Piłka nożna

Dla przykładu:



Craig Bellamy (Walia) - Manchester City, Liverpool



John Arne Riise (Norwegia) - Liverpool



Adebayor (Togo) - Manchester City



Akurat Escobar dokładnie podsumował to o co mi chodziło. To, że piłkarz pochodzi z mało piłkarskiego świata to ma świadczyć, że jakiś klub ma dobry skauting... :-)



Przecież unieted kupuje piłkarzy już ukształtowanych i grających w solidnych klubach. Porto to może się pochwalić dobrym skautingiem, bo sprowadzają piłarzy za grosze by później ich sprzedać za grube miliony.
 
Akurat na Twojej liście nie ma zawodników, których Manchester United odkrył dla światowej piłki.


Schmeichel i Ole na pewno sa takimi przykladami.



Chcialbym jescze przypomniec kilka innych mega transferow :)



David Bellion,Djemba-Djemba,Poborski,Jordi Cruyff ,Roy Carroll oraz Kleberson.,



Galacticos bez mala.
 
Chcialbym jescze przypomniec kilka innych mega transferow :)


a mi się przypomniał jeden, ale mogę przebić stawkę!!!! :-)



massimo taibi!!!!



wieszając ręcznik na poprzeczce miało się większe gwarancje niż z nim w bramce...
 
Z tym Schmeichelem to bym się nie zapędzał. Jak przechodził do Manchesteru to miał już30 występów w kadrze Danii i uchodził za najlepszego piłkarza w rodzimej lidze, a do tego był już wymieniany jako jeden z najlepszych golkiperów w Europie. Manchester United kupił go po sezonie, w którym wraz z Broendby doszedł do półfinału Pucharu UEFA. Inna sprawa, że tego typu piłkarze nie zawsze sprawdzają się na wielkiej arenie, ale Schmeichel nie był anonimowym piłkarzem, którego wynaleźli skauci Manchesteru United.



Solskjaer to faktycznie inna sytuacja, ale fakt, że kilkanaście lat po transferze jest przywoływany jako przykład dobrego skautingu mówi sam za siebie.



Wielkim atutem Fergusona jest stawianie na młodych, którym zawsze dawał szansę i nigdy z tego nie zrezygnował. To jednak nie ma nic wspólnego ze skautingiem, który akurat mocną stroną Manchesteru United nie jest.
 
mi sie wydaje, ze skauting sam w sobie nie, bo takie typowe szukanie talentow to dla mnie obowiazek mniejszych klubow, tam moga sie wybic, pokazac i wtedy uzyskac zainteresowanie klubow jak United. przyklad Kagawy jest tu na miejscu.



sciagniecie Powella z Crewe, Angelo Henriqueza z Chile, Buttner z holenderskiej (troche starszy, ale i tak rokuje na dobrego LB), a to tylko ostatnie okienko. sAF lubi grac mlodzieza, lubi ksztaltowac zawodnikow 'pod siebie' - i dobrze.



dobrym przykladem jest tez wspolpraca z Ole ktory trenuje Molde w Norwegii (i naprawde dobrze mu to wychodzi). Ole 'produkuje' sAF'owi mlode talenty, na przyklad Diouf (nie dostawal wiele szans, w Hannoverze za to radzi sobie dobrze), mlody Daehli teraz.
 
Bayern Monachium ma fajny system - kupuje w miare tanio talenty z niższych/zagranicznych lig - wypożycza je potem do klubów bundesligi typu Eintracht czy Werder i jeśli się sprawdzą to dostają szanse w pierwszej drużynie.
 
Paweł zaskakuje mnie twoja wiedza/pamięć z tamtych czasów - jesteśmy w podobnym wieku a mimo wszystko ja mając kilkanaście lat nie orientowałem się kto jest jakim talentem.
 
Mi z dobrych szukaczy talentów to kojarzy się zawsze PSV (napastnicy w szczególności, choć ostatnio w zasadzie żadnego większego odkrycia nie mieli), Porto i ewentualnie Ajax jeszcze.
 
Porto to jest kosmos



Falcao kupiony za 5,4 mln -> sprzedany za 40 plus 7 mln.



