Polityka

Powaznie PEK chce sie zmierzyc z Kaczynskim w debacie? O tym drugim mozna powiedziec troche zlych rzeczy, ale w debacie Ewe Kopacz zniszczy.
Bo w tej debacie nie chodzi o zwycięstwo, czy przegraną Ewy Kopacz, ale o próbę wyciągnięcia Kaczyńskiego z politycznego niebytu i próbę przypomnienia kto jest twarzą PiSu i kto idzie do władzy. Gra idzie o zmobilizowanie strachem elektoratu, który uciekl od PO , albo sie waha czy dalej na nich głosować. Tu chodzi o zwyczajne postraszenie kaczorem i próbę zagrania w starą śpiewkę, która działała kilka lat. Wynik debaty będzie juz miał tylko znaczenie drugorzędne, bo cel zostanie osiągnięty wraz z wejściem Jarosława do studia.
 
Bo w tej debacie nie chodzi o zwycięstwo, czy przegraną Ewy Kopacz, ale o próbę wyciągnięcia Kaczyńskiego z politycznego niebytu i próbę przypomnienia kto jest twarzą PiSu i kto idzie do władzy. Tu chodzi o zmobilizowanie strachem elektoratu, który uciekl od PO , albo sie waha czy dalej na nich głosować. Tu chodzi o zwyczajne postraszenie kaczorem i próbę zagrania w starą śpiewkę, ktora działała kilka lat. Wynik debaty będzie juz miał tylko znaczenie drugorzędne, bo cel zostanie osiągnięty wraz z wejściem Jarosława do studia.
Tylko, ze Kaczorowi mozna wiele zarzucic, ale w debacie potrafi sie pokazac z dobrej strony i przeciwnika zdemolowac. Chlop jadl chleb z wielu piecow, a jak slysze odpowiedzi PEK na proste pytania dziennikarzy nawet w tym cyklu #kolejnaewe to mam wrazenie, ze to kobieta z warzywniaka, a nie moj premier. Kaczynski sie nie da wciagnac w jakies smolenskie gierki czy 4 rp, jestem o tym przekonany.
Przypomne slynna debate z Lisem (Lis usunal to z vod nawet w ramach "kompleksu Kaczynskiego")
 
Tylko, ze Kaczorowi mozna wiele zarzucic, ale w debacie potrafi sie pokazac z dobrej strony i przeciwnika zdemolowac. Chlop jadl chleb z wielu piecow, a jak slysze odpowiedzi PEK na proste pytania dziennikarzy nawet w tym cyklu #kolejnaewe to mam wrazenie, ze to kobieta z warzywniaka, a nie moj premier. Kaczynski sie nie da wciagnac w jakies smolenskie gierki czy 4 rp, jestem o tym przekonany.
Przypomne slynna debate z Lisem (Lis usunal to z vod nawet w ramach "kompleksu Kaczynskiego")

Ja wiem, że Kaczor,to stary wymiatacz, ale on ma agresywną retorykę i bardzo wyrazisty sposób bycia, PRowcy PO tak przygotują EK aby ta trochę podpuściła Jarka, zeby ten trochę pokazał PiS-owską szczujnie i mamy efekt w postaci mobilizacji gotowy.
 
Ja wiem, że Kaczor,to stary wymiatacz, ale on ma agresywną retorykę i bardzo wyrazisty sposób bycia, PRowcy PO tak przygotują EK aby ta trochę podpuściła Jarka, zeby ten trochę pokazał PiS-owską szczujnie i mamy efekt w postaci mobilizacji gotowy.
PRowcy moga sie wysilac jak nigdy, ale z Kopacz wyjadacza nie zrobia. Jezeli zamiast Kopacz w fotelu premiera siedzial Tusk to moglbym sie zgodzic, ale Kopacz raczej nie da rady z niego zrobic agresywnego pisiora.
 
PRowcy moga sie wysilac jak nigdy, ale z Kopacz wyjadacza nie zrobia. Jezeli zamiast Kopacz w fotelu premiera siedzial Tusk to moglbym sie zgodzic, ale Kopacz raczej nie da rady z niego zrobic agresywnego pisiora.
Wiesz, dla niektórych sam,widok kaczora i fakt, ze dalej jest liderem (choć oczywiście PiS udaje, ze nie) bodźcem do pójścia do run i zagłosowania przeciw Kaczyńskiemu. PiS na takiej debacie może zyskać batdzo nie wiele bo oni praktycznie mają już swój graniczny elektorat, za to stracić mogąbatdzo dużow postaci mobilizacji niezdecydowanych, którzy by za pewne zostali w domu. Ja bym nie szedł ta drogą.
 
