Polityka

jest jakaś możliwość sprawdzenia na tt wymiany zdań miedzy dwoma wybranymi osobami ? np. petru v kaźmierczak ;)
 
Taka cena ropy to miód. Nie dość, ze benzyna tania, to ruscy za kilka miesięcy będą ledwo zipać.
 
Przypomnieliście mi fragment wywiadu z Ayn Rand, który oglądałem dość dawno temu. Chciałem wrzucić, i widzę, że całkiem niedawno pojawiła się całość. Linkuje fragment o koncernach naftowych. Na przykładzie obecnej sytuacji widać, jaki głupi jest prowadzący (hyhyhy), i jak idiotyczne były obawy o narzucanie cen przez koncerny.

Swoją drogą, Rand dobrze masakrowała! :tiphatb:
 
Masz wątpliwiości ?? Nawet gdyby były tam przesadzone kwoty to i tak wszystko szło za czapkę śliwek

Inne źródło weryfikuje.
Cytat :
"W dniu 13 listopada 2000 roku, postanowieniem Sądu Rejonowego w Radomiu [V Wydział Gospodarczy Sygn. akt U 48/00 z dn. 13.11.2000 r.] zakłady zostały postawione w stan upadłości [Zakłady Metalowe ŁUCZNIK Spółka Akcyjna w upadłości] " W 2000 r rządził AWS... Po za tym trzeba pamiętać że upadłe Przedsiębiorstwo zostało przejęte przez nową spółkę o nazwie – Fabryka Broni "Łucznik" Radom i istnieje nadal jako mega nowoczesny zakład zbudowany za tego "znienawidzonego" Tuska sprzedano jedynie stare niepotrzebne budynki.
 
Inne źródło weryfikuje.
Cytat :
"W dniu 13 listopada 2000 roku, postanowieniem Sądu Rejonowego w Radomiu [V Wydział Gospodarczy Sygn. akt U 48/00 z dn. 13.11.2000 r.] zakłady zostały postawione w stan upadłości [Zakłady Metalowe ŁUCZNIK Spółka Akcyjna w upadłości] " W 2000 r rządził AWS... Po za tym trzeba pamiętać że upadłe Przedsiębiorstwo zostało przejęte przez nową spółkę o nazwie – Fabryka Broni "Łucznik" Radom i istnieje nadal jako mega nowoczesny zakład zbudowany za tego "znienawidzonego" Tuska sprzedano jedynie stare niepotrzebne budynki.
Przecież gołym okiem widać co w naszej Polance zostało w naszych rękach. Reszta rozdana za grosze + łapówy obcym , gdyby to jescze przejął Polski oligarcha ale wszystko Niemieckie
 
Inne źródło weryfikuje.
Cytat :
"W dniu 13 listopada 2000 roku, postanowieniem Sądu Rejonowego w Radomiu [V Wydział Gospodarczy Sygn. akt U 48/00 z dn. 13.11.2000 r.] zakłady zostały postawione w stan upadłości [Zakłady Metalowe ŁUCZNIK Spółka Akcyjna w upadłości] " W 2000 r rządził AWS... Po za tym trzeba pamiętać że upadłe Przedsiębiorstwo zostało przejęte przez nową spółkę o nazwie – Fabryka Broni "Łucznik" Radom i istnieje nadal jako mega nowoczesny zakład zbudowany za tego "znienawidzonego" Tuska sprzedano jedynie stare niepotrzebne budynki.
Zakłady Metalowe Łucznik utworzyły Fabrykę Broni Łucznik razem z Agencją Restrukturyzacji Przemysłu, potem wrzuconą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Same Zakłady Metalowe są cały czas w likwidacji (Syndyk nie może upłynnić budynków przedsiębiorstwa, a bez tego nie można zakończyć procesu likwidacji upadłościowej). Samo powołanie nowej spółki to proces ucieczki przed długami spółki matki (168 mln w chwili złożenia wniosku o upadłość) i chronienia marki "Łucznik". Organizacyjnie to dwa różne przedsiębiorstwa. Nowa siedziba, nie byłaby potrzebna, gdyby nie bankructwo starej firmy. Czyli: nie przejęto upadłego przedsiębiorstwa, firma nie istnieje nadal, zakład jest nowy, ale nie mega nowoczesny (topowe modele Łucznika są 20 letnie, a są i konstrukcje z lat 70.) i nie sprzedano tych "niepotrzebnych budynków", w dodatku olano wierzycieli poprzedniego zakładu. Po ile sprzedawano składniki majątku trwałego ZM Łucznik (linie produkcyjne) to kwestia do ustalenia.
 
