Podludzie

Działacz społeczny i aktywista miejski. Mieszkanie prawem, a nie towarem. Zawsze po stronie wykluczonych. Założyciel ruchu
@AkcjaRestart
. Student
@uniwroc
Bardzo bystry jegomość, nie ma co
View attachment 25385
A daj pan spokój. Ja zatrudniam kilka osób i niektóre nie wiedzą, że płacą podatki. Jedna laska była zdziwiona, że z umowy o pracę nie dostała tylko ile na umowie.
Jak się dowiedziała ile mnie kosztuje jej umowa (brutto + składki pracodawcy) to już w ogóle usta szeroko otwarte. Jak przemnożyłem jej to przez ilość osób zatrudnionych to się zgubiła po drodze.

W przypadku osób które prowadzą sklep 100% prywatnie to jeszcze dochodzi fakt, że mogą być na minusie w jakimś miesiącu i co wtedy? Też będzie partycypował w stracie tak jak chciał w zysku? Wiadomo że nie.

Jak komuś nie pasuje zapis umowy to niech jej nie podpisuje i szuka takiego miejsca pracy gdzie mu się spodoba albo niech sam założy działalność. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zostać prezesem i zacząć liczyć zyski.
 
A daj pan spokój. Ja zatrudniam kilka osób i niektóre nie wiedzą, że płacą podatki. Jedna laska była zdziwiona, że z umowy o pracę nie dostała tylko ile na umowie.
Jak się dowiedziała ile mnie kosztuje jej umowa (brutto + składki pracodawcy) to już w ogóle usta szeroko otwarte. Jak przemnożyłem jej to przez ilość osób zatrudnionych to się zgubiła po drodze.

W przypadku osób które prowadzą sklep 100% prywatnie to jeszcze dochodzi fakt, że mogą być na minusie w jakimś miesiącu i co wtedy? Też będzie partycypował w stracie tak jak chciał w zysku? Wiadomo że nie.

Jak komuś nie pasuje zapis umowy to niech jej nie podpisuje i szuka takiego miejsca pracy gdzie mu się spodoba albo niech sam założy działalność. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zostać prezesem i zacząć liczyć zyski.
Lewemu nie wytłumaczysz
 
Lewemu nie wytłumaczysz
Najlepszą opcją by była sytuacja z zamianą miejsc - ktoś jest taki głupio mądry to na miesiąc zostaje właścicielem sklepu i od jutra on wszystko ogarnia. Tylko nikt swojego biznesu nie zaryzykuje dla takiego eksperymentu. Przydała by się opcja "zapisz życie". Raz dwa takie ananasy by się naprostowały.

Ja swoich uświadamiam ile mam pracy poza tym jak jestem w sklepie. I doskonale to wiedzą. Dodatkowo wielkie zdziwienie było jak się dowiedzieli, że na jdg odpowiada się całym majątkiem za jakieś przypały. W ogóle nie ma wiedzy na takie tematy.
Już kilka razy tłumaczyłem jak się nalicza urlop albo jakie są różnice zlecenie vs UoP.
 
2383991256_nie_jestem_rasista.jpg
 

Idealnie i bardzo mądrze mówi

Bardzo mądrze ten pan poseł mówi. Została naruszona nietykalność posła, czego siniak dowodem. Albo mi się coś pomyliło, albo on sam się przewrócił, co zaowocowało siniakiem, a więc naruszeniem nietykalności posła, więc to on sam jest winny tej zbrodni, więc powinien zostać aresztowany i postawiony w stan oskarżenia i skazany za przestępstwo którego się dopuścił i które zgłasza. Logic, bitch!
 
Skoro konczymy zabawę, to konczymy. Idąc ta logiką proponuję, by Wojsko i SG zaczęły korzystać z ostrej amunicji by rozgonić lewakow z granicy.

Maja być dymy, jebać poprawność polityczną i jakies tam prawa (pod)człowieka
Lewaki jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa, a nawet wytargały najcięższe działa.
IMG_20210826_090134.jpg
 
Back
Top