Polityka

Ha, jesli jest tak jak on to opisuje, to rozgrywki korporacyjne sprawily, ze nie zaoferowano nam Super Hawka S92 z jednej strony "polskiej", a z drugiej "polskiej" NH90 :)

No i wychodzi na to, ze ten Caracal nie jest taki zly... Hmmm...

Waaat?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ukraincy-kupuja-w-Polsce-coraz-wiecej-mieszkan-3350930.html
Chodzi o to że Ukraińcy kupują? To akurat prawda, zresztą ukraińskie blachy są w Krakowie coraz częstsze. Dwa tygodnie temu nocnym tramwajem wracałem otoczony trzema grupkami ukraińców/ek. Orest przyzna że to nie jest takie złe;)


A duży kapitał też ucieka, co chwile słyszę że Ukrainiec kupił działkę deweloperską. Nie dość że Polacy znowu dużo kupują to jeszcze kapitał ze wschodu idzie. Ja się cieszę:)
 
@Masu
Aaa bo nieruchomosciami? :) Trza zapamietac :)

A jak tam Tauron? Ja dopiero zjarzylem ze tam 10k ludzi pracuje :)

@lemmy
dzieki za ta wrzutke, wychodzi na to, ze dla ladowych to nie jest zla opcja. No i poza tym dokladniejszy opis tego, na czym polega populizm mowiacych o przegranych "polskich" ofertach...
 
A propos Ukraińców czy są jakieś dane na temat pozytywnego wpływu masowej imigracji Polaków na Wyspy? Wiem że to niestety zbiegło się trochę z kryzysem z 2008 ale może jednak? Bo z tego co widzę do nas emigrują młodzi którzy chcą się kształcić i dorabiać, robotnicy i ludzie z kapitałem. Bardzo jestem ciekaw jaka skala tego będzie i jaki będzie miała wpływ ekonomiczny. Bo o zwiększonej ilości pięknych kobiet na ulicach jestem przekonany.
 
Polsko-niemiecki transporter na bazie Rosomaka:
http://www.defence24.pl/news_powstanie-polsko-niemiecki-transporter-opancerzony

Ze co? Izrael i Arabia Saudyjska? Iran az takim zagrozeniem?
http://www.defence24.pl/news_izrael-chcial-przekazac-arabii-saudyjskiej-system-iron-dome
A jak tu juz jestesmy, to jakis ekspert mowil, ze A.S. finansowala przez lata wszystkie "atomowe" projekty w Pakistanie, w bardzo krotkim czasie moze sie z Pakistanczykami dogadac w kwestii zakupu broni atomowej (a Pakistan odwirowywuje o wiele wiecej uranu czy czegos tam niz moze zuzyc na wlasne potrzeby)

Musze pozniej poczytac:
http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/6926
 
Last edited:
Kukiz z Wilkiem na powaznie dzialaja. Wilk pomaga ogarnac jakies lokalne wydarzenia poparcia dla JOWow w calej PL.
Oczywiscie poczytalem sobie troche komentarzy (nie moglem sobie odmowic tej przyjemnosci) i teksty typu "sojusz z tym zdrajca?" etc na porzadku dziennym
 
Ze co? Izrael i Arabia Saudyjska? Iran az takim zagrozeniem?
http://www.defence24.pl/news_izrael-chcial-przekazac-arabii-saudyjskiej-system-iron-dome
A jak tu juz jestesmy, to jakis ekspert mowil, ze A.S. finansowala przez lata wszystkie "atomowe" projekty w Pakistanie, w bardzo krotkim czasie moze sie z Pakistanczykami dogadac w kwestii zakupu broni atomowej (a Pakistan odwirowywuje o wiele wiecej uranu czy czegos tam niz moze zuzyc na wlasne potrzeby)
Już od jakiegoś czasu (od większych sukcesów ISIS) dało się słyszeć głosy zbliżenia na linii Jerozolima-Rijad, zresztą jest to dość ciekawa sprawa, bo z jednej strony obie strony mocno antagonizują w Palestynie, a z drugiej mają współpracować przy walce z ISIS.
Swoją drogą na Bliskim Wschodzie teraz taki kociołek się zrobił, że już nie do końca wiadomo kto z kim walczy.
 
