Piłka nożna

:fjedzia:

Zdania ekspertów są podzielone.
Ale co tu tłumaczyć? Oni się sami oraja ;)

20231030_221502.jpg
 
8 Złotych Piłek, długo będziemy czekać aż ktoś się do tego zbliży. Messi już więcej nie dostanie no, chyba że znowu za Copa America.

Teraz ta rywalizacja będzie trochę ciekawsza. Myślę, że następne trzy złote piłki będą rozstrzygały się między tym gronem: Haaland, Mbappe, Bellingham i Vini. Ogólnie to oni mogą dzielić się nimi przez najbliższą dekadę, chociaż wiadomo, że może wyskoczyć jeszcze jakiś supertalent plus np. za 3 lata Euro wygra Hiszpania i wtedy ZP dla Gaviego czy innego Pedriego będzie możliwe.
 
Teraz ta rywalizacja będzie trochę ciekawsza. Myślę, że następne trzy złote piłki będą rozstrzygały się między tym gronem: Haaland, Mbappe, Bellingham i Vini. Ogólnie to oni mogą dzielić się nimi przez najbliższą dekadę, chociaż wiadomo, że może wyskoczyć jeszcze jakiś supertalent plus np. za 3 lata Euro wygra Hiszpania i wtedy ZP dla Gaviego czy innego Pedriego będzie możliwe.
W Leverkusen gra jeden taki i chętnie przygarnę go w pakiecie z Xabim. Akurat miejsce w pomocy w przyszłym sezonie się zwalnia ;)
Nie bo Hubi, ja wiem, że kurtuazja itp. ale nie wymieniaj tego smarka przy tym śmiesznym trofeum.
 
Ranking Złotej Piłki 2023 (TOP 30) :bye:
(za sezon 2022/23)
30. Ruben Dias (Manchester City)
28. Martin Ødegaard (Arsenal)*
28. Randal Kolo Muani (Eintracht/PSG)
27. Nicolo Barella (Inter Mediolan)
26. Jamal Musiala (Bayern Monachium)
25. Josko Gvardiol (RB Lipsk/Manchester City)
24. Bukayo Saka (Arsenal)
23. Andre Onana (Inter Mediolan/Manchester United)
22. Kim Min-Jae (Napoli/Bayern Monachium)
21. Antoine Griezmann (Atletico Madryt)
20. Lautaro Martinez (Inter Mediolan)
19. Harry Kane (Tottenham/Bayern Monachium)
18. Jude Bellingham (Borussia Dortmund/Real Madryt)
17. Chwicza Kwaracchelia (Napoli)
16. Karim Benzema (Real Madryt/Al-Ittihad)
15. Emiliano Martinez (Aston Villa)
14. Ilkay Gundogan (Manchester City/FC Barcelona)
13. Yassine Bounou (Sevilla/Al-Hilal)
12. Robert Lewandowski (FC Barcelona)
11. Mohamed Salah (Liverpool)
10. Luka Modrić (Real Madryt)
9. Bernardo Silva (Manchester City)
8. Victor Osimhen (Napoli)
7. Julian Alvarez (Manchester City)
6. Vinicius Jr. (Real Madrid)
5. Rodri (Manchester City)
4. Kevin De Bruyne (Manchester City)
3. Kylian Mbappe (PSG)
2. Erling Haaland (Manchester City)
1. Leo Messi (PSG/Inter Miami)
 
W Leverkusen gra jeden taki i chętnie przygarnę go w pakiecie z Xabim. Akurat miejsce w pomocy w przyszłym sezonie się zwalnia ;)
Nie bo Hubi, ja wiem, że kurtuazja itp. ale nie wymieniaj tego smarka przy tym śmiesznym trofeum.
Od Wirtza Panie Kolego to Ty się odpierdol :beczka:
 
