Polityka

Te wszytkie wyklikane w 5m profile spolecznosciowe w wiekszosci generuja wiedzej animozji miedzy narodami niz przyjazni.
 
Odniósł sukces i został daleko od Polski, w którym byłby dla niego jedyną konkurencją. Przecież takiego przygłupa jak Petru i pseudogangstera Schetynę to Kaczafi rozstawia jak chce. A Tusk byłby dla niego zagrożeniem gdyby wrócił do Polski, jest jedyną osobą która może konkurować z Jarosławem. Zrobił co chciał, bo tak i tak w UE będzie atakowany, a tak przynajmniej ma spokój na swoim podwórku.
jednak geniusz... :boss:
 
wytlumacze to lopatologicznie. Jak myslisz, kto bedzie bardziej pomocny gdy bedzie trzeba zrugac polski rzad, np za ich podejscie do tzw uchodzcow. Tusk czy kandydat, ktorego popiera ten rzad? Analogicznie sytuacja bedzie wygladac co do innych zagadnien,ktore beda nie pomysli frau Merkel. Stad ta "walka".

Skoro im taki Tusk tam przeszkadza bo nie jest bezstronny to co ma powiedzieć obywatel Polski którego prezydent jest politykiem PiSu i robi wszystko co prezes rozkaże? Dlaczego ten prezydent zamiast stać na straży prawa, zamiast pomagać obywatelom pomaga tylko politykom swojej opcji politycznej? Ta sama sytuacja co z Tuskiem, ale starym zwyczajem wychodzi że PiSowi wolno, innym nie.
A prawda jest taka ze tu nie chodzi o bezstronność Tuska, ale chodzi o to że Kaczyński nie może przeboleć że Tusk jest szanowany za granicą i że piastuje taki urząd którego on nigdy nie dosięgnie bo nikt go tam nie wybierze i dlatego robił wszystko aby Tuskowi przeszkodzić, ale nie powie przecież że robił to z zawiści, więc jego sługi dodały że tu chodzi o stronniczość, uchodźców itd
 
:homer:

podaj kiedy w ostatnich 28 latach ktoś z niemieckiego rządu wysuwał pretensje terytorialne do Polski

Nie wiem. Trzeba by przeszukać wypowiedzi Niemieckich polityków z okresu zanim staliśmy się częścią IV rzeszy... Ale ja tego robić nie będę.

Zresztą były okresy w historii naszego kraju, że po kilkadziesiąt-kilkaset lat nie mieliśmy spięć z Niemcami, a potem nagle zabory, wojna światowa... Ukraina też z Rosją miała spokój, a nagle wszystko się popierdoliło, więc argument dość bez znaczenia...
 
Prawie mu się kadencja skończy na wybory 2019.

Ale będzie musiał złożyć ciepłą posadę w Brukseli dużo szybciej jeżeli będzie chciał wygrać wybory parlamentarne w 2019, bo jakby nie było trochę (od)budowanie poparcia trochę będzie trwało. Chociaż niewykluczone, że PiS do 2019 zdąży na tyle wszystkich powkurwiać, że nawet najzacieklejsi obrońcy tej partii zdenerwowani pójdą głosować na kogoś innego (i tu wraca Tusk, w białym garniturze, a Pawełek Graś idzie tuż za nim). Podobnie tak jak PiS nie wygrał tych wyborów, bo był lepszy od swoich politycznych rywali i dał lepsze obietnice, tylko PO podczas drugiej kadencji narobiła tyle afer i przekrętów, że część lemingów już miała dość. Do tego Donald uciekł, a Kopacz nie była w stanie uratować spadającego poparcia i rywalizować z Jarosławem, bo była po prostu na to zbyt słaba.
 
ale PIS zrobilo z siebie posmiewisko niesamowite, no ale do wyborow jeszcze troche, wiec wiekszego znaczenia to nie ma
jak to bylo Polak Wegier dwa bratanki? XD
 
Co karakany napisały?
Szkoda strzepic ryja.
Btw ktoś oglądał wiadomosci?to nie fejk?
comment_EqqRPChIg5xtYqIcstdFYpvuCeAvV8a9.jpg
 
Ciekawe czy na JSW mieli kija, czy marchewke ze tak ostentacyjnie sie podlozyl?
Szkoda, bo zawsze wydawalo mi sie, ze to sensowny facet...
 
