Podsumowanie wyników za 2021 Klubu WCA

Panowie konkret co się dzieje, że w tym roku WCA tak słąbo i Shocker tak słąbo? Konkrety. Analiza SWOT.

No właśnie, gdyby paru coś tam przegrywało to nie byłoby problemu. No a tak to faktycznie coś jest nie tak, tylko co?

- słabi trenerzy, skupieni na dodatek tylko na swoich największych gwiazdach
- head coach pozbawiony charyzmy, charakteru, bez tej iskry, któremu już się zwyczajnie nie chce. Nie czuje tego. Nie potrafi ułożyć dobrego game planu, nie potrafi reagować już podczas walki, ani pod kątem taktyki, ani pod kątem motywacji
- brak sparingpartnerów na równym poziomie (taki Janek musi sparować z małym grubasem Omielańczukiem przed walką z Adesanyą, albo z byłym słabym pięściarzem i kickboxerem Izu - to jest kurwa kabaret). Nie wiem skąd się wzięła taka powszechna opinia, że "w wca jest z kim robić". Właśnie niekoniecznie jest, szczególnie na zawodowym poziomie.
- nadmuchana atmosfera, gdzie każdy myśli, że jest gwiazdą i trenuje w elitarnym klubie. To bardzo źle działa na taką dzikość i głód, którą powinien mieć w sobie wojownik. Dlatego zawsze się mówi, że złe czasy produkują silnych ludzi, a dobre czasy słabych. Tam jest zdecydowanie zbyt cukierkowo, zbyt dużo poklepywania po pleckach. Zbyt dużo obiecywania złotych gór przez jednego wiecznie naćpanego menadżera zawodników.

To tak na szybko.
 
Ja się pobawię w teoretyka. Apogeum klubu to wygrana z Adesanyą Janka. Klub WCA gościł wielu świetny awodników do przygotowania do tej walki. Możliwe , że po sukcesie Janka nastapił tzw efekt ogrzewania się w jego blasku w związku z czym motywacja nieśwaidomie spadła. Ponadto wydaje mi się, że znacznie wzrosła ilośćfreaków w WCA oraz wywiadów z zaowdnikami WCA w WCA. Może to medialne zamieszanie przeszkadza w rozowju treningach zawodników.
 
- słabi trenerzy, skupieni na dodatek tylko na swoich największych gwiazdach
- head coach pozbawiony charyzmy, charakteru, bez tej iskry, któremu już się zwyczajnie nie chce. Nie czuje tego. Nie potrafi ułożyć dobrego game planu, nie potrafi reagować już podczas walki, ani pod kątem taktyki, ani pod kątem motywacji
- brak sparingpartnerów na równym poziomie (taki Janek musi sparować z małym grubasem Omielańczukiem przed walką z Adesanyą, albo z byłym słabym pięściarzem i kickboxerem Izu - to jest kurwa kabaret). Nie wiem skąd się wzięła taka powszechna opinia, że "w wca jest z kim robić". Właśnie niekoniecznie jest, szczególnie na zawodowym poziomie.
- nadmuchana atmosfera, gdzie każdy myśli, że jest gwiazdą i trenuje w elitarnym klubie. To bardzo źle działa na taką dzikość i głód, którą powinien mieć w sobie wojownik. Dlatego zawsze się mówi, że złe czasy produkują silnych ludzi, a dobre czasy słabych. Tam jest zdecydowanie zbyt cukierkowo, zbyt dużo poklepywania po pleckach. Zbyt dużo obiecywania złotych gór przez jednego wiecznie naćpanego menadżera zawodników.

To tak na szybko.
Dzięki za bardzo rzeczowy komentarz. Takich właśnie brakuje na forum lepiej pośmiać się z Akopa ( sam biję się w pierś).
 
Ogólnie trener Jocz czy ma charyzmę czy jej nie ma jest najbardziej utytułowanym trenerem w PL. Jankowki nie pasował widocznie teren Kościelski. Ponadto pamiętajmy , żę to jak ktoś zachowuje się przed kamerami nie znaczy, że taki jest w życiu. Paru prospektów niestety nie chwyciło Kijańczuk , Gniadek czy Gutowski patrząc na skalę hypeu czy potencjałui. Trening to nie walka przykłądy są też na innych Gymach Longer w Poznaniu czy nawet Arachionie. Ten temat jest pewnie pokłosiem tego co powiedział Janek, że sami zasntawiają się co się stalo co przestało funkcjonować i omawiają to w swoim gronie. ( ciekawe czy książe w przebraniu pikaczu też został na to spotkanie zaproszony - przepraszam musiałęm ;) .
 
Jakie ma zdanie kto kogo policzył !!? Ani się obejrzymy a ARTNOX będzie monopolizował podium. Jak dla mnie Pudzian reprezentuja WCA bo przecież Anzor to członek staffu WCA.
 
Plan naprawczy wg mnie:
- zakaz wywiiadów poza jednym wyznaczonym dniem
- likwidacja stolu do ping ponga
- zatrudnienie nowych trenerow od stojki zapasow i bjj ( odmłodzenienie teamu)
- celeberyci / influencerzy na grupach amatorskich nie zawodniczyjch
- wymuszenie od Akop finalnej decyzji czy po raz 3 wraca do mma czy nie?
-
 
Plan naprawczy wg mnie:
- zakaz wywiiadów poza jednym wyznaczonym dniem
- likwidacja stolu do ping ponga
- zatrudnienie nowych trenerow od stojki zapasow i bjj ( odmłodzenienie teamu)
- celeberyci / influencerzy na grupach amatorskich nie zawodniczyjch
- wymuszenie od Akop finalnej decyzji czy po raz 3 wraca do mma czy nie?
-
A to akurat dlaczego, ping pong bardzo dobrze działa na refleks i na koncentrację
 
Myślę że nie może się obejść teraz bez takiego samego zestawienia odnośnie klubu Mirka Oknińskiego. Skusi się ktoś?
 
Myślę że nie może się obejść teraz bez takiego samego zestawienia odnośnie klubu Mirka Oknińskiego. Skusi się ktoś?
wiekszej roznicy by nie bylo w wca statystyki zawyzaja pudzian i azhiev a w wilanowie bracia oleksiejczuk reszta walczy rzadko lub raz wygrywa raz przegrywa
 
wiekszej roznicy by nie bylo w wca statystyki zawyzaja pudzian i azhiev a w wilanowie bracia oleksiejczuk reszta walczy rzadko lub raz wygrywa raz przegrywa
No ja się nie zgodzę, wydaje mi się ze u Mirasa byłoby o wiele więcej na +
Ale to tylko moje przepuszczenia, chętnie zobaczyłbym takie podsumowanie
 
Smutno wyglądało jak naroźnik byłego mistrza UFC gdzieś był w PL z Kijańczukiem gdy KSW 65 odbywało się w Gliwicach.
Może warto też przetasować skład i odrzucić mniej reprezentatywne jednostki.
Całkowite premeblowanie teamu trenerskiego:
- trener stójki - Zabor
- trener bjj - Filip Sadowski
- tener zapasów - Roszkiewicz
Head C0ach - Piotr Jeleniewski
 
Wiem co napiszecie Zabor jaki ZAbor? Dawajcie swoje pomysły proszę też nie żartować w tym temacie z Akopa bo on w odróżnieniu od nas "szanuje kobiety więc szanuje siebie.":)
 
Back
Top