Polityka

Grupa Wyszehradzka miała być takim blokiem, niestety okazało się, że póki co środek Europy jest za słaby by móc samemu o czymkolwiek decydować.

Moze wlasnie Ukraina da impuls? Slowacja juz sie lekko reorientuje (choc - co mnie absolutnie zaskoczylo w wizycie u znajomego Słowaka- dzieciaki oglądają tam rosyjskie bajki, np "Masza"), jest to jednak trudne, bo przecietny Słowak - a cytuje wspomnianego kolege, zreszta bardzo swiadomego w roznicach percepcji bratniego narodu - to "rusofil". Czech? Wiadomo :)

Rumunia zawsze mniej wiecej byla tam gdzie jest, tyle ze przez nas to bylo olewane.

Dodatkowo coraz wiecej sie slyszy o wspolpracy z "Polnoca". Szanse sa, jak zawsze. Pytanie czy nadal bedzie "jak zawsze" :)
 
Sorry ale Korwin byl znacznie czesciej do czasu spoliczkowania Boniego, byl w jakims programie regularnie z wszystkimi z elyty politycznej.
Ten tekst Korwina na temat nie zapraszania do reżimowej telewizji dotyczy jak dobrze pamiętam TVP1 i TVP2.

A nie zastanowilo cie dlaczego znaczek jest np w Polsce? Baza NATO? Kazachstan?

Przy tej rozdzielczosci nei chce mi sie znajdowac innych kwiatkow.

Taaak, Rosjanie, po okresie slabosci lat 80- i 90-tych, moga stosowac taka retoryke, ale czy oni robili kiedykolwiek cos innego?


W Kazachstanie lub w innej byłej republice radzieckiej położonej w azji centralnej jest baza NATO. Od rozpoczęcia wojny w Afganistanie siły paktu północnoatlantyckiego dzierżawią jakieś lotnisko.

Edit. Jak dobrze wyczytałem baza Manas w Kirigistanie.
 
@Kolumb taka mapa bylaby ciekawa, gdyby zaznaczc otwarte dla Rosji porty Cyprysjkie, Wietnamskie lotnisko dla rosyjskich bombowcow strategicznych (o ktorym teraz glosno), Indie lub Pakistan (nie pamietam z ktorym krajem Rosja tez sie dogadala o doestp do portow i/lub lotnisk), nie zapominajmy o Kubie, Korei Polnocnej, czy - bodajze - Argentynie gdzie Rosja planowala/planuje otworzyc bazy.

Tzn te procesy sa ciekawe, ale nie mozna skupiac sie na retoryce jednej ze stron, bo wtedy to nie wiedza, a propaganda.
 