Pani sobie żartuje z prorządowych publicystów, a za niedługi czas sama taką zostanie. Jakie to jest żałosne...
To prawda. Ja sobie dziś wszedłem na profile TT najbardziej znanych opozycyjnych dziennikarzy i co mnie uderzyło, to ściana tweetów, w których każdy jeden wali w Komora. Każdy jeden. Zdawać sobie sprawę z tego, zdawałem, ale dopiero gdy się zobaczy taką ścianę, to sobie człowiek uświadamia, jacy to dziennikarze. Po drugiej strony barykady jest oczywiście nie lepiej. Nawet ja, który zajmuję się MMA, mam bardziej różnorodne wpisy niż oni - tak monotematyczni są. Przy okazji dowiedziałem się, że niejaki Pereira mnie zablokował, po tym jak mu napisałem - nie dosłownie - że liże prezesowi kulki.
 
Last edited:
11377238_655754227888955_752830989927264298_n.png
 
Ja sobie dziś wszedłem na profile TT najbardziej znanych opozycyjnych dziennikarzy i co mnie uderzyło, to ściana tweetów, w których każdy jeden wali w Komora. Każdy jeden.
Daj im się wyszaleć, czekali na tę chwilę 10 lat...

A z drugiej strony ciężko za cokolwiek chwalić LeBrona, więc czego oczekiwałeś? Że dla równowagi będą jechać po Dudzie, który jeszcze nawet urzędu nie objął?

Nadszedł czas rozliczeń karnawału Platformy...
 
Czytalisćie kolejny "List wyborcy PO?"
Haha, oni są debilami. Przez tego typa(szef agencji reklamowej która pracuje dla PO. Taki z niego wyborca) cały internet się smieje z lemingów i PO. Jak to wydrukują w wyborczej to pozamiatane.
Najlepszy fragment:
"Ten mój niepokój wynika nie tyle z faktu, że oto Prezydentem mojego kraju zostanie za chwilę plastikowa marionetka skonstruowana i sterowana przez chorego z nienawiści obsesjonata o zapędach dyktatorskich. Nie! Na szczęście Prezydent w tym kraju zarządza głównie pracującymi w jego pałacu kucharzami."

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zaniepokojony-michal-nowosielski-pisze-list-otwarty-do-po
 
@halibut Daj spokój, nigdzie tego nie puszczą. To jakiś frustrat mitoman, który prędzej będzie posądzony o bycie pisowskim prowokatorem...

Kilka kwiatków...

"Znaczy to, że bez mojego - oczywiście nie tylko mojego - wysiłku głównie intelektualnego, nie bylibyście prawdopodobnie wiodącą siłą polityczną w tym kraju przez ostatnie 8 lat."
"Mam takie przekonanie, ponieważ po pierwsze od ponad 20 lat zajmuję się komunikacją ze społeczeństwem, a po drugie - jak już wspomniałem - znam się trochę na komunikacji politycznej, bo - nieskromnie mówiąc - przyłożyłem się do wszystkich dotychczasowych Waszych wyborczych zwycięstw."
:crazy:

"Oglądałem kilka lat temu, zza fenickiego lustra, grupę fokusową, złożoną z zupełnie zwyczajnych, mieszkających w dużym mieście 30-latków, którzy zapytani o polityków, którzy wydają im się wiarygodni, wymienili jednym tchem Antoniego Macierewicza i Joannę Senyszyn."

:confused:

"[...] zadowolone społeczeństwo wyrzuca Prezydenta, który był gwarantem i stróżem tego zadowolenia i zamienia go na jakiegoś baristę, którego największą zasługą jest to, że rozdawał kiedyś rano kawę przy wejściu do metra."
:bayan:


Zmordowałem tylko połowę tych wypocin.

