście. Jeśli chodzi o mieszkanie w bloku to wiadomo, że nie można oszpecać tego co stanowi własność wspólną.
 
Z grudniowego raportu OECD dotyczącego systemów emerytalnych na świecie wynika, że obecni 20-latkowie w Polsce na starość mogą otrzymać na rękę jedynie 38,6 proc. ich finalnej pensji netto. - Pod tym względem gorzej jest tylko w Meksyku.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/prognozy-emerytur-polakow-wg-oecd-sa-porazajace/e7d8t99.amp

Maciej Żukowski wyjaśnia, że chodzi o PIT lub CIT od hipotetycznego zysku wyliczonego w oparciu o pewne założenie dochodowości przenoszonego majątku.
http://m.interia.pl/biznes/news,2558033,7902
 
Last edited:
Back
Top