Polityka

Całe szczęście że RPA nie poszło drogą swoich sąsiadów z Zimbabwe.
Jest źle ale mogło być jeszcze gorzej.
 
Całe szczęście że RPA nie poszło drogą swoich sąsiadów z Zimbabwe.
Jest źle ale mogło być jeszcze gorzej.
zimbabwe_08.jpg
 
No tak Mandela powinien wiedzieć że czarni są tylko zwierzętami a ich miejsce jest w gettach. W końcu gdyby nie biali kolonizatorzy to by nawet nie poznali koła i pisma. A teraz biedni biali giną ale to nie z ich winy tylko winne są murzyńskie geny ich pogromców. Wy tutaj macie jakiś idoli poza Adolfem iPinoczetem ?
 
No tak Mandela powinien wiedzieć że czarni są tylko zwierzętami a ich miejsce jest w gettach. W końcu gdyby nie biali kolonizatorzy to by nawet nie poznali koła i pisma. A teraz biedni biali giną ale to nie z ich winy tylko winne są murzyńskie geny ich pogromców. Wy tutaj macie jakiś idoli poza Adolfem iPinoczetem ?
Proszę nie troluj, Mandela był komunistą i za to należy go rozliczać a nie za to że był czarny. Znalazło sobie ANC winnych wszelkich krzywd - białego rolnika i zuluską mniejszość... Nie podpinaj wszystkiego pod rasizm.

A od Pinoczeta to się proszę odjebać, trochę historii regionu liznąć zalecam i dopiero oceniać.
 
O co chodzi z tym,że ludzie z Platformy Obywatelskiej zablokowali międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej?
 
No tak Mandela powinien wiedzieć że czarni są tylko zwierzętami a ich miejsce jest w gettach. W końcu gdyby nie biali kolonizatorzy to by nawet nie poznali koła i pisma. A teraz biedni biali giną ale to nie z ich winy tylko winne są murzyńskie geny ich pogromców. Wy tutaj macie jakiś idoli poza Adolfem iPinoczetem ?
no niestety coś w tym jest, że czarni nie potrafią się odnaleźć w cywilizowanym świecie
co do genów masz racje, jak w kilku krajach statystycznie IQ mają niższe niż nie jeden z zespołem downa to nie można od nich wymagać, żeby umieli rządzić krajem
niestety taka jest prawda, ale poprawność polityczna nie pozwala o tym mówić
w RPA czarni na żadne studia by się nie dostali, w konkurencji z białymi dlatego trwa tam "pozytywna dyskryminacja", swoją drogą w Polsce chyba było kiedyś podobnie z Żydami, ale nie pamiętam dokładnie, zresztą w USA jest podobnia
mapa_iq_wiki.jpeg
 
no niestety coś w tym jest, że czarni nie potrafią się odnaleźć w cywilizowanym świecie
co do genów masz racje, jak w kilku krajach statystycznie IQ mają niższe niż nie jeden z zespołem downa to nie można od nich wymagać, żeby umieli rządzić krajem
niestety taka jest prawda, ale poprawność polityczna nie pozwala o tym mówić
w RPA czarni na żadne studia by się nie dostali, w konkurencji z białymi dlatego trwa tam "pozytywna dyskryminacja", swoją drogą w Polsce chyba było kiedyś podobnie z Żydami, ale nie pamiętam dokładnie, zresztą w USA jest podobnia
mapa_iq_wiki.jpeg


Tak, byl numerus clausus. Tylko, ze to nie bylo tak, ze faworyzowano Zydow, tylko ich dyskryminowano. Wymyslono rodzaj parytetu dla Zydow. Czyli bedzie Was na uczelniach tyle ilu jest was procentowo w populacji. Ten sam argument podnosi sie co do parytetow dla kobiet i mezczyzn. Tylko, ze teraz to dzialania antydyskryminacyjne, a wtedy to byla dyskryminacja. Orwell to przewidzial... Wojna to pokoj, dyskryminacja to..
 
E tam, zapraszają go bo jest kontrowersyjny i podbija słupki oglądalności.
Może tak być, w każdym razie pięknie z Kukizem pozamiatali Kurzajewskiego i Muchę. Dzisiaj całkiem dobry występ w TAK czy NIE.. Gozdyry nie było, więc nie było gwiazdy, dziennikarz prowadzący był tłem dla dyskusji.
 
