Pogotowie informatyczne

8GB, ale już gdzieś czytałem że trzeba zwiększyć ilość pamięci rozruchowej czy jakoś tak, ale nie wiedziałem gdzie to zmienić, więc to olałem. Jak mam wprowadzić te zmiany?
 
Ilość pamięci rozruchowej....
start - uruchom - msconfig - rozruch - opcje zaawansowane - maksymalna pamięć.
 
Hmmm ciekawostka.
Juz chcialem kupowac mSATA (mialbym wiec dwa SDD: w slocie SATA i mSATA), ale zadzwonilem do serwisu Della, co sie okazalo: w moim modelu w tym miejscu jest karta WiFi. Wiec musialbym wymontowac WiFi by zmiescic w tamtym miejscu dysk mSATA (nie pytalem dalej, czy obydwa kontrolery sa, a kwestia jest "tylko" przestrzeni na urzadzenie, czy musialbym tez wymienic kontroler mPCIe na mSATA).
Poza tym przy instalacji mSATA traci sie gwarancje. Takze sprawa jasna :)

PS. Dla mnie to jakos jednak dziwne:
ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_vostro_notebook/vostro-3560_Owner's%20Manual_en-us.pdf

Moze chodzilo im o WWAN a nie WLAN?
 
Last edited:
@Grzechu dziś na noc zostawiłem laptop by ściągały mi się gale Matamoris. Budzę się, a tam zainstalowany Windows.8.1. (automatycznie, bo co jakiś czas padało pytanie o automatyczną aktualizację za 15min), więc spoko. Jaram się. Laptop "postawiony". Muszę jeszcze stworzyć dodatkowy punkt przywracania systemu. Acha i wyłączyłem usługę SkyDrive, bo mi zmniejszała wydajność mojego Samsunga :)

krok po kroku:

http://www.eightforums.com/tutorials/29426-onedrive-integration-windows-8-1-enable-disable.html

może komuś się przyda.
 
dobra za szybko się cieszyłem. Działa wszystko oprócz konfiguracji Fn + F2, Fn + F3, czyli ustawianie jasności ekranu. Spróbuje zaktualizować sterowniki za pomocą SW Update i może wtedy ruszy.
 
Mam tak problem, laptop przy starcie już od naciśnięta przycisku power strasznie głośno chodzi wentylator. Po około mniej niż minucie ucicha i chodzi prawie bezgłośnie. Wymieniłem pastę termo-przewodzącą, wyczyściłem wentylator i nadal to występuje. Jakieś pomysły? Może ktoś ma ten model?
 
Może ktoś ma ten model?
Jaki model?
Jeżeli wszystko wyczyszczone i się nie grzeje a jedynie na początku głośno chodzi, (zakładając że wentylator nie jest uszkodzony) sprawdź czy na stronie producenta laptopa nie pojawił sie nowy BIOS.
 
zapomniałem podać modelu... Asus 50ab. Wentylator 100% sprawny, myślałem żeby go jeszcze rozkręcić i naoliwić wentylator.
 
@Karton323 to raczej algorytm startowy, zapisany w BIOSie. Moj lapek tak samo, uruchamia sie, wentylator sekunde-dwie popracuje na maksa, a potem sie dostosowywuje do realnej temperatury procesora/komponentow.
 
uruchamianie wiatrakow na max rpm przy starcie to norma, sparwdzane jest w ten sposob czy kreca sie prawidlowo
 
To co piszecie to oczywiście prawda, ale załozyłem, ze koledze wyżej wcześniej laptop pracował inaczej i jest to spowodowane czymś innym.
 
Ok, zaktualizowałem BIOS i sytuacja poprawiła się. Laptop dalej głośno startuję, ale tylko 3 sekundy. Dzięki ;) Laptop kupiony jako uszkodzony i zrobiłem go na handel.
 
A ja kurde reinstaluje system... stery, aktualizacje, soft producenta... Dopiero potem moje appy :( ech...
 
A ja kurde reinstaluje system... stery, aktualizacje, soft producenta... Dopiero potem moje appy :( ech...
Pół dnia roboty (jeśli ma być dobrze zrobione). Ale jak już to ogarniesz to obraz systemu na dysk zewnętrzny i nastepnym razem po problemie ;)
 
Taaa.... Kupilem wiekszy dysk i chce to zrobic po bozemu na razie 168/177 aktualizacji W7 :)

No i kurde jak zawsze, czlek rozkrecil lapka, instaluje system, a tu cholery z UFC takim njusem :)
 
Jak sprawdzić poprawność zainstalowania sterowników do karty graficznej, oraz tego czy są one aktualne?
 
Nie wiem dlaczego google.com mi strona wczytuje sie 5 min lub wgl nie dziala. Nie dziala ona na firefoxie ani na internet explorer.
Nie wiem dlaczego tak sie stalo, to jest jedyna strona ktora nie moze mi sie uruchomic, a wiadomo jak bardzo jest pomocna -- POMOCY !!!
 
Od pewnego czasu nie moge pobierać przez przeglądarki.,mianowicie dochodzi do 99% z hakiem i jest błąd sieci. Pomoże ktoś?
 
Jestem debilem internetowym:

Mam router wifi (tp-link) i z niego w jakiś magiczny sposób pobieram internet. Niestety od pierwszego lutego się przeprowadzam i muszę ten internet pobierać w innym miejscu. W środę w innym miejscu pojawi się monter i wypowiadając, prawdopodobnie, jakieś zaklęcia podłączy mi w nowym mieszkaniu internet za pomocą tegoż routera.

Czy mogę potem tę magiczną skrzynkę wziąźć z powrotem do domu i chłonąć przez ostatnie trzy dni wiedzę z całego świata bez przeszkód? Czy router zostanie już zaklęty na nowo i nie zadziała w starym mieszkaniu?

Czy istnieją krasnoludki?
 
Czy mogę potem tę magiczną skrzynkę wziąźć z powrotem do domu i chłonąć przez ostatnie trzy dni wiedzę z całego świata bez przeszkód?
Jeżeli będzie ten sam operator i podobna opcja a nie skok z 1Mbps na 80Mbps to raczej nie powinno być problemów.
 
Back
Top