Polityka

Mam bezpośredni kontakt z jednym z założycieli NowoczesnaPL, przekazałem pomysły moje i innych osób jak to powinno działać, żeby było faktycznie nowocześnie, oddolnie i przejrzyście. Chodzi m.in. o to, żeby wykorzystać platformę on-line typu http://userecho.com/ do głosowania nad programem, zamiast ustalania tego za zamkniętymi drzwiami. Jeśli nikt duży za nimi nie stoi i nie nakazuje czegoś to nie ma opcji, żeby na to nie poszli, koszty to grosze a wygoda zarządzania jest ogromna. No i sporo osób na zamkniętej grupie ma poglądy bliższe do CAS niż tego co proponuje RP, ciekawe co z tym zrobią :)


Tymczasem wygląda jakby Kukiz z Gwiazdowskim się dogadali, jeden na FB pisze:



drugi na TT również pozytywnie, mówi, że dyskusja dotknęła też tematu PIT.
 
:smile:
wszedzie-dobrze-ale-w-kondominium.jpg
 
@DaimonFrey takie pytanie: czy Ty naprawde wierzysz temu Petru, czlowiekowi umoczonemu w ten system po uszy, bedacemu platnym "ekspertem" PO tudziez wielkich bankow/korporacji, doradcy Balcerowicza, czlonkowi Uni wolnosci itp itd... Jestem ciekawy kto finansuje teraz ten jego teatrzyk? Czyzby jakies grupy biznesowe/banki? Gdzies slyszalem, ze twierdzi, iz on sam to finansuje wraz z kiloma jakimis tajemniczymi podmiotami, ktorych narazie nie chce ujawniac(!) Nie zastanawia Cie to pompowanie w tzw mainstremie tego jego tworu, te ich zaskakujace 10 % poparcie? Mozliwe, ze nalezysz do tych, ktorym pasuje to co mamy w Polsce dzisiaj, Twoj wybor pewnie sa i tacy ludzie. Ja natomiast mam nadzieje i nie wroze Nowoczesnej jakiegos oszolamiajacego poparcia, szczerze watpie, ze wogole przekrocza prog wyborczy. Mysle, ze Polacy nie dadza sie znowu omamic Leszkowi, ktory jest prawdziwa szara eminencja tej parti bo Petru to tzw slup, ktory ma przyciagnac wyborcow na zasadzie "nowej" twarzy w polityce. Tyle, ze on tak naprawde partycypuje w systemie od wielu lat...
edit:no wyszlo pare pytan ;)
 
@DaimonFrey takie pytanie: czy Ty naprawde wierzysz temu Petru, czlowiekowi umoczonemu w ten system po uszy, bedacemu platnym "ekspertem" PO tudziez wielkich bankow/korporacji, doradcy Balcerowicza, czlonkowi Uni wolnosci itp itd...

Nie wierzę, podoba mi się jednak jego racjonalne podejście (w sensie - wiemy co możemy i nie proponujemy gruszek na wierzbie), więc nie zamierzam też z góry odrzucać. Nie uważam, żeby bycie ekspertem miało go dyskredytować (również doradzanie Tuskowi, który zresztą nie korzystał ostatecznie z jego rad), wręcz przeciwnie, uważam, że brakuje w polityce osób mających pojęcie o liczeniu. Członkiem UW był raczej marnym, bo nie wszedł wtedy do sejmu z ich listy.
Jest naprawdę duży dystans wśród sympatyków NPL. Oczywiście zdarzają się też wyznawcy, którzy każdy głos krytyki nazywają spiskiem PiSu, ale większość popiera wstępne deklaracje programowe i przygląda się co z tego dalej wyniknie. Uważam, że tworzenie programu w otwarty sposób, jasne przedstawienie kto jest kim w stowarzyszeniu (bo nie będzie z tego partii) i kto co robi, na co idą pieniądze itd zablokuje mu możliwość zrobienia później jakichś wałków. Poza tym nie ma opcji, żeby utrzymało mu się to poparcie, jeśli nie przedstawi w jaki konkretnie sposób będzie wprowadzany i z czego będzie finansowany ostateczny program. Szczególnie, że jako osoba będąca do tej pory w bliskim kontakcie z rządzącymi na pewno miał dostęp do danych, o których inne partie opozycyjne mogą pomarzyć.
Generalnie don't worry, be happy, jeśli jest faktycznie podstawiony to szybko to wyjdzie.

Jestem ciekawy kto finansuje teraz ten jego teatrzyk? Czyzby jakies grupy biznesowe/banki? Gdzies slyszalem, ze twierdzi, iz on sam to finansuje wraz z kiloma jakimis tajemniczymi podmiotami, ktorych narazie nie chce ujawniac(!)