Ostatnio był w TVP oraz TVN24. Zaczynają się z nim liczyć, po tym gdy dał pokaz siły.
po prostu jak Korwin podkreśla w każdym wywiadzie, że w TVP nigdy go nie zaprosili i poda ich do sądu, to go zaproszą, żeby mieć czyste sumienie, zresztą niby mają obowiązek, a TVN raz na rok go zaproszą, ostatnio chyba u Olejnik był w tamtyk roku, a codziennie tam są jacyś przedstawiciele partii co nawet 1% nie mają, najlepsze są te programy na TVP i TVN co siedzi 6 przedstawicieli partii politycznych i nikogo od Korwina, kiedyś tam Wipler był czasami, ale już chyba nakaz dostali, żeby go nie zapraszać
Tu Korwin w rezimowej telewizji, do ktorej go nie zapraszaja:


akurat Polsat 2 News ma bardzo małą oglądalność, nie jest nawet ogólnodostępny i tam Korwin/Wipler dość często są
 
po prostu jak Korwin podkreśla w każdym wywiadzie, że w TVP nigdy go nie zaprosili i poda ich do sądu, to go zaproszą, żeby mieć czyste sumienie, zresztą niby mają obowiązek, a TVN raz na rok go zaproszą, ostatnio chyba u Olejnik był w tamtyk roku, a codziennie tam są jacyś przedstawiciele partii co nawet 1% nie mają, najlepsze są te programy na TVP i TVN co siedzi 6 przedstawicieli partii politycznych i nikogo od Korwina, kiedyś tam Wipler był czasami, ale już chyba nakaz dostali, żeby go nie zapraszać

akurat Polsat 2 News ma bardzo małą oglądalność, nie jest nawet ogólnodostępny i tam Korwin/Wipler dość często są

Sorry ale Korwin byl znacznie czesciej do czasu spoliczkowania Boniego, byl w jakims programie regularnie z wszystkimi z elyty politycznej.
 
NIEWIARYGODNE TVN OBIEKTYWNY !!!!!

http://www.tvn24.pl/aleksandrow-kujawski-uczniowie-na-spotkaniu-z-komorowskim,523543,s.html


Islandia wycofuje swoją kandydaturę do Unii Europejskiej

Jako państwo z najczystszą na świecie wodą, łowiące ok. 2 mln ton ryb rocznie, Islandia jest zależna gospodarczo od rybołówstwa; ryby stanowią prawie trzy czwarte jej eksportu. Po przystąpieniu do Unii musiałaby nie tylko dzielić się swoimi łowiskami, lecz także dostosowywać się do unijnych decyzji co do wielkości połowów.

Przeciwnicy integracji obawiają się także zdominowania i uzależnienia Islandii od UE, z uwagi na wielkość i doświadczenie historyczne wyspy, która choć odzyskała niepodległość po I wojnie światowej, dopiero po II wojnie ogłosiła się republiką i uniezależniła się od Duńczyków.


http://www.tvn24.pl/islandia-wycofuje-swoja-kandydature-do-ue,523680,s.html
 
@Karateka@ ja bym się tak nie jarał, na stronkach im się zdarza napisać coś w miarę obiektywne - w TV - nie pamiętam kiedy takie coś było :D

A teraz pytanie do Was - kto według Was jest prowodyrem całego konfliktu na Ukrainie i kto jest prawdziwą ofiarą? NATO czy Rosja?

Dodatek :D

https://deepresource.files.wordpress.com/2014/04/russia-wants-war.jpg


A i w ogóle a propos mordów na białych w RPA - nigdy nie będzie zgody na mordowanie kogokolwiek, więc argument śmieszny, że kiedyś biali mordowali czarnych, to teraz czarni mogą mordować białych. Patrząc na całą historię Afryki - tam może rządzić tylko silna ręka, a taką ręką byli biali kolonizatorzy. Póki biali kolonizatorzy dominowali w Afryce - był tam porządek, nie powiem, że czarnym żyło się dobrze, ale przynajmniej nie mordowali się nawzajem, tak jak teraz.

Można poczytać książki pewnego komunisty, który w Afryce trochę spędził czasu za 'czasów czarnych'.
 
Last edited:
@Dzihados Tak, zauważyłem tą nieścisłość, co nie zmienia faktu, że poziom propagandy antyrosyjskiej w polskich (i nie tylko) mediach osiąga wyżyny absurdu. Natomiast 2 lata temu Rosja była w oczach polskich mediów demokratycznym krajem, który dołożył WSZELKICH starań, aby wyjaśnić okoliczności Smoleńska, a Putin był cacy, gdzie logika? Robią tzw. kurtyzanę z logiki ci wszyscy ludzie z głównego ścieku.
 
