Polityka

Comber ma wg. mnie słuszność. Jak wiecie nie jestem zwolennikiem żadnego przymusu, uważam że każdy powinien mieć prawo decydowania o sobie i swoich dzieciach - ale tak jak państwo ma prawo zamknąć człowieka zagrażającego innym w kaftan i wysłać na leczenie, tak państwo powinno mieć prawo przymusić ludzi, by swoją lekkomyślnością nie zagrażali innym poprzez brak szczepień.

Pozostaje jedynie uznać, jakie choroby stwarzają ryzyko pandemii, bo nie może być też tak, że obowiązkowo będziemy szczepić na katar. I tu jest pole do dyskusji, ale nie dla polityków a dla naukowców.
 
Last edited:
To ja już nie rozumiem problemu. Może przeczytam jeszcze z 10 razy i załapię :weird:

Teza: analizujac wraki mozemy zgadnac jak dzialaja, dostrzec slabe i mocne strony.
Wniosek po przeczytaniu linkowanego artykulu: modernizacja Leo musi byc oparta o niemieckie firmy.

No i moje zdziwienie, ze nie da sie dzialajacych jednostek zanalizowac na tyle by je ulepszyc.
 
Teza: analizujac wraki mozemy zgadnac jak dzialaja, dostrzec slabe i mocne strony.
Wniosek po przeczytaniu linkowanego artykulu: modernizacja Leo musi byc oparta o niemieckie firmy.

No i moje zdziwienie, ze nie da sie dzialajacych jednostek zanalizowac na tyle by je ulepszyc.
Kiedyś na defence był o tym artykuł, ale znaleźć nie mogę, na pewno go tutaj wrzucałeś.
Jeśli dobrze rozumiem Twoją intencję.
Problem nie polega w ulepszeniu jednostek, my kupujemy stare niemieckie czołgi w klasie 2A4, a modernizujemy je do klasy 2A5, to co ja z tego rozumiem, to jest tak jakby z żuka zrobić ferrari.
 
Dla koncernów będzie na rękę nieszczepienie. Chore społeczeństwo da im zarobić i nie tylko im. Zakłady pogrzebowe też będą pękać w szwach. A wszystkiemu będzie winien później rząd... bo dał ludziom wybór :)

Już społeczeństwo im daje dobrze zarobić. Polacy to lekomani niestety...
 
Pozostaje jedynie uznać, jakie choroby stwarzają ryzyko pandemii, bo nie może być też tak, że obowiązkowo będziemy szczepić na katar. I tu jest pole do dyskusji, ale nie dla polityków a dla naukowców.
no i tu jest wlasnie pies pogrzebany.Koncerny farmaceutyczne beda dazyc do tego zeby "pogonic"jak najwiecej tych swoich specyfikow,nie dla dobra spoleczenstwa tylko po to zeby napelnic wlasne kiermany.Kupujac sobie naukowcow,ktorzy beda formulowac tezy i wnioski pod te wlasnie koncerny.Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale mysle,ze to,ze ktos na iles tysiecy/setek tysiecy osob mial jakies komplikacje po jakies chorobie nie oznacza zeby teraz mialo sie na to szczepiac miliony. Mysle,ze jak by sie ktos uparl to by odnalazl przypadek komplikacji/smierci po niezycie nosa,ladnie to "medialnie" opracowal,podplacil paru naukowcow/specjalistow i czekal na profity z nikomu tak naprawde nie potrzebnego specyfiku,ktory paradoksalnie tez moglby powodowac komplikacje na iles tam tysiecy/setek tysiecy przypadkow. Ogolnie zagadnienie skomplikowane i ciezko tu wysnuc jednoznacze wnioski i dzialania.
P.S. W Polsce narazie na Odre zachorowalo 7 osob a w TVN-ie jakby to bylo przynajmniej z 1000.Jak zwykle rozdmuchiwane sa fakty pod jakiegos sponsora,ktory zaplacil stacji pewnie nie mala kase. Podejrzewam,ze w tamtym roku wiecej bylo zachorowan na te chorobe i nikt jakiegos,specjalnego szumu nie robil.
 
Zastanawia mnie. Skoro każde dziecko jest szczepione a ja nie szczepie swojego, moje dziecko choruje i idzie do szkoły zaraża inne to w jakim celu zostały zaszczepione pozostałe dzieci? (cytat z youtube)
 
Kiedyś na defence był o tym artykuł, ale znaleźć nie mogę, na pewno go tutaj wrzucałeś.
Jeśli dobrze rozumiem Twoją intencję.
Problem nie polega w ulepszeniu jednostek, my kupujemy stare niemieckie czołgi w klasie 2A4, a modernizujemy je do klasy 2A5, to co ja z tego rozumiem, to jest tak jakby z żuka zrobić ferrari.

