Polityka

Super! Zauwazyłeś moje słowo "jeśli"! A na poważniej: zachowaj tego linka na później, być może przyda się w sądzie. Mnie on na nic. EoD
 
bo juz o tryskajacej z twoich postow milosci do czegokolwiek to juz nie wspomne.
no chyba nie oczekujasz, ze ludziom, ktorzy od x lat robia cale spoleczenstwo ordynarnie w chuja bede okazywal milosc czy poklepywal ich po ramieniu mowiac jest zajebiscie ;) to jest forum tu sie chyba wyglasza swoje subiektywne opinie, ktore nie musza byc prawda oswiecona i nie trzeba sie z nimi zgadzac. Mimo tego,ze niektorym wydaje sie, ze tylko ich opinie sa najprawdziwsze z prawdziwych i maja monopol na slusznosc...
 
pokaz mi co jest nie tak z moim postem wskaz dokladnie bo mam wrazenie ze tylko czekasz zeby sie do czegos przyjebac
 
Postów nie kasuje, bo choć ojcować ci nie chcę, to jednak może dotrze. Dla ulatwienia:
- EoD, to jest EoD
- przestrzegam z dobrego i cierpliwego ale nie nieskonczonego serca
 
Last edited:
@Dzihados
Właściwie to o co tak strasznie się oburzasz? I o co chodzi z jakimś strasznym nowym prawem?
Większość ludzi tutaj miłością peło nie darzy i wszyscy o tym wiemy, skąd ta nagła afera?
 
@mat01 permanenty, niemerytoryczny jad i nienawisc ktorym pluje @Scurvol pasuje do watku "Co mnie wkurwia", a nie do "Polityki", to tak ogolnie.Tam bym olal to cieplym moczem - tu nie.
Chcecie tu wojenek, wyzwisk i przeklenstw? Lub i nawet "plotek", "oszczerstw" bez poparcia jakims materialem? Typu: Radek bierze z polykiem, wiem to z dobrych zrodel?
Ja mam ambicje i nadzieje, ze ten watek bedzie rozwijal nas jako ludzi i nasza wiedze o swiecie, a nie byl rynsztokiem prywatnych frustracji. To raz.

A dwa, powtorze:
- EoD, to jest EoD
- przestrzegam z dobrego i cierpliwego ale nie nieskonczonego serca
 
@mat01 permanenty, niemerytoryczny jad i nienawisc ktorym pluje @Scurvol pasuje do watku "Co mnie wkurwia", a nie do "Polityki", to tak ogolnie.Tam bym olal to cieplym moczem - tu nie.
Chcecie tu wojenek, wyzwisk i przeklenstw? Lub i nawet "plotek", "oszczerstw" bez poparcia jakims materialem? Typu: Radek bierze z polykiem, wiem to z dobrych zrodel?
Ja mam ambicje i nadzieje, ze ten watek bedzie rozwijal nas jako ludzi i nasza wiedze o swiecie, a nie byl rynsztokiem prywatnych frustracji. To raz.

A dwa, powtorze:
No i tu Ci muszę przyznać trochę racji, z tym rzucaniem wulgaryzmami Scurvol przesadza już, można krytykować w bardziej merytoryczny sposób.

To co Panowie, nowe otwarcie? :D
 
Naprawde, wydaje mi sie ze mamy niezly rozrzut pogladow politycznych, spolecznych, gospodarczych, rozny stopien zaangazowania w religie, mamy rozne zawody, rozny wiek, mieszkamy w roznych miejscach. Wlasnie tak powinno byc.

Ja sobie cenie ten watek, bo sie dowiedzialem o rzeczach o ktore bym sie na "onecie" nawet nie otarl. Zmienilem zdanie wielokrotnie, wielokrotnie sie w swoich pogladach okopalem. Dla mnie to wartosc, pozyteczniejsza "strata czasu" niz fejsbukowanie czy tam pudelkowanie.

No i to co - juz drugi raz przeciez - mnie zadziwia: jak mozna do kogos kurwowac i nie oczekiwac reakcji?
 
To jest moje osobiste odczucie. Mówię cały czas o tym, że państwo kradnie od nas pieniądze, które powinniśmy mogli pożytkować tak jak tego chcemy, tutaj: JA OSOBIŚCIE wolałbym dać NA PRZYKŁAD na Caritas Z WŁASNEJ WOLI.
Nie musisz krzyczeć. Już rozumiem Twój punkt widzenia. Zdziwiło mnie tylko, że mówiąc "Państwo nigdy nie wyda lepiej moich pieniędzy niż ja" oddałbyś pieniądze Caritas, które to lepiej wyda Twoje pieniądze od Ciebie. Ponadto z tego co wiem, to ZUS i Caritas charakteryzują inne profile działalności i ciężko to porównywać.
Tak czy siak, kończę tą rozkminę. Pozdro!
 