Wiesz, dla niektórych sam,widok kaczora i fakt, ze dalej jest liderem (choć oczywiście PiS udaje, ze nie) bodźcem do pójścia do run i zagłosowania przeciw Kaczyńskiemu. PiS na takiej debacie może zyskać batdzo nie wiele bo oni praktycznie mają już swój graniczny elektorat, za to stracić mogąbatdzo dużow postaci mobilizacji niezdecydowanych, którzy by za pewne zostali w domu. Ja bym nie szedł ta drogą.
Ja tez bym nie szedl, ale nie jestem ani za pisem, ani za po, a zrobienie w debacie miazgi z Kopacz zawsze w cenie ;)
 
Ja tez bym nie szedl, ale nie jestem ani za pisem, ani za po, a zrobienie w debacie miazgi z Kopacz zawsze w cenie ;)
Wiadomo, ale PiS zapewne pośle kogo innego na taką debatę , pewnie Beata pójdzie.
 
Pisu już nic nie zatrzyma, na pewno nie Kopacz, i żadna debata niczego nie zmieni. Trzeba się szykować na kilka ostrej jazdy, komisje śledcze i trybunały, reformy i niezbędne zmiany będę musiały jeszcze poczekać.
 
PO popełniła karygodny błąd z wyborem Ewy Kopacz na swojego przedstawiciela. O ile wybór np. Schetyny prawdopodobnie uratowałby im kadencję (ale odrzucił Tuska od decydujących spraw), o tyle wybór tak katastrofalnej osoby na swoją twarz musi nieść za sobą spadki punktów procentowych. Kopacz zmiażdży każdy średnio rozgarnięty polityk, z tym że takim politykiem nie jest Beata Kempa.
PO zabiło swoją trumnę gwoździami wbijanymi przez Kopacz i zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie nie wierzę, by taki wybór był podjęty przez PO nieświadomie. Sądzę, że w dalszej perspektywie PO ma zamiar się odrodzić (być może pod inną nazwą), co więcej obecni politycy mają dość dobrze opracowaną ścieżkę jak to zrobić, a wybór PIS na jedną kadencję może mieć tutaj kluczowe znaczenie.
Co może zyskać PO na oddaniu władzy PISowi? Nie znamy danych do czego doprowadziły obecne rządy, ale coś czuję, że na przestrzeni najbliższych dwóch lat i kadencji PIS+(ktokolwiek) wypłynie sporo ciekawych rzeczy, kompromitujących rząd (a więc rząd PISu, który będzie akurat przy władzy).
 
Co może zyskać PO na oddaniu władzy PISowi? Nie znamy danych do czego doprowadziły obecne rządy, ale coś czuję, że na przestrzeni najbliższych dwóch lat i kadencji PIS+(ktokolwiek) wypłynie sporo ciekawych rzeczy, kompromitujących rząd (a więc rząd PISu, który będzie akurat przy władzy).
To jest oczywista oczywistosc. W listopadzie nagle sie okaze w jak katastrofalnym stanie jest nasze panstwo, ale to juz przeciez zmartwienie PiSu, a nie ich. Oni pod innym szyldem wroca jako wybawcy narodu i mamy powtoreczke z rozrywki.
 
No i przyjeliśmy 2 tys imigrantów. Bardzo mi się to nie podoba, bo wiemy jak to się skończy i ile z tych 2tysięcy za kilk lat się zrobi.

Pierdolony kraj debili.

11752566_130098033993364_3969815169433624728_n.jpg
 
No i przyjeliśmy 2 tys imigrantów. Bardzo mi się to nie podoba, bo wiemy jak to się skończy i ile z tych 2tysięcy za kilk lat się zrobi.

Pierdolony kraj debili.

11752566_130098033993364_3969815169433624728_n.jpg
jakies dowody na te 3 tysiace ojro? sorry, ale jestem wyczulony na chwytliwe haselka, ala demotywatory czy bezuzyteczna wymyslone z dupy
uprzedzam, sam jestem przeciwko przyjmowaniu ich
 
w zagranicznej
Z jego CV i kontaktami zostanie zapewne lobbystom jakiegoś sporego konsorcjum.


