Piłka nożna

Juventus pozbywając się Matriego (transfer przesądzony) bedzie szukał typowej "9". Jesli Robert poszedłby do Juve grałby na bank, bo byłby jedynym napastnikiem srodkowym. Byłoby miło:-)
 
Wielkie brawa dla Lewandowskiego, forma na Euro jest. Cieszy postawa Kuby i Piszczka.



Bayern miał się oszczędzać przed finałem LM a wyszli w mocnym składzie.
 
Juve niepokonane !



Natomiast ciekawie w Anglii gdzie City przegrywa 1-2 a United prowadzi 1-0 ;)
 
Nie wierze, ze City z QPR przegra mistrzostwo. To w przyszlym sezonie final LM Borussia - Juventus ?:D
 
Coś nieprawdopodobnego dziś się w Anglii działo. Szkoda, że to ten niewłaściwy Manchester triumfuje na koniec.
 
Nie mam czasowników aby opisać to co się stało to jest coś czego chyba nie idzie zrozumieć.Za to właśnie kocham piłkę nożną.
 
Nienawidzę City i ich filozofii polegającej na budowaniu drużyny na petrodolarach, ale zasłużyli na mistrza.



Dwie moje drużyny (Legia i United) przegrały tytuł w ostatnich kolejkach :(
 
Na wygrywali się wcześniej to teraz inni mogą :-)

W przekroju całego sezonu City zasłużyło na tytuł, ale to ManU go straciło mając jeszcze parę kolejek temu 7 pkt przewagi, przecież po meczu z Arsenalem niebieska część Manchesteru była we łzach, ale taka jest piłka.
Niech Bayern wygra LM bo inaczej Chelsea zabierze miejsce Kogutom, dzisiaj Szczęsny bez błysku czyli co szczał to bramka.
 
może nie taki tragiczny, w lidze 2 miejsce i to tylko przez różnice bramkową z drużyną, która wydała w ciągu ostatnich 2-3 lat z 500 mln funtów na budowanie zespołu. kolejny arsenal ma aż 19 punktów mniej.



fakt,że zawalili lige mistrzów przez lekceważenie szwajcarów ,a lige europejską bezczelnie olali



mam nadzieję ,że chociaż kupią 2-3 zawodników pokroju Younga , Valencii czy Naniego, dodatkowo jeden solidny obrońa by się jeszcze przydał na zamianę no i największa choroba zespołu to bramkarz - de Gea - chyba najsłabszy ze wszystkich czołowych europejskich klubów.
 
Jak dobrze , że BvB wygrało. Jak ja nienawidzę Bayernu.. Może teraz też stwierdzi ich prezes , że i tak sa lepsi od BvB ? A Schweinsteiger powinien czerwoną kartkę wyłapać za te faule w końcówce. Brawo BvB!







Ale jajca były w PL... W ostatnich dwóch minutach 2 bramki i mistrzostwo jednak dla City.
 
@elson
Nie trzeba kupować kolejnych skrzydłowych, za to koniecznie trzeba wzmocnić środek pomocy. De Gea w następnym sezonie będzie lepszy, a jeśli nie to śmiało można stawiać na Lindegaarda (właściwie to bardziej ku niemu bym się skłaniał) ;)
 
@elusive



mi chodziło bardziej o poziom nowych zawodników niż pozycje , potrzebni są zawodnicy którzy w końcu Ryanowi i Paulowi pozwolą przejść na emeryturę. niby polują na Kagawę z BvB ale na pewno nie będzie błyszczał w pierwszym sezonie gry na wyspach.



z jednej strony Ferguson nie wyda na zawodnika 30-40mln baniek mając niemal pewność, że odrazu może go wrzucić do pierwszego składu



z drugiej skauci MU mają dobrego nosa w wyszukiwaniu talentów tylko to opcja na kilka lat ,a nie na kolejny sezon
 
577775_347123648674422_135708723149250_804080_139375773_n.jpg
 
@elson
Przypadek Berbatova podpowiada mi, że nieprędko Alex wyrzuci ponad 30 mln funtów, nawet jeśli będzie to we własnej osobie W. Sneijder czy inny playmaker. Scholes w obecnym wieku niestety ale jest niezastąpiony tylko wtedy, kiedy United ma piłkę. Może zaskoczę co poniektórych, ale odpuściłbym do niedawna uważany za najlepszy duet środkowych obrońców na świecie Vidić - Ferdinand. Pierwszy od meczu w Bazyleii jest kontuzjowany, drugi jest kontuzjogenny, w dodatku zdarzają mu się błędy, które tak doświadczonemu obrońcy nie przystoją.
 
1312155_full-lnd.jpg








No więc już oficjalnie złoty but i pichichi ląduje do Lionela Messiego z rekordem wszechczasów 72/50.



La Ligę zakończył Real z dorobkiem 121 goli i 100 pkt.
 
"Nic nie może być lepsze od:

8 tytułów mistrzowskich.
Awansu z Serie B.
Coppa Italia (miejmy nadzieję, że dwóch).
4 Superpucharów Włoch.
Ligi Mistrzów.
Superpucharu Europy.
Pucharu Interkontynentalnego.
Bramki strzelonej Fiorentinie.
Gola w stylu Del Piero.
Gola w Tokio.
Moich łez.
Gola w Bari.
Gola przewrotką w derbach.
Gola dla Avvocato.
Wyciągniętego języka w meczu z Interem.
Asysty przy golu Davida.
Gola numer 187.
Gola w Niemczech.

Gola w Berlinie.

Gola strzelonego Frosinone.

Tytułu króla strzelców w Serie B.

Tytułu króla strzelców w Serie A.

Owacji na stojąco na Santiago Bernabeu.