Ja też, wiele osób jest, pytamy i czekamy na odpowiedź. Na razie stowarzyszenie czeka na rejestrację, w przyszłym tygodniu ma to ruszyć mocniej, w tej chwili komunikacja jest dosyć ciężka.

Nie zastanawia Cie to pompowanie w tzw mainstremie tego jego tworu, te ich zaskakujace 10 % poparcie?

Wiem jak to działa dzięki pewnemu oszołomowi, który regularnie gości jako ekspert-psycholog w studiach TVN i TVP - dobra agencja PR, nie potrzeba żadnych bezpośrednich znajomości czy układów. Do tego dochodzi efekt nowości i ich zapotrzebowanie na jakieś chwytliwe tematy, o których mogą gadać, naprawdę nie trzeba wiele, żeby się tam dostać. Co do sondaży, pewnie pierwszy został ustawiony jako reklama, z drugiej strony nazywali to wtedy partią Balcerowicza (ten po walce z PO o OFE miał spore zaufanie https://www.for.org.pl/pl/a/2643,Badania-opinii-publicznej-na-temat-zaufania-do-politykow ) a pytanie nie było otwarte, podali listę partii, w tym "nową partię LB" i "Ruch Kukiza" i należało wybrać. Ale pytanie o ten sondaż również cały czas wisi w powietrzu, będą musieli na to odpowiedzieć.

Mozliwe, ze nalezysz do tych, ktorym pasuje to co mamy w Polsce dzisiaj, Twoj wybor pewnie sa i tacy ludzie. Ja natomiast mam nadzieje i nie wroze Nowoczesnej jakiegos oszolamiajacego poparcia, szczerze watpie, ze wogole przekrocza prog wyborczy. Mysle, ze Polacy nie dadza sie znowu omamic Leszkowi, ktory jest prawdziwa szara eminencja tej parti bo Petru to tzw slup, ktory ma przyciagnac wyborcow na zasadzie "nowej" twarzy w polityce. Tyle, ze on tak naprawde partycypuje w systemie od wielu lat...

Nie pasuje mi zakłamanie, kolesiostwo, dbanie wyłącznie o swoje interesy... oprócz tego rządowego syfu widzę też na własne oczy lokalny, pisałem jakiś czas temu o użeraniu się z patologią powodowaną przez koalicję SLD-PO w moim mieście. Ogólnie politycy to kurwy i złodzieje, chyba wszyscy to widzą, więc co tu dużo mówić :) Na ten moment nie widzę żadnych dowodów, żeby za Petru stały jakieś mroczne siły zła, przyglądam się z takim samym zainteresowaniem jemu, jak i Kukizowi. Na pewno Paweł ma większy potencjał na wprowadzenie dużych zmian (gdyby zdobył duże poparcie, inaczej będzie jak z Palikotem, powchodzą z nim do sejmu i rozejdą się po innych partiach), nie mam wątpliwości, że jest autentyczny w tym co robi, światopoglądowo też jest mi bliski i jeśli złoży do kupy jakiś sensowny program (czekam choćby aż wyjdą konkrety tego układu z Gwiazdowskim) to nie mam problemu z poparciem go. Fajnie o sile Kukiza opowiadał Rokita w http://www.tvn24.pl/wideo/magazyny/...asie-startowym,1429778.html?playlist_id=12698 od ~11 minuty bodajże. Trzeba jednak poczekać, bo może się okazać, że Kukiz spoko, ale program podzieli ludzi i nic z tego nie będzie. Już teraz na jego profilu jedni ubóstwiają go a inni obrażają się za dogadywanie się z Gwiazdowskim, a to dopiero pierwszy motyw programowy poza JOWami :)
 
Swoją drogą nasz nowy prezydent również był w UW w tym samym momencie co Petru :)

A i co do mojej relacji z NPL to właściwie działam raczej jak potencjalny koń trojański, oprócz forsowania tych pomysłów na całkowitą przejrzystość, namawiam też na debatę z Gwiazdowskim a to może się nieciekawie skończyć dla Petru, gdyby udało nam się to na nim wymusić :)
 
Last edited:
Wiek emerytalny powinien byc obnizony i inny dla ludzi pracujacych fizycznie. Reszta powinna pracowac do 67. Wielka niesprawiedliwoscia jest stawianie na rowni kogos pracujacego np na budowie czy w stoczni z gosciem siedzacycm na dupie w biurze. Pierwszy osobicie przyczynia sie do wyrobu jakis dobr a drugiego etat czesto zalezy od tego pierwszego.
Co do tego artykulu z WPROST to proponuje poczekac do jesieni a nie sugerowac sie propagandowymi bzdetami

W jaki sposób etat programisty zależy od stoczniowca?
 