Dostaną imigranci, czy dostanie kraj od UE za każdego imigranta?

Aby ułatwić realizację planów dotyczących uchodźców KE zamierza przeznaczyć na nie dodatkowo 240 mln euro, czyli 6 tys. euro na jednego uchodźcę. Na przesiedlenia z obozów dla uchodźców poza Unią Komisja przeznaczy 53 mln euro.

Coś EU wyłoży, ale prędzej czy później kasa się skończy, ciekawe co później, bo taki 30 letni Libijczyk bez języka i szkoły pracy nie znajdzie.
 
UE to my, więc równie dobrze to my wykładamy tą kase. W trójce mówili chyba o kwocie 2 tyś euro, nie trzy ale może mi sie pojebało. Dla mnie to jest nieporozumienie, ich będzie tylu że oni się w żaden sposób nie ulegną asymilacji. Też w ta gadke, że to chrześcijanie to średnio mi sie chce wierzyć. Część z nich mogła ściemniać żeby nie stanąć po jednej lub drugiej stronie barykady. Chore, ale to Polska właśnie.
 
Też w ta gadke, że to chrześcijanie to średnio mi sie chce wierzyć.
Jeśli mówimy o Syryjczykach, to są to chrześcijanie, nawet spora część z nich to wyznawcy rzymskiej odmiany katolicyzmu. Zresztą katolickie Syryjki są przepięknymi kobietami, zatem ... wiadomo.
----------------------
Nie podoba mi się wprowadzenie finansowania zagranicznych studentów przez polskie państwo.
Podoba mi się, że osoby z wyższych uczelni jawnie przed mikrofonami mówią o szkodliwości takiego finansowania.
-------------
Uważam, że prokuratura powinna zostać wzięta pod oskarżenie sądowe z powództwa Radosława Sikorskiego o zniesławienie.
Seremet zmusił prokuratora do wszczęcia postępowania przeciwko Sikorskiemu, mimo że ów zgłosił mu, że nie ma ku temu dowodów. Dla mnie to polityczna hucpa, którą urządził sobie człowiek, któremu od polityki powinno być najdalej.
Sądzę, że Seremet i prokuratura powinna zadośćuczynić Marszałkowi Sejmu za swoją głupotę i prowadzenie polityki.

Wybaczcie, ale wkurzyłem się.
Co to ma być, że w tym kraju oskarża się kogokolwiek o cokolwiek, bez żadnych podstaw. Idzie się do mediów i jawnie szkaluje imię takiej osoby, po czym jak sąd uznaje oskarżenie za bezpodstawne, a oskarżający z zadowoleniem patrzy w lustro i mówi: ale go załatwiłem.
Seremet powinien przez 5 minut na tvp 1 o 20:00 kajać się przed Sikorskim za to oskarżenie. I nie interesuje mnie, czy było słuszne, czy nie. Bez dowodów, bez możliwości osądzenia wszczyna się proces. A niech mu kuśka uschnie za takie coś, kpina z Państwa, z Prawa i z człowieka.
 
Właściciel powinien przyjść z dwoma kowbojami, granatem hukowym i trzema strzelbami, i na tym powinna zakończyć się zabawa w anarchistów. Jest jeszcze kilka cywilizowanych miejsc na świecie, w których nikt by nawet po tym śledztwa nie wszczął.

Ostatnio ktoś ich próbował wykurzyć ze skłotu to dostało się kibicom Lecha. Fakt, że akcje działy się tej samej nocy co w Poznaniu trał balet z okazji zdobycia mistrza ale śmiem twierdzić że to przypadek :awesome:

Najlepsze jest to, że ten skłot jest przy samym środku Starego Rynku. Ładna reklama :censored:
 
Ej wy wierzycie że ci Syryjczycy (Asyryjczycy?) to są takie polskie moherki tylko bardziej opalone? To taka sama dzicz jak reszta tylko modlą się do Jezusa i kulturowo bliżej im do arabów niż nas.
 