@lemmy A Gruzja? :)

Waznosc "powodu" do politycznego ostracyzmu, co dzisiaj chyba jest wyjatkowo latwo zauwazyc w tej czesci Europy, jest odwrotnie proporcjonalna od odleglosci do atakowanego kraju i proporcjonalna do potencjalnych zagrozen, a nie do skali cierpien, przelanej krwii czy innych "malczukich" detalikow.
To takie skalowanie, filtrowanie, a nawet pudrowanie zła :)

"Tusk" proponowal "polityke niemiecka" wobec Rosji, czy mogl "zaryzykowac"? Choc faktem jest ze od 2008 taka "nadzieja" miala coraz mniejsze oparcie w faktach, oczywiscie bedac troche nie fair, bo mowie to dzisiaj :) Pytanie tylko czy to byl pragmatyzm czy prywata, tudziez inne dzialania :)

A z innej beczki, ciekawe:




 
Last edited:
@Mort Wydaje mi się, że najazd na Gruzję, w zasadzie niczym nie różniący się od zajęcia Krymu, nie został przez Zachód właściwie zrozumiany, wszystkim wydawało się, że można Putina ugłaskać i przeciągnąć na jasną stronę. Po Majdanie i Krymie zniknęły złudzenia.

Propaganda na Zachodzie i w Polsce jest niczym w porównaniu do tego co robią media w Rosji. Tam jest to akcja odgórnie zaplanowana i sterowana, media są kontrolowane przez rząd i realizują konkretny plan. Efekty są przerażające, mój znajomy grający w Battlefield4 na PS4 został wyrzucony z rosyjskiego serwera z komentarzem, że "tu nie ma miejsca dla Polaków, idź jedz jabłka".

"Tusk" proponowal "polityke niemiecka" wobec Rosji, czy mogl "zaryzykowac"? Choc faktem jest ze od 2008 taka "nadzieja" miala coraz mniejsze oparcie w faktach, oczywiscie bedac troche nie fair, bo mowie to dzisiaj :) Pytanie tylko czy to byl pragmatyzm czy prywata, tudziez inne dzialania :)
Nie miał wyjścia, w tamtym czasie wrażliwość NATO i UE była na zupełnie innym poziomie. Ja politykę zagraniczną PL od momentu gdy Prezydentem został L. Kaczyński do dzisiaj, oceniam pozytywnie, nawet te gierki między PiS i PO pozwalały nam wysyłać jasne sygnały bez robienia dymu w dyplomacji.
 
Last edited:
Nawet dzieciaki widac podchwycily... Jak oglada fotosy zolnierzy na bellingcat, to az smutek bierze, dzieciaki z usmiechem na wojne jada... Kontakt z Rosjanami zerwany na 50 lat?
 
Szczerze, to wolę, żeby tuba propagandowa była kierowana przez rząd, niż przez obcy naród, obcy kapitał, który realizuje poprzez swoją propagandę medialną politykę swojego rządu i kieruje się swoim interesem, tak jak u nas.

Co nie zmienia faktu, że Rosjanie mają wyprane mózgi do cna. Tam tylko rosyjscy nacjonaliści (o zgrozo - nie chodzi mi o neonazistów - odpowiednicy naszego RN, nie putinofile) zachowują w miarę zdrowy rozsądek w kwestiach geopolitycznych. Tylko, że jest ich malutko, nawet mniej niż u nas.

Szkoda, że nie mamy żadnych polityków z jajem. Ja jednak jestem za stworzeniem bloku środkowowschodniego dla wyważenia zachodu i wschodu... co raczej nigdy nie nastąpi. :(
 
Nie wiadomo, gdzie jest Putin, ale 8 dni bez pokazywania się publicznie + pierwsze od (zawsze?) dawna opuszczenie odprawy FSB jest zastanawiające.

@Dzihados nie wiem skąd bierzesz te wszystkie artykuły, ale pochwalam niesamowicie, dzięki
 
Last edited:
Szkoda, że nie mamy żadnych polityków z jajem. Ja jednak jestem za stworzeniem bloku środkowowschodniego dla wyważenia zachodu i wschodu... co raczej nigdy nie nastąpi. :(
Grupa Wyszehradzka miała być takim blokiem, niestety okazało się, że póki co środek Europy jest za słaby by móc samemu o czymkolwiek decydować.
 
@Mort
Zgodnie z radą @cRe przerzucilem sie z Gogli wspartego moja wiedza o zapytaniach polaczonego z moimi zakładkami na Ćwierkacza wspartego śledzikami :). Jest prosciej i zdecydowanie szybciej.
 
Back
Top