Polityka

Plus oczywiście ZEA to przystań dla wszelkiej maści gangsterki i oszustów z całego świata np. jedna z osób ścigana za Amber Gold spokojnie żyje sobie w Dubaju nie bojąc się ekstradycji.
Nie wiem czy to jest rozwój, który dla Polski powinnien być wzorem. Plus kraje arabskie udowodniły, że jednak płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa ma jednak sens...

Ojjj. Są korporacje które jadą po bandzie nie tylko że świeżakami. Są przecież w Polsce korpa gdzie szefostwo jest ze Stanów, Chin albo Singapuru i super długie godziny uważa za coś super naturalnego. Jak powiesz że polski kodeks pracy to Ci odpowiedzą że ich obrażasz bo u nich tak się pracuje a nie jakieś 8h i oni chcą widzieć w Tobie iskrę a nie smutki że za ciężko i że nie masz życie prywatnego. Są departamenty w niektórych korpo gdzie jest absolutny Mordor i to się odbija na zdrowiu psychicznym pracowników
Mimo wszystko w Polsce kult anonimowych donoszeń jest duży i czasami takie firmy mogą źle skończyć.

Nawet kiedyś była mocna kłótnia Matczaka vs Zandberg na twitterze o 14 godzin pracy xD Pomijając fakt, że czasami trzeba dłużej zostać w pracy i w niektórych branżach nie da się zorganizować pracy tak, że to nigdy nie będzie potrzebne. Matczak akurat zamiast mówić o konkretach poszedł w filozofie a Gargamel nazwał go skrzyżowaniem Jedruli z Alutką :muttley: Ale jeden z komentarzy mi się podobał, że niektóre firmy wymagają zostawania po godzinach dla sportu, tylko po to aby sprawdzić kto jest bardziej ugodowy i takich ludzi zostawiać w korpo -gdzieś mam zapisany artykuł z ln ile kosztuje odejście pracownika. Nawet kilkanaście tysięcy.

Szkoła trader21 chociaż chyba zacznę wypisywać do Wardegi aby posprawdzał tych traderów, Midelów i resztę towarzystwa poradnikowo kołczingowego, bo w obecnych czasach łatwo sprzedać kłamliwą legende o sobie samym...


O tak. Kodeks pracy w USA to porażka. Jak masz szefa z USA i składasz wypowiedzenie to zawsze będzie w szoku jak usłyszy o Twoim okresie wypowiedzenia. Dla nich to abstrakcja że można mieć 3 miesiące okresu wypowiedzenia. Albo co do urlopów - oni polskiego kodeksu nie biorą pod uwagę planując obłożenie pracą. Później ludzie nie odbierają urlopów a korpo płaci karę i ma to w dupie.



W USA muszą coś zrobić z kodeksem pracy albo przy obecnej pozycji korporacji zaczyna wiele grup społecznych zaczyna się gotować i jak to zacznie kipieć to możemy mieć rewolucje październikową w USA...

kolejność wykonywania działań: zarabianie, oszczędzanie, inwestowanie, wydawanie. Wielu Amerykanów słyszy o tym jakie USA jest potężne i później się zastanawia, dlaczego z kolejności wykonywania działań zostały tylko 3 punkty, jeśli w UE są cztery i jakoś państwa żyją.

Jak wybuchł covid to byłem pewien, że wygra Biden.
Wybuch covidu
masowe zwolnienia
bez okresu wypowiedzenia
problemy z czynszami
spore zubożenie społeczeństwa
a gdzie kasa na służbę zdrowia, bo w USA nawet jak jest się ubezpieczonym to można dostać galanty rachunek od szpitala.
To BLM to był pretekst. Wcale bym się nie zdziwił jakby BLM był sztucznie nadmuchany przez media społecznościowe aby przykryć problemy ekonomiczne...

Oj w Polsce organizacje pracodawców i związki zawodowe powinny solidnie przysiąść i pogadać jak ma funkcjonować kodeks pracy. Mentzen dobrze mówił, że w Polsce prawo pracy jest tak sformułowane, że czesto nie da się go przestrzegać, ale za to mówienie o likwidacji państwowej inspekcji pracy bo jest rynek pracownika.....

A co do urlopów; chyba nie można chomikować urlopów od roku jeśli dobrze pamiętam
 
Plus oczywiście ZEA to przystań dla wszelkiej maści gangsterki i oszustów z całego świata np. jedna z osób ścigana za Amber Gold spokojnie żyje sobie w Dubaju nie bojąc się ekstradycji.
Nie wiem czy to jest rozwój, który dla Polski powinnien być wzorem. Plus kraje arabskie udowodniły, że jednak płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa ma jednak sens...


Mimo wszystko w Polsce kult anonimowych donoszeń jest duży i czasami takie firmy mogą źle skończyć.