Skoro im taki Tusk tam przeszkadza bo nie jest bezstronny to co ma powiedzieć obywatel Polski którego prezydent jest politykiem PiSu i robi wszystko co prezes rozkaże? Dlaczego ten prezydent zamiast stać na straży prawa, zamiast pomagać obywatelom pomaga tylko politykom swojej opcji politycznej? Ta sama sytuacja co z Tuskiem, ale starym zwyczajem wychodzi że PiSowi wolno, innym nie.
A prawda jest taka ze tu nie chodzi o bezstronność Tuska, ale chodzi o to że Kaczyński nie może przeboleć że Tusk jest szanowany za granicą i że piastuje taki urząd którego on nigdy nie dosięgnie bo nikt go tam nie wybierze i dlatego robił wszystko aby Tuskowi przeszkodzić, ale nie powie przecież że robił to z zawiści, więc jego sługi dodały że tu chodzi o stronniczość, uchodźców itd

Zapominasz o jednym Tusk na ten urząd zapracował swoją dupą i nie promowaniem polskiego przemysłu, poza tym wszystko się zgadza. I uprzedzę, nie głosowałem na PiS ale Tuska nienawidzę volksdojcza.
 
Zapominasz o jednym Tusk na ten urząd zapracował swoją dupą i nie promowaniem polskiego przemysłu, poza tym wszystko się zgadza. I uprzedzę, nie głosowałem na PiS ale Tuska nienawidzę volksdojcza.
Tusk zapracowal na ten urzad kolonizacja polskiego przemyslu i nie tylko przemyslu na modle niemiecka. Ja rowniez, nigdy nie glosowalem na PIS ale jakas taka, pewnie po czesci medialnie wykreowana nienawisc do Kaczynskiego nie przeslania mi realnego ogladu sytuacji.
 
Kto mieszka na zachodzie polski ten widzi od lat jak niemcy przejmują teren. Ludność to już tylko spolegliwi niewolnicy.
Mieszkam i potwierdzam. Połowa mojego miasta pracuje w niemczech za najniższą tam krajową (tania siła robocza dla szwabów, zaraz się odezwą głosy, dlaczego nie pracują w Polsce skoro to taki hurr durr kraj, ano dlatego, że poprzez lata niszczenia naszej gospodarki Polska niewiele ma do zaoferowania płacowo), 40% bab po 50tce z całego powiatu, ba dawnego województwa jeleniogórskiego jeździ myć dupy starym niemrom.
Będąc ostatnio w Świeradowie Zdroju zauważyłem, że zainstalowali już własnych lekarzy i terapeutów dla starej szwabii :)

:siara:

Dla takich przypadków jak ci, to aborcja powinna być obowiązkowa do 30 roku życia i bez wymaganej zgody rodziców...
tak tam skorygowałem ;)
 
Last edited:
Tusk zapracowal na ten urzad kolonizacja polskiego przemyslu i nie tylko przemyslu na modle niemiecka. Ja rowniez, nigdy nie glosowalem na PIS ale jakas taka, pewnie po czesci medialnie wykreowana nienawisc do Kaczynskiego nie przeslania mi realnego ogladu sytuacji.
Ale ja nie mam nic do kaczora, bo mi w przeciwieństwie do niektórych, tvn i inne niemieckie media mózgu nie wyprały. Robi swoją robotę lepiej na pewno niż tusku. A, że idealny nie jest, pokażcie tego kto jest. Część uchwał mnie wkurwia, bo godzą bezpośrednio we mnie, a obiecane obniżenie progu podatkowego jak nie było tak nie ma, a pma to dla mnie ogromne znaczenie bo prowadzę własną działalność i trzeba kombinować.
 
Mieszkam i potwierdzam. Połowa mojego miasta pracuje w niemczech za najniższą tam krajową (tania siła robocza dla szwabów, zaraz się odezwą głosy, dlaczego nie pracują w Polsce skoro to taki hurr durr kraj, ano dlatego, że poprzez lata niszczenia naszej gospodarki Polska niewiele ma do zaoferowania płacowo), 40% bab po 50tce z całego powiatu, ba dawnego województwa jeleniogórskiego jeździ myć dupy starym niemrom.
Będąc ostatnio w Świeradowie Zdroju zauważyłem, że zainstalowali już własnych lekarzy i terapeutów dla starej szwabii :)
Ja miałem na myśli to , że wykupują na zachodnich terenach Polski firmy gdzie ludzie tyrają za najniższą krajową. To samo markety i inne usrojstwa.
Nie chce mi się rozwijać tego tematu ale z fajnie prosperujących firm robią dwa ,trzy razy większe i obcinają systematycznie płace tak by osiągnąć dno.
 