Zacznijcie się śmiać z „antysystemowego” Kukiza, bo za chwilę będziecie płakać!

http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

Czas przedstawić całe towarzystwo, które ponoć nie ma nic wspólnego z 25 latami przy korycie, te „nowe twarze”, tę młodość nie uwikłaną w partyjniactwo i przede wszystkim tych samodzielnych, co to ich wódz nie wybiera. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że ktoś musiał za to zapłacić i na tym zarobić. Zacznijmy zatem od wybranych sponsorów KW Bezpartyjni Samorządowcy, którzy na początek zrobili z Kukiza radnego i proponuje zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczne prawidłowości publiczno-rodzinno-biznesowe.
 
W jaki sposób etat programisty zależy od stoczniowca?


Stoczniowiec w stoczni zarabia a ze lubi wiedźmina to kupi grę i da pracę programiście. Problem w tym równaniu pojawi sie gdy praca w Polsce będzie za droga żeby zatrudniać spawaczy i będą sami umyslowi ;)
 
Stoczniowiec w stoczni zarabia a ze lubi wiedźmina to kupi grę i da pracę programiście. Problem w tym równaniu pojawi sie gdy praca w Polsce będzie za droga żeby zatrudniać spawaczy i będą sami umyslowi ;)

A taki mechanik samochodowy to fizyczny czy umysłowy? Wiedzę musi przecież mieć. Jak stoczniowiec nie kupi to kupi trener fitness lub piekarz :)
 
Stoczniowiec w stoczni zarabia a ze lubi wiedźmina to kupi grę i da pracę programiście. Problem w tym równaniu pojawi sie gdy praca w Polsce będzie za droga żeby zatrudniać spawaczy i będą sami umyslowi ;)
A jak programista zamówi spawaną konstrukcje to utrzymuje spawacza. Koło się zamyka, nieskończoność pieniędzy, życie w dostatķu :crazy:
 
A taki mechanik samochodowy to fizyczny czy umysłowy? Wiedzę musi przecież mieć. Jak stoczniowiec nie kupi to kupi trener fitness lub piekarz :)


Jak mechanik kombinuje żeby zamiast nowych kabli zostawic stare a klientowi dac pudelko po nowych to umyslowy.



ART o Kukizie ciekawy, ale raczej zgodny z przewidywaniami ;) Krakusom chetnie przy piwku opowiem o kilku ukladach w Krakowie.
 
Jak mechanik kombinuje żeby zamiast nowych kabli zostawic stare a klientowi dac pudelko po nowych to umyslowy.



ART o Kukizie ciekawy, ale raczej zgodny z przewidywaniami ;) Krakusom chetnie przy piwku opowiem o kilku ukladach w Krakowie.
Chętnie posłucham platformerskej propagandy:D
 
Chętnie posłucham platformerskej propagandy:D

W Krakowie poważne układy są bezpartyjne. Z PO znam tylko jednego śmiesznego radnego, który marzy o zastąpieniu Jacka a ma do tego takie warunki jak ja do koszykówki;)
 
Zacznijcie się śmiać z „antysystemowego” Kukiza, bo za chwilę będziecie płakać!

http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

Czas przedstawić całe towarzystwo, które ponoć nie ma nic wspólnego z 25 latami przy korycie, te „nowe twarze”, tę młodość nie uwikłaną w partyjniactwo i przede wszystkim tych samodzielnych, co to ich wódz nie wybiera. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że ktoś musiał za to zapłacić i na tym zarobić. Zacznijmy zatem od wybranych sponsorów KW Bezpartyjni Samorządowcy, którzy na początek zrobili z Kukiza radnego i proponuje zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczne prawidłowości publiczno-rodzinno-biznesowe.

Ostrożnie podchodziłbym do tych rewelacji, gość sam na TT pisze wprost, że jest hejterem i działa na korzyść PiS.
 
W jakim stopniu wnioski sa prawdziwe to nie wiem, ale wiem, ze JOW w modelu brytyjskim a przede wszystkim brak finansowania partii z budzetu to sa pomysly o fatalnych konsekwencjach, ale niestety chwytliwe jako hasla. Zadna partia proponujaca takie zmiany nie dostanie mojego glosu, bo doprowadzi to do korpodemokracji.
 
Podobno w UK wyglądało to tak dziwnie przede wszystkim dlatego, że jedyne czym wyróżniał się UKIP to chęć wyjścia z UE. Pozostałe pomysły "rozkradły" im inne partie, właśnie dzięki JOW, bo wyborcy chcieli ich wprowadzenia. A i chęć wyjścia z UE została też sprawdzona wcześniej w referendum. Nie wiem na ile to prawda, nie śledzę ich polityki.


Edit: Co do finansowania to teraz też nie wiadomo na co idą pieniądze http://prawo.vagla.pl/node/10174 powinniśmy jęczeć o to do skutku, zmusić wszystkich do pełnej przejrzystości


Kolejny edit: Kukiz jest za http://stv.org.pl/ , JOW traktuje jako pierwszy element zmian. Na FB czytałem gdzieś jego wpis w komentarzach.
 