Dodatkowo coraz wiecej sie slyszy o wspolpracy z "Polnoca". Szanse sa, jak zawsze. Pytanie czy nadal bedzie "jak zawsze" :)
Moim zdaniem powinniśmy iść na południe, kierunek Turecki dla mnie jest obowiązkowy, później Rumunia, Bułgaria, są to kraje w których Polacy mogą łatwo ulokować swoje interesy, sporo na tym skorzystać, a ze względu na naszą przewagę gospodarczą moglibyśmy decydować o pewnych kierunkach rozwoju. Północ to kraje od nas bogatsze i silniejsze, a w związku z tym to my staniemy się wasalem, a oni seniorami.
Turcja to dobry dla nas partner, łączą nas wspólne interesy wobec polityki zagranicznej (głównie Rosja, ale nie tylko), są oni świetną alternatywą do uniezależnienia się od dostaw surowców od Rosji, do tego Turcja jako nieliczny na świecie kraj jest samowystarczalna ekonomicznie i gospodarczo (to znaczy, że w czasie kompletnej izolacji granic utrzymaliby się na całkiem znośnym poziomie, nie byłoby głodu itp.). Zresztą kwestie żywieniowe to też duże do nas podobieństwo, jako kraje, które raczej eksportują niż importują żywność można śmiało pomyśleć o jakichś uniach gospodarczych. Obronność Turcji to dość silna armia, która mocno inwestuje w nowe technologie (chociażby F-35 Lightning) zatem do dobry partner strategiczny, Niemcy, którzy pełnią tę rolę ciągle osłabiają armię, a ponadto jawnie już deklarują, że by nam nie pomogli w razie konfliktu. Zresztą Niemcy nawiązują przyjaźnie z Rosją, naszym głównym trucicielem narodu, stąd powinniśmy jak najszybciej odciąć się od tego mirażu.
Podsumowując widzę ogromne szanse, jakie dałaby nam współpraca z Turcją, począwszy od rozwoju gospodarczego (wystarczy zobaczyć co Turcja zrobiła z irackim Kurdystanem, po prostu ekonomicznie go kupili), poprzez dyplomatyczno-militarne aspekty, a skończywszy na mniej więcej zbieżnej polityce w kluczowych aspektach. Tak dla mnie Turcja to najlepszy kierunek współpracy.
Jednak do Turcji trzeba się dokopać lądem, stąd mamy Rumunię, która jest w miejscu, w którym my byliśmy 15 lat temu, dlaczego nie być dla Rumunii tym, czym dla nas były Niemcy (znaczy złodziejem), już dzisiaj to się mimowolnie dzieje, wystarczy popatrzeć ile samochodów ciężarowych przekracza rumuńską granicę, ten kraj byłby bardzo podatny na naszą przyjaźń, podobnie rzecz ma się z Bułgarią, która choć leży dalej od naszych granic, to również czeka na poważnego inwestora, który w zamian za zielone dolary będzie rozwijał ich gospodarkę.
Dlaczego nie możemy uzurpować sobie prawa do decydowania losach sąsiadów, o których zachodni świat zapomniał?
Moim zdaniem kierunek Polska-Rumunia-Turcja powinien stać się dla nas strategicznym i powinien zastąpić kierunek Polska-Niemcy.
 
@Kolumb taka mapa bylaby ciekawa, gdyby zaznaczc otwarte dla Rosji porty Cyprysjkie, Wietnamskie lotnisko dla rosyjskich bombowcow strategicznych (o ktorym teraz glosno), Indie lub Pakistan (nie pamietam z ktorym krajem Rosja tez sie dogadala o doestp do portow i/lub lotnisk), nie zapominajmy o Kubie, Korei Polnocnej, czy - bodajze - Argentynie gdzie Rosja planowala/planuje otworzyc bazy.

Tzn te procesy sa ciekawe, ale nie mozna skupiac sie na retoryce jednej ze stron, bo wtedy to nie wiedza, a propaganda.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a8/Russian_military_bases_2015.png

Rosjanie planowali bazy w Wenezueli (ostatnio w Wenezueli gorąco więc raczej nie będzie bazy) i na pewno powrót na Kubę.

Porty Cypryjskie jak napisałeś są otwarte ale na chwile obecną GB blokuje stworzenie bazy (chociaż chyba spłacenie Cypryjskich długów przez Federacje Rosyjską to zakładało).



TVP nie potrafi przeliczyć poparcia z sondażu na miejsca w parlamencie metodą d'hondta.
 
Siec huczy od plotek o tym, ze Putina i jego srodowisko odsuwa od wladzy jakas inna klika. Nie wiem tylko czy to dobrze, czy zle. Pewnie sie polapali, ze po morderstwie przywodcy opozycji "ostrze", zgodnie z radzicka tradycja, bedzie przesuwalo sie w sojusznicze kregi wladzy. W latach 90 czolgi strzelaly tam w parlament podczas puczu - ciekawe co moze dziac sie teraz.
 
Siec huczy od plotek o tym, ze Putina i jego srodowisko odsuwa od wladzy jakas inna klika. Nie wiem tylko czy to dobrze, czy zle. Pewnie sie polapali, ze po morderstwie przywodcy opozycji "ostrze", zgodnie z radzicka tradycja, bedzie przesuwalo sie w sojusznicze kregi wladzy. W latach 90 czolgi strzelaly tam w parlament podczas puczu - ciekawe co moze dziac sie teraz.
Ja słyszałem że to mmarocks odsówa Putina od władzy. Nikt nie może ich powstrzymać bo są finansowani z portfela ksw, A wszyscy wiemy że z taką kasą mało kto może konkurować.
A tak poważnie to póki nie ma dowodów oprócz plotek to ja bym się skłaniaŁ mu temu ze złapał jakiś syf i jedyne miejsca jakie ogląda to droga z łóżka do kibla :)
Z drugiej strony to jest Rosja więc możliwe jest wszystko, zupełnie tak jak w ich części Internetu.
 