:siara:

Dla takich przypadków jak ci, to aborcja powinna być legalna do 30 roku życia i bez wymaganej zgody rodziców...
Ja miałem na myśli to , że wykupują na zachodnich terenach Polski firmy gdzie ludzie tyrają za najniższą krajową. To samo markety i inne usrojstwa.
O tym chyba nie muzę pisać ;) Wystarczy porównać płace, Kaufland Zgorzelec obroty 4x wyższe niż w sąsiednim Kaufland Goerlitz, pensja w Pl 1900 brutto, DE najniższa niemiecka. Brak słów.
Mam znajomych, którzy pracują i tu i tu.

A do tych co tak bardzo plują na kaczora i chwalą unię i wchodzenie im w dupę, czy to jest wg was demokracja? Odpowiedzcie sobie uczciwie, czy wybierani chuj wie jak pachołki w unii spełniają zasady wyborów demokratycznych? Wg mnie nie i dlatego będę temu przeciwny. Jest to lukrowanie dupy układami i zasługami. Po co Polska walczyła z komuną skoro do niej wraca.
 
Last edited:
Polska niewiele ma do zaoferowania
Polska to znaczy kto? Budzetowka albo zaklady "panstwowe"? Czy polscy kułacy?

Przemysł stoczniowy ma się najlepiej od odśrodkowego zgnicia socjalistycznej utopii.

Ale lepiej *ć o Polsce w ruinie.

Ludzie nie rozumieja, ze chca zatrzymac procesami politycznymi zmiany technologiczne. Automatyzacja procesow produkcji jeszcze przyspieszy i zaden Tusk, Kaczor, Merkel ani Trump tego nie zmieni. Produkcyjnych miejsc pracy bedzie coraz mniej, niezaleznie od tego co sobie politycy wymysla.
 
O tym chyba nie muzę pisać ;) Wystarczy porównać płace, Kaufland Zgorzelec obroty 4x wyższe niż w sąsiednim Kaufland Goerlitz, pensja w Pl 1900 brutto, DE najniższa niemiecka. Brak słów.
Mam znajomych, którzy pracują i tu i tu.
herzlich willkommen in UE
 
Polska to znaczy kto? Budzetowka albo zaklady "panstwowe"? Czy polscy kułacy?

Przemysł stoczniowy ma się najlepiej od odśrodkowego zgnicia socjalistycznej utopii.

Ale lepiej *ć o Polsce w ruinie.

Ludzie nie rozumieja, ze chca zatrzymac procesami politycznymi zmiany technologiczne. Automatyzacja procesow produkcji jeszcze przyspieszy i zaden Tusk, Kaczor, Merkel ani Trump tego nie zmieni. Produkcyjnych miejsc pracy bedzie coraz mniej, niezaleznie od tego co sobie politycy wymysla.

Super czekam na to, ale marzę, że będzie to przeprowadzane uczciwie i jak najlepiej dla mieszkańców danego miejsca (nie na zasadzie sprzedaży i wyzysku słabszego przez silniejszego), ale to utopijne marzenia.
 
Super czekam na to, ale marzę o tym, że będzie to przeprowadzane uczciwie i jak najlepiej dla mieszkańców danego miejsca (nie na zasadzie sprzedaży i wyzysku słabszego przez silniejszego), ale to utopijne marzenia.
Przestan siebie traktowac jak zwierze w ZOO, ktore wymaga cos od opiekuna.
To jest wlasnie utopia: "ktos" ma zapewnic "mi" (kosztem - bo przeciez nic za darmo - kogos innego).
 
Właśnie o to mi chodzi, byśmy w końcu nie mieli tych "narzuconych" nam opiekunów, niemców, rusków, amerykanów i innych. Nic więcej.
I nie pisz głupot bo ja nic od państwa nie chcę, tyle by dało mi święty spokój. Prowadzę własną działalność nie potrzebuję "pomocy". Ale nieuczciwa konkurencja na zasadzie szwab u nas może ja u szwaba nie, to mnie wkurwia.
 