Zacznijcie się śmiać z „antysystemowego” Kukiza, bo za chwilę będziecie płakać!

http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

Czas przedstawić całe towarzystwo, które ponoć nie ma nic wspólnego z 25 latami przy korycie, te „nowe twarze”, tę młodość nie uwikłaną w partyjniactwo i przede wszystkim tych samodzielnych, co to ich wódz nie wybiera. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że ktoś musiał za to zapłacić i na tym zarobić. Zacznijmy zatem od wybranych sponsorów KW Bezpartyjni Samorządowcy, którzy na początek zrobili z Kukiza radnego i proponuje zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczne prawidłowości publiczno-rodzinno-biznesowe.


Hehe, rządzących nikt nie obserwuje, ale za to będą patrzeć na ręce opozycji, której formalnie jeszcze nie ma. Życie to cyrk.
 
a Petru i Balcerek i tak powiedzą, że to niewidzialna ręka rynku...
@Masu Tajster poleciał bo za dużego % chciał

O to klocilismy sie od pierwszych rozmow tutaj tzn. ze kapital ma ojczyzne. Wolny rynek w praktyce powinien byc wykorzystywany bardziej dla ukierunkowania staran, ale nie slepego wdrazania jego idealistycznych zalozen, bo zyjemy w swiecie podzielonym na panstwa.
 
O to klocilismy sie od pierwszych rozmow tutaj tzn. ze kapital ma ojczyzne. Wolny rynek w praktyce powinien byc wykorzystywany bardziej dla ukierunkowania staran, ale nie slepego wdrazania jego idealistycznych zalozen, bo zyjemy w swiecie podzielonym na panstwa.
Jaką narodowość ma kapitał Coca Coli? USA - zgodne z "siedzibą" firmy? Czy może Luksemburga - gdzie dzięki rządowi do niedawna był lokowany? Czy może jeszcze jakąś inną narodowość ma ten kapitał Coca Coli?
 
Jaką narodowość ma kapitał Coca Coli? USA - zgodne z "siedzibą" firmy? Czy może Luksemburga - gdzie dzięki rządowi do niedawna był lokowany? Czy może jeszcze jakąś inną narodowość ma ten kapitał Coca Coli?

Dlaczego w promuje sie wolny rynek tam, gdzie kapital moze latwo przejac rynki i wyeliminowac konkurencje, ale z drugiej strony broni swoich ojczystych rynkow przed zalewem tanszej sily roboczej z tych panstw i wolny rynek się ogranicza? Bo rozsadne rządy dbaja o interes swoich rodakow i firm ktorych korzenie wyrastaja z ich panstw, a nie o abstrakcyjną ideę, która mialby przyniesc "kiedyś" dobrobyt calej ludzkości. Teoria to jedno, a odpowiedzialna przed obywatelami polityka gospodarcza to drugie i w takim sensie kapital ma ojczyznę.
 
Nie odpowiadasz na moje pytanie - jaką narodowość ma ten kapitał? Niemiecką, amerykańską, narodowość Luksemburga? A może po prostu narodowość korporacyjną? - jak mi się zdaje, że jest.
Dlaczego w promuje sie wolny rynek tam, gdzie kapital moze latwo przejac rynki i wyeliminowac konkurencje, ale z drugiej strony broni swoich ojczystych rynkow przed zalewem tanszej sily roboczej z tych panstw i wolny rynek się ogranicza? Bo rozsadne rządy dbaja o interes swoich rodakow i firm ktorych korzenie wyrastaja z ich panstw, a nie o abstrakcyjną ideę, która mialby przyniesc "kiedyś" dobrobyt calej ludzkości. Teoria to jedno, a odpowiedzialna przed obywatelami polityka gospodarcza to drugie i w takim sensie kapital ma ojczyznę.
Pokaż mi, gdzie się dziś promuje wolny rynek? W Polsce w latach '90 się go promowało? Blokowaniem rynku lokalnego i otwarciem go na inwestorów zagranicznych (jak to robił np. Balcerowicz)? To według Ciebie jest wolny rynek? I które to są te rozsądne rządy? USA - gdzie Fed w ciągu 15 lat spowodował trzy bańki finansowe, gdzie miliony Amerykanów żyje od pierwszego do pierwszego dzięki bonom żywnościowym? Tam dbają o obywateli? Bo mnie się zdaje, że dbają raczej o interesy korporacji, które sobie kupują ustawy (jak Monsanto np.). I znów powracamy do pierwotnego pytania - jakiej to narodowości jest ten kapitał? Amerykańskiej, czy korporacyjnej może?
 
Last edited:
Back
Top