Nawet kiedyś była mocna kłótnia Matczaka vs Zandberg na twitterze o 14 godzin pracy xD Pomijając fakt, że czasami trzeba dłużej zostać w pracy i w niektórych branżach nie da się zorganizować pracy tak, że to nigdy nie będzie potrzebne. Matczak akurat zamiast mówić o konkretach poszedł w filozofie a Gargamel nazwał go skrzyżowaniem Jedruli z Alutką :muttley: Ale jeden z komentarzy mi się podobał, że niektóre firmy wymagają zostawania po godzinach dla sportu, tylko po to aby sprawdzić kto jest bardziej ugodowy i takich ludzi zostawiać w korpo -gdzieś mam zapisany artykuł z ln ile kosztuje odejście pracownika. Nawet kilkanaście tysięcy.

Szkoła trader21 chociaż chyba zacznę wypisywać do Wardegi aby posprawdzał tych traderów, Midelów i resztę towarzystwa poradnikowo kołczingowego, bo w obecnych czasach łatwo sprzedać kłamliwą legende o sobie samym...






W USA muszą coś zrobić z kodeksem pracy albo przy obecnej pozycji korporacji zaczyna wiele grup społecznych zaczyna się gotować i jak to zacznie kipieć to możemy mieć rewolucje październikową w USA...

kolejność wykonywania działań: zarabianie, oszczędzanie, inwestowanie, wydawanie. Wielu Amerykanów słyszy o tym jakie USA jest potężne i później się zastanawia, dlaczego z kolejności wykonywania działań zostały tylko 3 punkty, jeśli w UE są cztery i jakoś państwa żyją.

Jak wybuchł covid to byłem pewien, że wygra Biden.
Wybuch covidu
masowe zwolnienia
bez okresu wypowiedzenia
problemy z czynszami
spore zubożenie społeczeństwa
a gdzie kasa na służbę zdrowia, bo w USA nawet jak jest się ubezpieczonym to można dostać galanty rachunek od szpitala.
To BLM to był pretekst. Wcale bym się nie zdziwił jakby BLM był sztucznie nadmuchany przez media społecznościowe aby przykryć problemy ekonomiczne...

Oj w Polsce organizacje pracodawców i związki zawodowe powinny solidnie przysiąść i pogadać jak ma funkcjonować kodeks pracy. Mentzen dobrze mówił, że w Polsce prawo pracy jest tak sformułowane, że czesto nie da się go przestrzegać, ale za to mówienie o likwidacji państwowej inspekcji pracy bo jest rynek pracownika.....

A co do urlopów; chyba nie można chomikować urlopów od roku jeśli dobrze pamiętam

Można, tylko trzeba go wykorzystać do września kolejnego roku. Zaległy urlop z 2021 musisz wykorzystać do września 2022.
 
Może i nie można ale to się dzieje
Hm to prędzej czy później takie firmy będą miały kontrole inspekcji pracy bo ktoś złoży anonimowy donos -oj w Polsce jest jeszcze mocna przekorna mentalność i mimo wszystko też po latach PRLu jakoś nie zakorzenił się mit self made mana :roberteyeblinking:
Sam jestem ciekawy czy nawet Republikanie nie zrobią poważniejszej reformy prawa pracy w USA aby osłabić Demokratów. Choć kurczę przez to prawo no USA nie jest jakimś rajem dla imigracji.
Też mam wrażenie, że głosowanie w USA to jeszcze trudniejszy wybór niż nawet w Polsce: albo wariaci lewactwa albo prawactwa...
 
od 33
czy kredyty hipoteczne bez stałych rat są niekorzystne dla gospodarki?
Co sądzicie o tej odpowiedzi, że gdyby było Euro to byłoby lepie?


Polska przyszłość: druga Argentyna? Sejfy kupione? Kuźwa zacząłem sprawdzać ceny



A Donald Tusk razem z tą bandą Budków, Grodzkich i Sikorskich (tak teraz jest dobry moment, żeby mówić, że Lech Kaczyński doprowadził do katastrofy w Smoleńsku, tak trzeba podniecać psychofanów PO) powinni stanąć kiedyś przed sądem za jakąś zmowę w celu utrzymania władzy PiSu:
- wojsko ma mieć dostęp do informacji o obywatelach z ominięciem RODO
- skarbówka będzie mogła mieć dostęp do waszych kont, nawet jeśli nie jesteście podejrzani
- oj i jeszcze trochę gówienek zostało naprodukowanych przez PiS.





Grodzki, Sikorski, Tusk, Kidawa, Budka, Siemioniak, Schetyna - wysłać ich jako karny legion wojskowy na Ukrainę za defraudacje, bo nie wiem jak można dostawać prawie 20 mln zł na partie i tak pomagać Kaczyńskiemu...
 


Bardzo polecam. O Duginie, Putinie, geopolityce, walce sił geograficznych, sił cywilizacji. @klocuniek
Jest ważne byśmy jako cywilizacja pamiętali o wolności, prawie właśności, jednostce.