Przeca u Was to na kamieniu tacy się rodzą. Sam już nie wiem, Wirtz czy Musiała, który będzie lepiej współpracował z pięknym Turkiem?
Na razie niech piękny Turek może współpracuje z fizjoterapeutą, bo póki co to wygląda jak Leśna Góra vibe w katalońskim stylu :beczka:
Trawa + krzesełka z Camp Nou, 50% udziałów w oficjalnym koncie na IG, Taylor Swift na koszulkach i akurat się na Floriana uzbiera :antonio:
 
Sporo jednak inne niż rzeczywiste...:confused::facepalm:
(prawdziwe wyniki w nawiasie) :boss:
4. Vinicious Jr. (6.) -2
5. De Bruyne (4.) +1
6. Rodri (5.) -1
7. Gundogan (14.) -7 :confused:
9. Alvarez (7.) +2
10. RL9 (12.) -2
11. Bellingham (18.) -7 :confused:
12. Silva (9.) +3
13. Benzema (16.) -3
14. Kwaracchelia (17.) -3
15. L. Martinez (20.) -5
16. Saka (24.) -8
17. E. Martinez (15.) +2
18. Oedegaard (28.) -10 :confused:
19. Salah (11.) +8 :confused:
20. Musiala (26.) -6 :confused:
Tylko TOP 3 byli na dobrych miejscach i 8. Osimhen :boss:
 
W Leverkusen gra jeden taki i chętnie przygarnę go w pakiecie z Xabim. Akurat miejsce w pomocy w przyszłym sezonie się zwalnia ;)
Nie bo Hubi, ja wiem, że kurtuazja itp. ale nie wymieniaj tego smarka przy tym śmiesznym trofeum.

Wirtza byś chciał? Przecież on by dublował pozycję Jude.

W następnym okienku potrzebujemy klasycznej 9/Mbappe, Daviesa, środkowego obrońcy i zmiennika dla Carvajala. I włalaszekgrubas!
 
Kaj Ronaldo! :ashamed:

A Messi to znów za darmo dostał, jak wtedy gdy robercika wydymali i dali mu klapę od kanałów.
 
Za darmo? Wygrał Mistrzostwa Świata, na których został najlepszym piłkarzem turnieju to chyba nie za darmo.
Oni się jebną i dadzą mu złotą piłkę sezon po tym jak zakończy karierę :lol:
Tam w tej Argentynie ci młodzi równie dobrze grali, no ale Messi to jest Messi, wiadomo.
 
Oni się jebną i dadzą mu złotą piłkę sezon po tym jak zakończy karierę :lol:
Tam w tej Argentynie ci młodzi równie dobrze grali, no ale Messi to jest Messi, wiadomo.
Wątpię. Wiadomo, że to plebiscyt popularności, ale jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata, to Messi zasłużenie został najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Bez niego sukcesu na pewno by nie było.
 


The journalist: “You have now won the eighth and you have three more than Cristiano Ronaldo. So is the competition over?

Leo Messi: “It was an epic competition between brackets. Athletically, he was very good and I think we benefited from each other because we are both very competitive and he also always wants to win over everyone and everything. I think it was a very beautiful period for us and for those who love football in general. What we have done all this time is very appreciable because as they say it is easy to reach the top but difficult to stay. We stayed at the top for ten or fifteen years, I'm not sure how many, and it was very difficult. It was very difficult to continue at this level and I think it was a great thing and a beautiful memory for everyone who enjoys football.”

:fjedzia:
 
Oni się jebną i dadzą mu złotą piłkę sezon po tym jak zakończy karierę :lol:
Tam w tej Argentynie ci młodzi równie dobrze grali, no ale Messi to jest Messi, wiadomo.
Gdyby przyznawali ZP tylko za dokonania drużynowe to teraz mielibyśmy takie kwiatki jak Sneijder, Van Dijk czy Ribbery. W najgorszych dla siebie sezonach, Ronaldo i Messi ich wciągali.
 
Back
Top