Przecież gołym okiem widać co w naszej Polance zostało w naszych rękach. Reszta rozdana za grosze + łapówy obcym , gdyby to jescze przejął Polski oligarcha ale wszystko Niemieckie

Bez znaczenia jest dla mnie narodowość oligarchy. Czym więcej zagranicznego kapitału tym lepiej. Niech budują przedsiębiorstwa i dają ludziom pracę. Kapitał nie ma narodowości.
 
Fraza o kapitale bez narodowości jest tak samo prawdziwa jak utopijny komunizm. Na przykładzie sektora finansowego widać, że jednak ma znaczenie. Jedynym krajem bogatym, który ma mało własnych dużych korporacji, jest Irlandia. Z powodu przepisów podatków, bycia w UE i paru innych czynników (np. język), stała się ośrodkiem ekspansji amerykańskich firm (Google, Microsoft, Intel, Ebay, Amazon etc.) na europejskie rynki. Negatywną cechą tego jest większa zmienność na koniunkturę na rynku od central.
 
Rand dobrze masakrowała!
A ja odnioslem wrazenie wrecz przeciwne, tj. prezenter darzy ja duzym szacunkiem i spokojnie daje widzowi przejsc przez jej poglady. Tzn., ze to nie bylo wbrew jego woli.

Co do Rand - swietnie sie sluchalo/czytalo (wlaczylem napisy).

Ciekawi mnie tylko ten Bog - przeciez cala idea to uwierzyc bez dowodu, a to juz logiczne :) Zreszta, wg mnie nauka i rozum z Bogiem absolutnie sie nie wykluczaja (choc wiem, pewnie jestem heretykiem). Nie trafil do mnie tez argument z krzyzowaniem Chrystusa - wszakze to nie jego wyznawcy go ukrzyzowali, ale ci, ktorzy bali sie jego rosnacej sily (zakładając informacje z Biblii, do ktorej i ona sie odnosi). Ale to moze temat na inny watek :)

Calosc na propsie, choc raczej to utopia, taka przeciwstawna do bolszewizmu :) Dlaczego? Stan poczatkowy.
 
  • Like
Reactions: JB_
Waluta. Nie funt, a Euro. To zabojcza kombinacja z jezykiem angielskim :)
Zgadza, ale większość amerykańskich firm przybyła przed wprowadzeniem euro. Do tego w Irlandii mieszka 4,5 mln ludzi. Łatwo być centrum usługowym dla innych krajów mając mniejszą populacje.
 
A ja odnioslem wrazenie wrecz przeciwne, tj. prezenter darzy ja duzym szacunkiem i spokojnie daje widzowi przejsc przez jej poglady. Tzn., ze to nie bylo wbrew jego woli.
W zasadzie bardziej ogólnie się odnosiłem. Ogarnąłem niedawno jej "Kapitalizm" (zbiór publikacji) i zacząłem "Źródło" i powiem tak. Uważam się za kogoś obeznanego w tematyce kapitalizmu i tych klimatów, ale lektura Rand była dla mnie zaskakująco interesująca. Po prostu argumentuje z zupełnie innych pozycji, filozoficznych a nie ekonomicznych. Bardzo ciekawe, jak dla mnie, hehe.
Calosc na propsie, choc raczej to utopia, taka przeciwstawna do bolszewizmu :) Dlaczego? Stan poczatkowy.
Nie mam co do tego wątpliwości. Obawiam się, że XIX w. Stany Zjednoczone były najbardziej wolnym społeczeństwem w dziejach, i będzie ono jedynie krótkim epizodem na kartach historii. No ale to nie zmienia faktu, że trzeba cisnąć lewaków;)) - a nuż się uda.
 