Ciekawie o Wagnerowcach, btw szef wagnerowcow z tatuazami SS denazyfikuje ukraińców, XD #onlyinrussia






Płk Lewandowski, trochę inaczej niż inni o wojnie i wykonie Rosjan


Ciekawie o Carze


Wow


Pewnie za duzo ich nie ma, ale jednak






Ruski mir


XD
 
Oj trudne te związki w PO: kłótnia w rodzinnie.




Kiedyś pisałem, że posłem powinny zostawać soby powyżej 35 roku życia. Teraz macie kolejny dowód: komendantem policji zostaje osoba która w patrolu nie jeździła ale decyduje o zamówieniach, ministrami sprawiedliwości osoby które nigdy nie zostały sprowadzone do parteru na sali sądowej, a Olga Semeniuk zostaje x mimo y...
 
Pod tym filmikiem był ciekawy komentarz:

Podsumowując: W filmie o zaletach wymieniałeś głównie zalety - klimatyczne - ukształtowania terenu - zwierząt - kultury i tradycji Więc zalety niepolityczne, na które nie mamy wpływu Natomiast w filmie o wadach mówiłeś o wadach głównie politycznych i zarobkowych, oraz wadach rynku Czyli gdyby zmienić rząd na bardziej dbający o pojedynczą osobę, oraz jakoś naprawić gospodarkę, to Polska byłaby prawie idealnym krajem dla jednostki Obejrzałem, podsumowałem, skończyłem.

Prawda?
 
To nie prima aprilis:(
Litwa i Estonia już mają blisko 15%.
Mimo tego, że mają EURo.

A teraz oglądam Wiadomości i mówią o zamachu w Smoleńsku...
... JPDL.
Co ciekawe ukraińscy politycy zaczynają mówić o Smoleńsku jak PiS: próba wkurzenia kolegi Merkel czyli Tuska? :korwinlaugh:
 
Jestem pod wrażeniem archeologii PiSowskich maskont



Kiedyś taką robotę można było znaleźć w Muzeum IV RP: nie rozumiem dlaczego PO sobie to odpuściło

Mentzen: może być ciekawiej niż w Hejtparku



od 35
Kręgosłup Owsiaka i jego niezależność oraz #wolnemedia #amerykańskiestandardy TVN

 
w sumie o tym już wstawiałem ale tutaj jest ładniej wytłumaczone
ten pan
1648902915512.png

sprawił, że jakiś idiota dostanie 4 tys. zł za chodzenie po pomniku -jak to mówią na mądrej głowie włosy nie rosną...
w jakiej organizacji sędziowskiej, na jakie protesty i do jakiej stacji chodzi jako ekspert można się domyśleć.
Zdelegalizować tą tęczową organizację sędziów...
od 20:00
 
Polska na tle reszty Europy jest nieźle przygotowana na derusyfikację energetyczną
Gdyby jeszcze PiS zaczął budowę elektrowni atomowej zamiast rozdawać kasę dla zarządu spółki odpowiedzialnej za to....
... a Tusk, którego nie zrobił i mówiący o walce o niezależność od Rosji -sam nie wiem kto jest gorszy...

Polskie samorządy <3

,,W mieście Łodzi, w mieście Łodzi gdzie bieganie nawet psom szkodzi"



Jakby to Balcerowicz powiedział: trzeba zrobić listę imion i nazwisk.
Dlaczego potrzebna jest Izba Dyscyplinarna tylko PiS to fatalnie zrobił odcinek milionowy.
Dr prawa, takie doktoraty można znaleźć na każdym Jarmarku Europa? Warto zobaczyć za co ona ma proces...






Szymon Hołownia: tego nikt się nie spodziewał, wszyscy byli w totalnym szoku!
 
@Bezimienny o mądrościach Skrzypczaka mówią w ruskiej tv, też ruska onuca jak Braun czy nie? :zakręcony:

Generał Skrzypczak to człowiek, który jest dowodem na to, że jak ktoś za regularnie chodzi do TVNu w roli eksperta to coś niedobrego się dzieje z jego głową.
Taki sam idiotyzm jak teksty, że Polska powinna wykorzystać wojnę na Ukrainie aby odzyskać Lwów. Chociaż nie: większy idiotyzm ponieważ Lwów przynajmniej ładniejszy od Warszawy i Kaliningradu :muttley:
Na cholera komuś 400 tys. Ruskich z Kaliningradu wcielonych do Polski?
 
Lis jest kurwa takim debilem, że to się w pale nie mieści. Mnie tam do pisu bardzo daleko, ale w obecnych czasach puszczanie czegoś takiego do druku to już jest spierdolenie max
W pełni się z Tobą zgadzam. Ci dziennikarze tak się odkleili, że są bardziej zgrzani niż politycy, zero myślenia o jakiś wspólnych wartościach. Banda debili, śmieją się z ruskich propagandystów, a są tacy sami.
 
Back
Top