Polityka

Recepta na przetrwanie? "Ducha nie gaście!" Powrót do idei chrześcijańskich. Tylko!

Powrót do idei chrześcijańskich proponuje obecny papież, za co dostał na prawicy solidną zjebę z tego co pamiętam. I jeśli powrót do idei chrześcijańskich to raczej Biblia w rękę i czytamy ewangelie a nie Fallaci. Chyba że chodziło o ich wypaczoną, zakłamaną, średniowieczną wersję i powrót do krucjat (dla przypomnienia co o temacie sądził "św." Jan Paweł II http://www.dialog.org/dialog_pl/kosciol-przebaczenie.htm ), no ale wtedy nazywajmy rzeczy po imieniu, nie idźmy w polityczną poprawność, którą tak rzekomo gardzimy.
Tu racjonalności potrzeba a nie zakłamywania rzeczywistości (co Pazura uskutecznia w tym bełkocie nie mniej ochoczo niż skrajna lewica), kierowanie się fantazjami i świętymi księgami przy podejmowaniu decyzji to domena ludności i rządów krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu a mam dziwne wrażenie, że to jednak nie o pójście w ich kierunku nam chodzi.
 
Tu racjonalności potrzeba a nie zakłamywania rzeczywistości (co Pazura uskutecznia w tym bełkocie nie mniej ochoczo niż skrajna lewica), kierowanie się fantazjami i świętymi księgami przy podejmowaniu decyzji to domena ludności i rządów krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu a mam dziwne wrażenie, że to jednak nie o pójście w ich kierunku nam chodzi.
+10
W przestrzeni publicznej latają lekkie, łatwe i chwytliwe frazesy, z których nic nie wynika, bo i nie może wyniknąć. Dla Pazury oczywiście plus za wyłamanie się z polit. poprawnego towarzystwa, trudno też od aktora wymagać kompleksowego planu mającego rozwiązać problem, no ale to nie zmienia powyższego. Niestety robi się w Europie bardzo brzydko i takie wpisy są tego odzwierciedleniem.
 
Zacytowałem z uwagi na wylamanie się z propagowanego przez showbiznes nurtu. Przynajmniej ktoś obok Pudziana ma odwagę powiedzieć głośno w czym tkwi problem.
 
W warunkach wojny piękne, humanitarne idee trzeba odwiesić na kołek. Prędzej czy później Europa to zrobi, pytanie ilu niewinnych ludzi musi jeszcze ponieść ofiarę, zanim politycy nabiorą odwagi?
 
UE to gwarant staiblosci, musicie sie z tym pogodzic
spojrzcie wszystkie konflity sa poza UE, Syria, Ukraina, Turcja,Gruzja wszystkie kraje te sa bardzo blisko nas, a jednak u nas nie ma zadnych konfliktow zbrojnych
razem jestesmy silni
 
UE to gwarant staiblosci, musicie sie z tym pogodzic
spojrzcie wszystkie konflity sa poza UE, Syria, Ukraina, Turcja,Gruzja wszystkie kraje te sa bardzo blisko nas, a jednak u nas nie ma zadnych konfliktow zbrojnych
razem jestesmy silni
Lepszy konflikt którego efektem byłoby wyjebanie muslimow niż dawać się wybijac byleby był pokój.
O ile o autorze poniższego cytatu mam mieszaną opinie o tyle z cytatem zgadzam się w pełni
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja skrwawiona w wojnach na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor"
 
Lepszy konflikt którego efektem byłoby wyjebanie muslimow niż dawać się wybijac byleby był pokój.
nie ma na to szans, miliony muslimow sa w UE i beda, nie mozna przyjmowac nowych uchodzcow i to sie jako tako udaje, bo ich napływ bardzo zmalał
co do tego wyjebania to tez nie przesadzajmy, zginelo kilkaset osob, wiem ze zamachy robia wrazenie, ale tak naprawde to sa bardzo marginalne jednostki i popieram Korwina, ze nie powinno sie o tym tak duzo mowic w TV
 
Zacytowałem z uwagi na wylamanie się z propagowanego przez showbiznes nurtu. Przynajmniej ktoś obok Pudziana ma odwagę powiedzieć głośno w czym tkwi problem.
Kokainista latający do kościoła jak babcia w berecie. Strasznie dwulicowa mordeczka
 
kierowanie się fantazjami i świętymi księgami przy podejmowaniu decyzji to domena ludności i rządów krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu

Albo geniuszy typu Nikola Tesla, Izaak Newton czy Galileusz.

