Piłka nożna

Z perspektywy czasu wygląda na to, że nie użyłem zbyt trafnych słów xD
Ok, Michu strzelił pawie1/3 bramek Vallecano (15 drużyny tabeli) w sezonie, a Mata miał dobry ostatni sezon w Valencii (trzecia ekipa na koniec rozgrywek), ale i tak z trio Silva + Vila był najmniej łakomym kąskiem, ale nie o to mi chodzi. Są to piłkarze stricte techniczni, tak jak większość urodzonych na półwyspie iberyjskim i takim dużo łatwiej odnaleźć się w z pozoru wyglądającej na siłową i kondycyjną lidze angielskiej. Jak to się dzieje, że gwiazdy ligi jakimi byli odchodząc ze swoich klubów Fabregas i Modric mają takie problemy z aklimatyzacją w innej lidze (Cesc to przecież złote dziecko La Massi), a piłkarze dobrzy, nie gwiazdy, na pewno nie niedorajdy :-), odnoszą taki sukces w lidze angielskiej? Ujmowanie lidze hiszpańskiej tylko dlatego, że Real i Barca biją tam wszystkich równo jak w Szkocji, jest trochę nie na miejscu zwłaszcza, że rok temu w półfinale CL były dwa hiszpańskie zespoły, a półfinale Ligii Europy trzy.

To jak słaba jest wreszcie ta liga ogórków?
 
dlaczego Modrić został okrzyknięty najgorszym transferem w Hiszpanii?


Przez Marce okrzyknięty, ja się z tym nie zgadzałem pół roku temu, teraz nie zgadzam się z tym twierdzeniem tym bardziej.
 
Fajnie, że tak myślisz, nie zmienia to jednak faktu, że miał ogromne problemy z aklimatyzacją w klubie i w lidze ... Luka to obok Marcelka piłkarz któremu najbardziej kibicuję :-)
Muszę ostrożniej dobierać słowa, bo zaraz mi się ktoś z cytatem o Cescu i robieniu w majty wyjedzie xD
 
te ogloszenie, ze Luka to najgorszy transfer to jakas pomylka. on jednym strzalem z United odrobil swoja cene, co takiego zrobil Alba, ze niby najlepszy? krzyczy najglosniej? turla sie lepiej od Sergio? czy rzuca pilkami w twarz czy tam glowe? :C



nie rozumiem czasem tych decyzji, na pewno znalazlby sie 'gorszy' transfer.



doceniam PD, ale wkurwiajace wojny fcb vs RM na kazdej plaszczyznie po prostu zniechecaja, do tego caly teatrzyk granderbi kiedy conajmniej pare razy 2 druzyny 'sedziuja' mecz. to jest pilka nozna i jest jeden sedzia glowny, pilkarze maja chuj do powiedzenia, ale w Hiszpani odbywa sie to troche inaczej.



EPL calkowicie inaczej mi sie oglada i nie lubie porownan do PD, po prostu. inna mentalnosc.
 
Liga angielska jest najciekawsza i najlepsza pod względem marketingowym. Pod względem sportowym ciężko jest ocenić która liga jest najsilniejsza. Nawet porównanie sukcesów drużyn z kilku sezonów europejskich pucharów nie jest idealnym wyznacznikiem poziomu poszczególnych lig bo bierze pod uwagę tylko 5-7 najlepszych zespołów. Jeżeli miałbym jednak wskazać najsilniejszą ligę w ostatnich 6-7 latach to wygrałaby zdecydowanie liga hiszpańska przed angielską, niemiecką i włoską.
 
Rosell negocjuje transfer Neymara i wszystkie media trąbią, że to już na 100% pewne.







Jest tyle samo zwolenników co przeciwników, ale same koszulki powinny się dobrze spłacić.
 
gdzie te trabiace media?



Pipita podobno 25mln podpisany z Juve. kto do Realu na zastepstwo? :)
 
@up



FALKAŁO ALBO AGŁERO!:-)

Koniec sezonu dla Raphaóla Varane'a! Francuz ma pękniętą łąkotkę w prawym kolanie. 4-6 tygodni poza boiskiem, zależnie od rozwoju urazu.


Ja pierdole :/
 
kto tak powiedzial?



ja czytalem, ze Atletico jedynie dalo specjalna klauzule antimadrit czy cos takiego, ze Real bedzie musial doplacic +15mln do tego co Radamel ma odstepnego.
 
I dlatego ponoć Falcao kombinuje z odejściem do Monaco na pół roku,a potem transfer do Madrytu.



Ale potrzeba będzie napastnika od razu, nie za pół roku.
 
z Tevezem tez bylo proste? z Figo tez bylo proste? nie chce mi sie nawet myslec, trzeba sie przyzwyczajac, ze pieniadze rzadza pilka.
 
No właśnie po transferze Figo włodarze Barcy i Realu dogadali się i od tego czasu kolejnych transferów na tej linii niema.
 
Sezon jeszcze się nie skończył a pismaki już podpisują za piłkarzy kontrakty xD Przed nami 3 m-ce oper mydlanych i brazylijskich telenowel.



Graty dla Barcy za mistrza, Hubi nie ma co tak płakać nad Varanem jak już tylko Puchar Króla został, zresztą jest Pepe, którego wersja prime (kiedy to było? rok czy dwa lata temu?) przewyższa młodego Francuza ... oczywiście na dzień dzisiejszy Keplerowi bliżej z formą do Albiola, ale to nadal świetny obrońca, jak znowu złysieje to będzie kozak xD
 
Obecnie to Kepler jest słabszy od Albiola. True story.



Oby Varane wrócił do formy w następnym sezonie po tej kontuzji.
 
Po co im Ibra? Chcą rozbić swój największy atut, czyli drużynę? Już dużo szybciej uwierzę w transfer Higuaina.
 
Pepe to gwarancja jakiegokolwiek poziomu na środku obrony, Albiol owszem może i z Espanyolem czy jakimś Levante gra dobrze ale jak go znam to jak dostanie szanse z Atletico to spartoli nam bramkę albo walnie samobója...



Tak sobie dziś pomyślałem jak oglądałem Tottenham że jakby Mou odszedł to widziałbym podwójny transfer do Realu czyli AVB jako trener i Bale za Di Marie :D
 
AVB to ma wzrok szaleńca xD



A jaki transfer z Angli do Realu widziałbym najchętnie? Panią Doktor z Chelsea co zawsze wbiega na boisko gdy zawodnik łapie kontuzję, zacna kobitka :-)
 
Do przerwy 1-0 dla United, strzelcem bramki Chicharito. Mam nadzieje, że w drugiej połowie Diabły pokażą lepsze widowisko na pożegnanie Boss'a ; )
 
Chicarito gra od poczatku i juz 3/4 dobre sytuacje, powinien czesciej wchodzic. Roo podobno pobil sie z Jonesem na treningu (niesprawdzona plotka, czytalem na devilpage) i dlatego poza skladem. AFC podobno szykuje oferte, haha.



Chica powinien dostawac wiecej szans w nastepnym sezonie, jesli Moyes zdecyduje grac dwoma napastnikami byloby bardzo ladnie, RvP + Chica, za nimi Kagawa, mniej wiecej jak dzis.
 
https://www.youtube.com/watch?v=JgUevnYJOvI



wow... co tu wiecej dodac :-)



Watford pierwszy mecz przegralo 1:0.
 
Back
Top