(Asyryjczycy?)
No kurwa, chyba jednak nie on. (Hindus, nie arab) :arab:
Ej wy wierzycie że ci Syryjczycy (Asyryjczycy?) to są takie polskie moherki tylko bardziej opalone? To taka sama dzicz jak reszta tylko modlą się do Jezusa i kulturowo bliżej im do arabów niż nas.
W Syrii wytworzyła się enklawa katolicyzmu, która swoje korzenie ma w krucjatach i istniejącym na tym terenie królestwie Antiochii i Edessy. W przeciwieństwie do Armenii (którzy mieszkali po dzisiejszej stronie tureckiej) nikt ich nie zwalczał i przetrwali do dzisiaj w całkiem sporej ilości. Co więcej przez lata wielu katolickich pielgrzymów tam osiadało. Ich kulturę można określić jako naszą, a nie arabską.
Zatem to są takie polskie moherki tylko bardziej opalone.
W ogóle Syria to ciekawy kraj. No może Liban bardziej pasuje do mojego opisu, ale Syria też się łapie.

Choć oczywiście emigrantów nie będzie się segregować pod tym względem, tylko przyślą nam wszystkich, zatem trafią się i te piękne Syryjki i Arabowie i muzułmanie. A na koniec wyrośnie nam drugi Mamed, tylko lepszy od pierwszego i pójdzie do UFC i polski fan będzie zaspokojony, nie tylko erotycznie.
 
No kurwa, chyba jednak nie on. (Hindus, nie arab) :arab:

W Syrii wytworzyła się enklawa katolicyzmu, która swoje korzenie ma w krucjatach i istniejącym na tym terenie królestwie Antiochii i Edessy. W przeciwieństwie do Armenii (którzy mieszkali po dzisiejszej stronie tureckiej) nikt ich nie zwalczał i przetrwali do dzisiaj w całkiem sporej ilości. Co więcej przez lata wielu katolickich pielgrzymów tam osiadało. Ich kulturę można określić jako naszą, a nie arabską.
Zatem to są takie polskie moherki tylko bardziej opalone.
W ogóle Syria to ciekawy kraj.

Choć oczywiście emigrantów nie będzie się segregować pod tym względem, tylko przyślą nam wszystkich, zatem trafią się i te piękne Syryjki i Arabowie i muzułmanie. A na koniec wyrośnie nam drugi Mamed, tylko lepszy od pierwszego i pójdzie do UFC i polski fan będzie zaspokojony, nie tylko erotycznie.

Nie wierzę Wewiur-to nie religia cię determinuje tylko kraj (może żydzi mają inaczej ale tylko ortodoksi) Uważasz że kulturowo bliżej ci do ateistycznego Czecha czy katolickiego, biczującego i krzyżującego się indonezyjczyka?
 
Nie wierzę Wewiur-to nie religia cię determinuje tylko kraj (może żydzi mają inaczej ale tylko ortodoksi) Uważasz że kulturowo bliżej ci do ateistycznego Czecha czy katolickiego, biczującego i krzyżującego się indonezyjczyka?
Tak, kraj determinuje, a jeszcze bardziej kultura, pełna zgoda. Ale w Syrii jest 10% chrześcijan, którzy mają kompletnie inne zwyczaje od arabów. Nazwanie ich arabami to tak, jakby nazwać Cygana, Rumunem (albo nawet i większa różnica).

Religia jest pewnego rodzaju wyznacznikiem tych grup społecznych, ale zdecydowanie kultura części mieszkańców jest zupełnie inna od arabskiej.
 
Wiewiur ma racje, oni sa tam szykanowani i tepieni
Napisałem, że nie są :D Albo raczej to skrót myślowy, że pozwolono im żyć, ale chociażby płacili większe podatki, nie mogli pełnić funkcji publicznych itp. Jednak dzisiaj ich sytuacja uległa pogorszeniu (co chyba oczywiste na wojnie), zresztą nie tylko im i przez to uciekają. Normalne, nie chcą angażować się nie w swoją wojnę, a do tego wcale nie są niewykształceni i niemajętni. Akurat jakbyśmy musieli kogokolwiek siłą przyjmować, to wolałbym z całego świata wziąć uchodźców chrześcijańskich z Syrii.

Pytanie tylko, dlaczego mamy ich siłą do siebie brać, jak chcą, niech sami przyjadą, chętnie pójdę z piękną Syryjką na herbatę :D (Jak kocha to przyjedzie z własnej woli, a nie na siłę, gwałtów nie planuję w najbliższym czasie).
 
Back
Top