Jak Sobieski bił Turków też kierował się fantazjami i świętą księgą. Jego poprzednicy zresztą też.
 
A to ciekawe, ostatnim razem jak sprawdzałem wszyscy Ci geniusze bazowali na pracach swoich poprzedników.

Kaczyński i jego husaria też miewa różne zapędy, więc uważaj, bo jeszcze coś wymodlisz.

9c369520cfe77ac2923c5585719f42e3.jpeg


:mamed:
 
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja skrwawiona w wojnach na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor"
Wszystko pięknie, tyko ten honor kosztował nas 5 milionów istnień ludzkich, zniszczony kraj i okupację sowiecką, a Ci którzy tak pieknie o tym honorze rozprawiali nie ginęli w kampanii wrześniowej.
 
A to ciekawe, ostatnim razem jak sprawdzałem wszyscy Ci geniusze bazowali na pracach swoich poprzedników.

Tak, między innymi na Biblii..

Tesla -"My inventions", rozdział "The influances that shape our destiny"
"
The gift of mental power comes from God, Divine Being, and if we concentrate our minds on that truth, we become in tune with this great power. My Mother had taught me to seek all truth in the Bible; therefore I devoted the next few months to the study of this work."

Isaac Newton - "Scholium Generale"
"And from his true dominion it follows, that the true God is a Living, Intelligent and Powerful Being; and from his other perfections, that he is Supreme or most Perfect.
He is Eternal and Infinite, Omnipotent and Omniscient; that is, his duration reaches from Eternity to Eternity; his presence from Infinity to Infinity; he governs all things, and knows all things that are or can be done. He is not Eternity or Infinity, but Eternal and Infinite; he is not Duration or Space, but he endures and is present. He endures for ever, and is every where present; and by existing always and every where, he constitutes Duration and Space."
_________________
"We account the Scriptures of God to be the most sublime philosophy. I find more sure remarks of authenticity in the Bible than in any profane history whatever
."

Galileusz - "Letter to Benedetto Castelli"
"
It seems to me that it was well said by Madama Serenissima, and insisted on by your reverence, that the Holy Scripture cannot err, and that the decrees therein contained are absolutely true and inviolable. But I should have in your place added that, though Scripture cannot err, its expounders and interpreters are liable to err in many ways; and one error in particular would be most grave and most frequent, if we always stopped short at the literal signification of the words."

Wszystko pięknie, tyko ten honor kosztował nas 5 milionów istnień ludzkich, zniszczony kraj i okupację sowiecką, a Ci którzy tak pieknie o tym honorze rozprawiali nie ginęli w kampanii wrześniowej.

Jak mówisz o całej wojnie to więcej niż 5 milionów. Przy okazji większości konfliktów na ziemiach Polskich umiera 1/4-1/3 społeczeństwa już od czasów mongołów. To jest cena za wolność, własny kraj i historię z której możemy być dumni.
 
Last edited:
@Aliibaba terroryzm to też wojna. UE nie iest gwarantem braku wojny z terroryzmem. Nie można stwierdzać, że UE jest gwarantem wojny w ogóle.

Zastanawiający stał się poziom dyskusji. Zostałem gremialnie shejtowany za wyrażenie wątpliwości wobec skutecznej reakcji w zamachu w Nicei (analogicznego np. do tego z Dijon), jakbym miał samemu tego gości zatrzymać. Podczas gdy głosy, że należy wywołać wojnę i zabijać ludzi, wywołują poklask i w żadnym razie nikt ich nie krytykuje.
Quo vadis świecie?
 
@Wewiur Pół świata zastanawia się co z tym szambem zrobić, a Ty myślisz, że to właśnie my na Cohones znajdziemy złoty środek.
Bo Cohones to forum ekspertów z dziedzin wszelakich. Bez trudu dokonujemy analiz oraz znajdujemy przyczyny i rozwiązania problemów w MMA, pozostałych sportach, polityce, kulturze, rozrywce, zdrowiu oraz w sprawach uczuciowych.
I to do tego to wszystko z piwem w jednej i czipsami w drugiej ręce. :boystop:
 