Polecam książkę "Stalin - dwór czerwonego cara". Dobrze pokazuje mechanizmy i zagrywki sowieckiej władzy, myślę, że niewiele się tam zmieniło.
155x220.jpg
 
Najlepsze, ze mam wlaczone nagrywanie Świat (TVN24 BiŚ, host: kiedyś Węglarczyk a teraz najczęściej wkurzająca Pieńkowska) i "To był dzień na świecie" (Polsat News 2, host: najczęściej Grzegorz Dobiecki, polecam).
To takie moje dobranocki. Do rzeczy, wczoraj oglądałem zaległy "Świat" z Pieńkowską i gen. Polko i Czempińskim:

P: mam takie poczucie że powinniśmy coś zrobić, nie oglądając sie na innych, w końcu to nasz interes!
G1: działanie jest w naszym interesie, ale musimy to robić w ramach istniejących zobowiązań politycznych czy wojskowych, to musi być na tym poziomie uzgodnione i zaakceptowane
P: Jeśli to nie my, to kto?
G2: działanie jest w naszym interesie, ale musimy działać w ramach istniejących zobowiązań politycznych czy wojskowych, to musi być na tym poziomie uzgodnione i zaakceptowane

Podsumowanie na koniec programu:
P: ciesze sie ze generalowie podzielaja moje zdanie ze musimy dzialac.

Podobnie:
P: Czy to nie dobra wiadomość, że Putin może być wymieniony?
G1,G2 chórem: To zależy na kogo zostanie wymieniony, sa srodowiska bardziej konfrontacyjne niz Putin
P: Ja mam jednak takie wrazenie, ze powinien zostac wymieniony
G1,G2: to zalezy na kogo, nie w naszym interesie jest chaos w Rosji
P: A ja bym go jednak wymienila :)

Tak to mniej wiecej wygladalo :)
 
Jeśli chodzi o strony "kresowe" to polecam kresy.pl , kresy24.pl-to bullshit.


Kukiz zebrał na chwilę obecną ponad 70 tysięcy podpisów,
Grodzka około 30 tysięcy,
0górek ponad 150 tysięcy,
Jarubas w środę podał że ma już zebrane 100 tysiecy,
Komorowski ma dziś lub jutro rzucić do PKW pierwsze 250 tysięcy podpisów,
Marian Kowalski i Palikot zapewniają że mają zebraną już odpowiednią liczbę (Palikotowi nie wierzę na słowo).
Duda pewnie na sam koniec wparuje do PKW z milionem podpisów.


PS. może warto zlikwidować cenzurę z 0górkiem ?
 
Jeśli chodzi o strony "kresowe" to polecam kresy.pl , kresy24.pl-to bullshit.


Kukiz zebrał na chwilę obecną ponad 70 tysięcy podpisów,
Grodzka około 30 tysięcy,
0górek ponad 150 tysięcy,
Jarubas w środę podał że ma już zebrane 100 tysiecy,
Komorowski ma dziś lub jutro rzucić do PKW pierwsze 250 tysięcy podpisów,
Marian Kowalski i Palikot zapewniają że mają zebraną już odpowiednią liczbę (Palikotowi nie wierzę na słowo).
Duda pewnie na sam koniec wparuje do PKW z milionem podpisów.


PS. może warto zlikwidować cenzurę z 0górkiem ?

Lewacka cenzura na prawicowym mmarocks? @Jakub Bijan co to ma znaczyc? :))) A juz na powaznie.

Zaskoczylo mnie, ze Marian Kowalski ma juz 100 tysiecy, gosc ktory nie jest popularny nawet w samym Lublinie.
Licze na Kukiza, chociaz on zbiera te podpisy jakos dziwnie, brak struktur. Sam mu sie nie popisalem, ale to dlatego ze musialbym mu jakis list wysylac czy cos. W przypadku Korwina, to szlo w bardziej zorganizowany sposob, maja juz jakies struktury. Obawiam sie, ze Kukiz nie wystartuje. Jeszcze tydzien, zostalo 30 tysiecy (czyli tyle ile Grodzka zebrala), a wiele glosow zostanie odrzuconych.
Grodzka 30 tysiecy <olaboga> Kompromitacja.
0g0rek - zuch dziewczyna, liczylem na nia :D
 
Lewacka cenzura na prawicowym mmarocks? @Jakub Bijan co to ma znaczyc? :))) A juz na powaznie.