Bawi mnie ciągłe wypominanie Dudzie, że jest chłystkiem znikąd, którego Jarek wyciągnął z kapelusza. Takie przekonanie panuje chyba tylko dlatego, że Endrju nigdy nie kłapał jęzorem w mediach i nie pchał się na afisz... Facet ma wykształcenie, doświadczenie, charyzmę i elokwencję. Czego chcieć więcej? Nawet Jarek we wczorajszym wywiadzie, wspominał (niedosłownie), że chciałby żeby to Duda rozdawał karty w PiSie...

huUqa7i.png
 

To pokazuje tylko jedno. Przez socjalizm jaki zachód od lat wprowadza stracił na gospodarczym znaczeniu. Zostały mu jakieś wpływy polityczno militarne. Centrum świata przenosi się na wschód, daleki, bliski, oceanie.
Gdyby wybuchła wojna Niemcy vs Francja to będzie to nieznacząca, regionalna wojna bez znaczenia dla świata. Gdyby wybuchła wojna Oceania vs Chiny - byłby to ważny konflikt.
Wszystko wygląda tak jak pisałem kiedyś - inspirując się wizją konfliktu z nowych Call of Duty. III WŚ jako szereg regionalnych konfliktów pozornie ze sobą niepowiązanych, a w rzeczywistości każdy z nich to wynik tego samego. Wojna połączona z separatyzmem(Ukraina) wykorzystywanym przez wielkie potęgi z całego świata(Ukraina gra na UE, Rosje, USA), terroryzm(ISIS) i islamskie wojny, które także są elementem ogólnoświatowego konfliktu walk o wpływy, aż po jawne rywalizacje wielkich gospodarek i mocartstw. Do tego dochodzi wojna na informacje, sankcje, polityczną propagande.
I proszę, mamy III WŚ , wojne współczesnośći. Która, moim zdaniem, już trwa.
 
@halibut Daj spokój, nigdzie tego nie puszczą. To jakiś frustrat mitoman, który prędzej będzie posądzony o bycie pisowskim prowokatorem...

Kilka kwiatków...

"Znaczy to, że bez mojego - oczywiście nie tylko mojego - wysiłku głównie intelektualnego, nie bylibyście prawdopodobnie wiodącą siłą polityczną w tym kraju przez ostatnie 8 lat."
"Mam takie przekonanie, ponieważ po pierwsze od ponad 20 lat zajmuję się komunikacją ze społeczeństwem, a po drugie - jak już wspomniałem - znam się trochę na komunikacji politycznej, bo - nieskromnie mówiąc - przyłożyłem się do wszystkich dotychczasowych Waszych wyborczych zwycięstw."
:crazy:

"Oglądałem kilka lat temu, zza fenickiego lustra, grupę fokusową, złożoną z zupełnie zwyczajnych, mieszkających w dużym mieście 30-latków, którzy zapytani o polityków, którzy wydają im się wiarygodni, wymienili jednym tchem Antoniego Macierewicza i Joannę Senyszyn."

:confused:

"[...] zadowolone społeczeństwo wyrzuca Prezydenta, który był gwarantem i stróżem tego zadowolenia i zamienia go na jakiegoś baristę, którego największą zasługą jest to, że rozdawał kiedyś rano kawę przy wejściu do metra."
:bayan:


Zmordowałem tylko połowę tych wypocin.

Bawi mnie ciągłe wypominanie Dudzie, że jest chłystkiem znikąd, którego Jarek wyciągnął z kapelusza. Takie przekonanie panuje chyba tylko dlatego, że Endrju nigdy nie kłapał jęzorem w mediach i nie pchał się na afisz... Facet ma wykształcenie, doświadczenie, charyzmę i elokwencję. Czego chcieć więcej? Nawet Jarek we wczorajszym wywiadzie, wspominał (niedosłownie), że chciałby żeby to Duda rozdawał karty w PiSie...

huUqa7i.png


Facet nie wyjdzie na prowokatora z PIS. Internauci już sprawdzili - robił PR posłom z PO.
 
Jesteśmy w fazie jakiegoś amoku, w mediach pojawiają się takie bzdury, że klękajcie narody. Z jednej strony triumfalizm, z drugiej panika. A przecież nic się nie stało, nowy człowiek wygrał wybory, wszystko odbyło się zgodnie z zasadami, dla przeciętnego kowalskiego nie ma to najmniejszego znaczenia.
 
Narazie zaczynamy od wizyty na Jasnej Górze i pomnika Smoleńskiego. Ciekawe co będzie dalej.
 
Back
Top