Piłka nożna

Mimo, że nie przepadam za włoskimi piłkarzami tak muszę przyznać rację. Zawsze szanuje przywiązanie do barw klubowych. Tym bardziej szkoda mi Gerrarda, że odchodzi do jakiegoś tworu z nowego jorku.
Gerrard poszedł na łatwiznę. Chce się dalej wyróżniać, grać pierwsze skrzypce, z tym, że na niższym poziomie. Pójście śladami Beckhama czy Henry'ego to zwykłe odcinanie kuponów, przygoda piłkarska, na pewno nie wyzwanie. Mam do niego lekki żal, bo mógłby pociągnąć jeszcze dwa sezony w Liverpoolu, a następnie skończyć karierę. Niestety Stevie doskonale wie, że Liverpool raczej niczego wielkiego już nie wygra, w dodatku jest świadom, że młodzież niebawem będzie stąpać mu po piętach, więc zwyczajnie idzie na piłkarską emeryturę. Wybrał bezpieczną alternatywę, wiedział, że takim ruchem nikomu się nie narazi, bo kibice zwyczajnie mają w nosie soccer. Gdybym wiedział w trakcie Euro, że kiedykolwiek opuści klub, wygarnąłbym mu podczas rozmowy ;)
 
Co sędzia zabrał przy faulu na Neymarze, to oddał przy drugiej bramce, gdzie Messi na legalu przyjął piłkę bicepsem i popierdolił asystować. Od dawna mówiłem, że Mallenco to jeden z gorszych arbitrów w Hiszpanii, a notorycznie dostaje duże mecze.

Zgadzam się, sędzia był najsłabszy na boisku. Osobiście podobał mi się meczyk i bardzo cieszy zwycięstwo z wymagającym Atletico.
 
"Nagroda "Andrésa Iniesty" dla Andrésa Iniesty za bycie Andrésem Iniestą"
:D

Jeszcze Luiz w 11, przecież to jest gorsze od Oskarów :]
 
Mama nie uczyła Messiego, żeby rąk w kieszeni nie trzymać?

/co ten koleś zaczął tak sapać na eurosporcie?/

5460503588783122_0d7302bedb83cd4434a276e58519e297009d82787b35a890145cac1c5daf5475_large


Ja słyszałem, ze niektórzy dochodzą gdy Leo gra, ale myślałem, ze to tylko mit ...
 
Last edited:
Messi wyprzedił Neuera.. Szkoda,że nie ma minki facepalmu bo bym jej użył. Tak samo jak rok temu wyprzedził Ribery'ego. Bo jest dobrym chłopcem, czy za co? Di Maria na 10 miejscu, za Jamesem...

Obecności Iniesty i Luiza nie skomentuję... Powiem jedynie, parafrazujac Tuwima: pies Was jebał, tam tych dziennikarskich patafianów.
 
Czyli bramkarz chyba nigdy nie zdobędzie ZP, a gra na MŚ jest chuja warta i można zawinąć się stamtąd w tydzień.
 
Iniescie nawet trzy osoby dały pierwsze miejsce.

@TwardyB jak Casillas nie dostał w 2012 to tym bardziej Neuer nie miał czego szukać w tym roku ...
 
Neuer 2014 > Casillas 2012.
Z tej trójki, wg mnie Złota Piłka powinna właśnie pójść do Neuer'a.
 
Ahahaha, dopiero teraz zobaczyłem 11 roku:D Jest Luiz i Silva, a nie ma Godina. Jest Iniesta, a nie ma choćby Fabregasa czy Pogby. Fucking joke.

@ridz
Pirlo to teraz już też taki człapak, dobrze tylko wolne strzela.
 
Bez spiny o tę jedenastkę roku, bo wybierali ją piłkarze. Piłkarz niekoniecznie musi być przy okazji wielkim fanem swojego sportu i ogarniać, co grajek z Barcelony czy PSG robił w tym roku. Grał taki jeden obrońca z drugim przeciwko Inieście trzy lata temu i pamięta jak go blady dymał bez wazeliny, stąd takie, a nie inne wyniki.
 
Obejrzałem zestawienie jak głosowali poszczególni trenerzy, kapitanowie etc. i opadły mi ręce. Kurwa jak na Eurowizji :D Panuje zwyczaj "swój swojemu" :D Np. trójka Kompany'ego
1. Courtois 2. Hazard 3. Robben - Holendra na podium w pełni rozumiem, ale reszta?

CR też zaszalał
1. Ramos (!) 2. Benzema 3. Bale :D
Messi
1. Di Maria 2. Iniesta 3.Mascherano

Takich kwiatków jest w chuj: Falcao dający Jamesa na pierwszym, Schwensteiger zapominający, że istnieją inne nacje oprócz niemieckiej czy afrykańscy piłkarze hurtowo głosujący na Yayę Toure.

Tęsknię za czasami, gdy Złotą Piłkę przyznawali wyłącznie dziennikarze. Znacznie mniej wtedy było kontrowersji. Ach ten stary piernik Blatter, czego się nie chyci to spierdoli :D
 
Akurat w tym roku jest git, chociaż z podium nie wszyscy się zgadzają. Jednak zauważ, że gdy plebiscyty Fifa i France Football połączyły się to poziom spadł. W poprzednich latach kontrowersji było sporo. Chodzi mi o to, że ten plebiscyt był obiektywniejszy, gdy był tylko w rękach dziennikarzy.
 
Back
Top