Zaskoczylo mnie, ze Marian Kowalski ma juz 100 tysiecy, gosc ktory nie jest popularny nawet w samym Lublinie.
Licze na Kukiza, chociaz on zbiera te podpisy jakos dziwnie, brak struktur. Sam mu sie nie popisalem, ale to dlatego ze musialbym mu jakis list wysylac czy cos. W przypadku Korwina, to szlo w bardziej zorganizowany sposob, maja juz jakies struktury. Obawiam sie, ze Kukiz nie wystartuje. Jeszcze tydzien, zostalo 30 tysiecy (czyli tyle ile Grodzka zebrala), a wiele glosow zostanie odrzuconych.
Grodzka 30 tysiecy <olaboga> Kompromitacja.
0g0rek - zuch dziewczyna, liczylem na nia :D
przecież Ogorek to marionetka, Polacy widać, że w ogóle się nie interesują polityką, jak taka osoba w sondażach jest na trzecim miejscu
Kukiz fajnie jakby poparł Korwina, jak nie zdobędzie tych 100 tyś podpisów, chociaż jak zdobędzie to się nie zdziwie jak będzie miał bardzo dobry wynik
ciekawe co dalej z nim będzie, po wyborach prezydenckich
 
przecież Ogorek to marionetka, Polacy widać, że w ogóle się nie interesują polityką, jak taka osoba w sondażach jest na trzecim miejscu
Kukiz fajnie jakby poparł Korwina, jak nie zdobędzie tych 100 tyś podpisów, chociaż jak zdobędzie to się nie zdziwie jak będzie miał bardzo dobry wynik
ciekawe co dalej z nim będzie, po wyborach prezydenckich

Ja bym wolal Kukiza bardziej niz Korwina. Og0rek to oczywiscie marionetka, to wiadomo od poczatku jej kampanii. Mnie jej 3cie miejsce nie dziwi w najmniejszym stopniu. Dobra robota SLD.
 
Ja bym wolal Kukiza bardziej niz Korwina. Og0rek to oczywiscie marionetka, to wiadomo od poczatku jej kampanii. Mnie jej 3cie miejsce nie dziwi w najmniejszym stopniu. Dobra robota SLD.
no mnie też nie i to mnie właśnie załamuje, jak Polacy takich ludzi wybierają
chociaż i tak jest lepsza niż Duda i Komorowski
też wolałbym Kukiza, ale pod sztandartem partii Korwina, wtedy miałoby to sens, bo te wybory są mało ważne
 
no mnie też nie i to mnie właśnie załamuje, jak Polacy takich ludzi wybierają
chociaż i tak jest lepsza niż Duda i Komorowski
też wolałbym Kukiza, ale pod sztandartem partii Korwina, wtedy miałoby to sens, bo te wybory są mało ważne

Nie ma ani jednego dobrego kandydata w tych wyborach, wiec nie ma co sie ludziom dziwic. Na kogo maja glosowac? Na Deske? Na Kowalskiego? Na Grodzka?
 
Nie ma ani jednego dobrego kandydata w tych wyborach, wiec nie ma co sie ludziom dziwic. Na kogo maja glosowac? Na Deske? Na Kowalskiego? Na Grodzka?
jak nie ma jest pełno kandydatów, a oni od 20 lat ciągle głosują na tych samych ludzi i narzekają jak to źle w tym kraju, banda czworga zgarnie pewnie ponad 90% głosujących, a wszyscy nadal będą narzekać jak tu źle
 
Ja głosuję na Korwina. Wiadomo, że nie wygra, nawet nie chciałbym, aby został prezydentem, ale chcę dołożyć swoją antysystemową cegiełkę i pokazać świniom przy korycie, że miarka się przebrała.
Dobry wynik Korwina będzie szeroko dyskutowany, przy okazji pozytywnie wpłynie na wybory do parlamentu.
 
Back
Top