Przemysł stoczniowy ma się najlepiej od odśrodkowego zgnicia socjalistycznej utopii.
przemysl stoczniowy to promil tego co bylo wczesniej. Glownie to budowa sekcji pod inne stocznie, tudziez jakies mniejsze jednostki. Proponowalbym zapytac u zrodla, u ludzi, ktorzy tam pracuja a nie sugerowac sie propagandowymi bzdetami jakiegos pismaka
 
Exactly ;)
A no to trzeba tak od razu :) @Jakub Bijan ostatnio rozkminia spójność ideologiczną ancapów ;) to się może wypowiedzieć szerzej :)

wczesniej.
A no tak, bo wczesniej, jak górnictwo, to było narodowe hobby utrzymywane przez innych. To raz. Dwa, ze ma sie to nijak do zmian technologicznych, ktorym podlegaja procesy produkcyjne na calym globie.
 
A no to trzeba tak od razu :) @Jakub Bijan ostatnio rozkminia spójność ideologiczną ancapów ;) to się może wypowiedzieć szerzej :)


A no tak, bo wczesniej, jak górnictwo, to było narodowe hobby utrzymywane przez innych. To raz. Dwa, ze ma sie to nijak do zmian technologicznych, ktorym podlegaja procesy produkcyjne na calym globie.

W dużej mierze masz rację, ale nie zgadzam się na narzucanie nam de facto siłą, bo tak to można odebrać,
(kary za "nieekologiczność procesów wytwarzania energii węglem czy jak to niemiec zwał)
swoich chujowych technologii jak napędzanie wiatrem wiatraczków, których koszta NIGDY się nie zwrócą (koszt wykonania, montażu, koszt rocznej obsługi serwisanta), wiem co piszę, bo robiłem ostatnio taką analizę, tj. opłacalności farm wiatrowych na danym terenie.
Można to inaczej rozwiązać, ograniczyć w tych kurnikach zatrudnienie (szczególnie tych górniko-urzędasków, którzy dziennie pracują 2h), tak by było to opłacalne.
 
A no to trzeba tak od razu :) @Jakub Bijan ostatnio rozkminia spójność ideologiczną ancapów ;) to się może wypowiedzieć szerzej :)


A no tak, bo wczesniej, jak górnictwo, to było narodowe hobby utrzymywane przez innych. To raz. Dwa, ze ma sie to nijak do zmian technologicznych, ktorym podlegaja procesy produkcyjne na calym globie.
chodzi mi glownie oto, ze te firemki na terenach stoczni to tworza doslownie niewielki procent zeby nie powiedziec promil tego co produkowaly wczesniej te stocznie. Ogolnie to wartoby wziac pod lupe cala ta nierentownosc zarowno stoczni, kopalni jak i innych galezi polskiego przemyslu bo cos mi sie grubo wydaje, ze jest to zabieg celowy wg jakiegos tam planu. Po 89 roku nagle w Polsce nic sie nie oplaca i wszystko przynosi straty. Czy nie jest to, czasem choc troche dziwne?
 
O tym chyba nie muzę pisać ;) Wystarczy porównać płace, Kaufland Zgorzelec obroty 4x wyższe niż w sąsiednim Kaufland Goerlitz, pensja w Pl 1900 brutto, DE najniższa niemiecka. Brak słów.
Mam znajomych, którzy pracują i tu i tu.

A do tych co tak bardzo plują na kaczora i chwalą unię i wchodzenie im w dupę, czy to jest wg was demokracja? Odpowiedzcie sobie uczciwie, czy wybierani chuj wie jak pachołki w unii spełniają zasady wyborów demokratycznych? Wg mnie nie jest i dlatego będę temu przeciwny. Jest to lukrowanie dupy układami i zasługami. Po co Polska walczyła z komuną skoro do niej wraca.
Przykład z mojego podwórka. Była firma zajmująca się produkcją wagonów. Nawet za komuny ludzie dobrze tam zarabiali i godnie pracowali. Kilka lat temu większość udziałów kupili Niemcy. Zwiększyli kilkukrotnie liczebność załogi. Po roku przycinka płac i ciągłe straszenie zwolnieniami. Wśród pracowników terror , bezsensowne zakazy jak w obozie koncentracyjnym. Ludzie tam pracujący mówią o kapusiach wśród pracowników, którzy dostają dodatki za donosicielstwo. System płac polegał na niskiej podstawie ale wysokich premiach miesięcznych i dodatkowych w innych okresach roku. Gdy Szwab zatrudniał masowo na tych samych warunkach wielu ludzi skusiło się zostawiając inne firmy a nawet zamykali jakieś małe działalności jednosobowe i szli tam do pracy. Teraz ludzie ryczą jak woły a to nie koniec bo Szwab w pewnym momencie zamknie firmę by pozbyć się konkurencji i zostanie tylko "dziura" i bezrobotni.
 
Back
Top