Piłka nożna

Rada Drużyny Śląska Wrocław w imieniu całego zespołu oświadcza, że intencją żadnego z zawodników naszej drużyny nie było obrażanie klubu Legii Warszawa.



Podczas mistrzowskiej fety w Rynku wspólnie z wrocławskimi kibicami świętowaliśmy największy sukces w naszej karierze. Emocje, które nam towarzyszyły, były ogromne. Kilkanaście tysięcy sympatyków naszej drużyny wiwatowało na naszą cześć, zachęcając nas do wspólnego śpiewania stadionowych pieśni, sławiących Śląsk Wrocław. Daliśmy się porwać tym emocjom, włączając się do wspólnego śpiewania piosenek, które doskonale znamy z naszych meczów: "Mistrz, mistrz, WKS", "Cała Polska w cieniu Śląska" i tym podobnych.



W pewnym momencie zaintonowana została nieznana nam wcześniej piosenka, której nigdy dotąd nasi kibice nie śpiewali. Chcąc dalej radować się z naszymi sympatykami, usiłowaliśmy niejako odgadywać jej kolejne słowa, by nadal podtrzymywać wspólne śpiewy. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z jej przesłania i z tego, że jest to piosenka obrażająca Legię Warszawa, w której mamy wielu boiskowych kolegów oraz przyjaciół. Część z nas przestała ją nawet w pewnym momencie śpiewać - niektórzy dlatego, że zorientowali się w jej treści, inni z powodu zwyczajnej nieznajomości jej słów.



Jest nam bardzo przykro, że nieświadomie obraziliśmy kibiców i piłkarzy Legii. Przepraszamy, jeśli nasze nieumyślne zachowanie kogokolwiek uraziło.



Rada Drużyny Śląska Wrocław





Fajne tłumaczenie Śląska odnośnie przyśpiewki o Legii.
 
ano w normalnych ME tez nie ma meczu o 3cie, mam nadzieje, ze wlasciwa reprezentacja dojdzie tak daleko jak mlodziki xD







edit:



co spiewal slask za piosenke?
 
"...nieświadomie..." co za matoły, kto w to uwierzy ? Powinni im sporą karę finansową zafundować za takie przyśpiewki.
 
Gornik Zabrze i widzew Lodz bez licencij na gre w Ekstraklasie maja 5 dni na odwolanie sie. Chyba Cracovia jednak nie spadnie
 
Gornik Zabrze dostanie prawdopodobnie licencje bo tu chodzi o stadion w przypadku widzewa o finanse i brak sporej ilosci dokumentow wiec moze byc trudniej, a LKS raczej nie ma lepszej sytuacji od widzewa wiec Cracovia w ekstraklasie
 
Górnik mnie nie interere, Widzewa by mi było szkoda, Mam dużo kumpli widzewiaków więc automatycznie czuje sympatie dla RTS'u
 
@Hang



A za co niby te kary?? Jest to poniekad "prywatna" feta i z jakiej racji maja byc kary od PZPN?
 
No to Cracovia znowu pewnie zostanie uratowana. Ach...czy w naszej lidze może być normalnie?
 
@TwardyB



a za co niby Stilic dostal kare? Musi byc jaki przepis, ze pilkarze nie moge obrazac innych druzyn czy cos w tym stylu ( chodzi chyba o Komisje Ligi a nie pzpn)
 
@TwardyB







Gdzie ja napisałem, że od PZPN ? Klub powinien ich ukarać. Myślę, że włodarze Śląska oczekują od swoich piłkarzy nienagannego zachowania i bycie wzorem do naśladowania. No chyba, że wizerunek jest dla nich obojętny i sam właściciel będzie też rzucał mięsem :P
 
No ja dobrze wiem, ze Stilic dostal kare i dalej nie rozumiem jej. A jesli to bedzie kara od wlodarzy Slaska, to jak najbardziej maja prawo do tego.
 
1. Regulamin Dyscyplinarny PZPN zwany dalej • regulaminem • stosuje się wobec
członków władz, klubów zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej zwanym dalej
• PZPN • oraz wobec zawodników, trenerów, sędziów, obserwatorów, delegatów
i menedżerów ds. piłkarzy, jak również działaczy sportowych tych klubów i innych
organizacji będących w strukturach PZPN.
2. Podmioty wymienione w ust. 1 ponoszą odpowiedzialność za popełnione
przewinienia dyscyplinarne na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.
3. Kluby, zawodnicy, trenerzy, sędziowie, obserwatorzy, delegaci, menedżerowie
ds. piłkarzy i działacze są zobowiązani do postępowania zgodnego z zasadami
lojalności i sportowego zachowania.
4. Kluby ponoszą odpowiedzialność za zachowanie swoich zawodników, działaczy,
kibiców oraz innych osób pełniących funkcje podczas meczu na zlecenie klubu lub
PZPN (organu prowadzącego rozgrywki).
5. Przewinieniem dyscyplinarnym jest nieprzestrzeganie statutu, uchwał, zarządzeń,
regulaminów, wytycznych oraz orzeczeń organów jurysdykcyjnych i dyscyplinarnych



To chyba podchodzi pod niesportowe zachowanie i Komisja ligi juz rozstrzyga jakie kary
 
546514_10150946756243304_257001858303_9842527_224850414_n.jpg
 
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak Robert poprawił swoją grę tyłem do bramki. Niby wygląda na takiego chudego patyczaka, łatwego do przepchnięcia, a zabranie mu piłki graniczy praktycznie z cudem. Złośc i frustracja na twarzach Badstubera i Schweinsteigera to jeszcze większy powód do radości. Do tego Robert jest piłkarzem, który nie ma już kompleksów przy "gwiazdach" światowego formatu !?



Jeśli ten chłopak poprawi swoją skuteczność to możemy mieć z niego wiele radości ...
 
5-2 dla BVB ,trzy gole Lewego,dwie asysty Kuby i jedna Piszczka.

Ja nie tylko jestem pod wrażeniem Roberta ,ale wszystkich polaków grających w Dortmundzie.Co prawda Lewy zaliczył największy progres w ostatnim sezonie z naszych rodaków,ale nie zapominajmy o Kubie który teraz regularnie gra i o Piszczku który jest najlepszym prawym obrońcą w Bundeslidze.
I mam do was pytanie gdziebyście widzieli Lewandowskiego,Błaszczykowskiego czy Piszczka w następnym sezonie?
 
Lewandowski Juventus, Błaszczykowski Liverpool, Piszczek Real.Ale najlepiej niech zostaną gdzie są i dalej pokonują Bayern.
 
Back
Top