Co do JOWów to główną 'niedogodnością' (tak zarzut może postawić ktoś kto wie na czym to polega) jest to, że może się zdarzyć w wielu okręgach, że np.:
Kandydat 1 16 069 głosów
Kandydat 2: 15 301 głosów.

I w taki sposób 15 tys osób z okręgu, w którym głosować poszło 35 tys osób nie ma reprezentacji parlamentarnej. Jednak w mojej opinii zarzut ma sens ale nie w polskiej rzeczywistości. U nas aktualnie związek na linii wyborca - kandydat z jego okręgu jest praktycznie żaden.
Wiesz, a w obecnej ordynacji z 5% procentowym progiem wyborczym może się zdarzyć, że partie, które dostaną w wyborach 3%, 4% i 3% nie wejdą do Sejmu mimo, że zagłosowało na nich łącznie 10% wyborców. Równie dobrze 10% wyborców mogłoby nie iść na wybory-na to samo wychodzi.
Po drugie: obecna ordynacja umożliwia to, żeby do Sejmu dostawali się ludzie, którzy dostali kilkaset głosów np. Jan Łączny. Wielu posłów nie przekracza kilku procent poparcia w swoim okręgu.


Ale tak na prawdę to mam to w dupie, bo uważam, że w Polsce w 95% okręgów wygra ktoś z PO lub PIS, bo jedni ludzie zagłosują na PO, bo straszenie PISem, inni na PIS, bo straszenie PO i nawet jak da się ludziom alternatywę w postaci jakiegoś wybitnego człowieka nauki, działacza społecznego o nieposzlakowanej opinii to i tak nie dostanie on tych 15-20 tys głosów. Takich mamy wyborców.
Wiesz w UK jest 11 partii w parlamencie, a po drugie ordynacja proporcjonalna utrudnia rządzenie przez koalicje, dlatego wymyślono próg wyborczy. W Izraelu jest 2% próg wyborczy cała masa partii i koalicje z trzech partii.
A to tworzy patologie, że politycy są bezproduktywni i mają fajną wymówkę, dlaczego nic nie zmieniją, która jest logiczna:\

przez to, że samodzielne rządy po wyborach są prawie niemożliwe- polityczne konflikty nie są o realnych zmianach tylko o pierdoły typu kto jest gorszy: krzyczący moher spod krzyża czy Niesiołowski z Palikotem. Dlatego można obiecywać co się chcę: i tak szanse na zrealizowanie ich są zerowe przy tym progu wyborczym.
 
Może jednak? Co w tym newsie takiego?

Raczyński czyli prezydent Lubina który popierał Kukiza od początku, wynajął mu za darmo halę i był jednym z głównych sponsorów kampanii, a teraz Kukiz się od niego odcina i mówi że ruch jest rozgrywany? No ale rozumiem że boJOWnicy to mniej więcej ta sama percepcja co kuce.

 
Wiesz, a w obecnej ordynacji z 5% procentowym progiem wyborczym może się zdarzyć, że partie, które dostaną w wyborach 3%, 4% i 3% nie wejdą do Sejmu mimo, że zagłosowało na nich łącznie 10% wyborców.
Tak ale czysto teoretycznie to w wyborach większościowych do Sejmu może nie wejść partia, która uzyskała 40% głosów ;)

Ogólnie jestem za JOWami. Napisałem tylko z czym ich wprowadzenie się wiąże.
 
Last edited:
Raczyński czyli prezydent Lubina który popierał Kukiza od początku, wynajął mu za darmo halę i był jednym z głównych sponsorów kampanii, a teraz Kukiz się od niego odcina i mówi że ruch jest rozgrywany? No ale rozumiem że boJOWnicy to mniej więcej ta sama percepcja co kuce.


Sprzedal Lisweekowi jakies falszywe newsy to Kukiz sie wkurzyl. Rozumiem, ze w Twoim mniemaniu jestem boJOWnikiem o percepcji korwinowego kuca?
 
Czy na prawdę w tym kraju nie ma poważnych ludzi, którzy chcieliby się zająć polityką?
 
Mimo, że nie darzę PiSu nadzieją, to szczerze powiem: naprawdę nie lubię takiego egzaminowania z zaskoczenia - to niczego w zasadzie nie przesądza. Tyle że, kurka wodna, powinna chociaż mieć spryt z tego uciec i nie odpowiedzieć.
 
Back
Top