@Paps
ja nie powiedziałem, że oni nie wierzyli, bo wierzyli, jak większość ludzi na tej planecie
przy okazji, nie pamiętam jak Galileusz, ale Tesla i Newton z czasem mieli coraz poważniejsze problemy psychiczne a ich odkrycia coraz mniejszą wartość, więc jeśli Biblia miała na nich wpływ to był to wpływ zgubny
co do ich odkryć fakty są takie, że wszystko co zrobili w kontekście nauki bazowało na pracach osób przed nimi a całość zaczęła się na długo przed wszystkimi świętymi księgami
jeśli chcesz podyskutować o konkretnych odkryciach to można przenieść się do innego tematu i nie zaśmiecać polityki
 
ale Tesla i Newton z czasem mieli coraz poważniejsze problemy psychiczne a ich odkrycia coraz mniejszą wartość, więc jeśli Biblia miała na nich wpływ to był to wpływ zgubny
Raczej wpływ miała demencja starcza. Ale oczywiście można winić też książkę.
@Wewiur Pół świata zastanawia się co z tym szambem zrobić, a Ty myślisz, że to właśnie my na Cohones znajdziemy złoty środek.
Nie znajdziemy rozwiązania, ale tutaj coraz śmielej przebijają się głosy bardzo populistyczne, takie jak wymordować, wydalić, wysiedlić i tym podobne. Z drugiej strony przy jakiejkolwiek próbie sensownej dyskusji część strażników uniemożliwia jej przeprowadzenie, bo jak to ktoś chce przeprowadzić jakikolwiek proces myślowy.

Dawno temu już doszliśmy do tego, że jakby traktować ten temat, jako think tank to nikt by się nie miał prawa wypowiadać. Argumenty, że nie zbawimy świata są oczywiste, ale nie jest celem tej dyskusji zbawienie kogokolwiek. Sądziłem zawsze, że polityka na cohones to miejsce wymiany myśli między laikami w temacie, zawsze tak temat traktowałem. Ostatnio większość wpisów jest bardzo słabej jakości, z którymi nie warto polemizować, ani ich czytać. Wszak jak się sensownie odnieść do (to tylko jeden przykład z wielu):
Lepszy konflikt którego efektem byłoby wyjebanie muslimow niż dawać się wybijac byleby był pokój.
 
Tekst Warzechy, jak zakładam równierz @Wewiur 'a, był w kontekscie ułatwienia dostępu do broni. Tak przynajmniej ja Warzechę odebrałem.

Dzisiaj mi migneło: ośmiorniczki vs 29mln na catering. To jakieś manipulacje/nagięcia i kwestia skali, czy naprawdę coś tam "wycieka"?
 
Tak mnie teraz naszło - w Europie zachodniej miliony uchodźców z którymi nie wiadomo co zrobić i których nikt nie chce. We Francji, Belgii, Turcji i w innych miejscach zamachy i wychodzi na to, że staną się one normą. Do władzy w różnych krajach zbliżają się ludzie o coraz bardziej radykalnych poglądach. U Arabów szaleje ISIS i jakoś nikt nie potrafi sobie z tym poradzić - w przypadku zniszczenia tego tworu na jego miejsce pojawi się prawdopodobnie kolejny o zbliżonych poglądach/sposobach działania. W Turcji ostatnio nieudany pucz który prawdopodobnie mocno wzmocni władzę Erdogana. Rosja od dłuższego czasu usilnie stara się odzyskać swoją dawną pozycję na arenie światowej. W Stanach ogromne poparcie zdobywa oszołom w osobie Trumpa, oraz znowu na ulicach zaczynają strzelać do policjantów jak do kaczek. Ogólnie w jednym zdaniu można podsumować to tak, że na świecie sytuacja robi się napięta niczym plandeka na żuku...
A zmartwieniem przeciętnego dorosłego osobnika zachodniego świata jest złapać jak najwięcej pokemonów.
Panowie, przecież za jakiś czas to wszystko musi pierdolnąć z głośnym hukiem....
 
Raczej wpływ miała demencja starcza. Ale oczywiście można winić też książkę.

ja się tylko droczę, w rzeczywistości ani jedno, ani drugie, obaj byli chorzy psychicznie, Tesla OCD, Newton cały zestaw i dodatkowo zatrucie rtęcią
możemy już nie robić offtopu? jak coś to HP

Za Szewko:
- 8 tys policjantów zwolnionych ze służby
- łącznie 103 generałów aresztowanych

czystki totalne, jak jeszcze raz usłyszę od zachodnich polityków coś o demokracji w Turcji to naprawdę dostanę raka

czekam na to!
 
Back
Top