Hulk kupiony za 19 mln -> sprzedany za 40 mln



Pepe kupiony za 2mln -> sprzedany za 30 mln.



Carvalho (wychowanek) -> sprzedany za 30 mln.



Bruno Alves (wychowanek) -> sprzedany za 22 mln.



Paulo Ferreira kupiony za 2mln -> sprzedany za 20 mln.



Bosingwa kupiony za 1mln -> sprzedany za 20 mln.



Deco kupiony za 8mln -> sprzedany za 21 mln.



Quaresma kupiony za 6mln -> sprzedany za 24,6 mln.



Maniche za darmo -> sprzedany za 16 mln.



Raul Meireles za darmo -> sprzedany za 13 mln.



Lisandro Lopez kupiony za 2,3mln -> sprzedany za 24 mln.



Aly Cissokho kupiony za 300 tys euro -> sprzedany chyba za 16 mln.



Anderson (nie che mi się szukać) -> sprzedany chyba za 31,5 mln.



Andre Villas-Boas "sprzedany" za 15 mln



Od 1982 roku Porto zdobyło ... 56 trofeów w tym aż 19 tytułów mistrza Portugalii.
 
Katarski szejk Hamad bin Khalifa Al Thani jest zainteresowany wykupieniem od Silvio Berlusconiego jego udziałów w klubie AC Milan. Problemy finansowe właściciela "Rossonerich" mają sprawić, że do transakcji dojdzie raczej prędzej niż później.


W Londynie narazie jest powtórka z weekendu Chelsea 2:3 MU
 
Tottenham swojego karnego w 90 minucie nie wykorzystał- u angoli jak zawsze do ostatniej minuty grają. Ciekawe czy będzie 4-5 albo coś podobnego
 
Dlaczego nie dobra? Keane (to był on?) ewidetnie przeszkodził Ramiresowi w oddaniu strzału w oczywistej sytuacji bramkowej.
 
Keane to właśnie mógłby spokojnie wylecieć za to co zrobił Sturridge'owi. Wychodził na czystą pozycję i w żaden sposób nie można tego nazwać walką o piłkę
 
Moim zdaniem też decyzja dobra. Albo może inaczej, nie był to ewidentny karny, ale ja bym gwizdnął, choć wiem, że są sędziowie, którzy by nie gwizdnęli.
 
Dla mnie to był ewidetny karny, gdyby na niego nie wleciał z impetem, prawdopodbnie by strzelił bramkę. Wcześniej brak karnego za rękę, tak mi się wydaje.
 
obie druzyny wystawily dosyc rezerwowe sklady. widac bylo, ze Chelsea 'troche' bardziej zalezy, Hazard raczej powinien ogladac ten mecz z trybun, tak samo jak Oscar, David Luiz czy Mata. w United z pierwszego typowego skladu to byl Rafael, moze Welbeck. wynik kosmiczny, drugi taki w Anglii w ciagu ostatnich 2 dni, jest moc.
 
Dobry mecz, tylko zastanawiam się czemu grał Menchester B.


Jezeli ktos mysli ze komukolwiek z pierwszej 5tki Premier League zalezy na tym Pucharze Micky Mouse to naprawde gratuluje poczucia humoru :)
 
Cristiano to barbie...



Właśnie sobie przypomniałem mecz na ostatnich ME.

Gdyby nie był piłkarzem z pewnością zostałby modelem. Dbałość o wygląd jest dla niego bardzo ważna. Zawsze starannie uczesany, nienagannie ubrany. Swoją drugą naturę pokazał w meczu z Niemcami. W pierwszej połowie jego włosy były gładko przyczesane. Po przerwie fryzura zmieniła się w lekkiego irokeza. I nie wyglądało to na przypadek...


2189fec3162e6844503c7c735a53f7f4,12,1.jpg
 
ale jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie wiec może sobie nawet tajską masażystke miec w szatni
 
Bo powiedział,że jest przesądny i zmienia fryzurę w przerwie, gdyż wierzy,że to pomoże mu zmienić swoją grę na lepszą na boisku. Taki głupi przesąd ma.


A i gdyby ktoś powiedział,że CR nie umie podawać..:
 
Back
Top