Bez znaczenia jest dla mnie narodowość oligarchy. Czym więcej zagranicznego kapitału tym lepiej. Niech budują przedsiębiorstwa i dają ludziom pracę. Kapitał nie ma narodowości.
I tu jesteś w wielkim błędzie Praktyka kolego a nie teoria.
Czy np. Ringier Axel Springer nie ma narodowości ? Jest czystym kapitałem ? Nie niemiecka korporacja stała się tubą propgandową w kolonizownym państwie, jest motorem wielu działań i narzędziem propagandowym. Wywiera wpływ i nacisk zarbiając przy tym pieniądze. Takich przykładów na nszym rynku mogę Ci przytoczyć dziesiątki a wiem tylko o ułamku.
 
Zgadza, ale większość amerykańskich firm przybyła przed wprowadzeniem euro. Do tego w Irlandii mieszka 4,5 mln ludzi. Łatwo być centrum usługowym dla innych krajów mając mniejszą populacje.
+ to, że poza Irlandią (USA) mieszka w chooj Irlandczyków ;)
 
ciekawe czy jak mielibysmy te 3 miliony Zydow co przed 39 zyli w Polsce bylibysmy teraz najbogatszym krajem w Europie? taka mysli mi przeszla przez glowe, patrzac na to jak Zydom teraz idzie na swiecie chyba byloby to calkiem realne
 
+ to, że poza Irlandią (USA) mieszka w chooj Irlandczyków ;)
zgoda. Wielu z nich traktuje Zielona Wyspe jako jakis matecznik, raj. Emocjonalnie. Choc duze korpo juz emocji nie maja. 2008 strasznie im dal po dupie. Teraz z kolei pedza na najwyzszych obrotach. Ceny nieruchomosci korzystaja z silnikow antygrawitacyjnych :)
 
Można płakać, że rolnicy pryskają i skażają. Z drugiej strony rolnictwo w małej skali jest kompletnie nieopłacalne - wie to każdy, kto uprawia na własne potrzeby, a nadwyżkę próbuje sprzedać (prosty przykład z obecnej jesieni, znam rolnika, który nie sprzedał ani kg nadmiaru ziemniaków, bo więcej by zapłacił za paliwo do skupu, niż by dostał ze sprzedaży). Zresztą, każdy kto ma własne 5 arów ziemniaków wie, że nic nie wykopie z ziemi jak wcześniej nie spryska, albo nie da nawozu - ale skąd wziąć nawóz (ten z trawy to najgorszej maści sort). Odejście od sensownego rolnictwa musiało spowodować maksymalizowanie plonów. Przecież bez tych zabiegów chyba żadna gałąź w rolnictwie (zwłaszcza na mniejszą skalę) nie przyniesie zysku.
Co więcej dzisiaj znaczna część ziemi uprawnej jest kompletnie wyjałowiona, bez nawozów nic nie urośnie. Brakuje podstawowych składników, a do tego fauna glebowa jest kompletnie wybita.
Zresztą przy obecnych wręcz śmieciowych cenach - sztucznie utrzymywanych - nie ma co psioczyć na pestycydy.

A co do chemikaliów prędzej bym się przyglądał wszelakim E... . Niewiele osób na nie psioczy, a to jest dopiero zbrodnia na społeczeństwie. Zresztą w dobie przeludnienia nie mamy wyjścia, albo będziemy jeść gówno, albo część ludzi umrze z głodu. Wystarczy popatrzeć ile pracy kosztuje wyżywienie jednej rodziny z własnej działki. I tu nie chodzi o sam teren, klęski pogodowe itd. , ale choćby o roboczogodziny, zwłaszcza przy rolnictwie ekologicznym. Ja sobie nie wyobrażam wysiekać motyką 100 ha buraków i to trzy razy do roku.
 
Back
Top