704 spotkań w koszulce Bianconerich.

289 bramek.

Rzutu wolnego oznaczającego Scudetto.

Tego gola z Atalantą.

Każdego rekordu.

Koszulki z numerem '10' i nazwiskiem Del Piero.

Opaski kapitańskiej.


Nic, z wyjątkiem... tego, co mi daliście przez te 19 lat.

Jestem szczęśliwy, że się śmialiście, dopingowaliście, płakaliście, śpiewaliście oraz krzyczeliście dla mnie i razem ze mną. Żaden inny kolor nie będzie dla mnie jaśniejszy niż biało-czarny. Sprawiliście, że moje marzenia się spełniły. Dziś, ponad wszystko inne, pragnę Wam powiedzieć - dziękuję.


Zawsze po Waszej stronie,

Alessandro".


źródło: alessandrodelpiero.com


Tymczasem JuvePoland.com podaje:

Dziennikarze Giornale di Puglia podali informację, która - jeśli okaże się prawdą - ucieszy miliony kibiców na całym świecie. Już jutro zarząd Juventusu ma podobno ogłosić, iż Alessandro Del Piero (na zdjęciu) przedłuży kontrakt z klubem!

Redakcja wspomnianej gazety podaje, iż wczoraj popołudniu osoba bliska środowisku Juventusu poinformowała telefonicznie, iż zarząd turyńskiego klubu przygotowuje tifosim Starej Damy niespodziankę... którą ma być ogłoszenie, iż Alessandro Del Piero zostaje w klubie na kolejny rok. Ma do tego dojść już jutro.

Ogłoszenie ma zostać podane jutro zaraz po meczu Juventusu z Atalantą. Ma to być "wisienka na torcie", jakim jest 30. scudetto Bianconerich. Ale pozostanie do dyspozycji Antonio Conte na kolejny sezon, w trakcie którego Stara Dama będzie walczyć już na trzech frontach - z prestiżową Ligą Mistrzów włącznie. Kontrakt Del Piero ma opiewać na kwotę o 2 miliony euro wyższą niż obecny - w ramach premii. Wygląda więc na to, iż kapitan Juventusu będzie miał szansę powalczyć na arenie europejskiej w koszulce klubu, którego jest już legendą. Do tego spędzi w Turynie 20-sty rok z rzędu!

Czekamy oczywiście na oficjalne potwierdzenie tej informacji.
Wierzę że ta bramka z dziś nie była ostatnia!
 
po woli odzyskuje głos po wczorajszym meczu City z QPR. Nie pamiętam kiedy mnie tak mecz ucieszył. Po stronie City jestem od 2004 roku pamiętam czasy kiedy zakładałem moją bardzo starą koszulkę City i mi mowili, ze mam podróbkę bo nie ma czegoś takiego jak Manchester City tylko jest United (czasy jak grali na zapleczu PL) Wczoraj w tej koszulce świętowałem mistrzostwo ;)
 
@Painkiller
Jako kibic United gratuluję zwycięstwa, ale za rok odbieramy to co nasze ;)

Pamiętny wolny Seby ;)
 

Byli reprezentanci Polski podejrzani o korupcję










Prokuratura apelacyjna we Wrocławiu postawiła kolejne zarzuty w sprawie korupcji w polskim futbolu. Jak poinformował blog Piłkarska Mafia, zarzuty o ustawianie meczów usłyszało 29 osób, w tym byli reprezentanci Polski.







Według blogu Piłkarska Mafia, sprawa dotyczy korupcji w klubie GKS Bełchatów, kiedy ten występował w drugiej lidze. Podejrzane spotkania miały miejsce w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004 i w całym sezonie 2004/2005. Wtedy właśnie GKS Bełchatów uzyskał awans do Ekstraklasy. W sumie chodzi o 33 mecze.



Na liście nie brakuje znanych nazwisk. Zarzuty postawiono m.in. byłym reprezentantom Polski Radosławowi M. (obecnie Widzew Łódź) i Łukaszowi G. (obecnie Wisła Kraków). W gronie podejrzanych są także - Dariusz P. (obecnie Śląsk Wrocław), Aleksander P. (obecnie Zagłębie Lubin).












Blog Piłkarska Mafia podaje, że niektóre osoby przyznały się do winy. Pieniądze na łapówki miały pochodzić z premii zawodników.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 450 osobom: sędziom, trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G.

W kwietniu 2009 r. wrocławski sąd okręgowy m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która "ustawiała" wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia, skazał na cztery lata więzienia b. prezesa tego klubu Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha, pseud. Fryzjer, na 3,5 roku więzienia.

W maju 2010 r. sąd apelacyjny utrzymał wyrok dla "Fryzjera", a Milewskiemu obniżono karę do trzech lat więzienia. Na ławie oskarżonych zasiadło wówczas 17 osób - działaczy Arki, obserwatorów PZPN, sędziów i jeden piłkarz. Wszyscy zostali uznani za winnych, ale sąd apelacyjny zmienił częściowo wyroki dziewięciu oskarżonym, obniżając w większości zasądzony wcześniej wymiar kar.

We wrześniu 2009 r. na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i grzywnę w wysokości 100 tys. zł kielecki sąd skazał b. trenera Korony Kielce Dariusza W. Wobec jego asystenta Andrzeja W. sąd orzekł karę dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny. Pod koniec grudnia 2010 r. 27 osób - głównie działaczy i piłkarzy Górnika Polkowice, oskarżonych o kupowanie meczów - dobrowolnie poddało się karze. Sąd Rejonowy w Lubinie skazał ich na kary więzienia w zawieszeniu oraz wysokie grzywny.

INTERIA.PL/PAP
 
Back
Top