Zasadniczo te pojazdy stanowią jedna rodzinę, a zmieniają sie tam zainstalowane systemy, a nie sama konstrukcja wozu. Jedyna powazna zmiana, która może być poważnym problemem ingerującym w konstrukcje to wymiana działa na to 55 kalibrowe z późniejszych modeli o ile w ogole jest to planowane. Poza tym my nie planujemy modernizacji do poziomu A5 tylko A6 o ile pamietam. Da się:

Das-ist-der-Leopard-2-Revolution-729x486-724c29b59d1f0c7e.jpg
 
@Comber

No ok. Ale jesli mamy w szkole 100 dzieciakow. 95 sie zaszczepilo. 5 nie. 1 dzieciak ma chorobe i idzie do szkoly. Rozumiem, ze zarazi 4 pozostalych dzieciakow niezaszczepionych, a 95 dzieciakow sie ochroni przed choroba dzieki szczepionce. Dobrze rozumuje?
 
Tak, a potem te dzieciaki niezaszczepione mogą zarazić każdego kto jest na etapie osłabienia organizmu. W dodatku nosiciele są świetną bazą do mutacji, a jeśli coś mutuje, to szczepionka bywa nieaktualna.
 
@Comber

No ok. Ale jesli mamy w szkole 100 dzieciakow. 95 sie zaszczepilo. 5 nie. 1 dzieciak ma chorobe i idzie do szkoly. Rozumiem, ze zarazi 4 pozostalych dzieciakow niezaszczepionych, a 95 dzieciakow sie ochroni przed choroba dzieki szczepionce. Dobrze rozumuje?
Ponizej pewnego procenta "zaszczepien" choroba przenosi sie tak latwo, ze wywoluje ciezkie do zatrzymania epidemie, ma takze wiecej szans zmutowac i zakażac ludzi juz zaszczepionych, a wiec pozostawianie decyzji rodzicom o tym by szczepic, badz nie, swoje dziecko, spowoduje, ze kazdy bedzie liczyl na to, ze "epidemie" powstrzymaja "inni rodzice" szczepiac swoje pociechy.
 
Argumenty (2) @Comber á przekonuja mnie bardzo mocno.

Dlaczego:

1. Wirusy moga zarazic nawet te szczepione dzieciaki, gdy organizm jest w stanie oslabienia. Wtedy niezaszczepione dzieciaki (ich rodzice) powinny poniesc odpowiedzialnosc za chorobe tych zaszczepionych.
2. Mutacje - tez mocny arugment - nie wiedzialem o tym, ale w sumie logiczne. To jest najmocniejszy argument.
 
No dokładnie, a Wipler z Korwinem zupełnie nie odnieśli się do tego pierdoląc głupoty o tym, że będą pomagać w wywalczeniu odszkodowań w sytuacji gdy wystąpią NOPy. Żałosne, ale tak to jest jak nie ma się nawet dostatecznej wiedzy medycznej, nie mówiąc już o prawnej. A Wipler kończył prawo przecież... Heh.
 
No właśnie teoretycznie ma, a czemu tak jednostronnie odnosi się do problemu odszkodowań, pozwów i kosztów leczenia? Tak jakby celowo naginał wszystko pod swoją teorię.

Nie wiem co dokladnie mowil na ten temat, ale naginanie pod wlasna teorie jakos mnie nie dziwi ;-)))) Zdziwilibym sie gdyby tak nie robil.
 
Kuce tak oszuka, mnie nie :D
Kuce to najinteligentniejszy elektorat, po prostu bronią Korwina nawet jak nie ma racji, co bardzo rzadko się zdarza trzeba mu to oddać
widać gimbaza, a pytania bardzo dobre
swoją drogą Korwin to zajebisty gość, już widzę jak Kaczyński czy Tusk na takie spotkania by poszli
 
Kuce to najinteligentniejszy elektorat, po prostu bronią Korwina nawet jak nie ma racji, co bardzo rzadko się zdarza trzeba mu to oddać
widać gimbaza, a pytania bardzo dobre
swoją drogą Korwin to zajebisty gość, już widzę jak Kaczyński czy Tusk na takie spotkania by poszli

Nie powinni tego robić. Nie można łykać wszystkiego jak pelikan. O ile do tej pory w wielu kwestiach popierałem Kowina, tak w przypadku szczepień mam odmienne zdanie. Wypadałoby, żeby czasem posłowie nie wypowiadali się w sprawach, które są im obce. Wipler na kilka dni przed dyskusją prosił na facebokku, aby przeciwnicy szczepionek podali mu argumenty, których ma użyć. To nie jest do końca poważne :)
 
no Korwin coś powie, to Wipler musi to tłumaczyć, pewnie się z nim nie zgadza, ale co ma robić taka jest polityka
zresztą mnie to szczerze nie obchodzi, są ważniejsze sprawy
 
Jest moje pytanie (chyba, ze sie teraz juz myle, a ktos inny je zadal. jakos ten glos nie brzmi jak moj :D) :D Jakie granice wladzy rodzicielskiej nalezy wyznaczyc? Odpowiedz jasna - wladza ma byc absolutna :D (10:58)
 
Back
Top